1405 rezultate
Iași · 2026 · S1COLEGIUL "RICHARD WURMBRAND", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
1/1405 — poziție în selecție
30/30 — reușiți
7,23 — media min.
9,70 — media max.
14 (46,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
6,67% — 7,00–7,99
46,67% — 8,00–8,99
46,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL DE MUZICA "SIGISMUND TODUTA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
2/1405 — poziție în selecție
60/60 — reușiți
6,03 — media min.
9,60 — media max.
6 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,67% — 6,00–6,99
21,67% — 7,00–7,99
46,67% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "IULIAN POP" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
3/1405 — poziție în selecție
113/113 — reușiți
6,41 — media min.
9,73 — media max.
30 (26,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,54% — 6,00–6,99
21,24% — 7,00–7,99
48,67% — 8,00–8,99
26,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "B. P. HASDEU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
100,00% promovabilitate
4/1405 — poziție în selecție
287/287 — reușiți
6,16 — media min.
10,00 — media max.
213 (74,22%) — medii ≥ 9
2 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,70% — 6,00–6,99
4,18% — 7,00–7,99
20,91% — 8,00–8,99
73,52% — 9,00–9,99
0,70% — 10
Dolj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "CAROL I" CRAIOVA
CRAIOVA
100,00% promovabilitate
5/1405 — poziție în selecție
249/249 — reușiți
6,01 — media min.
9,95 — media max.
144 (57,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,01% — 6,00–6,99
10,84% — 7,00–7,99
29,32% — 8,00–8,99
57,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "CONSTANTIN DIACONOVICI LOGA" TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
6/1405 — poziție în selecție
175/175 — reușiți
6,03 — media min.
9,96 — media max.
136 (77,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,14% — 6,00–6,99
1,71% — 7,00–7,99
19,43% — 8,00–8,99
77,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRI", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
100,00% promovabilitate
7/1405 — poziție în selecție
185/185 — reușiți
6,33 — media min.
10,00 — media max.
142 (76,76%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,54% — 6,00–6,99
6,49% — 7,00–7,99
16,22% — 8,00–8,99
76,22% — 9,00–9,99
0,54% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRUZZI", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
8/1405 — poziție în selecție
145/145 — reușiți
6,78 — media min.
9,98 — media max.
122 (84,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,69% — 6,00–6,99
0,69% — 7,00–7,99
14,48% — 8,00–8,99
84,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "DIMITRIE CANTEMIR" ONESTI
ONESTI
100,00% promovabilitate
9/1405 — poziție în selecție
197/197 — reușiți
6,06 — media min.
10,00 — media max.
112 (56,85%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,06% — 6,00–6,99
9,64% — 7,00–7,99
29,44% — 8,00–8,99
56,35% — 9,00–9,99
0,51% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "EMANUIL GOJDU" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
10/1405 — poziție în selecție
198/198 — reușiți
7,51 — media min.
9,93 — media max.
147 (74,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
3,54% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
74,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
11/1405 — poziție în selecție
81/81 — reușiți
7,63 — media min.
9,98 — media max.
76 (93,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
1,23% — 7,00–7,99
4,94% — 8,00–8,99
93,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "FERDINAND I" BACAU
BACAU
100,00% promovabilitate
12/1405 — poziție în selecție
176/176 — reușiți
6,01 — media min.
10,00 — media max.
103 (58,52%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,27% — 6,00–6,99
7,39% — 7,00–7,99
31,82% — 8,00–8,99
57,95% — 9,00–9,99
0,57% — 10
Dolj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "FRATII BUZESTI" CRAIOVA
CRAIOVA
100,00% promovabilitate
13/1405 — poziție în selecție
229/229 — reușiți
6,75 — media min.
9,98 — media max.
164 (71,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,31% — 6,00–6,99
4,80% — 7,00–7,99
22,27% — 8,00–8,99
71,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GARABET IBRAILEANU", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
14/1405 — poziție în selecție
122/122 — reușiți
6,80 — media min.
9,83 — media max.
69 (56,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,82% — 6,00–6,99
11,48% — 7,00–7,99
31,15% — 8,00–8,99
56,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GEORGE BARITIU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
15/1405 — poziție în selecție
88/88 — reușiți
7,03 — media min.
9,83 — media max.
46 (52,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
35,23% — 8,00–8,99
52,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR" SIBIU
SIBIU
100,00% promovabilitate
16/1405 — poziție în selecție
171/171 — reușiți
6,60 — media min.
10,00 — media max.
99 (57,89%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,17% — 6,00–6,99
6,43% — 7,00–7,99
34,50% — 8,00–8,99
57,31% — 9,00–9,99
0,58% — 10
Brăila · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE MUNTEANU MURGOCI"
BRAILA
100,00% promovabilitate
17/1405 — poziție în selecție
176/176 — reușiți
6,10 — media min.
9,90 — media max.
122 (69,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,14% — 6,00–6,99
3,98% — 7,00–7,99
25,57% — 8,00–8,99
69,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE VRANCEANU" BACAU
BACAU
100,00% promovabilitate
18/1405 — poziție în selecție
212/212 — reușiți
6,11 — media min.
9,93 — media max.
130 (61,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,30% — 6,00–6,99
6,13% — 7,00–7,99
29,25% — 8,00–8,99
61,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL"
BUCURESTI SECTORUL 6
100,00% promovabilitate
19/1405 — poziție în selecție
194/194 — reușiți
6,46 — media min.
9,93 — media max.
141 (72,68%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,03% — 6,00–6,99
5,67% — 7,00–7,99
20,62% — 8,00–8,99
72,68% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "HOREA, CLOSCA SI CRISAN" ALBA IULIA
ALBA IULIA
100,00% promovabilitate
20/1405 — poziție în selecție
192/192 — reușiți
6,35 — media min.
9,95 — media max.
143 (74,48%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,08% — 6,00–6,99
5,73% — 7,00–7,99
17,71% — 8,00–8,99
74,48% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "IOAN SLAVICI" SATU MARE
SATU MARE
100,00% promovabilitate
21/1405 — poziție în selecție
171/171 — reușiți
6,06 — media min.
10,00 — media max.
86 (50,29%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,75% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
36,84% — 8,00–8,99
49,71% — 9,00–9,99
0,58% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION C. BRATIANU" PITESTI
PITESTI
100,00% promovabilitate
22/1405 — poziție în selecție
316/316 — reușiți
6,18 — media min.
10,00 — media max.
220 (69,62%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,32% — 6,00–6,99
5,06% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
69,30% — 9,00–9,99
0,32% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION CREANGA"
BUCURESTI SECTORUL 4
100,00% promovabilitate
23/1405 — poziție în selecție
258/258 — reușiți
6,60 — media min.
9,93 — media max.
165 (63,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,33% — 6,00–6,99
6,20% — 7,00–7,99
27,52% — 8,00–8,99
63,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" TURDA
TURDA
100,00% promovabilitate
24/1405 — poziție în selecție
107/107 — reușiți
6,00 — media min.
9,93 — media max.
50 (46,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,87% — 6,00–6,99
14,95% — 7,00–7,99
36,45% — 8,00–8,99
46,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE IORGA"
BRAILA
100,00% promovabilitate
25/1405 — poziție în selecție
173/173 — reușiți
6,43 — media min.
9,88 — media max.
67 (38,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,89% — 6,00–6,99
15,61% — 7,00–7,99
42,77% — 8,00–8,99
38,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" SUCEAVA
SUCEAVA
100,00% promovabilitate
26/1405 — poziție în selecție
184/184 — reușiți
6,48 — media min.
9,91 — media max.
127 (69,02%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,09% — 6,00–6,99
5,43% — 7,00–7,99
24,46% — 8,00–8,99
69,02% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
100,00% promovabilitate
27/1405 — poziție în selecție
174/174 — reușiți
6,43 — media min.
9,98 — media max.
122 (70,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,57% — 6,00–6,99
7,47% — 7,00–7,99
21,84% — 8,00–8,99
70,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ROMAN VODA", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
100,00% promovabilitate
28/1405 — poziție în selecție
242/242 — reușiți
6,08 — media min.
10,00 — media max.
132 (54,55%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,13% — 6,00–6,99
8,68% — 7,00–7,99
32,64% — 8,00–8,99
54,13% — 9,00–9,99
0,41% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SFANTUL SAVA"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
29/1405 — poziție în selecție
236/236 — reușiți
6,33 — media min.
10,00 — media max.
201 (85,17%) — medii ≥ 9
6 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,42% — 6,00–6,99
2,12% — 7,00–7,99
12,29% — 8,00–8,99
82,63% — 9,00–9,99
2,54% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"
BUCURESTI SECTORUL 2
100,00% promovabilitate
30/1405 — poziție în selecție
226/226 — reușiți
6,30 — media min.
10,00 — media max.
185 (81,86%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,33% — 6,00–6,99
4,42% — 7,00–7,99
12,39% — 8,00–8,99
81,42% — 9,00–9,99
0,44% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA
SUCEAVA
100,00% promovabilitate
31/1405 — poziție în selecție
171/171 — reușiți
6,96 — media min.
9,91 — media max.
120 (70,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,58% — 6,00–6,99
5,85% — 7,00–7,99
23,39% — 8,00–8,99
70,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
32/1405 — poziție în selecție
152/152 — reușiți
6,66 — media min.
9,95 — media max.
82 (53,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,32% — 6,00–6,99
10,53% — 7,00–7,99
34,21% — 8,00–8,99
53,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
100,00% promovabilitate
33/1405 — poziție în selecție
186/186 — reușiți
6,61 — media min.
10,00 — media max.
150 (80,65%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,54% — 6,00–6,99
2,15% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
80,11% — 9,00–9,99
0,54% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL 'ANDREI SAGUNA' BRASOV
BRASOV
100,00% promovabilitate
34/1405 — poziție în selecție
160/160 — reușiți
6,48 — media min.
9,95 — media max.
133 (83,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,62% — 6,00–6,99
1,88% — 7,00–7,99
14,38% — 8,00–8,99
83,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL 'DR. IOAN MESOTA' BRASOV
BRASOV
100,00% promovabilitate
35/1405 — poziție în selecție
163/163 — reușiți
7,55 — media min.
9,91 — media max.
121 (74,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
2,45% — 7,00–7,99
23,31% — 8,00–8,99
74,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
36/1405 — poziție în selecție
269/269 — reușiți
7,10 — media min.
10,00 — media max.
216 (80,30%) — medii ≥ 9
3 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
2,23% — 7,00–7,99
17,47% — 8,00–8,99
79,18% — 9,00–9,99
1,12% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA 'GR. MOISIL' BRASOV
BRASOV
100,00% promovabilitate
37/1405 — poziție în selecție
161/161 — reușiți
6,78 — media min.
9,83 — media max.
93 (57,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,62% — 6,00–6,99
8,70% — 7,00–7,99
32,92% — 8,00–8,99
57,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL MILITAR "DIMITRIE CANTEMIR" BREAZA
BREAZA DE SUS
100,00% promovabilitate
38/1405 — poziție în selecție
166/166 — reușiți
6,01 — media min.
9,88 — media max.
68 (40,96%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,22% — 6,00–6,99
13,86% — 7,00–7,99
40,96% — 8,00–8,99
40,96% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL MILITAR "MIHAI VITEAZUL" ALBA IULIA
ALBA IULIA
100,00% promovabilitate
39/1405 — poziție în selecție
143/143 — reușiți
6,38 — media min.
9,93 — media max.
60 (41,96%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,10% — 6,00–6,99
5,59% — 7,00–7,99
50,35% — 8,00–8,99
41,96% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL MILITAR "TUDOR VLADIMIRESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
100,00% promovabilitate
40/1405 — poziție în selecție
159/159 — reușiți
6,00 — media min.
9,93 — media max.
75 (47,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,03% — 6,00–6,99
18,24% — 7,00–7,99
29,56% — 8,00–8,99
47,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "GHEORGHE LAZAR" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
41/1405 — poziție în selecție
99/99 — reușiți
6,26 — media min.
9,83 — media max.
49 (49,49%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,06% — 6,00–6,99
12,12% — 7,00–7,99
32,32% — 8,00–8,99
49,49% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGELE FERDINAND" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
100,00% promovabilitate
42/1405 — poziție în selecție
95/95 — reușiți
6,08 — media min.
9,63 — media max.
14 (14,74%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,58% — 6,00–6,99
28,42% — 7,00–7,99
45,26% — 8,00–8,99
14,74% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "SPIRU HARET" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
100,00% promovabilitate
43/1405 — poziție în selecție
119/119 — reușiți
6,91 — media min.
9,91 — media max.
73 (61,34%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,84% — 6,00–6,99
12,61% — 7,00–7,99
25,21% — 8,00–8,99
61,34% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL UNITARIAN "JANOS ZSIGMOND" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
44/1405 — poziție în selecție
55/55 — reușiți
8,08 — media min.
9,76 — media max.
41 (74,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,45% — 8,00–8,99
74,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1COLEGIUL REFORMAT "BACZKAMADARASI KIS GERGELY" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
100,00% promovabilitate
45/1405 — poziție în selecție
54/54 — reușiți
6,55 — media min.
9,48 — media max.
5 (9,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,85% — 6,00–6,99
31,48% — 7,00–7,99
57,41% — 8,00–8,99
9,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SFANTUL IOSIF"
BUCURESTI SECTORUL 4
100,00% promovabilitate
46/1405 — poziție în selecție
54/54 — reușiți
6,03 — media min.
9,88 — media max.
17 (31,48%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
35,19% — 8,00–8,99
31,48% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COMPLEXUL EDUCATIONAL LAUDE-REUT
BUCURESTI SECTORUL 3
100,00% promovabilitate
47/1405 — poziție în selecție
41/41 — reușiți
7,03 — media min.
9,90 — media max.
30 (73,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
4,88% — 7,00–7,99
21,95% — 8,00–8,99
73,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL "NATANAEL" SUCEAVA
SUCEAVA
100,00% promovabilitate
48/1405 — poziție în selecție
17/17 — reușiți
7,53 — media min.
9,13 — media max.
2 (11,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
29,41% — 7,00–7,99
58,82% — 8,00–8,99
11,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL "NICOLAE STEINHARDT"
BUCURESTI SECTORUL 5
100,00% promovabilitate
49/1405 — poziție în selecție
7/7 — reușiți
7,56 — media min.
10,00 — media max.
3 (42,86%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
28,57% — 9,00–9,99
14,29% — 10
București · 2026 · S1LICEUL "ROMANO-FINLANDEZ"
BUCURESTI SECTORUL 6
100,00% promovabilitate
50/1405 — poziție în selecție
34/34 — reușiți
6,16 — media min.
9,65 — media max.
11 (32,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,94% — 6,00–6,99
20,59% — 7,00–7,99
44,12% — 8,00–8,99
32,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL BILINGV "OLGA GUDYNN" VOLUNTARI
VOLUNTARI
100,00% promovabilitate
51/1405 — poziție în selecție
16/16 — reușiți
7,01 — media min.
9,48 — media max.
7 (43,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
18,75% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
43,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL CRESTIN "LOGOS" BISTRITA
BISTRITA
100,00% promovabilitate
52/1405 — poziție în selecție
41/41 — reușiți
6,60 — media min.
9,80 — media max.
13 (31,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,20% — 6,00–6,99
24,39% — 7,00–7,99
31,71% — 8,00–8,99
31,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL DE ARTA "IOAN SIMA" ZALAU
ZALAU
100,00% promovabilitate
53/1405 — poziție în selecție
27/27 — reușiți
6,21 — media min.
9,65 — media max.
2 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
37,04% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL DE INFORMATICA "TIBERIU POPOVICIU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
54/1405 — poziție în selecție
89/89 — reușiți
6,60 — media min.
9,93 — media max.
59 (66,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,25% — 6,00–6,99
5,62% — 7,00–7,99
25,84% — 8,00–8,99
66,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL GERMAN "HERMANN OBERTH" VOLUNTARI
VOLUNTARI
100,00% promovabilitate
55/1405 — poziție în selecție
14/14 — reușiți
7,01 — media min.
9,66 — media max.
5 (35,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
57,14% — 7,00–7,99
7,14% — 8,00–8,99
35,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL GRECO-CATOLIC "IULIU MANIU" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
56/1405 — poziție în selecție
44/44 — reușiți
6,08 — media min.
9,78 — media max.
16 (36,36%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,55% — 6,00–6,99
15,91% — 7,00–7,99
43,18% — 8,00–8,99
36,36% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL INTERNATIONAL "KING GEORGE"
BUCURESTI SECTORUL 6
100,00% promovabilitate
57/1405 — poziție în selecție
13/13 — reușiți
6,05 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL INTERNATIONAL 'PREMS'
BRASOV
100,00% promovabilitate
58/1405 — poziție în selecție
13/13 — reușiți
6,20 — media min.
9,65 — media max.
3 (23,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
23,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL INTERNATIONAL IOANID
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
59/1405 — poziție în selecție
31/31 — reușiți
6,63 — media min.
9,78 — media max.
15 (48,39%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,23% — 6,00–6,99
6,45% — 7,00–7,99
41,94% — 8,00–8,99
48,39% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL MONTESSORI TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
60/1405 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
7,25 — media min.
9,00 — media max.
1 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL PEDAGOGIC "BENEDEK ELEK" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
100,00% promovabilitate
61/1405 — poziție în selecție
73/73 — reușiți
6,72 — media min.
9,31 — media max.
13 (17,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,37% — 6,00–6,99
24,66% — 7,00–7,99
56,16% — 8,00–8,99
17,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TRAIAN VUIA" TARGU MURES
TARGU MURES
100,00% promovabilitate
62/1405 — poziție în selecție
2/2 — reușiți
6,33 — media min.
7,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "ALEXA POPOVICI" ARAD
ARAD
100,00% promovabilitate
63/1405 — poziție în selecție
52/52 — reușiți
6,81 — media min.
9,73 — media max.
26 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,85% — 6,00–6,99
13,46% — 7,00–7,99
32,69% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL "BETEL" ORADEA
ORADEA
100,00% promovabilitate
64/1405 — poziție în selecție
51/51 — reușiți
7,15 — media min.
9,88 — media max.
17 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
11,76% — 7,00–7,99
54,90% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC REFORMAT "DR. CSIHA KÁLMÁN" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
100,00% promovabilitate
65/1405 — poziție în selecție
53/53 — reușiți
6,36 — media min.
9,70 — media max.
19 (35,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,43% — 6,00–6,99
15,09% — 7,00–7,99
39,62% — 8,00–8,99
35,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "APACZAI CSERE JANOS" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
66/1405 — poziție în selecție
80/80 — reușiți
6,82 — media min.
9,87 — media max.
23 (28,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,25% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
60,00% — 8,00–8,99
28,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "AVRAM IANCU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
67/1405 — poziție în selecție
107/107 — reușiți
7,93 — media min.
10,00 — media max.
94 (87,85%) — medii ≥ 9
3 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,93% — 7,00–7,99
11,21% — 8,00–8,99
85,05% — 9,00–9,99
2,80% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "BABEL" TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
68/1405 — poziție în selecție
25/25 — reușiți
7,05 — media min.
9,71 — media max.
14 (56,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
8,00% — 7,00–7,99
36,00% — 8,00–8,99
56,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "BOLYAI FARKAS" TARGU MURES
TARGU MURES
100,00% promovabilitate
69/1405 — poziție în selecție
191/191 — reușiți
6,68 — media min.
9,87 — media max.
94 (49,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,52% — 6,00–6,99
11,52% — 7,00–7,99
38,74% — 8,00–8,99
49,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN SERBAN" ALESD
ALESD
100,00% promovabilitate
70/1405 — poziție în selecție
54/54 — reușiți
6,43 — media min.
9,86 — media max.
27 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,11% — 6,00–6,99
9,26% — 7,00–7,99
29,63% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DIMITRIE CANTEMIR", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
71/1405 — poziție în selecție
172/172 — reușiți
6,63 — media min.
9,93 — media max.
110 (63,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,16% — 6,00–6,99
6,40% — 7,00–7,99
28,49% — 8,00–8,99
63,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DOSITEI OBRADOVICI" TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
72/1405 — poziție în selecție
8/8 — reușiți
6,27 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ELF" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
73/1405 — poziție în selecție
24/24 — reușiți
7,60 — media min.
9,85 — media max.
14 (58,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
8,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
58,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "EVISS", VALEA ADANCA (ASOCIATIA EVISS)
VALEA ADANCA
100,00% promovabilitate
74/1405 — poziție în selecție
6/6 — reușiți
6,08 — media min.
9,31 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "EXPLORE 100" MOGOSOAIA
MOGOSOAIA
100,00% promovabilitate
75/1405 — poziție în selecție
3/3 — reușiți
6,65 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GENESIS COLLEGE"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
76/1405 — poziție în selecție
10/10 — reușiți
6,45 — media min.
9,20 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" TARGU LAPUS
TARGU LAPUS
100,00% promovabilitate
77/1405 — poziție în selecție
1/1 — reușiți
7,85 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GRIGORE MOISIL" TIMISOARA
TIMISOARA
100,00% promovabilitate
78/1405 — poziție în selecție
128/128 — reușiți
7,38 — media min.
9,85 — media max.
75 (58,59%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
7,81% — 7,00–7,99
33,59% — 8,00–8,99
58,59% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HARUL" LUGOJ
LUGOJ
100,00% promovabilitate
79/1405 — poziție în selecție
12/12 — reușiți
6,98 — media min.
9,38 — media max.
3 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,33% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HOREA CLOSCA SI CRISAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
80/1405 — poziție în selecție
19/19 — reușiți
6,85 — media min.
9,03 — media max.
2 (10,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,53% — 6,00–6,99
36,84% — 7,00–7,99
42,11% — 8,00–8,99
10,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
81/1405 — poziție în selecție
86/86 — reușiți
7,43 — media min.
9,88 — media max.
63 (73,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
2,33% — 7,00–7,99
24,42% — 8,00–8,99
73,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI IONESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
100,00% promovabilitate
82/1405 — poziție în selecție
20/20 — reușiți
7,36 — media min.
9,96 — media max.
7 (35,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
35,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE BALCESCU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
83/1405 — poziție în selecție
111/111 — reușiți
6,78 — media min.
9,91 — media max.
90 (81,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,90% — 6,00–6,99
1,80% — 7,00–7,99
16,22% — 8,00–8,99
81,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SCOALA EUROPEANA BUCURESTI"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
84/1405 — poziție în selecție
14/14 — reușiți
7,70 — media min.
9,66 — media max.
7 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
85/1405 — poziție în selecție
13/13 — reușiți
7,58 — media min.
9,43 — media max.
4 (30,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
53,85% — 8,00–8,99
30,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SFANTA MUCENITA FILOTEEA"
PITESTI
100,00% promovabilitate
86/1405 — poziție în selecție
5/5 — reușiți
6,18 — media min.
9,28 — media max.
2 (40,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
40,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SFANTUL IOSIF" ALBA IULIA
ALBA IULIA
100,00% promovabilitate
87/1405 — poziție în selecție
8/8 — reușiți
8,68 — media min.
9,75 — media max.
7 (87,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
87,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TAMASI ARON" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
100,00% promovabilitate
88/1405 — poziție în selecție
143/143 — reușiți
6,05 — media min.
9,72 — media max.
36 (25,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,50% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
48,25% — 8,00–8,99
25,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "VARLAAM MITROPOLITUL", IASI
IASI
100,00% promovabilitate
89/1405 — poziție în selecție
27/27 — reușiți
7,45 — media min.
9,91 — media max.
15 (55,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
3,70% — 7,00–7,99
40,74% — 8,00–8,99
55,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "VICTOR BABES" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
90/1405 — poziție în selecție
59/59 — reușiți
6,38 — media min.
9,90 — media max.
29 (49,15%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,08% — 6,00–6,99
5,08% — 7,00–7,99
40,68% — 8,00–8,99
49,15% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC 'MITROPOLIT IOAN METIANU' ZARNESTI
ZARNESTI
100,00% promovabilitate
91/1405 — poziție în selecție
59/59 — reușiți
6,20 — media min.
9,68 — media max.
12 (20,34%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,56% — 6,00–6,99
28,81% — 7,00–7,99
37,29% — 8,00–8,99
20,34% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC CRESTIN "PRO DEO" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
100,00% promovabilitate
92/1405 — poziție în selecție
46/46 — reușiți
6,90 — media min.
9,75 — media max.
21 (45,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,17% — 6,00–6,99
8,70% — 7,00–7,99
43,48% — 8,00–8,99
45,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC GERMAN "IDEES"
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
93/1405 — poziție în selecție
15/15 — reușiți
6,92 — media min.
9,08 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,67% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
60,00% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC NATIONAL
BUCURESTI SECTORUL 1
100,00% promovabilitate
94/1405 — poziție în selecție
39/39 — reușiți
6,43 — media min.
9,56 — media max.
11 (28,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,95% — 6,00–6,99
20,51% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
28,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’OVIDIUS’ CONSTANTA
CONSTANTA
100,00% promovabilitate
95/1405 — poziție în selecție
190/190 — reușiți
6,95 — media min.
9,95 — media max.
125 (65,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,53% — 6,00–6,99
6,32% — 7,00–7,99
27,37% — 8,00–8,99
65,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF.IOAN GURA DE AUR" SLOBOZIA
SLOBOZIA
100,00% promovabilitate
96/1405 — poziție în selecție
10/10 — reușiți
7,01 — media min.
9,00 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SFANTA ECATERINA" PRISLOP
SILVASU DE SUS
100,00% promovabilitate
97/1405 — poziție în selecție
10/10 — reușiți
6,61 — media min.
9,78 — media max.
2 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
60,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SFANTUL SIMION STEFAN" ALBA IULIA
ALBA IULIA
100,00% promovabilitate
98/1405 — poziție în selecție
53/53 — reușiți
6,35 — media min.
9,71 — media max.
22 (41,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,21% — 6,00–6,99
16,98% — 7,00–7,99
28,30% — 8,00–8,99
41,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "VENIAMIN COSTACHI", SAT MANASTIREA NEAMT, COMUNA VANATORI-NEAMT
MANASTIREA NEAMT
100,00% promovabilitate
99/1405 — poziție în selecție
30/30 — reușiți
6,08 — media min.
9,90 — media max.
5 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,33% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "A.T.LAURIAN" BOTOSANI
BOTOSANI
99,58% promovabilitate
100/1405 — poziție în selecție
235/236 — reușiți
6,21 — media min.
9,86 — media max.
95 (40,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,83% — 6,00–6,99
14,89% — 7,00–7,99
40,85% — 8,00–8,99
40,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SILVANIA" ZALAU
ZALAU
99,58% promovabilitate
101/1405 — poziție în selecție
238/239 — reușiți
6,36 — media min.
9,93 — media max.
140 (58,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,52% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
31,51% — 8,00–8,99
58,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TARGU JIU
TARGU JIU
99,58% promovabilitate
102/1405 — poziție în selecție
237/238 — reușiți
6,20 — media min.
9,93 — media max.
100 (42,19%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,38% — 6,00–6,99
16,03% — 7,00–7,99
38,40% — 8,00–8,99
42,19% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RADAUTI
RADAUTI
99,53% promovabilitate
103/1405 — poziție în selecție
212/213 — reușiți
6,43 — media min.
10,00 — media max.
135 (63,68%) — medii ≥ 9
2 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,36% — 6,00–6,99
7,08% — 7,00–7,99
26,89% — 8,00–8,99
62,74% — 9,00–9,99
0,94% — 10
Dolj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "STEFAN VELOVAN" CRAIOVA
CRAIOVA
99,53% promovabilitate
104/1405 — poziție în selecție
212/213 — reușiți
6,33 — media min.
10,00 — media max.
118 (55,66%) — medii ≥ 9
2 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,30% — 6,00–6,99
8,02% — 7,00–7,99
33,02% — 8,00–8,99
54,72% — 9,00–9,99
0,94% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "NICOLAE KRETZULESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
99,52% promovabilitate
105/1405 — poziție în selecție
207/208 — reușiți
6,11 — media min.
9,98 — media max.
84 (40,58%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,38% — 6,00–6,99
12,56% — 7,00–7,99
43,48% — 8,00–8,99
40,58% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "LIVIU REBREANU" BISTRITA
BISTRITA
99,52% promovabilitate
106/1405 — poziție în selecție
208/209 — reușiți
6,31 — media min.
9,90 — media max.
103 (49,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,37% — 6,00–6,99
12,02% — 7,00–7,99
35,10% — 8,00–8,99
49,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL ’MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTA
CONSTANTA
99,51% promovabilitate
107/1405 — poziție în selecție
203/204 — reușiți
6,58 — media min.
10,00 — media max.
162 (79,80%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,49% — 6,00–6,99
1,97% — 7,00–7,99
17,73% — 8,00–8,99
79,31% — 9,00–9,99
0,49% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "CANTEMIR VODA"
BUCURESTI SECTORUL 2
99,50% promovabilitate
108/1405 — poziție în selecție
199/200 — reușiți
6,71 — media min.
10,00 — media max.
121 (60,80%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,50% — 6,00–6,99
6,53% — 7,00–7,99
32,16% — 8,00–8,99
60,30% — 9,00–9,99
0,50% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICHITA STANESCU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
99,47% promovabilitate
109/1405 — poziție în selecție
189/190 — reușiți
6,28 — media min.
10,00 — media max.
112 (59,26%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,17% — 6,00–6,99
8,99% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
58,73% — 9,00–9,99
0,53% — 10
Vaslui · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GH. ROSCA CODREANU", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
99,46% promovabilitate
110/1405 — poziție în selecție
184/185 — reușiți
6,15 — media min.
9,93 — media max.
83 (45,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,52% — 6,00–6,99
11,96% — 7,00–7,99
36,41% — 8,00–8,99
45,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "CALISTRAT HOGAS", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
99,41% promovabilitate
111/1405 — poziție în selecție
168/169 — reușiți
6,25 — media min.
9,95 — media max.
96 (57,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,79% — 6,00–6,99
10,71% — 7,00–7,99
30,36% — 8,00–8,99
57,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "CONSTANTIN CARABELLA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
99,40% promovabilitate
112/1405 — poziție în selecție
166/167 — reușiți
6,15 — media min.
9,95 — media max.
90 (54,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,83% — 6,00–6,99
9,04% — 7,00–7,99
28,92% — 8,00–8,99
54,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MARTON ARON" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
99,40% promovabilitate
113/1405 — poziție în selecție
167/168 — reușiți
6,36 — media min.
9,97 — media max.
62 (37,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,80% — 6,00–6,99
10,78% — 7,00–7,99
50,30% — 8,00–8,99
37,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "MATEI BASARAB", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
99,39% promovabilitate
114/1405 — poziție în selecție
162/163 — reușiți
7,10 — media min.
9,95 — media max.
132 (81,48%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
3,70% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
81,48% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC DE INFORMATICA "GRIGORE MOISIL", IASI
IASI
99,39% promovabilitate
115/1405 — poziție în selecție
162/163 — reușiți
6,85 — media min.
9,86 — media max.
110 (67,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,62% — 6,00–6,99
3,09% — 7,00–7,99
28,40% — 8,00–8,99
67,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL MILITAR "STEFAN CEL MARE" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
99,38% promovabilitate
116/1405 — poziție în selecție
161/162 — reușiți
6,06 — media min.
9,93 — media max.
77 (47,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,86% — 6,00–6,99
16,77% — 7,00–7,99
33,54% — 8,00–8,99
47,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SATU MARE
SATU MARE
99,36% promovabilitate
117/1405 — poziție în selecție
155/156 — reușiți
6,11 — media min.
9,91 — media max.
57 (36,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,45% — 6,00–6,99
15,48% — 7,00–7,99
41,29% — 8,00–8,99
36,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MATEI BASARAB"
BUCURESTI SECTORUL 3
99,31% promovabilitate
118/1405 — poziție în selecție
287/289 — reușiți
6,63 — media min.
10,00 — media max.
188 (65,51%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,05% — 6,00–6,99
8,01% — 7,00–7,99
25,44% — 8,00–8,99
65,16% — 9,00–9,99
0,35% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA", IASI
IASI
99,29% promovabilitate
119/1405 — poziție în selecție
140/141 — reușiți
6,45 — media min.
9,95 — media max.
111 (79,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,71% — 6,00–6,99
1,43% — 7,00–7,99
18,57% — 8,00–8,99
79,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "JEAN LOUIS CALDERON" TIMISOARA
TIMISOARA
99,29% promovabilitate
120/1405 — poziție în selecție
140/141 — reușiți
6,30 — media min.
9,71 — media max.
42 (30,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,29% — 6,00–6,99
17,86% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
30,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"
BUCURESTI SECTORUL 5
99,26% promovabilitate
121/1405 — poziție în selecție
267/269 — reușiți
7,25 — media min.
10,00 — media max.
242 (90,64%) — medii ≥ 9
3 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
1,87% — 7,00–7,99
7,49% — 8,00–8,99
89,51% — 9,00–9,99
1,12% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL"
BUCURESTI SECTORUL 2
99,24% promovabilitate
122/1405 — poziție în selecție
262/264 — reușiți
6,13 — media min.
9,96 — media max.
156 (59,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,67% — 6,00–6,99
10,31% — 7,00–7,99
27,48% — 8,00–8,99
59,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "CARMEN SYLVA" TIMISOARA
TIMISOARA
99,24% promovabilitate
123/1405 — poziție în selecție
131/132 — reușiți
6,81 — media min.
10,00 — media max.
92 (70,23%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,76% — 6,00–6,99
3,82% — 7,00–7,99
25,19% — 8,00–8,99
69,47% — 9,00–9,99
0,76% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL, IASI
IASI
99,24% promovabilitate
124/1405 — poziție în selecție
130/131 — reușiți
7,86 — media min.
10,00 — media max.
112 (86,15%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,77% — 7,00–7,99
13,08% — 8,00–8,99
85,38% — 9,00–9,99
0,77% — 10
Timiș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL BANATEAN TIMISOARA
TIMISOARA
99,17% promovabilitate
125/1405 — poziție în selecție
239/241 — reușiți
6,35 — media min.
9,91 — media max.
111 (46,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,93% — 6,00–6,99
12,13% — 7,00–7,99
38,49% — 8,00–8,99
46,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "IENACHITA VACARESCU" TARGOVISTE
TARGOVISTE
99,15% promovabilitate
126/1405 — poziție în selecție
233/235 — reușiți
6,13 — media min.
10,00 — media max.
122 (52,36%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,43% — 6,00–6,99
12,02% — 7,00–7,99
32,19% — 8,00–8,99
51,93% — 9,00–9,99
0,43% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN LALESCU" RESITA
RESITA
99,15% promovabilitate
127/1405 — poziție în selecție
117/118 — reușiți
6,13 — media min.
9,80 — media max.
53 (45,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,27% — 6,00–6,99
17,95% — 7,00–7,99
32,48% — 8,00–8,99
45,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ONISIFOR GHIBU" ORADEA
ORADEA
99,14% promovabilitate
128/1405 — poziție în selecție
115/116 — reușiți
6,81 — media min.
9,93 — media max.
67 (58,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,74% — 6,00–6,99
12,17% — 7,00–7,99
27,83% — 8,00–8,99
58,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "AUREL LAZAR" ORADEA
ORADEA
99,11% promovabilitate
129/1405 — poziție în selecție
111/112 — reușiți
6,15 — media min.
9,88 — media max.
58 (52,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,60% — 6,00–6,99
12,61% — 7,00–7,99
31,53% — 8,00–8,99
52,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TUDOR ARGHEZI" CRAIOVA
CRAIOVA
99,11% promovabilitate
130/1405 — poziție în selecție
111/112 — reușiți
6,28 — media min.
9,80 — media max.
30 (27,03%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,01% — 6,00–6,99
20,72% — 7,00–7,99
43,24% — 8,00–8,99
27,03% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SAMUEL VON BRUKENTHAL" SIBIU
SIBIU
99,10% promovabilitate
131/1405 — poziție în selecție
110/111 — reușiți
6,38 — media min.
9,92 — media max.
65 (59,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,91% — 6,00–6,99
8,18% — 7,00–7,99
31,82% — 8,00–8,99
59,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL 'ANDREI MURESANU' BRASOV
BRASOV
99,08% promovabilitate
132/1405 — poziție în selecție
108/109 — reușiți
6,21 — media min.
9,78 — media max.
31 (28,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,63% — 6,00–6,99
19,44% — 7,00–7,99
47,22% — 8,00–8,99
28,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA
SUCEAVA
99,07% promovabilitate
133/1405 — poziție în selecție
212/214 — reușiți
6,66 — media min.
10,00 — media max.
143 (67,45%) — medii ≥ 9
2 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,83% — 6,00–6,99
8,02% — 7,00–7,99
21,70% — 8,00–8,99
66,51% — 9,00–9,99
0,94% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
99,06% promovabilitate
134/1405 — poziție în selecție
105/106 — reușiți
6,38 — media min.
9,95 — media max.
77 (73,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,95% — 6,00–6,99
0,95% — 7,00–7,99
24,76% — 8,00–8,99
73,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA"
BUCURESTI SECTORUL 3
99,06% promovabilitate
135/1405 — poziție în selecție
210/212 — reușiți
6,78 — media min.
9,93 — media max.
119 (56,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,95% — 6,00–6,99
10,95% — 7,00–7,99
31,43% — 8,00–8,99
56,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST "STEFAN DEMETRESCU"
BUCURESTI SECTORUL 4
99,04% promovabilitate
136/1405 — poziție în selecție
103/104 — reușiți
6,08 — media min.
9,83 — media max.
19 (18,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,71% — 6,00–6,99
30,10% — 7,00–7,99
41,75% — 8,00–8,99
18,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU PAPIU ILARIAN" TARGU MURES
TARGU MURES
99,03% promovabilitate
137/1405 — poziție în selecție
205/207 — reușiți
6,05 — media min.
10,00 — media max.
119 (58,05%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,95% — 6,00–6,99
9,27% — 7,00–7,99
30,73% — 8,00–8,99
57,56% — 9,00–9,99
0,49% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
99,02% promovabilitate
138/1405 — poziție în selecție
101/102 — reușiți
6,01 — media min.
9,88 — media max.
40 (39,60%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,91% — 6,00–6,99
15,84% — 7,00–7,99
35,64% — 8,00–8,99
39,60% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "OCTAVIAN GOGA" SIBIU
SIBIU
99,02% promovabilitate
139/1405 — poziție în selecție
203/205 — reușiți
6,28 — media min.
9,95 — media max.
127 (62,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,48% — 6,00–6,99
4,43% — 7,00–7,99
31,53% — 8,00–8,99
62,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "IOSIF VULCAN" ORADEA
ORADEA
99,01% promovabilitate
140/1405 — poziție în selecție
100/101 — reușiți
6,18 — media min.
9,96 — media max.
44 (44,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,00% — 6,00–6,99
15,00% — 7,00–7,99
35,00% — 8,00–8,99
44,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ZINCA GOLESCU" PITESTI
PITESTI
99,00% promovabilitate
141/1405 — poziție în selecție
296/299 — reușiți
6,41 — media min.
9,96 — media max.
132 (44,59%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,70% — 6,00–6,99
19,26% — 7,00–7,99
33,45% — 8,00–8,99
44,59% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" INTORSURA BUZAULUI
INTORSURA BUZAULUI
99,00% promovabilitate
142/1405 — poziție în selecție
99/100 — reușiți
6,15 — media min.
9,91 — media max.
36 (36,36%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,05% — 6,00–6,99
12,12% — 7,00–7,99
46,46% — 8,00–8,99
36,36% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "I.L.CARAGIALE"
BUCURESTI SECTORUL 1
98,97% promovabilitate
143/1405 — poziție în selecție
289/292 — reușiți
6,38 — media min.
9,95 — media max.
184 (63,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,38% — 6,00–6,99
8,30% — 7,00–7,99
26,64% — 8,00–8,99
63,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU"
BUCURESTI SECTORUL 1
98,96% promovabilitate
144/1405 — poziție în selecție
286/289 — reușiți
6,01 — media min.
9,93 — media max.
144 (50,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,80% — 6,00–6,99
11,89% — 7,00–7,99
34,97% — 8,00–8,99
50,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"
BUCURESTI SECTORUL 2
98,96% promovabilitate
145/1405 — poziție în selecție
190/192 — reușiți
6,10 — media min.
9,98 — media max.
151 (79,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,05% — 6,00–6,99
4,21% — 7,00–7,99
15,26% — 8,00–8,99
79,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
98,93% promovabilitate
146/1405 — poziție în selecție
185/187 — reușiți
6,26 — media min.
9,86 — media max.
105 (56,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,24% — 6,00–6,99
11,89% — 7,00–7,99
28,11% — 8,00–8,99
56,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA" CRAIOVA
CRAIOVA
98,90% promovabilitate
147/1405 — poziție în selecție
269/272 — reușiți
6,43 — media min.
9,96 — media max.
142 (52,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,60% — 6,00–6,99
8,92% — 7,00–7,99
35,69% — 8,00–8,99
52,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
98,90% promovabilitate
148/1405 — poziție în selecție
90/91 — reușiți
6,31 — media min.
9,93 — media max.
30 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,33% — 6,00–6,99
12,22% — 7,00–7,99
51,11% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAIL KOGALNICEANU", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
98,86% promovabilitate
149/1405 — poziție în selecție
174/176 — reușiți
6,13 — media min.
9,96 — media max.
103 (59,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,45% — 6,00–6,99
8,05% — 7,00–7,99
29,31% — 8,00–8,99
59,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE GRIGORESCU", MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
98,81% promovabilitate
150/1405 — poziție în selecție
166/168 — reușiți
6,71 — media min.
9,95 — media max.
123 (74,10%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,20% — 6,00–6,99
2,41% — 7,00–7,99
22,29% — 8,00–8,99
74,10% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BOTOSANI
BOTOSANI
98,78% promovabilitate
151/1405 — poziție în selecție
243/246 — reușiți
6,41 — media min.
9,93 — media max.
138 (56,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,06% — 6,00–6,99
7,82% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
56,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GHEORGHE MARINESCU" TARGU MURES
TARGU MURES
98,78% promovabilitate
152/1405 — poziție în selecție
81/82 — reușiți
6,23 — media min.
9,85 — media max.
16 (19,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,47% — 6,00–6,99
29,63% — 7,00–7,99
48,15% — 8,00–8,99
19,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MOISE NICOARA" ARAD
ARAD
98,77% promovabilitate
153/1405 — poziție în selecție
160/162 — reușiți
6,81 — media min.
9,98 — media max.
96 (60,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,62% — 6,00–6,99
8,12% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
60,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE TITEICA"
DROBETA-TURNU SEVERIN
98,75% promovabilitate
154/1405 — poziție în selecție
158/160 — reușiți
6,18 — media min.
9,93 — media max.
67 (42,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,43% — 6,00–6,99
16,46% — 7,00–7,99
36,71% — 8,00–8,99
42,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIKES KELEMEN" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
98,75% promovabilitate
155/1405 — poziție în selecție
79/80 — reușiți
6,27 — media min.
9,66 — media max.
13 (16,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,59% — 6,00–6,99
12,66% — 7,00–7,99
63,29% — 8,00–8,99
16,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "UNIREA" TARGU MURES
TARGU MURES
98,74% promovabilitate
156/1405 — poziție în selecție
157/159 — reușiți
6,05 — media min.
10,00 — media max.
97 (61,78%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,91% — 6,00–6,99
9,55% — 7,00–7,99
26,75% — 8,00–8,99
61,15% — 9,00–9,99
0,64% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL ROMANO-CATOLIC TIRGU MURES
TARGU MURES
98,68% promovabilitate
157/1405 — poziție în selecție
75/76 — reușiți
6,72 — media min.
9,60 — media max.
11 (14,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,00% — 6,00–6,99
22,67% — 7,00–7,99
54,67% — 8,00–8,99
14,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "C.A. ROSETTI"
BUCURESTI SECTORUL 2
98,65% promovabilitate
158/1405 — poziție în selecție
220/223 — reușiți
6,26 — media min.
9,71 — media max.
61 (27,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,45% — 6,00–6,99
21,36% — 7,00–7,99
45,45% — 8,00–8,99
27,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN", PASCANI
PASCANI
98,58% promovabilitate
159/1405 — poziție în selecție
139/141 — reușiți
6,18 — media min.
9,90 — media max.
53 (38,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,47% — 6,00–6,99
17,27% — 7,00–7,99
38,13% — 8,00–8,99
38,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL DE ARTA "CARMEN SYLVA", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
98,57% promovabilitate
160/1405 — poziție în selecție
69/70 — reușiți
6,33 — media min.
9,85 — media max.
31 (44,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,14% — 6,00–6,99
18,84% — 7,00–7,99
26,09% — 8,00–8,99
44,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
98,52% promovabilitate
161/1405 — poziție în selecție
133/135 — reușiți
6,81 — media min.
9,91 — media max.
50 (37,59%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,76% — 6,00–6,99
18,80% — 7,00–7,99
39,85% — 8,00–8,99
37,59% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "VASILE LUCACIU" BAIA MARE
BAIA MARE
98,50% promovabilitate
162/1405 — poziție în selecție
197/200 — reușiți
6,21 — media min.
9,91 — media max.
122 (61,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,54% — 6,00–6,99
6,60% — 7,00–7,99
28,93% — 8,00–8,99
61,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’TRAIAN’ CONSTANTA
CONSTANTA
98,49% promovabilitate
163/1405 — poziție în selecție
196/199 — reușiți
6,01 — media min.
9,95 — media max.
123 (62,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,55% — 6,00–6,99
8,67% — 7,00–7,99
26,02% — 8,00–8,99
62,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU LAHOVARI", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
98,48% promovabilitate
164/1405 — poziție în selecție
194/197 — reușiți
6,28 — media min.
9,91 — media max.
60 (30,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,19% — 6,00–6,99
22,16% — 7,00–7,99
40,72% — 8,00–8,99
30,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "VLAICU VODA" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
98,48% promovabilitate
165/1405 — poziție în selecție
195/198 — reușiți
6,01 — media min.
9,91 — media max.
80 (41,03%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,56% — 6,00–6,99
14,87% — 7,00–7,99
41,54% — 8,00–8,99
41,03% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "RADU PETRESCU" PRUNDU BARGAULUI
PRUNDU BARGAULUI
98,48% promovabilitate
166/1405 — poziție în selecție
65/66 — reușiți
6,01 — media min.
9,85 — media max.
23 (35,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,31% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
32,31% — 8,00–8,99
35,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI" BAIA MARE
BAIA MARE
98,47% promovabilitate
167/1405 — poziție în selecție
193/196 — reușiți
6,56 — media min.
9,98 — media max.
92 (47,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,07% — 6,00–6,99
10,36% — 7,00–7,99
39,90% — 8,00–8,99
47,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "PREPARANDIA-DIMITRIE TICHINDEAL" ARAD
ARAD
98,45% promovabilitate
168/1405 — poziție în selecție
127/129 — reușiți
6,11 — media min.
10,00 — media max.
87 (68,50%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,57% — 6,00–6,99
7,09% — 7,00–7,99
22,83% — 8,00–8,99
67,72% — 9,00–9,99
0,79% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL DE SERVICII IN TURISM "NAPOCA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
98,41% promovabilitate
169/1405 — poziție în selecție
62/63 — reușiți
6,00 — media min.
9,03 — media max.
1 (1,61%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,97% — 6,00–6,99
46,77% — 7,00–7,99
30,65% — 8,00–8,99
1,61% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ECATERINA TEODOROIU" TARGU JIU
TARGU JIU
98,41% promovabilitate
170/1405 — poziție în selecție
186/189 — reușiți
6,11 — media min.
10,00 — media max.
78 (41,94%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,30% — 6,00–6,99
13,44% — 7,00–7,99
40,32% — 8,00–8,99
41,40% — 9,00–9,99
0,54% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "IULIA HASDEU"
BUCURESTI SECTORUL 2
98,41% promovabilitate
171/1405 — poziție în selecție
248/252 — reușiți
6,10 — media min.
10,00 — media max.
139 (56,05%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,02% — 6,00–6,99
10,89% — 7,00–7,99
31,05% — 8,00–8,99
55,65% — 9,00–9,99
0,40% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL GERMAN "GOETHE"
BUCURESTI SECTORUL 1
98,39% promovabilitate
172/1405 — poziție în selecție
61/62 — reușiți
6,00 — media min.
9,56 — media max.
7 (11,48%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,11% — 6,00–6,99
24,59% — 7,00–7,99
50,82% — 8,00–8,99
11,48% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU ODOBESCU" PITESTI
PITESTI
98,39% promovabilitate
173/1405 — poziție în selecție
244/248 — reușiți
6,21 — media min.
9,95 — media max.
114 (46,72%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,74% — 6,00–6,99
13,93% — 7,00–7,99
33,61% — 8,00–8,99
46,72% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA" DEVA
DEVA
98,39% promovabilitate
174/1405 — poziție în selecție
122/124 — reușiți
6,25 — media min.
9,85 — media max.
63 (51,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,10% — 6,00–6,99
14,75% — 7,00–7,99
29,51% — 8,00–8,99
51,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO" TARGOVISTE
TARGOVISTE
98,37% promovabilitate
175/1405 — poziție în selecție
181/184 — reușiți
6,11 — media min.
10,00 — media max.
107 (59,12%) — medii ≥ 9
3 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,21% — 6,00–6,99
15,47% — 7,00–7,99
23,20% — 8,00–8,99
57,46% — 9,00–9,99
1,66% — 10
Timiș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ANA ASLAN" TIMISOARA
TIMISOARA
98,36% promovabilitate
176/1405 — poziție în selecție
120/122 — reușiți
6,15 — media min.
9,73 — media max.
31 (25,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,33% — 6,00–6,99
22,50% — 7,00–7,99
43,33% — 8,00–8,99
25,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC REFORMAT CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
98,33% promovabilitate
177/1405 — poziție în selecție
59/60 — reușiți
6,20 — media min.
9,31 — media max.
11 (18,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,78% — 6,00–6,99
30,51% — 7,00–7,99
44,07% — 8,00–8,99
18,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL VOCATIONAL REFORMAT TARGU MURES
TARGU MURES
98,33% promovabilitate
178/1405 — poziție în selecție
59/60 — reușiți
6,73 — media min.
9,41 — media max.
4 (6,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,39% — 6,00–6,99
25,42% — 7,00–7,99
64,41% — 8,00–8,99
6,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ANDREI MURESANU" DEJ
DEJ
98,31% promovabilitate
179/1405 — poziție în selecție
116/118 — reușiți
6,05 — media min.
9,88 — media max.
45 (38,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,90% — 6,00–6,99
13,79% — 7,00–7,99
40,52% — 8,00–8,99
38,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"
BUCURESTI SECTORUL 6
98,30% promovabilitate
180/1405 — poziție în selecție
173/176 — reușiți
6,16 — media min.
9,90 — media max.
115 (66,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,89% — 6,00–6,99
5,20% — 7,00–7,99
25,43% — 8,00–8,99
66,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"
BUCURESTI SECTORUL 1
98,30% promovabilitate
181/1405 — poziție în selecție
231/235 — reușiți
6,13 — media min.
9,93 — media max.
102 (44,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,03% — 6,00–6,99
16,45% — 7,00–7,99
36,36% — 8,00–8,99
44,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "INDEPENDENTA" CALAFAT
CALAFAT
98,28% promovabilitate
182/1405 — poziție în selecție
114/116 — reușiți
6,03 — media min.
9,68 — media max.
37 (32,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,77% — 6,00–6,99
24,56% — 7,00–7,99
34,21% — 8,00–8,99
32,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"
BUCURESTI SECTORUL 2
98,21% promovabilitate
183/1405 — poziție în selecție
55/56 — reușiți
6,01 — media min.
9,66 — media max.
10 (18,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
23,64% — 7,00–7,99
38,18% — 8,00–8,99
18,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’GEORGE CALINESCU’ CONSTANTA
CONSTANTA
98,19% promovabilitate
184/1405 — poziție în selecție
163/166 — reușiți
6,03 — media min.
9,76 — media max.
50 (30,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,59% — 6,00–6,99
22,70% — 7,00–7,99
38,04% — 8,00–8,99
30,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’DECEBAL’ CONSTANTA
CONSTANTA
98,16% promovabilitate
185/1405 — poziție în selecție
160/163 — reușiți
6,01 — media min.
9,71 — media max.
54 (33,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,88% — 6,00–6,99
22,50% — 7,00–7,99
36,88% — 8,00–8,99
33,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
98,14% promovabilitate
186/1405 — poziție în selecție
264/269 — reușiți
6,26 — media min.
10,00 — media max.
168 (63,64%) — medii ≥ 9
2 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,89% — 6,00–6,99
7,95% — 7,00–7,99
26,52% — 8,00–8,99
62,88% — 9,00–9,99
0,76% — 10
Sibiu · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "ANDREI SAGUNA" SIBIU
SIBIU
98,04% promovabilitate
187/1405 — poziție în selecție
150/153 — reușiți
6,23 — media min.
9,83 — media max.
51 (34,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,00% — 6,00–6,99
20,67% — 7,00–7,99
41,33% — 8,00–8,99
34,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "EMANUEL" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
98,04% promovabilitate
188/1405 — poziție în selecție
50/51 — reușiți
6,71 — media min.
9,88 — media max.
20 (40,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,00% — 6,00–6,99
14,00% — 7,00–7,99
42,00% — 8,00–8,99
40,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "EMANUEL" ORADEA
ORADEA
98,04% promovabilitate
189/1405 — poziție în selecție
50/51 — reușiți
6,61 — media min.
9,78 — media max.
23 (46,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
38,00% — 8,00–8,99
46,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "TUDOR VLADIMIRESCU" TARGU JIU
TARGU JIU
98,02% promovabilitate
190/1405 — poziție în selecție
198/202 — reușiți
6,28 — media min.
9,90 — media max.
94 (47,47%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,03% — 6,00–6,99
9,60% — 7,00–7,99
39,90% — 8,00–8,99
47,47% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ONISIFOR GHIBU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
98,02% promovabilitate
191/1405 — poziție în selecție
99/101 — reușiți
6,05 — media min.
9,86 — media max.
54 (54,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,06% — 6,00–6,99
13,13% — 7,00–7,99
26,26% — 8,00–8,99
54,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TULCEA
TULCEA
98,00% promovabilitate
192/1405 — poziție în selecție
147/150 — reușiți
6,08 — media min.
9,86 — media max.
51 (34,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,80% — 6,00–6,99
17,01% — 7,00–7,99
41,50% — 8,00–8,99
34,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA", IASI
IASI
97,97% promovabilitate
193/1405 — poziție în selecție
241/246 — reușiți
6,00 — media min.
9,88 — media max.
72 (29,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,13% — 6,00–6,99
18,67% — 7,00–7,99
42,32% — 8,00–8,99
29,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"
BUCURESTI SECTORUL 1
97,96% promovabilitate
194/1405 — poziție în selecție
192/196 — reușiți
6,25 — media min.
9,88 — media max.
91 (47,40%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,65% — 6,00–6,99
13,02% — 7,00–7,99
35,94% — 8,00–8,99
47,40% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION LUCA CARAGIALE", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
97,95% promovabilitate
195/1405 — poziție în selecție
287/293 — reușiți
6,10 — media min.
10,00 — media max.
158 (55,05%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,14% — 6,00–6,99
10,45% — 7,00–7,99
31,36% — 8,00–8,99
54,70% — 9,00–9,99
0,35% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SCOALA CENTRALA"
BUCURESTI SECTORUL 2
97,94% promovabilitate
196/1405 — poziție în selecție
238/243 — reușiți
6,06 — media min.
9,83 — media max.
87 (36,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,40% — 6,00–6,99
16,81% — 7,00–7,99
38,24% — 8,00–8,99
36,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "UNIREA" FOCSANI
FOCSANI
97,92% promovabilitate
197/1405 — poziție în selecție
188/192 — reușiți
6,85 — media min.
10,00 — media max.
144 (76,60%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,53% — 6,00–6,99
3,19% — 7,00–7,99
19,68% — 8,00–8,99
76,06% — 9,00–9,99
0,53% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "PANAIT CERNA"
BRAILA
97,92% promovabilitate
198/1405 — poziție în selecție
94/96 — reușiți
6,31 — media min.
9,60 — media max.
20 (21,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,38% — 6,00–6,99
26,60% — 7,00–7,99
45,74% — 8,00–8,99
21,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
97,88% promovabilitate
199/1405 — poziție în selecție
185/189 — reușiți
6,36 — media min.
9,88 — media max.
65 (35,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,41% — 6,00–6,99
19,46% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
35,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ONISIFOR GHIBU" SIBIU
SIBIU
97,85% promovabilitate
200/1405 — poziție în selecție
182/186 — reușiți
6,31 — media min.
9,81 — media max.
46 (25,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,85% — 6,00–6,99
18,68% — 7,00–7,99
52,20% — 8,00–8,99
25,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "REGINA MARIA", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
97,79% promovabilitate
201/1405 — poziție în selecție
133/136 — reușiți
6,03 — media min.
9,86 — media max.
63 (47,37%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,26% — 6,00–6,99
15,04% — 7,00–7,99
32,33% — 8,00–8,99
47,37% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL MILITAR 'ALEXANDRU IOAN CUZA' CONSTANTA
CONSTANTA
97,76% promovabilitate
202/1405 — poziție în selecție
131/134 — reușiți
6,31 — media min.
9,80 — media max.
18 (13,74%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,98% — 6,00–6,99
37,40% — 7,00–7,99
35,88% — 8,00–8,99
13,74% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
97,74% promovabilitate
203/1405 — poziție în selecție
260/266 — reușiți
6,36 — media min.
9,75 — media max.
50 (19,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,00% — 6,00–6,99
24,23% — 7,00–7,99
51,54% — 8,00–8,99
19,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC ADMINISTRATIV, IASI
IASI
97,72% promovabilitate
204/1405 — poziție în selecție
257/263 — reușiți
6,15 — media min.
9,91 — media max.
35 (13,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,67% — 6,00–6,99
34,24% — 7,00–7,99
40,47% — 8,00–8,99
13,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" SLOBOZIA
SLOBOZIA
97,71% promovabilitate
205/1405 — poziție în selecție
213/218 — reușiți
6,06 — media min.
9,98 — media max.
93 (43,66%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,39% — 6,00–6,99
13,62% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
43,66% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"
BUCURESTI SECTORUL 2
97,71% promovabilitate
206/1405 — poziție în selecție
171/175 — reușiți
6,03 — media min.
9,75 — media max.
42 (24,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,53% — 6,00–6,99
21,64% — 7,00–7,99
43,27% — 8,00–8,99
24,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC ’CONSTANTIN BRATESCU’ CONSTANTA
CONSTANTA
97,71% promovabilitate
207/1405 — poziție în selecție
128/131 — reușiți
6,20 — media min.
9,96 — media max.
57 (44,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,34% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
40,62% — 8,00–8,99
44,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GRIGORE MOISIL" TULCEA
TULCEA
97,71% promovabilitate
208/1405 — poziție în selecție
128/131 — reușiți
6,28 — media min.
9,81 — media max.
79 (61,72%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,56% — 6,00–6,99
6,25% — 7,00–7,99
30,47% — 8,00–8,99
61,72% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIRON COSTIN", IASI
IASI
97,71% promovabilitate
209/1405 — poziție în selecție
171/175 — reușiți
6,00 — media min.
9,80 — media max.
65 (38,01%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,68% — 6,00–6,99
15,20% — 7,00–7,99
42,11% — 8,00–8,99
38,01% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "TUDOR VLADIMIRESCU"
BUCURESTI SECTORUL 6
97,70% promovabilitate
210/1405 — poziție în selecție
212/217 — reușiți
6,08 — media min.
10,00 — media max.
66 (31,13%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,60% — 6,00–6,99
17,45% — 7,00–7,99
44,81% — 8,00–8,99
30,66% — 9,00–9,99
0,47% — 10
Alba · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "LUCIAN BLAGA" SEBES
SEBES
97,66% promovabilitate
211/1405 — poziție în selecție
167/171 — reușiți
6,00 — media min.
9,96 — media max.
84 (50,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,99% — 6,00–6,99
17,37% — 7,00–7,99
29,34% — 8,00–8,99
50,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
97,66% promovabilitate
212/1405 — poziție în selecție
167/171 — reușiți
6,20 — media min.
9,98 — media max.
81 (48,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,19% — 6,00–6,99
11,38% — 7,00–7,99
35,93% — 8,00–8,99
48,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"
BUCURESTI SECTORUL 4
97,64% promovabilitate
213/1405 — poziție în selecție
248/254 — reușiți
6,15 — media min.
9,93 — media max.
123 (49,60%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,23% — 6,00–6,99
11,29% — 7,00–7,99
35,89% — 8,00–8,99
49,60% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "A.D.XENOPOL"
BUCURESTI SECTORUL 2
97,55% promovabilitate
214/1405 — poziție în selecție
239/245 — reușiți
6,31 — media min.
9,88 — media max.
60 (25,10%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,60% — 6,00–6,99
17,57% — 7,00–7,99
52,72% — 8,00–8,99
25,10% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
97,55% promovabilitate
215/1405 — poziție în selecție
199/204 — reușiți
6,08 — media min.
9,90 — media max.
92 (46,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,52% — 6,00–6,99
12,06% — 7,00–7,99
38,19% — 8,00–8,99
46,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "GEORGE BARITIU" SIBIU
SIBIU
97,53% promovabilitate
216/1405 — poziție în selecție
158/162 — reușiți
6,06 — media min.
9,78 — media max.
29 (18,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,96% — 6,00–6,99
25,95% — 7,00–7,99
48,73% — 8,00–8,99
18,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"
BUCURESTI SECTORUL 1
97,52% promovabilitate
217/1405 — poziție în selecție
118/121 — reușiți
6,08 — media min.
9,83 — media max.
48 (40,68%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,08% — 6,00–6,99
16,95% — 7,00–7,99
37,29% — 8,00–8,99
40,68% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU VLAHUTA" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
97,42% promovabilitate
218/1405 — poziție în selecție
151/155 — reușiți
6,28 — media min.
9,90 — media max.
46 (30,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,96% — 6,00–6,99
23,84% — 7,00–7,99
39,74% — 8,00–8,99
30,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"
BUCURESTI SECTORUL 5
97,39% promovabilitate
219/1405 — poziție în selecție
149/153 — reușiți
6,03 — media min.
9,88 — media max.
52 (34,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,74% — 6,00–6,99
20,13% — 7,00–7,99
34,23% — 8,00–8,99
34,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" ORADEA
ORADEA
97,36% promovabilitate
220/1405 — poziție în selecție
258/265 — reușiți
6,13 — media min.
9,93 — media max.
109 (42,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,14% — 6,00–6,99
14,73% — 7,00–7,99
34,88% — 8,00–8,99
42,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "CUZA VODA", MUNICIPIUL HUSI
HUSI
97,35% promovabilitate
221/1405 — poziție în selecție
184/189 — reușiți
6,03 — media min.
9,88 — media max.
91 (49,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,89% — 6,00–6,99
16,85% — 7,00–7,99
28,80% — 8,00–8,99
49,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI" BACAU
BACAU
97,33% promovabilitate
222/1405 — poziție în selecție
219/225 — reușiți
6,01 — media min.
10,00 — media max.
145 (66,21%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,74% — 6,00–6,99
8,68% — 7,00–7,99
22,37% — 8,00–8,99
65,75% — 9,00–9,99
0,46% — 10
Brăila · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE BALCESCU"
BRAILA
97,32% promovabilitate
223/1405 — poziție în selecție
145/149 — reușiți
6,03 — media min.
9,88 — media max.
50 (34,48%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,28% — 6,00–6,99
18,62% — 7,00–7,99
38,62% — 8,00–8,99
34,48% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI"
BUCURESTI SECTORUL 4
97,29% promovabilitate
224/1405 — poziție în selecție
251/258 — reușiți
6,11 — media min.
9,91 — media max.
152 (60,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,39% — 6,00–6,99
8,37% — 7,00–7,99
28,69% — 8,00–8,99
60,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "MIHAI EMINESCU" TARGU MURES
TARGU MURES
97,27% promovabilitate
225/1405 — poziție în selecție
178/183 — reușiți
6,00 — media min.
9,81 — media max.
31 (17,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,29% — 6,00–6,99
29,78% — 7,00–7,99
36,52% — 8,00–8,99
17,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION BARBU"
BUCURESTI SECTORUL 5
97,27% promovabilitate
226/1405 — poziție în selecție
178/183 — reușiți
6,26 — media min.
9,83 — media max.
68 (38,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,81% — 6,00–6,99
19,66% — 7,00–7,99
39,33% — 8,00–8,99
38,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "AUREL VLAICU" ORASTIE
ORASTIE
97,25% promovabilitate
227/1405 — poziție în selecție
106/109 — reușiți
6,11 — media min.
9,60 — media max.
18 (16,98%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,75% — 6,00–6,99
29,25% — 7,00–7,99
33,02% — 8,00–8,99
16,98% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL CATOLIC "SF. IOSIF" BACAU
BACAU
97,22% promovabilitate
228/1405 — poziție în selecție
105/108 — reușiți
6,06 — media min.
9,75 — media max.
21 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,48% — 6,00–6,99
32,38% — 7,00–7,99
37,14% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL "DON ORIONE" ORADEA
ORADEA
97,22% promovabilitate
229/1405 — poziție în selecție
35/36 — reușiți
6,60 — media min.
9,70 — media max.
12 (34,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,57% — 6,00–6,99
17,14% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
34,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "DECEBAL" DEVA
DEVA
97,20% promovabilitate
230/1405 — poziție în selecție
139/143 — reușiți
6,37 — media min.
10,00 — media max.
69 (49,64%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,88% — 6,00–6,99
14,39% — 7,00–7,99
33,09% — 8,00–8,99
48,92% — 9,00–9,99
0,72% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "AL. I. CUZA" FOCSANI
FOCSANI
97,18% promovabilitate
231/1405 — poziție în selecție
172/177 — reușiți
6,46 — media min.
9,93 — media max.
96 (55,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,91% — 6,00–6,99
11,05% — 7,00–7,99
30,23% — 8,00–8,99
55,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "AXENTE SEVER" MEDIAS
MEDIAS
97,18% promovabilitate
232/1405 — poziție în selecție
138/142 — reușiți
6,05 — media min.
9,95 — media max.
31 (22,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,32% — 6,00–6,99
24,64% — 7,00–7,99
40,58% — 8,00–8,99
22,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "BATHORY ISTVAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
97,18% promovabilitate
233/1405 — poziție în selecție
69/71 — reușiți
6,42 — media min.
9,67 — media max.
21 (30,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,14% — 6,00–6,99
26,09% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
30,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAIL KOGALNICEANU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
97,14% promovabilitate
234/1405 — poziție în selecție
170/175 — reușiți
6,20 — media min.
10,00 — media max.
104 (61,18%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,94% — 6,00–6,99
7,65% — 7,00–7,99
28,24% — 8,00–8,99
60,59% — 9,00–9,99
0,59% — 10
Arad · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "VASILE GOLDIS" ARAD
ARAD
97,12% promovabilitate
235/1405 — poziție în selecție
135/139 — reușiți
6,50 — media min.
9,78 — media max.
37 (27,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,89% — 6,00–6,99
17,04% — 7,00–7,99
46,67% — 8,00–8,99
27,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL 'UNIREA' BRASOV
BRASOV
97,11% promovabilitate
236/1405 — poziție în selecție
168/173 — reușiți
6,20 — media min.
9,91 — media max.
103 (61,31%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,57% — 6,00–6,99
8,93% — 7,00–7,99
26,19% — 8,00–8,99
61,31% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL DE STIINTE ALE NATURII 'EMIL RACOVITA' BRASOV
BRASOV
97,04% promovabilitate
237/1405 — poziție în selecție
164/169 — reușiți
6,18 — media min.
9,86 — media max.
58 (35,37%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,32% — 6,00–6,99
18,90% — 7,00–7,99
38,41% — 8,00–8,99
35,37% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "NAGY MÓZES" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
97,00% promovabilitate
238/1405 — poziție în selecție
97/100 — reușiți
6,08 — media min.
9,56 — media max.
21 (21,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,37% — 6,00–6,99
31,96% — 7,00–7,99
34,02% — 8,00–8,99
21,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DUNAREA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
96,99% promovabilitate
239/1405 — poziție în selecție
129/133 — reușiți
6,01 — media min.
9,71 — media max.
28 (21,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,53% — 6,00–6,99
25,58% — 7,00–7,99
44,19% — 8,00–8,99
21,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "MIHAIL KOGALNICEANU" FOCSANI
FOCSANI
96,97% promovabilitate
240/1405 — poziție în selecție
192/198 — reușiți
6,00 — media min.
9,71 — media max.
36 (18,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
25,52% — 7,00–7,99
43,23% — 8,00–8,99
18,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ANDREI MURESANU" BISTRITA
BISTRITA
96,97% promovabilitate
241/1405 — poziție în selecție
192/198 — reușiți
6,05 — media min.
9,85 — media max.
109 (56,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,21% — 6,00–6,99
11,46% — 7,00–7,99
26,56% — 8,00–8,99
56,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "GHEORGHE ASACHI", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
96,97% promovabilitate
242/1405 — poziție în selecție
128/132 — reușiți
6,10 — media min.
9,80 — media max.
34 (26,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,25% — 6,00–6,99
20,31% — 7,00–7,99
46,88% — 8,00–8,99
26,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DR. MIOARA MINCU"
BUCURESTI SECTORUL 2
96,88% promovabilitate
243/1405 — poziție în selecție
31/32 — reușiți
6,28 — media min.
9,23 — media max.
2 (6,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,13% — 6,00–6,99
41,94% — 7,00–7,99
35,48% — 8,00–8,99
6,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "LITTLE LONDON" VOLUNTARI
VOLUNTARI
96,77% promovabilitate
244/1405 — poziție în selecție
30/31 — reușiți
7,01 — media min.
9,91 — media max.
11 (36,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
43,33% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
36,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICU GANE" FALTICENI
FALTICENI
96,74% promovabilitate
245/1405 — poziție în selecție
208/215 — reușiți
6,01 — media min.
9,98 — media max.
66 (31,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,69% — 6,00–6,99
18,75% — 7,00–7,99
41,83% — 8,00–8,99
31,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "VLAD TEPES" TIMISOARA
TIMISOARA
96,74% promovabilitate
246/1405 — poziție în selecție
89/92 — reușiți
6,05 — media min.
9,55 — media max.
23 (25,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,74% — 6,00–6,99
21,35% — 7,00–7,99
46,07% — 8,00–8,99
25,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE IORGA", ORASUL VALENII DE MUNTE
VALENII DE MUNTE
96,70% promovabilitate
247/1405 — poziție în selecție
176/182 — reușiți
6,23 — media min.
9,93 — media max.
74 (42,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,82% — 6,00–6,99
17,61% — 7,00–7,99
33,52% — 8,00–8,99
42,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "WILLIAM SHAKESPEARE" TIMISOARA
TIMISOARA
96,67% promovabilitate
248/1405 — poziție în selecție
58/60 — reușiți
6,00 — media min.
9,78 — media max.
15 (25,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,79% — 6,00–6,99
22,41% — 7,00–7,99
37,93% — 8,00–8,99
25,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" NASAUD
NASAUD
96,63% promovabilitate
249/1405 — poziție în selecție
172/178 — reușiți
6,03 — media min.
9,78 — media max.
59 (34,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,30% — 6,00–6,99
16,28% — 7,00–7,99
40,12% — 8,00–8,99
34,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
96,60% promovabilitate
250/1405 — poziție în selecție
199/206 — reușiți
6,31 — media min.
9,96 — media max.
51 (25,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,07% — 6,00–6,99
23,62% — 7,00–7,99
37,69% — 8,00–8,99
25,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL "VOLTAIRE" CRAIOVA
CRAIOVA
96,55% promovabilitate
251/1405 — poziție în selecție
112/116 — reușiți
6,15 — media min.
9,78 — media max.
26 (23,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,93% — 6,00–6,99
33,04% — 7,00–7,99
34,82% — 8,00–8,99
23,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "SPIRU HARET" SUCEAVA
SUCEAVA
96,52% promovabilitate
252/1405 — poziție în selecție
194/201 — reușiți
6,36 — media min.
9,88 — media max.
53 (27,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,15% — 6,00–6,99
27,84% — 7,00–7,99
39,69% — 8,00–8,99
27,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
96,48% promovabilitate
253/1405 — poziție în selecție
274/284 — reușiți
6,00 — media min.
9,88 — media max.
67 (24,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,25% — 6,00–6,99
17,88% — 7,00–7,99
39,42% — 8,00–8,99
24,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SEGITO MARIA" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
96,47% promovabilitate
254/1405 — poziție în selecție
82/85 — reușiți
6,08 — media min.
9,60 — media max.
8 (9,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,10% — 6,00–6,99
19,51% — 7,00–7,99
64,63% — 8,00–8,99
9,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’LUCIAN BLAGA’ CONSTANTA
CONSTANTA
96,47% promovabilitate
255/1405 — poziție în selecție
82/85 — reușiți
6,06 — media min.
9,80 — media max.
33 (40,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,32% — 6,00–6,99
14,63% — 7,00–7,99
37,80% — 8,00–8,99
40,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SZÉKELY MIKÓ" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
96,43% promovabilitate
256/1405 — poziție în selecție
108/112 — reușiți
6,07 — media min.
9,53 — media max.
24 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,26% — 6,00–6,99
20,37% — 7,00–7,99
48,15% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL GRECO-CATOLIC "INOCHENTIE MICU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
96,43% promovabilitate
257/1405 — poziție în selecție
54/56 — reușiți
6,46 — media min.
9,73 — media max.
16 (29,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,11% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
25,93% — 8,00–8,99
29,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC WALDORF, IASI
IASI
96,43% promovabilitate
258/1405 — poziție în selecție
54/56 — reușiți
6,13 — media min.
9,56 — media max.
14 (25,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,56% — 6,00–6,99
25,93% — 7,00–7,99
42,59% — 8,00–8,99
25,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX
BUCURESTI SECTORUL 4
96,43% promovabilitate
259/1405 — poziție în selecție
27/28 — reușiți
6,43 — media min.
9,90 — media max.
7 (25,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,93% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
25,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL "N.V. KARPEN" BACAU
BACAU
96,41% promovabilitate
260/1405 — poziție în selecție
188/195 — reușiți
6,28 — media min.
9,96 — media max.
58 (30,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,98% — 6,00–6,99
20,21% — 7,00–7,99
40,96% — 8,00–8,99
30,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI
BUCURESTI SECTORUL 3
96,32% promovabilitate
261/1405 — poziție în selecție
183/190 — reușiți
6,13 — media min.
9,95 — media max.
98 (53,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,46% — 6,00–6,99
12,02% — 7,00–7,99
28,96% — 8,00–8,99
53,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL 'JOHANNES HONTERUS' BRASOV
BRASOV
96,30% promovabilitate
262/1405 — poziție în selecție
104/108 — reușiți
6,07 — media min.
9,76 — media max.
28 (26,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,85% — 6,00–6,99
13,46% — 7,00–7,99
55,77% — 8,00–8,99
26,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "FILADELFIA" SUCEAVA
SUCEAVA
96,30% promovabilitate
263/1405 — poziție în selecție
78/81 — reușiți
6,08 — media min.
9,83 — media max.
25 (32,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,38% — 6,00–6,99
19,23% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
32,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA CONSTANTA
CONSTANTA
96,30% promovabilitate
264/1405 — poziție în selecție
78/81 — reușiți
6,10 — media min.
9,70 — media max.
17 (21,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,23% — 6,00–6,99
32,05% — 7,00–7,99
26,92% — 8,00–8,99
21,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU", IASI
IASI
96,27% promovabilitate
265/1405 — poziție în selecție
155/161 — reușiți
7,06 — media min.
9,96 — media max.
114 (73,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
5,16% — 7,00–7,99
21,29% — 8,00–8,99
73,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "DINICU GOLESCU" CAMPULUNG
CAMPULUNG
96,23% promovabilitate
266/1405 — poziție în selecție
153/159 — reușiți
6,23 — media min.
9,88 — media max.
63 (41,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,88% — 6,00–6,99
19,61% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
41,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"
BUCURESTI SECTORUL 1
96,23% promovabilitate
267/1405 — poziție în selecție
153/159 — reușiți
6,11 — media min.
9,91 — media max.
71 (46,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
1,96% — 6,00–6,99
15,69% — 7,00–7,99
35,95% — 8,00–8,99
46,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL VOCATIONAL PEDAGOGIC "NICOLAE BOLCAS" BEIUS
BEIUS
96,15% promovabilitate
268/1405 — poziție în selecție
75/78 — reușiți
6,18 — media min.
9,98 — media max.
37 (49,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,67% — 6,00–6,99
17,33% — 7,00–7,99
22,67% — 8,00–8,99
49,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL ORTODOX "EPISCOP ROMAN CIOROGARIU" ORADEA
ORADEA
96,08% promovabilitate
269/1405 — poziție în selecție
49/51 — reușiți
6,23 — media min.
9,81 — media max.
11 (22,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
22,45% — 7,00–7,99
40,82% — 8,00–8,99
22,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL ECONOMIC "BERDE ARON" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
96,00% promovabilitate
270/1405 — poziție în selecție
24/25 — reușiți
6,26 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,67% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIRCEA CEL BATRAN", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
95,98% promovabilitate
271/1405 — poziție în selecție
191/199 — reușiți
6,10 — media min.
10,00 — media max.
98 (51,31%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,81% — 6,00–6,99
13,09% — 7,00–7,99
28,80% — 8,00–8,99
50,79% — 9,00–9,99
0,52% — 10
Constanța · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL ’MIHAI EMINESCU’ CONSTANTA
CONSTANTA
95,98% promovabilitate
272/1405 — poziție în selecție
215/224 — reușiți
6,05 — media min.
9,88 — media max.
86 (40,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,79% — 6,00–6,99
13,95% — 7,00–7,99
43,26% — 8,00–8,99
40,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA
SUCEAVA
95,97% promovabilitate
273/1405 — poziție în selecție
286/298 — reușiți
6,00 — media min.
9,75 — media max.
35 (12,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,53% — 6,00–6,99
34,97% — 7,00–7,99
34,27% — 8,00–8,99
12,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BAIA MARE
BAIA MARE
95,93% promovabilitate
274/1405 — poziție în selecție
236/246 — reușiți
6,05 — media min.
9,96 — media max.
77 (32,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,47% — 6,00–6,99
20,34% — 7,00–7,99
38,56% — 8,00–8,99
32,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "SPIRU HARET" FOCSANI
FOCSANI
95,92% promovabilitate
275/1405 — poziție în selecție
188/196 — reușiți
6,13 — media min.
9,81 — media max.
68 (36,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,26% — 6,00–6,99
14,89% — 7,00–7,99
44,68% — 8,00–8,99
36,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL "MIHAI EMINESCU" BACAU
BACAU
95,89% promovabilitate
276/1405 — poziție în selecție
140/146 — reușiți
6,05 — media min.
9,75 — media max.
40 (28,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,14% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
37,86% — 8,00–8,99
28,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL PEDAGOGIC "GHEORGHE SINCAI" ZALAU
ZALAU
95,88% promovabilitate
277/1405 — poziție în selecție
186/194 — reușiți
6,13 — media min.
9,90 — media max.
65 (34,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,06% — 6,00–6,99
17,74% — 7,00–7,99
39,25% — 8,00–8,99
34,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "VASILE LUPU", IASI
IASI
95,83% promovabilitate
278/1405 — poziție în selecție
138/144 — reușiți
6,13 — media min.
9,91 — media max.
51 (36,96%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,35% — 6,00–6,99
15,94% — 7,00–7,99
42,75% — 8,00–8,99
36,96% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION MINULESCU" SLATINA
SLATINA
95,81% promovabilitate
279/1405 — poziție în selecție
206/215 — reușiți
6,01 — media min.
10,00 — media max.
89 (43,20%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
4,85% — 6,00–6,99
15,53% — 7,00–7,99
36,41% — 8,00–8,99
42,72% — 9,00–9,99
0,49% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
95,76% promovabilitate
280/1405 — poziție în selecție
113/118 — reușiți
6,06 — media min.
9,90 — media max.
34 (30,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,73% — 6,00–6,99
27,43% — 7,00–7,99
32,74% — 8,00–8,99
30,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL LOGOS TIMISOARA
TIMISOARA
95,74% promovabilitate
281/1405 — poziție în selecție
45/47 — reușiți
6,06 — media min.
9,53 — media max.
8 (17,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
31,11% — 7,00–7,99
28,89% — 8,00–8,99
17,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "DIONISIE POP MARTIAN" ALBA IULIA
ALBA IULIA
95,73% promovabilitate
282/1405 — poziție în selecție
112/117 — reușiți
6,05 — media min.
9,76 — media max.
23 (20,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,25% — 6,00–6,99
17,86% — 7,00–7,99
55,36% — 8,00–8,99
20,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "AVRAM IANCU" CAMPENI
CAMPENI
95,73% promovabilitate
283/1405 — poziție în selecție
112/117 — reușiți
6,13 — media min.
9,78 — media max.
32 (28,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,18% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
41,96% — 8,00–8,99
28,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
95,73% promovabilitate
284/1405 — poziție în selecție
112/117 — reușiți
6,01 — media min.
9,80 — media max.
22 (19,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
33,93% — 8,00–8,99
19,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE" ORADEA
ORADEA
95,68% promovabilitate
285/1405 — poziție în selecție
133/139 — reușiți
6,00 — media min.
9,46 — media max.
21 (15,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,04% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
40,60% — 8,00–8,99
15,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE", ORASUL TARGU-NEAMT
TARGU NEAMT
95,67% promovabilitate
286/1405 — poziție în selecție
221/231 — reușiți
6,03 — media min.
9,96 — media max.
69 (31,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,05% — 6,00–6,99
24,89% — 7,00–7,99
34,84% — 8,00–8,99
31,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE TITULESCU" PUCIOASA
PUCIOASA
95,56% promovabilitate
287/1405 — poziție în selecție
129/135 — reușiți
6,48 — media min.
9,73 — media max.
45 (34,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
3,88% — 6,00–6,99
19,38% — 7,00–7,99
41,86% — 8,00–8,99
34,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
95,56% promovabilitate
288/1405 — poziție în selecție
172/180 — reușiți
6,03 — media min.
9,91 — media max.
62 (36,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,40% — 6,00–6,99
18,60% — 7,00–7,99
38,95% — 8,00–8,99
36,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL TEHNOLOGIC "SPIRU HARET", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
95,56% promovabilitate
289/1405 — poziție în selecție
43/45 — reușiți
6,90 — media min.
9,53 — media max.
13 (30,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
2,33% — 6,00–6,99
25,58% — 7,00–7,99
41,86% — 8,00–8,99
30,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "INOCHENTIE MICU CLAIN" BLAJ
BLAJ
95,24% promovabilitate
290/1405 — poziție în selecție
120/126 — reușiți
6,06 — media min.
9,90 — media max.
31 (25,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,17% — 6,00–6,99
25,83% — 7,00–7,99
34,17% — 8,00–8,99
25,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" PETROSANI
PETROSANI
95,24% promovabilitate
291/1405 — poziție în selecție
80/84 — reușiți
6,36 — media min.
9,75 — media max.
28 (35,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,75% — 6,00–6,99
22,50% — 7,00–7,99
33,75% — 8,00–8,99
35,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL ORTODOX MITROPOLITUL "NICOLAE COLAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
95,24% promovabilitate
292/1405 — poziție în selecție
80/84 — reușiți
6,06 — media min.
9,63 — media max.
28 (35,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,00% — 6,00–6,99
13,75% — 7,00–7,99
41,25% — 8,00–8,99
35,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC 'SIMION MEHEDINTI' CODLEA
CODLEA
95,24% promovabilitate
293/1405 — poziție în selecție
40/42 — reușiți
6,11 — media min.
9,15 — media max.
1 (2,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,00% — 6,00–6,99
47,50% — 7,00–7,99
15,00% — 8,00–8,99
2,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"
BUCURESTI SECTORUL 6
95,24% promovabilitate
294/1405 — poziție în selecție
160/168 — reușiți
6,08 — media min.
9,73 — media max.
50 (31,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
23,12% — 7,00–7,99
33,12% — 8,00–8,99
31,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’NICOLAE BALCESCU’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
95,24% promovabilitate
295/1405 — poziție în selecție
100/105 — reușiți
6,00 — media min.
9,93 — media max.
33 (33,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,00% — 6,00–6,99
23,00% — 7,00–7,99
37,00% — 8,00–8,99
33,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE TITULESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
95,18% promovabilitate
296/1405 — poziție în selecție
158/166 — reușiți
6,01 — media min.
9,65 — media max.
36 (22,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,23% — 6,00–6,99
25,32% — 7,00–7,99
43,67% — 8,00–8,99
22,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "OCTAV ONICESCU"
BUCURESTI SECTORUL 4
95,05% promovabilitate
297/1405 — poziție în selecție
211/222 — reușiți
6,05 — media min.
9,90 — media max.
51 (24,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,06% — 6,00–6,99
28,44% — 7,00–7,99
39,34% — 8,00–8,99
24,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ANA ASLAN"
BRAILA
95,00% promovabilitate
298/1405 — poziție în selecție
76/80 — reușiți
6,36 — media min.
9,86 — media max.
14 (18,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,74% — 6,00–6,99
13,16% — 7,00–7,99
48,68% — 8,00–8,99
18,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST RESITA
RESITA
95,00% promovabilitate
299/1405 — poziție în selecție
19/20 — reușiți
6,00 — media min.
9,88 — media max.
7 (36,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,79% — 6,00–6,99
31,58% — 7,00–7,99
15,79% — 8,00–8,99
36,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "BARBU STIRBEI" CALARASI
CALARASI
94,95% promovabilitate
300/1405 — poziție în selecție
188/198 — reușiți
6,00 — media min.
9,85 — media max.
45 (23,94%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,11% — 6,00–6,99
22,87% — 7,00–7,99
43,09% — 8,00–8,99
23,94% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE ARTE ’REGINA MARIA’ CONSTANTA
CONSTANTA
94,95% promovabilitate
301/1405 — poziție în selecție
94/99 — reușiți
6,00 — media min.
9,91 — media max.
32 (34,04%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,83% — 6,00–6,99
19,15% — 7,00–7,99
32,98% — 8,00–8,99
34,04% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SAMUIL VULCAN" BEIUS
BEIUS
94,93% promovabilitate
302/1405 — poziție în selecție
131/138 — reușiți
6,00 — media min.
9,88 — media max.
20 (15,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,16% — 6,00–6,99
21,37% — 7,00–7,99
54,20% — 8,00–8,99
15,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL REFORMAT SATU MARE
SATU MARE
94,92% promovabilitate
303/1405 — poziție în selecție
56/59 — reușiți
6,13 — media min.
9,01 — media max.
1 (1,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
23,21% — 8,00–8,99
1,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "CAROL I" CAMPULUNG
CAMPULUNG
94,90% promovabilitate
304/1405 — poziție în selecție
93/98 — reușiți
6,48 — media min.
9,86 — media max.
28 (30,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,53% — 6,00–6,99
22,58% — 7,00–7,99
39,78% — 8,00–8,99
30,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"
BUCURESTI SECTORUL 1
94,85% promovabilitate
305/1405 — poziție în selecție
92/97 — reușiți
6,01 — media min.
9,81 — media max.
32 (34,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,87% — 6,00–6,99
16,30% — 7,00–7,99
38,04% — 8,00–8,99
34,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC NOVACI
NOVACI
94,85% promovabilitate
306/1405 — poziție în selecție
92/97 — reușiți
6,00 — media min.
9,76 — media max.
15 (16,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,83% — 6,00–6,99
28,26% — 7,00–7,99
32,61% — 8,00–8,99
16,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "EUGEN PORA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
94,83% promovabilitate
307/1405 — poziție în selecție
55/58 — reușiți
6,01 — media min.
9,83 — media max.
18 (32,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,09% — 6,00–6,99
7,27% — 7,00–7,99
50,91% — 8,00–8,99
32,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAIL SADOVEANU"
BUCURESTI SECTORUL 2
94,81% promovabilitate
308/1405 — poziție în selecție
128/135 — reușiți
6,10 — media min.
9,85 — media max.
34 (26,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,62% — 6,00–6,99
26,56% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
26,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI VITEAZUL" CARACAL
CARACAL
94,76% promovabilitate
309/1405 — poziție în selecție
181/191 — reușiți
6,00 — media min.
9,90 — media max.
53 (29,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,94% — 6,00–6,99
24,86% — 7,00–7,99
35,91% — 8,00–8,99
29,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’CALLATIS’ MANGALIA
MANGALIA
94,74% promovabilitate
310/1405 — poziție în selecție
108/114 — reușiți
6,10 — media min.
9,80 — media max.
38 (35,19%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,19% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
32,41% — 8,00–8,99
35,19% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "KOLCSEY FERENC" SATU MARE
SATU MARE
94,67% promovabilitate
311/1405 — poziție în selecție
142/150 — reușiți
6,13 — media min.
9,78 — media max.
37 (26,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,34% — 6,00–6,99
25,35% — 7,00–7,99
42,25% — 8,00–8,99
26,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", IASI
IASI
94,65% promovabilitate
312/1405 — poziție în selecție
230/243 — reușiți
6,01 — media min.
9,38 — media max.
10 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,52% — 6,00–6,99
31,74% — 7,00–7,99
47,39% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "DOAMNA STANCA" SATU MARE
SATU MARE
94,64% promovabilitate
313/1405 — poziție în selecție
159/168 — reușiți
6,15 — media min.
9,66 — media max.
32 (20,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,29% — 6,00–6,99
30,19% — 7,00–7,99
43,40% — 8,00–8,99
20,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "REGELE MIHAI I" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
94,62% promovabilitate
314/1405 — poziție în selecție
211/223 — reușiți
6,10 — media min.
9,46 — media max.
27 (12,80%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,11% — 6,00–6,99
31,75% — 7,00–7,99
39,34% — 8,00–8,99
12,80% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "NICOLAE TITULESCU" BAIA MARE
BAIA MARE
94,58% promovabilitate
315/1405 — poziție în selecție
157/166 — reușiți
6,23 — media min.
9,78 — media max.
19 (12,10%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,65% — 6,00–6,99
32,48% — 7,00–7,99
40,76% — 8,00–8,99
12,10% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "STEFAN ODOBLEJA"
DROBETA-TURNU SEVERIN
94,58% promovabilitate
316/1405 — poziție în selecție
157/166 — reușiți
6,05 — media min.
9,96 — media max.
43 (27,39%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,74% — 6,00–6,99
23,57% — 7,00–7,99
36,31% — 8,00–8,99
27,39% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION BARBU" PITESTI
PITESTI
94,57% promovabilitate
317/1405 — poziție în selecție
174/184 — reușiți
6,05 — media min.
9,86 — media max.
36 (20,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,49% — 6,00–6,99
18,97% — 7,00–7,99
48,85% — 8,00–8,99
20,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "HAM JANOS" SATU MARE
SATU MARE
94,55% promovabilitate
318/1405 — poziție în selecție
52/55 — reușiți
6,32 — media min.
9,48 — media max.
5 (9,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,54% — 6,00–6,99
36,54% — 7,00–7,99
42,31% — 8,00–8,99
9,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "AVRAM IANCU" STEI
STEI
94,50% promovabilitate
319/1405 — poziție în selecție
103/109 — reușiți
6,08 — media min.
9,75 — media max.
28 (27,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,62% — 6,00–6,99
27,18% — 7,00–7,99
33,01% — 8,00–8,99
27,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SALAMON ERNO" GHEORGHENI
GHEORGHENI
94,48% promovabilitate
320/1405 — poziție în selecție
137/145 — reușiți
6,26 — media min.
9,72 — media max.
12 (8,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,03% — 6,00–6,99
27,01% — 7,00–7,99
56,20% — 8,00–8,99
8,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL REFORMAT "WESSELENYI" ZALAU
ZALAU
94,44% promovabilitate
321/1405 — poziție în selecție
34/36 — reușiți
6,07 — media min.
9,38 — media max.
4 (11,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,41% — 6,00–6,99
35,29% — 7,00–7,99
23,53% — 8,00–8,99
11,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BUSTUCHIN
BUSTUCHIN
94,44% promovabilitate
322/1405 — poziție în selecție
17/18 — reușiți
6,83 — media min.
9,40 — media max.
2 (11,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,65% — 6,00–6,99
47,06% — 7,00–7,99
23,53% — 8,00–8,99
11,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEORETIC GERMAN "JOHANN ETTINGER" SATU MARE
SATU MARE
94,44% promovabilitate
323/1405 — poziție în selecție
51/54 — reușiți
6,00 — media min.
9,65 — media max.
4 (7,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,61% — 6,00–6,99
29,41% — 7,00–7,99
43,14% — 8,00–8,99
7,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL" ONESTI
ONESTI
94,38% promovabilitate
324/1405 — poziție în selecție
151/160 — reușiți
6,01 — media min.
10,00 — media max.
55 (36,42%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,93% — 6,00–6,99
19,87% — 7,00–7,99
33,77% — 8,00–8,99
35,76% — 9,00–9,99
0,66% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "BALASA DOAMNA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
94,29% promovabilitate
325/1405 — poziție în selecție
66/70 — reușiți
6,05 — media min.
9,96 — media max.
29 (43,94%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,58% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
30,30% — 8,00–8,99
43,94% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEORETIC DE INFORMATICA "ALEXANDRU MARGHILOMAN" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
94,29% promovabilitate
326/1405 — poziție în selecție
198/210 — reușiți
6,03 — media min.
9,83 — media max.
40 (20,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,63% — 6,00–6,99
30,81% — 7,00–7,99
36,36% — 8,00–8,99
20,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" BECLEAN
BECLEAN
94,24% promovabilitate
327/1405 — poziție în selecție
131/139 — reușiți
6,01 — media min.
9,88 — media max.
38 (29,01%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,98% — 6,00–6,99
29,01% — 7,00–7,99
29,01% — 8,00–8,99
29,01% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "IANCU DE HUNEDOARA" HUNEDOARA
HUNEDOARA
94,12% promovabilitate
328/1405 — poziție în selecție
128/136 — reușiți
6,18 — media min.
10,00 — media max.
34 (26,56%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,25% — 6,00–6,99
29,69% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
25,78% — 9,00–9,99
0,78% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL DE ARTA "STEFAN LUCHIAN" BOTOSANI
BOTOSANI
94,12% promovabilitate
329/1405 — poziție în selecție
64/68 — reușiți
6,00 — media min.
9,91 — media max.
15 (23,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,56% — 6,00–6,99
15,62% — 7,00–7,99
34,38% — 8,00–8,99
23,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "CHESARIE EPISCOPUL" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
94,12% promovabilitate
330/1405 — poziție în selecție
16/17 — reușiți
6,30 — media min.
9,28 — media max.
5 (31,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,75% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
31,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "NIKOLAUS LENAU" TIMISOARA
TIMISOARA
94,05% promovabilitate
331/1405 — poziție în selecție
79/84 — reușiți
6,17 — media min.
9,97 — media max.
13 (16,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,46% — 6,00–6,99
27,85% — 7,00–7,99
39,24% — 8,00–8,99
16,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL PEDAGOGIC "NICOLAE IORGA" BOTOSANI
BOTOSANI
94,00% promovabilitate
332/1405 — poziție în selecție
188/200 — reușiți
6,38 — media min.
9,85 — media max.
66 (35,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,85% — 6,00–6,99
15,43% — 7,00–7,99
43,62% — 8,00–8,99
35,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "REGELE FERDINAND I" RADAUTI
RADAUTI
93,97% promovabilitate
333/1405 — poziție în selecție
218/232 — reușiți
6,01 — media min.
9,88 — media max.
44 (20,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,60% — 6,00–6,99
33,49% — 7,00–7,99
30,73% — 8,00–8,99
20,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN"
DROBETA-TURNU SEVERIN
93,94% promovabilitate
334/1405 — poziție în selecție
155/165 — reușiți
6,05 — media min.
9,95 — media max.
57 (36,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,45% — 6,00–6,99
23,87% — 7,00–7,99
32,90% — 8,00–8,99
36,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "VICTOR GIULEANU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
93,94% promovabilitate
335/1405 — poziție în selecție
62/66 — reușiți
6,10 — media min.
9,93 — media max.
13 (20,97%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,58% — 6,00–6,99
25,81% — 7,00–7,99
30,65% — 8,00–8,99
20,97% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DAVID VONIGA" GIROC
GIROC
93,94% promovabilitate
336/1405 — poziție în selecție
31/33 — reușiți
6,35 — media min.
9,31 — media max.
2 (6,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,68% — 6,00–6,99
29,03% — 7,00–7,99
54,84% — 8,00–8,99
6,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. IOAN GURA DE AUR", MUNICIPIUL HUSI
HUSI
93,94% promovabilitate
337/1405 — poziție în selecție
31/33 — reușiți
6,13 — media min.
9,58 — media max.
6 (19,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,13% — 6,00–6,99
35,48% — 7,00–7,99
29,03% — 8,00–8,99
19,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CORIOLAN BREDICEANU" LUGOJ
LUGOJ
93,91% promovabilitate
338/1405 — poziție în selecție
108/115 — reușiți
6,05 — media min.
9,88 — media max.
28 (25,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,96% — 6,00–6,99
25,93% — 7,00–7,99
35,19% — 8,00–8,99
25,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"
BUCURESTI SECTORUL 1
93,89% promovabilitate
339/1405 — poziție în selecție
169/180 — reușiți
6,00 — media min.
9,90 — media max.
51 (30,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,24% — 6,00–6,99
20,71% — 7,00–7,99
37,87% — 8,00–8,99
30,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL 'RADU NEGRU' FAGARAS
FAGARAS
93,75% promovabilitate
340/1405 — poziție în selecție
120/128 — reușiți
6,21 — media min.
9,75 — media max.
40 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
31,67% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "DUMITRU PANAITESCU PERPESSICIUS"
BRAILA
93,75% promovabilitate
341/1405 — poziție în selecție
120/128 — reușiți
6,10 — media min.
9,70 — media max.
32 (26,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,17% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
26,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "NAGY ISTVAN" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
93,75% promovabilitate
342/1405 — poziție în selecție
45/48 — reușiți
6,16 — media min.
9,57 — media max.
8 (17,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,33% — 6,00–6,99
28,89% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
17,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU" BACAU
BACAU
93,75% promovabilitate
343/1405 — poziție în selecție
15/16 — reușiți
6,33 — media min.
9,36 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
13,33% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN NOICA" SIBIU
SIBIU
93,75% promovabilitate
344/1405 — poziție în selecție
75/80 — reușiți
6,30 — media min.
9,53 — media max.
17 (22,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,67% — 6,00–6,99
25,33% — 7,00–7,99
41,33% — 8,00–8,99
22,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION MAIORESCU" GIURGIU
GIURGIU
93,71% promovabilitate
345/1405 — poziție în selecție
164/175 — reușiți
6,01 — media min.
9,93 — media max.
35 (21,34%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,80% — 6,00–6,99
25,61% — 7,00–7,99
40,24% — 8,00–8,99
21,34% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "IULIA ZAMFIRESCU" MIOVENI
MIOVENI
93,62% promovabilitate
346/1405 — poziție în selecție
132/141 — reușiți
6,16 — media min.
9,88 — media max.
30 (22,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,64% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
36,36% — 8,00–8,99
22,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "RALUCA RIPAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
93,55% promovabilitate
347/1405 — poziție în selecție
29/31 — reușiți
6,40 — media min.
9,03 — media max.
1 (3,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,69% — 6,00–6,99
41,38% — 7,00–7,99
34,48% — 8,00–8,99
3,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "SIGISMUND TODUTA" DEVA
DEVA
93,51% promovabilitate
348/1405 — poziție în selecție
72/77 — reușiți
6,06 — media min.
9,78 — media max.
16 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,44% — 6,00–6,99
23,61% — 7,00–7,99
34,72% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
93,51% promovabilitate
349/1405 — poziție în selecție
144/154 — reușiți
6,23 — media min.
9,86 — media max.
39 (27,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,42% — 6,00–6,99
27,08% — 7,00–7,99
35,42% — 8,00–8,99
27,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA
BISTRITA
93,48% promovabilitate
350/1405 — poziție în selecție
43/46 — reușiți
6,05 — media min.
9,70 — media max.
13 (30,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,63% — 6,00–6,99
34,88% — 7,00–7,99
23,26% — 8,00–8,99
30,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1COLEGIUL "SCOALA NATIONALA DE GAZ" MEDIAS
MEDIAS
93,46% promovabilitate
351/1405 — poziție în selecție
100/107 — reușiți
6,08 — media min.
9,73 — media max.
28 (28,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,00% — 6,00–6,99
26,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
28,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SPIRU HARET" MOINESTI
MOINESTI
93,41% promovabilitate
352/1405 — poziție în selecție
170/182 — reușiți
6,01 — media min.
9,78 — media max.
51 (30,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,76% — 6,00–6,99
21,18% — 7,00–7,99
37,06% — 8,00–8,99
30,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "TRANSILVANIA" TARGU MURES
TARGU MURES
93,37% promovabilitate
353/1405 — poziție în selecție
169/181 — reușiți
6,00 — media min.
9,83 — media max.
9 (5,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,67% — 6,00–6,99
40,83% — 7,00–7,99
30,18% — 8,00–8,99
5,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL GERMAN SEBES
SEBES
93,33% promovabilitate
354/1405 — poziție în selecție
14/15 — reușiți
6,21 — media min.
9,80 — media max.
4 (28,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
28,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SFANTU NICOLAE" GHEORGHENI
GHEORGHENI
93,33% promovabilitate
355/1405 — poziție în selecție
28/30 — reușiți
6,06 — media min.
9,58 — media max.
4 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,14% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" MOTRU
MOTRU
93,29% promovabilitate
356/1405 — poziție în selecție
153/164 — reușiți
6,00 — media min.
9,90 — media max.
35 (22,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,38% — 6,00–6,99
28,10% — 7,00–7,99
34,64% — 8,00–8,99
22,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION CANTACUZINO" PITESTI
PITESTI
93,22% promovabilitate
357/1405 — poziție în selecție
165/177 — reușiți
6,01 — media min.
9,73 — media max.
22 (13,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,33% — 6,00–6,99
29,70% — 7,00–7,99
43,64% — 8,00–8,99
13,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU PAPIU ILARIAN" DEJ
DEJ
93,20% promovabilitate
358/1405 — poziție în selecție
96/103 — reușiți
6,26 — media min.
9,73 — media max.
23 (23,96%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,75% — 6,00–6,99
21,88% — 7,00–7,99
35,42% — 8,00–8,99
23,96% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL "REGINA MARIA" DOROHOI
DOROHOI
93,15% promovabilitate
359/1405 — poziție în selecție
136/146 — reușiți
6,00 — media min.
9,93 — media max.
52 (38,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,29% — 6,00–6,99
19,12% — 7,00–7,99
32,35% — 8,00–8,99
38,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "PAVEL DAN" CAMPIA TURZII
CAMPIA TURZII
93,14% promovabilitate
360/1405 — poziție în selecție
95/102 — reușiți
6,31 — media min.
10,00 — media max.
37 (38,95%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
6,32% — 6,00–6,99
26,32% — 7,00–7,99
28,42% — 8,00–8,99
37,89% — 9,00–9,99
1,05% — 10
Olt · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "RADU GRECEANU" SLATINA
SLATINA
93,12% promovabilitate
361/1405 — poziție în selecție
176/189 — reușiți
6,16 — media min.
10,00 — media max.
77 (43,75%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,66% — 6,00–6,99
17,61% — 7,00–7,99
28,98% — 8,00–8,99
43,18% — 9,00–9,99
0,57% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL DE STIINTE 'GRIGORE ANTIPA' BRASOV
BRASOV
93,10% promovabilitate
362/1405 — poziție în selecție
108/116 — reușiți
6,35 — media min.
9,75 — media max.
29 (26,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,33% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
53,70% — 8,00–8,99
26,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL VOCATIONAL DE MUZICA 'TUDOR CIORTEA' BRASOV
BRASOV
93,10% promovabilitate
363/1405 — poziție în selecție
27/29 — reușiți
6,03 — media min.
9,63 — media max.
6 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,63% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE ARTA TARGU MURES
TARGU MURES
93,07% promovabilitate
364/1405 — poziție în selecție
94/101 — reușiți
6,07 — media min.
9,75 — media max.
12 (12,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,53% — 6,00–6,99
22,34% — 7,00–7,99
39,36% — 8,00–8,99
12,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU"
BUCURESTI SECTORUL 1
93,00% promovabilitate
365/1405 — poziție în selecție
186/200 — reușiți
6,01 — media min.
9,86 — media max.
32 (17,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,20% — 6,00–6,99
28,49% — 7,00–7,99
37,10% — 8,00–8,99
17,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "REGINA MARIA" ALBA IULIA
ALBA IULIA
92,98% promovabilitate
366/1405 — poziție în selecție
53/57 — reușiți
6,23 — media min.
9,66 — media max.
11 (20,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,98% — 6,00–6,99
24,53% — 7,00–7,99
37,74% — 8,00–8,99
20,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"
BUCURESTI SECTORUL 5
92,96% promovabilitate
367/1405 — poziție în selecție
198/213 — reușiți
6,05 — media min.
9,63 — media max.
29 (14,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,17% — 6,00–6,99
30,30% — 7,00–7,99
37,88% — 8,00–8,99
14,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1LICEUL DE ARTA "GHEORGHE TATTARESCU" FOCSANI
FOCSANI
92,91% promovabilitate
368/1405 — poziție în selecție
118/127 — reușiți
6,00 — media min.
9,71 — media max.
20 (16,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,34% — 6,00–6,99
32,20% — 7,00–7,99
30,51% — 8,00–8,99
16,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "AUREL POPP" SATU MARE
SATU MARE
92,86% promovabilitate
369/1405 — poziție în selecție
52/56 — reușiți
6,01 — media min.
9,46 — media max.
5 (9,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,92% — 6,00–6,99
28,85% — 7,00–7,99
34,62% — 8,00–8,99
9,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FELIX" SANMARTIN
SANMARTIN
92,86% promovabilitate
370/1405 — poziție în selecție
13/14 — reușiți
6,43 — media min.
8,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
46,15% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "NICOLAE STEINHARDT" SATU MARE
SATU MARE
92,86% promovabilitate
371/1405 — poziție în selecție
65/70 — reușiți
6,08 — media min.
9,03 — media max.
3 (4,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,31% — 6,00–6,99
36,92% — 7,00–7,99
26,15% — 8,00–8,99
4,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "COSTIN C. KIRITESCU"
BUCURESTI SECTORUL 6
92,79% promovabilitate
372/1405 — poziție în selecție
206/222 — reușiți
6,03 — media min.
9,48 — media max.
26 (12,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,68% — 6,00–6,99
32,04% — 7,00–7,99
44,66% — 8,00–8,99
12,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "STEFAN CEL MARE" BACAU
BACAU
92,77% promovabilitate
373/1405 — poziție în selecție
231/249 — reușiți
6,01 — media min.
9,86 — media max.
76 (32,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,39% — 6,00–6,99
21,21% — 7,00–7,99
35,50% — 8,00–8,99
32,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL "HOREA, CLOSCA SI CRISAN" ABRUD
ABRUD
92,73% promovabilitate
374/1405 — poziție în selecție
51/55 — reușiți
6,11 — media min.
9,61 — media max.
9 (17,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,61% — 6,00–6,99
21,57% — 7,00–7,99
41,18% — 8,00–8,99
17,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL "VASILE CONTA", ORASUL TARGU-NEAMT
TARGU NEAMT
92,71% promovabilitate
375/1405 — poziție în selecție
89/96 — reușiți
6,00 — media min.
9,73 — media max.
13 (14,61%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,85% — 6,00–6,99
39,33% — 7,00–7,99
29,21% — 8,00–8,99
14,61% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GRIGORE ANTIPA" BOTOSANI
BOTOSANI
92,71% promovabilitate
376/1405 — poziție în selecție
89/96 — reușiți
6,08 — media min.
9,63 — media max.
16 (17,98%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,24% — 6,00–6,99
30,34% — 7,00–7,99
40,45% — 8,00–8,99
17,98% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "CARMEN SYLVA" PETROSANI
PETROSANI
92,68% promovabilitate
377/1405 — poziție în selecție
76/82 — reușiți
6,51 — media min.
9,80 — media max.
20 (26,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,16% — 6,00–6,99
17,11% — 7,00–7,99
43,42% — 8,00–8,99
26,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEORETIC CAREI
CAREI
92,68% promovabilitate
378/1405 — poziție în selecție
114/123 — reușiți
6,06 — media min.
9,86 — media max.
35 (30,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,77% — 6,00–6,99
12,28% — 7,00–7,99
48,25% — 8,00–8,99
30,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "PETRU MAIOR" GHERLA
GHERLA
92,66% promovabilitate
379/1405 — poziție în selecție
101/109 — reușiți
6,11 — media min.
9,71 — media max.
34 (33,66%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,84% — 6,00–6,99
17,82% — 7,00–7,99
32,67% — 8,00–8,99
33,66% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ADMINISTRATIV SI DE SERVICII "VICTOR SLAVESCU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
92,63% promovabilitate
380/1405 — poziție în selecție
201/217 — reușiți
6,05 — media min.
9,83 — media max.
24 (11,94%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,93% — 6,00–6,99
32,84% — 7,00–7,99
40,30% — 8,00–8,99
11,94% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" CRAIOVA
CRAIOVA
92,54% promovabilitate
381/1405 — poziție în selecție
124/134 — reușiți
6,00 — media min.
9,76 — media max.
30 (24,19%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,32% — 6,00–6,99
19,35% — 7,00–7,99
41,13% — 8,00–8,99
24,19% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1COLEGIUL COMERCIAL ’CAROL I’ CONSTANTA
CONSTANTA
92,43% promovabilitate
382/1405 — poziție în selecție
171/185 — reușiți
6,00 — media min.
9,73 — media max.
18 (10,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,28% — 6,00–6,99
28,65% — 7,00–7,99
48,54% — 8,00–8,99
10,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "HENRI COANDA" TIMISOARA
TIMISOARA
92,31% promovabilitate
383/1405 — poziție în selecție
108/117 — reușiți
6,05 — media min.
9,53 — media max.
8 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,85% — 6,00–6,99
35,19% — 7,00–7,99
30,56% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC DE COMUNICATII "AUGUSTIN MAIOR" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
92,31% promovabilitate
384/1405 — poziție în selecție
96/104 — reușiți
6,35 — media min.
9,73 — media max.
16 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,38% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
42,71% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL WALDORF TIMISOARA
TIMISOARA
92,31% promovabilitate
385/1405 — poziție în selecție
24/26 — reușiți
6,48 — media min.
9,66 — media max.
7 (29,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,33% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
29,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC DE TURISM, IASI
IASI
92,13% promovabilitate
386/1405 — poziție în selecție
164/178 — reușiți
6,05 — media min.
9,71 — media max.
10 (6,10%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,22% — 6,00–6,99
37,20% — 7,00–7,99
30,49% — 8,00–8,99
6,10% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "OCTAVIAN GOGA" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
92,08% promovabilitate
387/1405 — poziție în selecție
93/101 — reușiți
6,00 — media min.
9,70 — media max.
25 (26,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,28% — 6,00–6,99
31,18% — 7,00–7,99
23,66% — 8,00–8,99
26,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAIL SADOVEANU", PASCANI
PASCANI
92,02% promovabilitate
388/1405 — poziție în selecție
150/163 — reușiți
6,03 — media min.
10,00 — media max.
49 (32,67%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,33% — 6,00–6,99
23,33% — 7,00–7,99
36,67% — 8,00–8,99
32,00% — 9,00–9,99
0,67% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "C.D. LOGA" CARANSEBES
CARANSEBES
92,00% promovabilitate
389/1405 — poziție în selecție
115/125 — reușiți
6,01 — media min.
9,86 — media max.
26 (22,61%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
29,57% — 7,00–7,99
27,83% — 8,00–8,99
22,61% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC WALDORF
BUCURESTI SECTORUL 2
92,00% promovabilitate
390/1405 — poziție în selecție
23/25 — reușiți
6,03 — media min.
9,68 — media max.
2 (8,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,43% — 6,00–6,99
47,83% — 7,00–7,99
13,04% — 8,00–8,99
8,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIRCEA ELIADE" SIGHISOARA
SIGHISOARA
91,97% promovabilitate
391/1405 — poziție în selecție
126/137 — reușiți
6,28 — media min.
9,71 — media max.
20 (15,87%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
34,13% — 8,00–8,99
15,87% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"
BUCURESTI SECTORUL 6
91,97% promovabilitate
392/1405 — poziție în selecție
126/137 — reușiți
6,00 — media min.
9,78 — media max.
20 (15,87%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,32% — 6,00–6,99
34,92% — 7,00–7,99
38,89% — 8,00–8,99
15,87% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "CALISTRAT HOGAS", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
91,79% promovabilitate
393/1405 — poziție în selecție
179/195 — reușiți
6,03 — media min.
9,91 — media max.
41 (22,91%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,97% — 6,00–6,99
25,14% — 7,00–7,99
37,99% — 8,00–8,99
22,91% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "IULIA HASDEU" LUGOJ
LUGOJ
91,74% promovabilitate
394/1405 — poziție în selecție
111/121 — reușiți
6,18 — media min.
9,85 — media max.
17 (15,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,12% — 6,00–6,99
27,03% — 7,00–7,99
40,54% — 8,00–8,99
15,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "MIRCEA SCARLAT" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
91,71% promovabilitate
395/1405 — poziție în selecție
177/193 — reușiți
6,03 — media min.
9,95 — media max.
69 (38,98%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,86% — 6,00–6,99
16,38% — 7,00–7,99
32,77% — 8,00–8,99
38,98% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC "ELIM" PITESTI
PITESTI
91,67% promovabilitate
396/1405 — poziție în selecție
11/12 — reușiți
6,26 — media min.
9,18 — media max.
1 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"
BUCURESTI SECTORUL 3
91,67% promovabilitate
397/1405 — poziție în selecție
209/228 — reușiți
6,05 — media min.
9,93 — media max.
58 (27,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,61% — 6,00–6,99
22,49% — 7,00–7,99
41,15% — 8,00–8,99
27,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "IOAN PETRUS" OTOPENI
OTOPENI
91,67% promovabilitate
398/1405 — poziție în selecție
99/108 — reușiți
6,05 — media min.
9,71 — media max.
11 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,14% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
38,38% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "LIVIU REBREANU" TURDA
TURDA
91,67% promovabilitate
399/1405 — poziție în selecție
66/72 — reușiți
6,06 — media min.
9,35 — media max.
6 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
42,42% — 7,00–7,99
31,82% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC 'I.C. DRAGUSANU' VICTORIA
VICTORIA
91,67% promovabilitate
400/1405 — poziție în selecție
44/48 — reușiți
6,01 — media min.
9,50 — media max.
4 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
20,45% — 7,00–7,99
34,09% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL VOCATIONAL DE ARTE PLASTICE 'HANS MATTIS-TEUTSCH' BRASOV
BRASOV
91,67% promovabilitate
401/1405 — poziție în selecție
55/60 — reușiți
6,16 — media min.
9,75 — media max.
14 (25,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
25,45% — 7,00–7,99
29,09% — 8,00–8,99
25,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "MARIA TEIULEANU" PITESTI
PITESTI
91,55% promovabilitate
402/1405 — poziție în selecție
195/213 — reușiți
6,03 — media min.
9,55 — media max.
25 (12,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,31% — 6,00–6,99
33,85% — 7,00–7,99
41,03% — 8,00–8,99
12,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "AUREL VLAICU"
BUCURESTI SECTORUL 1
91,49% promovabilitate
403/1405 — poziție în selecție
172/188 — reușiți
6,05 — media min.
9,88 — media max.
42 (24,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,47% — 6,00–6,99
26,16% — 7,00–7,99
38,95% — 8,00–8,99
24,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’GEORGE EMIL PALADE’ CONSTANTA
CONSTANTA
91,40% promovabilitate
404/1405 — poziție în selecție
85/93 — reușiți
6,13 — media min.
9,61 — media max.
7 (8,24%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,29% — 6,00–6,99
42,35% — 7,00–7,99
34,12% — 8,00–8,99
8,24% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BRASOV
BRASOV
91,38% promovabilitate
405/1405 — poziție în selecție
53/58 — reușiți
6,11 — media min.
9,65 — media max.
3 (5,66%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,42% — 6,00–6,99
41,51% — 7,00–7,99
26,42% — 8,00–8,99
5,66% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1COLEGIUL"CSIKY GERGELY" ARAD
ARAD
91,30% promovabilitate
406/1405 — poziție în selecție
42/46 — reușiți
6,08 — media min.
9,76 — media max.
5 (11,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
11,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "OLGA STURDZA", MIROSLAVA
MIROSLAVA
91,30% promovabilitate
407/1405 — poziție în selecție
21/23 — reușiți
6,25 — media min.
9,71 — media max.
3 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
19,05% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL 'APRILY LAJOS' BRASOV
BRASOV
91,25% promovabilitate
408/1405 — poziție în selecție
73/80 — reușiți
6,17 — media min.
9,43 — media max.
9 (12,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,18% — 6,00–6,99
20,55% — 7,00–7,99
47,95% — 8,00–8,99
12,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
91,21% promovabilitate
409/1405 — poziție în selecție
83/91 — reușiți
6,00 — media min.
9,81 — media max.
18 (21,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,33% — 6,00–6,99
25,30% — 7,00–7,99
21,69% — 8,00–8,99
21,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"
BUCURESTI SECTORUL 2
90,91% promovabilitate
410/1405 — poziție în selecție
160/176 — reușiți
6,00 — media min.
10,00 — media max.
23 (14,38%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,50% — 6,00–6,99
28,75% — 7,00–7,99
39,38% — 8,00–8,99
13,75% — 9,00–9,99
0,62% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEORETIC SANITAR BISTRITA
BISTRITA
90,91% promovabilitate
411/1405 — poziție în selecție
70/77 — reușiți
6,03 — media min.
9,66 — media max.
9 (12,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,71% — 6,00–6,99
37,14% — 7,00–7,99
34,29% — 8,00–8,99
12,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "AUREL VLAICU", ORASUL BREAZA
BREAZA DE SUS
90,79% promovabilitate
412/1405 — poziție în selecție
69/76 — reușiți
6,05 — media min.
9,73 — media max.
11 (15,94%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,74% — 6,00–6,99
20,29% — 7,00–7,99
42,03% — 8,00–8,99
15,94% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DAN BARBILIAN" CAMPULUNG
CAMPULUNG
90,74% promovabilitate
413/1405 — poziție în selecție
98/108 — reușiți
6,08 — media min.
9,98 — media max.
25 (25,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,24% — 6,00–6,99
27,55% — 7,00–7,99
34,69% — 8,00–8,99
25,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "BETHLEN GABOR" AIUD
AIUD
90,70% promovabilitate
414/1405 — poziție în selecție
39/43 — reușiți
6,13 — media min.
9,33 — media max.
5 (12,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,64% — 6,00–6,99
41,03% — 7,00–7,99
20,51% — 8,00–8,99
12,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA" REGHIN
REGHIN
90,70% promovabilitate
415/1405 — poziție în selecție
156/172 — reușiți
6,00 — media min.
9,88 — media max.
38 (24,36%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,31% — 6,00–6,99
26,28% — 7,00–7,99
32,05% — 8,00–8,99
24,36% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
90,65% promovabilitate
416/1405 — poziție în selecție
126/139 — reușiți
6,00 — media min.
9,70 — media max.
16 (12,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,84% — 6,00–6,99
31,75% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
12,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION CAIAN ROMANUL" CAIANU MIC
CAIANU MIC
90,48% promovabilitate
417/1405 — poziție în selecție
19/21 — reușiți
6,26 — media min.
9,76 — media max.
3 (15,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,53% — 6,00–6,99
42,11% — 7,00–7,99
31,58% — 8,00–8,99
15,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEORETIC TEIUS
TEIUS
90,48% promovabilitate
418/1405 — poziție în selecție
38/42 — reușiți
6,20 — media min.
9,75 — media max.
7 (18,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,53% — 6,00–6,99
23,68% — 7,00–7,99
47,37% — 8,00–8,99
18,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ALEXANDRU IOAN CUZA" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
90,45% promovabilitate
419/1405 — poziție în selecție
161/178 — reușiți
6,03 — media min.
9,75 — media max.
49 (30,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,80% — 6,00–6,99
31,06% — 7,00–7,99
26,71% — 8,00–8,99
30,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SOLOMON HALITA" SANGEORZ-BAI
SANGEORZ-BAI
90,38% promovabilitate
420/1405 — poziție în selecție
94/104 — reușiți
6,05 — media min.
9,85 — media max.
19 (20,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,21% — 6,00–6,99
26,60% — 7,00–7,99
32,98% — 8,00–8,99
20,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL SANITAR "ANTIM IVIREANU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
90,27% promovabilitate
421/1405 — poziție în selecție
102/113 — reușiți
6,03 — media min.
9,78 — media max.
17 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,76% — 6,00–6,99
32,35% — 7,00–7,99
39,22% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "SIMION BARNUTIU" SIMLEU SILVANIEI
SIMLEU SILVANIEI
90,21% promovabilitate
422/1405 — poziție în selecție
129/143 — reușiți
6,11 — media min.
9,71 — media max.
26 (20,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,71% — 6,00–6,99
25,58% — 7,00–7,99
32,56% — 8,00–8,99
20,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "GHEORGHE DRAGOS" SATU MARE
SATU MARE
90,18% promovabilitate
423/1405 — poziție în selecție
101/112 — reușiți
6,03 — media min.
9,21 — media max.
3 (2,97%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,74% — 6,00–6,99
41,58% — 7,00–7,99
29,70% — 8,00–8,99
2,97% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "HERMES"
BUCURESTI SECTORUL 2
90,16% promovabilitate
424/1405 — poziție în selecție
229/254 — reușiți
6,01 — media min.
9,43 — media max.
14 (6,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,10% — 6,00–6,99
39,74% — 7,00–7,99
41,05% — 8,00–8,99
6,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU" HUNEDOARA
HUNEDOARA
90,12% promovabilitate
425/1405 — poziție în selecție
73/81 — reușiți
6,05 — media min.
9,66 — media max.
17 (23,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,81% — 6,00–6,99
24,66% — 7,00–7,99
34,25% — 8,00–8,99
23,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "OCTAVIAN GOGA" HUEDIN
HUEDIN
90,11% promovabilitate
426/1405 — poziție în selecție
82/91 — reușiți
6,00 — media min.
9,72 — media max.
13 (15,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,51% — 6,00–6,99
24,39% — 7,00–7,99
40,24% — 8,00–8,99
15,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU" TARGU JIU
TARGU JIU
90,00% promovabilitate
427/1405 — poziție în selecție
126/140 — reușiți
6,11 — media min.
9,43 — media max.
14 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,70% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR MIHAILESCU CRAIU", BELCESTI
BELCESTI
90,00% promovabilitate
428/1405 — poziție în selecție
27/30 — reușiți
6,40 — media min.
9,40 — media max.
4 (14,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,52% — 6,00–6,99
29,63% — 7,00–7,99
37,04% — 8,00–8,99
14,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC 'ZAJZONI RAB ISTVAN' SACELE
SACELE
90,00% promovabilitate
429/1405 — poziție în selecție
9/10 — reușiți
6,55 — media min.
9,18 — media max.
2 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC 'TRANSILVANIA' BRASOV
BRASOV
89,89% promovabilitate
430/1405 — poziție în selecție
80/89 — reușiți
6,01 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,50% — 6,00–6,99
48,75% — 7,00–7,99
23,75% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DECEBAL"
BUCURESTI SECTORUL 3
89,83% promovabilitate
431/1405 — poziție în selecție
159/177 — reușiți
6,01 — media min.
9,66 — media max.
35 (22,01%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,09% — 6,00–6,99
26,42% — 7,00–7,99
36,48% — 8,00–8,99
22,01% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA" ORADEA
ORADEA
89,66% promovabilitate
432/1405 — poziție în selecție
78/87 — reușiți
6,00 — media min.
9,80 — media max.
12 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,36% — 6,00–6,99
19,23% — 7,00–7,99
41,03% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL ECONOMIC 'ANDREI BARSEANU' BRASOV
BRASOV
89,55% promovabilitate
433/1405 — poziție în selecție
180/201 — reușiți
6,26 — media min.
9,60 — media max.
14 (7,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,33% — 6,00–6,99
36,67% — 7,00–7,99
47,22% — 8,00–8,99
7,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"
BUCURESTI SECTORUL 1
89,47% promovabilitate
434/1405 — poziție în selecție
34/38 — reușiți
6,01 — media min.
9,41 — media max.
2 (5,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,65% — 6,00–6,99
38,24% — 7,00–7,99
38,24% — 8,00–8,99
5,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION CREANGA" TULCEA
TULCEA
89,43% promovabilitate
435/1405 — poziție în selecție
110/123 — reușiți
6,18 — media min.
9,85 — media max.
18 (16,36%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,18% — 6,00–6,99
33,64% — 7,00–7,99
31,82% — 8,00–8,99
16,36% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE GHICA" DOROHOI
DOROHOI
89,40% promovabilitate
436/1405 — poziție în selecție
135/151 — reușiți
6,08 — media min.
9,86 — media max.
40 (29,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,07% — 6,00–6,99
23,70% — 7,00–7,99
32,59% — 8,00–8,99
29,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ELENA GHIBA BIRTA" ARAD
ARAD
89,35% promovabilitate
437/1405 — poziție în selecție
151/169 — reușiți
6,01 — media min.
9,83 — media max.
28 (18,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,91% — 6,00–6,99
35,10% — 7,00–7,99
32,45% — 8,00–8,99
18,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL PEDAGOGIC "BOD PÉTER" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
89,33% promovabilitate
438/1405 — poziție în selecție
67/75 — reușiți
6,07 — media min.
9,01 — media max.
1 (1,49%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,88% — 6,00–6,99
52,24% — 7,00–7,99
22,39% — 8,00–8,99
1,49% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" SATU MARE
SATU MARE
89,29% promovabilitate
439/1405 — poziție în selecție
25/28 — reușiți
6,00 — media min.
9,30 — media max.
1 (4,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,00% — 6,00–6,99
28,00% — 7,00–7,99
32,00% — 8,00–8,99
4,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN DODA" CARANSEBES
CARANSEBES
89,22% promovabilitate
440/1405 — poziție în selecție
91/102 — reușiți
6,05 — media min.
9,75 — media max.
21 (23,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,19% — 6,00–6,99
34,07% — 7,00–7,99
29,67% — 8,00–8,99
23,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "GEORGE APOSTU" BACAU
BACAU
89,22% promovabilitate
441/1405 — poziție în selecție
91/102 — reușiți
6,10 — media min.
9,96 — media max.
33 (36,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,99% — 6,00–6,99
34,07% — 7,00–7,99
18,68% — 8,00–8,99
36,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "FRANCESCO SAVERIO NITTI" TIMISOARA
TIMISOARA
89,20% promovabilitate
442/1405 — poziție în selecție
190/213 — reușiți
6,00 — media min.
9,66 — media max.
20 (10,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,05% — 6,00–6,99
32,63% — 7,00–7,99
35,79% — 8,00–8,99
10,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1COLEGIUL DE ARTE BAIA MARE
BAIA MARE
89,19% promovabilitate
443/1405 — poziție în selecție
66/74 — reușiți
6,18 — media min.
9,86 — media max.
11 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,64% — 6,00–6,99
28,79% — 7,00–7,99
40,91% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST "MARANATHA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
89,19% promovabilitate
444/1405 — poziție în selecție
33/37 — reușiți
6,25 — media min.
9,50 — media max.
6 (18,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,12% — 6,00–6,99
42,42% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
18,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE CALINESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
89,16% promovabilitate
445/1405 — poziție în selecție
148/166 — reușiți
6,03 — media min.
9,80 — media max.
52 (35,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
5,41% — 6,00–6,99
20,27% — 7,00–7,99
39,19% — 8,00–8,99
35,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU" BRANESTI
BRANESTI
89,09% promovabilitate
446/1405 — poziție în selecție
49/55 — reușiți
6,03 — media min.
9,66 — media max.
7 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,69% — 6,00–6,99
26,53% — 7,00–7,99
24,49% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "OCTAV BANCILA", IASI
IASI
88,97% promovabilitate
447/1405 — poziție în selecție
121/136 — reușiți
6,01 — media min.
9,75 — media max.
24 (19,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,40% — 6,00–6,99
25,62% — 7,00–7,99
42,15% — 8,00–8,99
19,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION LUCA" VATRA DORNEI
VATRA DORNEI
88,97% promovabilitate
448/1405 — poziție în selecție
121/136 — reușiți
6,06 — media min.
9,80 — media max.
21 (17,36%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,66% — 6,00–6,99
23,97% — 7,00–7,99
38,02% — 8,00–8,99
17,36% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "VLADIMIR STREINU" GAESTI
GAESTI
88,89% promovabilitate
449/1405 — poziție în selecție
168/189 — reușiți
6,00 — media min.
9,86 — media max.
52 (30,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,69% — 6,00–6,99
25,60% — 7,00–7,99
29,76% — 8,00–8,99
30,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "COSTIN D. NENITESCU"
BRAILA
88,89% promovabilitate
450/1405 — poziție în selecție
24/27 — reușiți
6,20 — media min.
8,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,67% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "DR.PALLO IMRE" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
88,89% promovabilitate
451/1405 — poziție în selecție
40/45 — reușiți
6,03 — media min.
9,16 — media max.
3 (7,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,50% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
7,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL INTERNATIONAL "AGORA" ORADEA
ORADEA
88,89% promovabilitate
452/1405 — poziție în selecție
8/9 — reușiți
6,31 — media min.
9,26 — media max.
1 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL PEDAGOGIC "ANASTASIA POPESCU"
BUCURESTI SECTORUL 2
88,89% promovabilitate
453/1405 — poziție în selecție
8/9 — reușiți
7,50 — media min.
9,90 — media max.
3 (37,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
37,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL SANITAR "VASILE VOICULESCU" ORADEA
ORADEA
88,89% promovabilitate
454/1405 — poziție în selecție
40/45 — reușiți
6,08 — media min.
9,50 — media max.
1 (2,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
32,50% — 8,00–8,99
2,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU GHICA" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
88,89% promovabilitate
455/1405 — poziție în selecție
120/135 — reușiți
6,00 — media min.
9,90 — media max.
40 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,67% — 6,00–6,99
15,83% — 7,00–7,99
29,17% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "TEOCTIST PATRIARHUL" GIURGIU
GIURGIU
88,89% promovabilitate
456/1405 — poziție în selecție
8/9 — reușiți
6,66 — media min.
9,05 — media max.
1 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRI" TARGU OCNA
TARGU OCNA
88,79% promovabilitate
457/1405 — poziție în selecție
103/116 — reușiți
6,03 — media min.
9,93 — media max.
18 (17,48%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,30% — 6,00–6,99
29,13% — 7,00–7,99
30,10% — 8,00–8,99
17,48% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAIL SEBASTIAN"
BRAILA
88,75% promovabilitate
458/1405 — poziție în selecție
71/80 — reușiți
6,05 — media min.
9,50 — media max.
2 (2,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,39% — 6,00–6,99
32,39% — 7,00–7,99
32,39% — 8,00–8,99
2,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DUMITRU TAUTAN" FLORESTI
FLORESTI
88,68% promovabilitate
459/1405 — poziție în selecție
47/53 — reușiți
6,00 — media min.
9,51 — media max.
7 (14,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,40% — 6,00–6,99
40,43% — 7,00–7,99
21,28% — 8,00–8,99
14,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC SIBIU
SIBIU
88,57% promovabilitate
460/1405 — poziție în selecție
93/105 — reușiți
6,01 — media min.
9,36 — media max.
3 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,96% — 6,00–6,99
36,56% — 7,00–7,99
32,26% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE TITULESCU" SLATINA
SLATINA
88,56% promovabilitate
461/1405 — poziție în selecție
178/201 — reușiți
6,00 — media min.
9,90 — media max.
25 (14,04%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,54% — 6,00–6,99
26,97% — 7,00–7,99
40,45% — 8,00–8,99
14,04% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA"
BUCURESTI SECTORUL 2
88,39% promovabilitate
462/1405 — poziție în selecție
99/112 — reușiți
6,00 — media min.
9,53 — media max.
17 (17,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,21% — 6,00–6,99
30,30% — 7,00–7,99
31,31% — 8,00–8,99
17,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN"
BUCURESTI SECTORUL 2
88,38% promovabilitate
463/1405 — poziție în selecție
175/198 — reușiți
6,00 — media min.
9,76 — media max.
30 (17,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,43% — 6,00–6,99
31,43% — 7,00–7,99
36,00% — 8,00–8,99
17,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
88,31% promovabilitate
464/1405 — poziție în selecție
68/77 — reușiți
6,03 — media min.
9,45 — media max.
12 (17,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,71% — 6,00–6,99
27,94% — 7,00–7,99
39,71% — 8,00–8,99
17,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTROTEHNICA SI TELECOMUNICATII CONSTANTA
CONSTANTA
88,31% promovabilitate
465/1405 — poziție în selecție
136/154 — reușiți
6,16 — media min.
9,53 — media max.
12 (8,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,38% — 6,00–6,99
47,06% — 7,00–7,99
25,74% — 8,00–8,99
8,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC 'MIRCEA CRISTEA' BRASOV
BRASOV
88,24% promovabilitate
466/1405 — poziție în selecție
105/119 — reușiți
6,00 — media min.
9,43 — media max.
4 (3,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,48% — 6,00–6,99
34,29% — 7,00–7,99
31,43% — 8,00–8,99
3,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION CREANGA" CURTICI
CURTICI
88,24% promovabilitate
467/1405 — poziție în selecție
15/17 — reușiți
6,13 — media min.
9,10 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
53,33% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "CUVIOASA PARASCHEVA", COMUNA AGAPIA
AGAPIA
88,24% promovabilitate
468/1405 — poziție în selecție
15/17 — reușiți
6,00 — media min.
9,48 — media max.
5 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
13,33% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "ANA ASLAN" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
88,16% promovabilitate
469/1405 — poziție în selecție
67/76 — reușiți
6,01 — media min.
9,36 — media max.
4 (5,97%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,40% — 6,00–6,99
35,82% — 7,00–7,99
38,81% — 8,00–8,99
5,97% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL DE COREGRAFIE SI ARTA DRAMATICA "OCTAVIAN STROIA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
88,10% promovabilitate
470/1405 — poziție în selecție
37/42 — reușiți
6,21 — media min.
9,71 — media max.
6 (16,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,22% — 6,00–6,99
24,32% — 7,00–7,99
43,24% — 8,00–8,99
16,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF NICOLAE", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
88,00% promovabilitate
471/1405 — poziție în selecție
44/50 — reușiți
6,06 — media min.
9,66 — media max.
11 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,36% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
38,64% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "HARICLEA DARCLEE"
BRAILA
87,88% promovabilitate
472/1405 — poziție în selecție
87/99 — reușiți
6,13 — media min.
9,68 — media max.
11 (12,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,54% — 6,00–6,99
35,63% — 7,00–7,99
32,18% — 8,00–8,99
12,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE SERVICII "SFANTUL APOSTOL ANDREI", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
87,84% promovabilitate
473/1405 — poziție în selecție
130/148 — reușiți
6,01 — media min.
9,23 — media max.
2 (1,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,23% — 6,00–6,99
46,92% — 7,00–7,99
22,31% — 8,00–8,99
1,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "BIHORUL" ORADEA
ORADEA
87,76% promovabilitate
474/1405 — poziție în selecție
43/49 — reușiți
6,01 — media min.
8,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,51% — 6,00–6,99
30,23% — 7,00–7,99
23,26% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "DELTA DUNARII" TULCEA
TULCEA
87,74% promovabilitate
475/1405 — poziție în selecție
136/155 — reușiți
6,00 — media min.
9,33 — media max.
8 (5,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,21% — 6,00–6,99
41,91% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
5,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1COLEGIUL AGRICOL "DANIIL POPOVICI BARCIANU" SIBIU
SIBIU
87,62% promovabilitate
476/1405 — poziție în selecție
92/105 — reușiți
6,05 — media min.
9,26 — media max.
4 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,35% — 6,00–6,99
35,87% — 7,00–7,99
30,43% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL 'NICOLAE TITULESCU' BRASOV
BRASOV
87,50% promovabilitate
477/1405 — poziție în selecție
140/160 — reușiți
6,20 — media min.
9,71 — media max.
30 (21,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
24,29% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
21,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "GENERAL GHEORGHE MAGHERU" TARGU JIU
TARGU JIU
87,50% promovabilitate
478/1405 — poziție în selecție
56/64 — reușiți
6,26 — media min.
9,71 — media max.
1 (1,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
55,36% — 7,00–7,99
17,86% — 8,00–8,99
1,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. ANDREI", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
87,50% promovabilitate
479/1405 — poziție în selecție
21/24 — reușiți
6,05 — media min.
9,45 — media max.
3 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
23,81% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SFANTUL GRIGORIE TEOLOGUL" CRAIOVA
CRAIOVA
87,50% promovabilitate
480/1405 — poziție în selecție
14/16 — reușiți
6,03 — media min.
9,48 — media max.
4 (28,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
28,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "PARTENIE COSMA" ORADEA
ORADEA
87,39% promovabilitate
481/1405 — poziție în selecție
194/222 — reușiți
6,01 — media min.
9,51 — media max.
4 (2,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,96% — 6,00–6,99
41,24% — 7,00–7,99
24,74% — 8,00–8,99
2,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "TEODOR NES" SALONTA
SALONTA
87,38% promovabilitate
482/1405 — poziție în selecție
90/103 — reușiți
6,03 — media min.
9,78 — media max.
16 (17,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,56% — 6,00–6,99
25,56% — 7,00–7,99
31,11% — 8,00–8,99
17,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "IONEL PERLEA" SLOBOZIA
SLOBOZIA
87,22% promovabilitate
483/1405 — poziție în selecție
116/133 — reușiți
6,03 — media min.
9,91 — media max.
37 (31,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
8,62% — 6,00–6,99
16,38% — 7,00–7,99
43,10% — 8,00–8,99
31,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "DIMITRIE CUCLIN", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
87,21% promovabilitate
484/1405 — poziție în selecție
75/86 — reușiți
6,03 — media min.
9,51 — media max.
4 (5,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,33% — 6,00–6,99
29,33% — 7,00–7,99
36,00% — 8,00–8,99
5,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL DE ARTA "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA
SUCEAVA
86,99% promovabilitate
485/1405 — poziție în selecție
107/123 — reușiți
6,18 — media min.
9,86 — media max.
28 (26,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,21% — 6,00–6,99
30,84% — 7,00–7,99
31,78% — 8,00–8,99
26,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC REFORMAT SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
86,96% promovabilitate
486/1405 — poziție în selecție
40/46 — reușiți
6,08 — media min.
9,31 — media max.
4 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,50% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
42,50% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" ULMENI
ULMENI
86,96% promovabilitate
487/1405 — poziție în selecție
20/23 — reușiți
6,51 — media min.
9,28 — media max.
2 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
45,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GUSTAV GUNDISCH" CISNADIE
CISNADIE
86,96% promovabilitate
488/1405 — poziție în selecție
40/46 — reușiți
6,23 — media min.
9,71 — media max.
4 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,50% — 6,00–6,99
35,00% — 7,00–7,99
32,50% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VIRNAV LITEANU" LITENI
LITENI
86,89% promovabilitate
489/1405 — poziție în selecție
53/61 — reușiți
6,01 — media min.
9,86 — media max.
15 (28,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,21% — 6,00–6,99
15,09% — 7,00–7,99
43,40% — 8,00–8,99
28,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "DINU LIPATTI" PITESTI
PITESTI
86,73% promovabilitate
490/1405 — poziție în selecție
85/98 — reușiți
6,03 — media min.
9,70 — media max.
18 (21,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,94% — 6,00–6,99
27,06% — 7,00–7,99
38,82% — 8,00–8,99
21,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL"GRIGORE MOISIL" URZICENI
URZICENI
86,71% promovabilitate
491/1405 — poziție în selecție
150/173 — reușiți
6,06 — media min.
9,90 — media max.
40 (26,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
10,67% — 6,00–6,99
26,00% — 7,00–7,99
36,67% — 8,00–8,99
26,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO BAIA SPRIE
BAIA SPRIE
86,67% promovabilitate
492/1405 — poziție în selecție
13/15 — reușiți
6,16 — media min.
9,51 — media max.
1 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,15% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI VELICIU" CHISINEU CRIS
CHISINEU-CRIS
86,60% promovabilitate
493/1405 — poziție în selecție
84/97 — reușiți
6,03 — media min.
9,76 — media max.
21 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,19% — 6,00–6,99
20,24% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "KEMENY ZSIGMOND" GHERLA
GHERLA
86,54% promovabilitate
494/1405 — poziție în selecție
45/52 — reușiți
6,06 — media min.
9,71 — media max.
13 (28,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,11% — 6,00–6,99
28,89% — 7,00–7,99
31,11% — 8,00–8,99
28,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ADAM MULLER GUTTENBRUNN" ARAD
ARAD
86,52% promovabilitate
495/1405 — poziție în selecție
77/89 — reușiți
6,00 — media min.
9,68 — media max.
10 (12,99%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,48% — 6,00–6,99
31,17% — 7,00–7,99
36,36% — 8,00–8,99
12,99% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "SFANTUL ANTIM IVIREANUL" TIMISOARA
TIMISOARA
86,49% promovabilitate
496/1405 — poziție în selecție
32/37 — reușiți
6,06 — media min.
9,75 — media max.
6 (18,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,62% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
34,38% — 8,00–8,99
18,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1COLEGIUL ENERGETIC, MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
86,47% promovabilitate
497/1405 — poziție în selecție
115/133 — reușiți
6,01 — media min.
9,55 — media max.
7 (6,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,17% — 6,00–6,99
34,78% — 7,00–7,99
26,96% — 8,00–8,99
6,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE
BAIA MARE
86,47% promovabilitate
498/1405 — poziție în selecție
147/170 — reușiți
6,05 — media min.
9,53 — media max.
13 (8,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,77% — 6,00–6,99
31,29% — 7,00–7,99
38,10% — 8,00–8,99
8,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU" CALARASI
CALARASI
86,47% promovabilitate
499/1405 — poziție în selecție
115/133 — reușiți
6,08 — media min.
9,80 — media max.
29 (25,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,39% — 6,00–6,99
31,30% — 7,00–7,99
26,09% — 8,00–8,99
25,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ANASTASESCU" ROSIORI DE VEDE
ROSIORI DE VEDE
86,36% promovabilitate
500/1405 — poziție în selecție
133/154 — reușiți
6,00 — media min.
9,80 — media max.
32 (24,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,78% — 6,00–6,99
25,56% — 7,00–7,99
37,59% — 8,00–8,99
24,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "COSTIN D. NENITESCU" PITESTI
PITESTI
86,29% promovabilitate
501/1405 — poziție în selecție
107/124 — reușiți
6,01 — media min.
9,60 — media max.
5 (4,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,04% — 6,00–6,99
30,84% — 7,00–7,99
36,45% — 8,00–8,99
4,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "BRANCOVEANU VODA", ORASUL URLATI
URLATI
86,29% promovabilitate
502/1405 — poziție în selecție
107/124 — reușiți
6,01 — media min.
9,60 — media max.
21 (19,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,95% — 6,00–6,99
31,78% — 7,00–7,99
33,64% — 8,00–8,99
19,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "NEAGOE BASARAB" OLTENITA
OLTENITA
86,08% promovabilitate
503/1405 — poziție în selecție
136/158 — reușiți
6,13 — media min.
9,78 — media max.
32 (23,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,44% — 6,00–6,99
30,15% — 7,00–7,99
30,88% — 8,00–8,99
23,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "KOS KAROLY" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
85,85% promovabilitate
504/1405 — poziție în selecție
91/106 — reușiți
6,00 — media min.
9,33 — media max.
3 (3,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,88% — 6,00–6,99
47,25% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
3,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIRGIL MADGEARU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
85,83% promovabilitate
505/1405 — poziție în selecție
206/240 — reușiți
6,01 — media min.
9,50 — media max.
9 (4,37%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,01% — 6,00–6,99
39,32% — 7,00–7,99
23,30% — 8,00–8,99
4,37% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "GIB MIHAESCU", MUNICIPIUL DRAGASANI
DRAGASANI
85,79% promovabilitate
506/1405 — poziție în selecție
163/190 — reușiți
6,08 — media min.
9,81 — media max.
46 (28,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,56% — 6,00–6,99
24,54% — 7,00–7,99
30,67% — 8,00–8,99
28,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "TITU MAIORESCU" AIUD
AIUD
85,71% promovabilitate
507/1405 — poziție în selecție
72/84 — reușiți
6,16 — media min.
9,91 — media max.
15 (20,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,28% — 6,00–6,99
18,06% — 7,00–7,99
45,83% — 8,00–8,99
20,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TOMSA VODA" SOLCA
SOLCA
85,71% promovabilitate
508/1405 — poziție în selecție
24/28 — reușiți
6,20 — media min.
9,71 — media max.
2 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "LOGOS"
BUCURESTI SECTORUL 3
85,71% promovabilitate
509/1405 — poziție în selecție
12/14 — reușiți
6,60 — media min.
8,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC BAPTIST TIMISOARA
TIMISOARA
85,71% promovabilitate
510/1405 — poziție în selecție
48/56 — reușiți
6,56 — media min.
9,50 — media max.
9 (18,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,58% — 6,00–6,99
35,42% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
18,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SFANTUL FRANCISC DE ASSISI", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
85,71% promovabilitate
511/1405 — poziție în selecție
42/49 — reușiți
6,13 — media min.
9,75 — media max.
7 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,90% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "BENJAMIN FRANKLIN"
BUCURESTI SECTORUL 3
85,57% promovabilitate
512/1405 — poziție în selecție
166/194 — reușiți
6,00 — media min.
9,78 — media max.
32 (19,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,27% — 6,00–6,99
22,29% — 7,00–7,99
42,17% — 8,00–8,99
19,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL NATIONAL DE INFORMATICA ARAD
ARAD
85,53% promovabilitate
513/1405 — poziție în selecție
65/76 — reușiți
6,00 — media min.
9,70 — media max.
12 (18,46%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
33,85% — 7,00–7,99
27,69% — 8,00–8,99
18,46% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "AVRAM IANCU" BRAD
BRAD
85,37% promovabilitate
514/1405 — poziție în selecție
70/82 — reușiți
6,06 — media min.
9,58 — media max.
14 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
25,71% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "NEMETH LASZLO" BAIA MARE
BAIA MARE
85,29% promovabilitate
515/1405 — poziție în selecție
29/34 — reușiți
6,31 — media min.
9,42 — media max.
2 (6,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,69% — 6,00–6,99
27,59% — 7,00–7,99
44,83% — 8,00–8,99
6,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE", HARLAU
HARLAU
85,23% promovabilitate
516/1405 — poziție în selecție
127/149 — reușiți
6,00 — media min.
9,86 — media max.
41 (32,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,75% — 6,00–6,99
25,20% — 7,00–7,99
26,77% — 8,00–8,99
32,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "OCTAVIAN GOGA" MARGHITA
MARGHITA
85,00% promovabilitate
517/1405 — poziție în selecție
85/100 — reușiți
6,06 — media min.
9,75 — media max.
11 (12,94%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,53% — 6,00–6,99
31,76% — 7,00–7,99
31,76% — 8,00–8,99
12,94% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "BARTOK BELA" TIMISOARA
TIMISOARA
85,00% promovabilitate
518/1405 — poziție în selecție
34/40 — reușiți
6,25 — media min.
9,61 — media max.
8 (23,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,76% — 6,00–6,99
20,59% — 7,00–7,99
44,12% — 8,00–8,99
23,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GRIGORE TOCILESCU", ORASUL MIZIL
MIZIL
84,91% promovabilitate
519/1405 — poziție în selecție
90/106 — reușiți
6,08 — media min.
9,83 — media max.
21 (23,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,56% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
34,44% — 8,00–8,99
23,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "BRASSAI SAMUEL" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
84,85% promovabilitate
520/1405 — poziție în selecție
28/33 — reușiți
6,56 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "EMIL BOTTA" ADJUD
ADJUD
84,70% promovabilitate
521/1405 — poziție în selecție
155/183 — reușiți
6,01 — media min.
9,91 — media max.
35 (22,58%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,45% — 6,00–6,99
23,23% — 7,00–7,99
27,74% — 8,00–8,99
22,58% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1COLEGIUL "PETRU MAIOR" REGHIN
REGHIN
84,66% promovabilitate
522/1405 — poziție în selecție
149/176 — reușiți
6,03 — media min.
9,61 — media max.
12 (8,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,13% — 6,00–6,99
38,26% — 7,00–7,99
33,56% — 8,00–8,99
8,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "UNIREA" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
84,62% promovabilitate
523/1405 — poziție în selecție
110/130 — reușiți
6,08 — media min.
9,78 — media max.
30 (27,27%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,82% — 6,00–6,99
30,91% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
27,27% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL "KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR" COVASNA
COVASNA
84,62% promovabilitate
524/1405 — poziție în selecție
66/78 — reușiți
6,01 — media min.
9,96 — media max.
15 (22,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,21% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
28,79% — 8,00–8,99
22,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN ANGELESCU"
IANCA
84,62% promovabilitate
525/1405 — poziție în selecție
33/39 — reușiți
6,13 — media min.
9,90 — media max.
4 (12,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,12% — 6,00–6,99
48,48% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
12,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC 'GEORGE MOROIANU' SACELE
SACELE
84,62% promovabilitate
526/1405 — poziție în selecție
44/52 — reușiți
6,03 — media min.
9,75 — media max.
3 (6,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,09% — 6,00–6,99
34,09% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
6,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "DINICU GOLESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
84,38% promovabilitate
527/1405 — poziție în selecție
81/96 — reușiți
6,08 — media min.
9,23 — media max.
6 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,86% — 6,00–6,99
29,63% — 7,00–7,99
32,10% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, IASI
IASI
84,34% promovabilitate
528/1405 — poziție în selecție
70/83 — reușiți
6,00 — media min.
9,48 — media max.
1 (1,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
41,43% — 7,00–7,99
17,14% — 8,00–8,99
1,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC 'ANGHEL SALIGNY' CERNAVODA
CERNAVODA
84,34% promovabilitate
529/1405 — poziție în selecție
70/83 — reușiți
6,11 — media min.
9,75 — media max.
18 (25,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,14% — 6,00–6,99
34,29% — 7,00–7,99
32,86% — 8,00–8,99
25,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ORBAN BALAZS" CRISTURU SECUIESC
CRISTURU SECUIESC
84,31% promovabilitate
530/1405 — poziție în selecție
43/51 — reușiți
6,21 — media min.
9,21 — media max.
2 (4,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,91% — 6,00–6,99
41,86% — 7,00–7,99
25,58% — 8,00–8,99
4,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL "SPIRU HARET", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
84,27% promovabilitate
531/1405 — poziție în selecție
241/286 — reușiți
6,00 — media min.
9,81 — media max.
38 (15,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,16% — 6,00–6,99
33,20% — 7,00–7,99
29,88% — 8,00–8,99
15,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC ARAD
ARAD
84,21% promovabilitate
532/1405 — poziție în selecție
128/152 — reușiți
6,00 — media min.
9,13 — media max.
4 (3,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,78% — 6,00–6,99
43,75% — 7,00–7,99
27,34% — 8,00–8,99
3,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL DE ARTE VIZUALE "ROMULUS LADEA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
84,21% promovabilitate
533/1405 — poziție în selecție
64/76 — reușiți
6,15 — media min.
9,75 — media max.
16 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,62% — 6,00–6,99
20,31% — 7,00–7,99
39,06% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CAROL I" FETESTI
FETESTI
84,15% promovabilitate
534/1405 — poziție în selecție
138/164 — reușiți
6,05 — media min.
9,90 — media max.
38 (27,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,84% — 6,00–6,99
27,54% — 7,00–7,99
26,09% — 8,00–8,99
27,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL ORTODOX "SF. NICOLAE" ZALAU
ZALAU
84,00% promovabilitate
535/1405 — poziție în selecție
21/25 — reușiți
6,03 — media min.
9,60 — media max.
2 (9,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,10% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
23,81% — 8,00–8,99
9,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEORETIC NEGRESTI OAS
NEGRESTI-OAS
84,00% promovabilitate
536/1405 — poziție în selecție
63/75 — reușiți
6,15 — media min.
9,65 — media max.
8 (12,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,05% — 6,00–6,99
26,98% — 7,00–7,99
41,27% — 8,00–8,99
12,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’IOAN COTOVU’ HARSOVA
HARSOVA
83,78% promovabilitate
537/1405 — poziție în selecție
62/74 — reușiți
6,06 — media min.
10,00 — media max.
10 (16,13%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,03% — 6,00–6,99
19,35% — 7,00–7,99
35,48% — 8,00–8,99
14,52% — 9,00–9,99
1,61% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"
BUCURESTI SECTORUL 4
83,65% promovabilitate
538/1405 — poziție în selecție
87/104 — reușiți
6,01 — media min.
9,71 — media max.
12 (13,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,44% — 6,00–6,99
28,74% — 7,00–7,99
31,03% — 8,00–8,99
13,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA"
BRAILA
83,64% promovabilitate
539/1405 — poziție în selecție
92/110 — reușiți
6,00 — media min.
9,30 — media max.
6 (6,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,04% — 6,00–6,99
40,22% — 7,00–7,99
15,22% — 8,00–8,99
6,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ANDREI BARSEANU" TARNAVENI
TARNAVENI
83,59% promovabilitate
540/1405 — poziție în selecție
107/128 — reușiți
6,00 — media min.
9,70 — media max.
13 (12,15%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,91% — 6,00–6,99
22,43% — 7,00–7,99
35,51% — 8,00–8,99
12,15% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ROTH - OBERTH" MEDIAS
MEDIAS
83,58% promovabilitate
541/1405 — poziție în selecție
56/67 — reușiți
6,05 — media min.
9,96 — media max.
6 (10,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,07% — 6,00–6,99
41,07% — 7,00–7,99
32,14% — 8,00–8,99
10,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "GEORGE GEORGESCU" TULCEA
TULCEA
83,33% promovabilitate
542/1405 — poziție în selecție
40/48 — reușiți
6,48 — media min.
9,75 — media max.
13 (32,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
32,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIA MARIA GEGO" DOBRESTI
DOBRESTI
83,33% promovabilitate
543/1405 — poziție în selecție
15/18 — reușiți
6,55 — media min.
9,70 — media max.
2 (13,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,33% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
13,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1, COMUNA CUDALBI
CUDALBI
83,33% promovabilitate
544/1405 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
6,30 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SFINTII TREI IERARHI"
BUCURESTI SECTORUL 2
83,33% promovabilitate
545/1405 — poziție în selecție
5/6 — reușiți
8,58 — media min.
9,65 — media max.
3 (60,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
60,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL DOSOFTEI" SUCEAVA
SUCEAVA
83,33% promovabilitate
546/1405 — poziție în selecție
20/24 — reușiți
6,00 — media min.
9,35 — media max.
4 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
10,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ANA IPATESCU" GHERLA
GHERLA
83,15% promovabilitate
547/1405 — poziție în selecție
74/89 — reușiți
6,00 — media min.
9,90 — media max.
8 (10,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,14% — 6,00–6,99
32,43% — 7,00–7,99
21,62% — 8,00–8,99
10,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE JIGA" TINCA
TINCA
82,93% promovabilitate
548/1405 — poziție în selecție
34/41 — reușiți
6,00 — media min.
9,35 — media max.
4 (11,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,59% — 6,00–6,99
32,35% — 7,00–7,99
35,29% — 8,00–8,99
11,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC PECIU NOU
PECIU NOU
82,86% promovabilitate
549/1405 — poziție în selecție
29/35 — reușiți
6,15 — media min.
9,53 — media max.
7 (24,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,24% — 6,00–6,99
13,79% — 7,00–7,99
44,83% — 8,00–8,99
24,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1COLEGIUL DE ARTE "SABIN DRAGOI" ARAD
ARAD
82,76% promovabilitate
550/1405 — poziție în selecție
96/116 — reușiți
6,00 — media min.
9,70 — media max.
7 (7,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,46% — 6,00–6,99
34,38% — 7,00–7,99
21,88% — 8,00–8,99
7,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL DE ARTE ORADEA
ORADEA
82,68% promovabilitate
551/1405 — poziție în selecție
105/127 — reușiți
6,06 — media min.
9,48 — media max.
8 (7,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,90% — 6,00–6,99
36,19% — 7,00–7,99
34,29% — 8,00–8,99
7,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL "MIHAI VITEAZUL" BUMBESTI-JIU
BUMBESTI-JIU
82,61% promovabilitate
552/1405 — poziție în selecție
19/23 — reușiți
6,58 — media min.
9,56 — media max.
4 (21,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,58% — 6,00–6,99
21,05% — 7,00–7,99
26,32% — 8,00–8,99
21,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL WALDORF CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
82,61% promovabilitate
553/1405 — poziție în selecție
38/46 — reușiți
6,31 — media min.
9,41 — media max.
5 (13,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,32% — 6,00–6,99
31,58% — 7,00–7,99
28,95% — 8,00–8,99
13,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
82,37% promovabilitate
554/1405 — poziție în selecție
243/295 — reușiți
6,00 — media min.
9,81 — media max.
36 (14,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,40% — 6,00–6,99
24,69% — 7,00–7,99
32,10% — 8,00–8,99
14,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CSEREY-GOGA" CRASNA
CRASNA
82,35% promovabilitate
555/1405 — poziție în selecție
14/17 — reușiți
6,55 — media min.
9,18 — media max.
3 (21,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,14% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
21,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" LUPENI
LUPENI
82,35% promovabilitate
556/1405 — poziție în selecție
84/102 — reușiți
6,15 — media min.
9,73 — media max.
20 (23,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,10% — 6,00–6,99
19,05% — 7,00–7,99
44,05% — 8,00–8,99
23,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU ROMAN" ALESD
ALESD
82,19% promovabilitate
557/1405 — poziție în selecție
60/73 — reușiți
6,00 — media min.
9,58 — media max.
11 (18,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,67% — 6,00–6,99
23,33% — 7,00–7,99
36,67% — 8,00–8,99
18,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "OCTAV ONICESCU" BOTOSANI
BOTOSANI
82,18% promovabilitate
558/1405 — poziție în selecție
143/174 — reușiți
6,00 — media min.
9,80 — media max.
14 (9,79%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,57% — 6,00–6,99
32,17% — 7,00–7,99
31,47% — 8,00–8,99
9,79% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" BAIA MARE
BAIA MARE
82,14% promovabilitate
559/1405 — poziție în selecție
23/28 — reușiți
6,01 — media min.
9,28 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,13% — 6,00–6,99
30,43% — 7,00–7,99
26,09% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC 'IOAN PASCU' CODLEA
CODLEA
82,09% promovabilitate
560/1405 — poziție în selecție
55/67 — reușiți
6,10 — media min.
9,28 — media max.
5 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
25,45% — 7,00–7,99
38,18% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "CORNELIU BABA" BISTRITA
BISTRITA
82,05% promovabilitate
561/1405 — poziție în selecție
64/78 — reușiți
6,06 — media min.
9,65 — media max.
9 (14,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,75% — 6,00–6,99
35,94% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
14,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "MARGARETA STERIAN" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
82,00% promovabilitate
562/1405 — poziție în selecție
82/100 — reușiți
6,11 — media min.
9,81 — media max.
17 (20,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,51% — 6,00–6,99
26,83% — 7,00–7,99
32,93% — 8,00–8,99
20,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "I.ST.PAULIAN"
DROBETA-TURNU SEVERIN
81,82% promovabilitate
563/1405 — poziție în selecție
27/33 — reușiți
6,03 — media min.
9,91 — media max.
9 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,63% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TUDOR VIANU" GIURGIU
GIURGIU
81,76% promovabilitate
564/1405 — poziție în selecție
130/159 — reușiți
6,00 — media min.
9,35 — media max.
6 (4,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,77% — 6,00–6,99
35,38% — 7,00–7,99
19,23% — 8,00–8,99
4,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC TARGU JIU
TARGU JIU
81,74% promovabilitate
565/1405 — poziție în selecție
94/115 — reușiți
6,06 — media min.
9,45 — media max.
14 (14,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,34% — 6,00–6,99
34,04% — 7,00–7,99
28,72% — 8,00–8,99
14,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "ANGHEL RUGINA", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
81,68% promovabilitate
566/1405 — poziție în selecție
156/191 — reușiți
6,00 — media min.
9,55 — media max.
13 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,28% — 6,00–6,99
36,54% — 7,00–7,99
28,85% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC NR.1 VADU CRISULUI
VADU CRISULUI
81,63% promovabilitate
567/1405 — poziție în selecție
40/49 — reușiți
6,16 — media min.
9,81 — media max.
6 (15,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
32,50% — 7,00–7,99
27,50% — 8,00–8,99
15,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL PEDAGOGIC "MATEI BASARAB" SLOBOZIA
SLOBOZIA
81,45% promovabilitate
568/1405 — poziție în selecție
101/124 — reușiți
6,20 — media min.
9,85 — media max.
16 (15,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,82% — 6,00–6,99
37,62% — 7,00–7,99
28,71% — 8,00–8,99
15,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. IOAN GURA DE AUR" TARGOVISTE
TARGOVISTE
81,33% promovabilitate
569/1405 — poziție în selecție
61/75 — reușiți
6,18 — media min.
9,95 — media max.
5 (8,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,87% — 6,00–6,99
32,79% — 7,00–7,99
31,15% — 8,00–8,99
8,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "PETRU RARES" TARGU LAPUS
TARGU LAPUS
81,30% promovabilitate
570/1405 — poziție în selecție
100/123 — reușiți
6,03 — media min.
9,86 — media max.
14 (14,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,00% — 6,00–6,99
28,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
14,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TUDOR VLADIMIRESCU", COMUNA TUDOR VLADIMIRESCU
TUDOR VLADIMIRESCU
81,25% promovabilitate
571/1405 — poziție în selecție
13/16 — reușiți
6,16 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,38% — 6,00–6,99
76,92% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC VEDEA
VEDEA
81,25% promovabilitate
572/1405 — poziție în selecție
13/16 — reușiți
6,10 — media min.
9,36 — media max.
1 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’EMIL RACOVITA’ TECHIRGHIOL
TECHIRGHIOL
81,25% promovabilitate
573/1405 — poziție în selecție
13/16 — reușiți
6,08 — media min.
8,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,15% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’CARMEN SYLVA’ EFORIE
EFORIE SUD
81,01% promovabilitate
574/1405 — poziție în selecție
64/79 — reușiți
6,08 — media min.
9,60 — media max.
5 (7,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,12% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
32,81% — 8,00–8,99
7,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"
BUCURESTI SECTORUL 6
80,85% promovabilitate
575/1405 — poziție în selecție
38/47 — reușiți
6,01 — media min.
9,08 — media max.
1 (2,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,42% — 6,00–6,99
55,26% — 7,00–7,99
23,68% — 8,00–8,99
2,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "PETRU MAIOR"
BUCURESTI SECTORUL 6
80,56% promovabilitate
576/1405 — poziție în selecție
116/144 — reușiți
6,01 — media min.
9,78 — media max.
11 (9,48%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,31% — 6,00–6,99
27,59% — 7,00–7,99
33,62% — 8,00–8,99
9,48% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "BOGDAN VODA", HALAUCESTI
HALAUCESTI
80,56% promovabilitate
577/1405 — poziție în selecție
29/36 — reușiți
6,00 — media min.
9,50 — media max.
7 (24,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,93% — 6,00–6,99
10,34% — 7,00–7,99
27,59% — 8,00–8,99
24,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL DE ARTA SIBIU
SIBIU
80,49% promovabilitate
578/1405 — poziție în selecție
33/41 — reușiți
6,18 — media min.
9,63 — media max.
2 (6,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,24% — 6,00–6,99
39,39% — 7,00–7,99
30,30% — 8,00–8,99
6,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC DE ARHITECTURA SI LUCRARI PUBLICE "IOAN N. SOCOLESCU"
BUCURESTI SECTORUL 1
80,14% promovabilitate
579/1405 — poziție în selecție
113/141 — reușiți
6,05 — media min.
9,63 — media max.
11 (9,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,86% — 6,00–6,99
34,51% — 7,00–7,99
23,89% — 8,00–8,99
9,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "PETRU CERCEL" TARGOVISTE
TARGOVISTE
80,12% promovabilitate
580/1405 — poziție în selecție
129/161 — reușiți
6,05 — media min.
9,71 — media max.
21 (16,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,36% — 6,00–6,99
28,68% — 7,00–7,99
28,68% — 8,00–8,99
16,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL "MIHAIL CANTACUZINO", ORASUL SINAIA
SINAIA
80,00% promovabilitate
581/1405 — poziție în selecție
88/110 — reușiți
6,05 — media min.
10,00 — media max.
15 (17,05%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,95% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
15,91% — 9,00–9,99
1,14% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL SPECIAL "MOLDOVA", TARGU FRUMOS
TARGU FRUMOS
80,00% promovabilitate
582/1405 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,00 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO", ORASUL BAICOI
BAICOI
80,00% promovabilitate
583/1405 — poziție în selecție
48/60 — reușiți
6,03 — media min.
9,05 — media max.
2 (4,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,92% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
4,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL DE MARINA NICOLAE DUMITRESCU MAICAN", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
80,00% promovabilitate
584/1405 — poziție în selecție
4/5 — reușiți
6,33 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DUILIU ZAMFIRESCU" ODOBESTI
ODOBESTI
80,00% promovabilitate
585/1405 — poziție în selecție
36/45 — reușiți
6,08 — media min.
9,35 — media max.
4 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,78% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
38,89% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TARGU FRUMOS
TARGU FRUMOS
80,00% promovabilitate
586/1405 — poziție în selecție
128/160 — reușiți
6,01 — media min.
9,95 — media max.
31 (24,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,25% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
19,53% — 8,00–8,99
24,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "SFANTUL IOAN IACOB" DOROHOI
DOROHOI
80,00% promovabilitate
587/1405 — poziție în selecție
24/30 — reușiți
6,10 — media min.
9,51 — media max.
2 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,67% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ORTODOX 'SF. CONSTANTIN BRANCOVEANU' FAGARAS
FAGARAS
79,69% promovabilitate
588/1405 — poziție în selecție
51/64 — reușiți
6,01 — media min.
9,63 — media max.
6 (11,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
27,45% — 7,00–7,99
27,45% — 8,00–8,99
11,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "ION LUCA CARAGIALE" MORENI
MORENI
79,58% promovabilitate
589/1405 — poziție în selecție
113/142 — reușiți
6,05 — media min.
9,85 — media max.
26 (23,01%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,24% — 6,00–6,99
27,43% — 7,00–7,99
28,32% — 8,00–8,99
23,01% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST CRAIOVA
CRAIOVA
79,49% promovabilitate
590/1405 — poziție în selecție
31/39 — reușiți
6,18 — media min.
9,58 — media max.
4 (12,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,58% — 6,00–6,99
41,94% — 7,00–7,99
22,58% — 8,00–8,99
12,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC REGELE MIHAI I CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
79,17% promovabilitate
591/1405 — poziție în selecție
19/24 — reușiți
6,53 — media min.
9,25 — media max.
1 (5,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,32% — 6,00–6,99
42,11% — 7,00–7,99
26,32% — 8,00–8,99
5,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
79,07% promovabilitate
592/1405 — poziție în selecție
34/43 — reușiți
6,00 — media min.
9,45 — media max.
2 (5,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,18% — 6,00–6,99
32,35% — 7,00–7,99
20,59% — 8,00–8,99
5,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FERDINAND I" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
78,95% promovabilitate
593/1405 — poziție în selecție
75/95 — reușiți
6,03 — media min.
9,76 — media max.
5 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,33% — 6,00–6,99
34,67% — 7,00–7,99
29,33% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE ANTIPA" BACAU
BACAU
78,95% promovabilitate
594/1405 — poziție în selecție
30/38 — reușiți
6,00 — media min.
9,35 — media max.
1 (3,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
3,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC DE CAI FERATE "UNIREA", PASCANI
PASCANI
78,80% promovabilitate
595/1405 — poziție în selecție
145/184 — reușiți
6,01 — media min.
9,31 — media max.
6 (4,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,79% — 6,00–6,99
41,38% — 7,00–7,99
20,69% — 8,00–8,99
4,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GENERAL DRAGALINA" ORAVITA
ORAVITA
78,79% promovabilitate
596/1405 — poziție în selecție
52/66 — reușiți
6,08 — media min.
9,70 — media max.
9 (17,31%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,15% — 6,00–6,99
34,62% — 7,00–7,99
26,92% — 8,00–8,99
17,31% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "CONSTANTIN BRAILOIU" TARGU JIU
TARGU JIU
78,67% promovabilitate
597/1405 — poziție în selecție
59/75 — reușiți
6,01 — media min.
9,51 — media max.
10 (16,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,12% — 6,00–6,99
30,51% — 7,00–7,99
25,42% — 8,00–8,99
16,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ROSIA DE AMARADIA
ROSIA DE AMARADIA
78,57% promovabilitate
598/1405 — poziție în selecție
22/28 — reușiți
6,46 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "GERHARDINUM" TIMISOARA
TIMISOARA
78,57% promovabilitate
599/1405 — poziție în selecție
11/14 — reușiți
6,35 — media min.
8,82 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,45% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HORVATH JANOS" MARGHITA
MARGHITA
78,57% promovabilitate
600/1405 — poziție în selecție
33/42 — reușiți
6,18 — media min.
9,30 — media max.
1 (3,03%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
3,03% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "PETRU MAIOR" OCNA MURES
OCNA MURES
78,57% promovabilitate
601/1405 — poziție în selecție
55/70 — reușiți
6,01 — media min.
9,48 — media max.
7 (12,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,73% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
34,55% — 8,00–8,99
12,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA
SUCEAVA
78,49% promovabilitate
602/1405 — poziție în selecție
73/93 — reușiți
6,00 — media min.
9,50 — media max.
3 (4,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,47% — 6,00–6,99
35,62% — 7,00–7,99
17,81% — 8,00–8,99
4,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BUCECEA
BUCECEA
78,26% promovabilitate
603/1405 — poziție în selecție
18/23 — reușiți
6,01 — media min.
8,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "COSTACHE CONACHI", COMUNA PECHEA
PECHEA
78,18% promovabilitate
604/1405 — poziție în selecție
43/55 — reușiți
6,00 — media min.
9,80 — media max.
7 (16,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,60% — 6,00–6,99
41,86% — 7,00–7,99
23,26% — 8,00–8,99
16,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL "EMIL NEGRUTIU" TURDA
TURDA
78,12% promovabilitate
605/1405 — poziție în selecție
25/32 — reușiți
6,01 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
76,00% — 6,00–6,99
16,00% — 7,00–7,99
8,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU VLAHUTA" PODU TURCULUI
PODU TURCULUI
78,05% promovabilitate
606/1405 — poziție în selecție
32/41 — reușiți
6,05 — media min.
9,63 — media max.
5 (15,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,38% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
15,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "O.C.TASLAUANU" TOPLITA
TOPLITA
78,00% promovabilitate
607/1405 — poziție în selecție
78/100 — reușiți
6,00 — media min.
9,76 — media max.
13 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
32,05% — 7,00–7,99
17,95% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "DAVID PRODAN" CUGIR
CUGIR
77,92% promovabilitate
608/1405 — poziție în selecție
60/77 — reușiți
6,08 — media min.
9,58 — media max.
10 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,67% — 6,00–6,99
21,67% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1LICEUL "UDRISTE NASTUREL" HOTARELE
HOTARELE
77,78% promovabilitate
609/1405 — poziție în selecție
28/36 — reușiți
6,11 — media min.
9,55 — media max.
4 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
17,86% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL IOAN DE LA SALLE", SAT PILDESTI, COMUNA CORDUN
PILDESTI
77,78% promovabilitate
610/1405 — poziție în selecție
21/27 — reușiți
6,15 — media min.
9,83 — media max.
4 (19,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
19,05% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
19,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL "EMANUEL"
BUCURESTI SECTORUL 4
77,78% promovabilitate
611/1405 — poziție în selecție
28/36 — reușiți
6,03 — media min.
9,23 — media max.
4 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
39,29% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TEGLAS GABOR" DEVA
DEVA
77,78% promovabilitate
612/1405 — poziție în selecție
14/18 — reușiți
6,72 — media min.
9,33 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
7,14% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL ECONOMIC "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
77,55% promovabilitate
613/1405 — poziție în selecție
114/147 — reușiți
6,03 — media min.
9,36 — media max.
9 (7,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,19% — 6,00–6,99
29,82% — 7,00–7,99
35,09% — 8,00–8,99
7,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "JOANNES KAJONI" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
77,52% promovabilitate
614/1405 — poziție în selecție
100/129 — reușiți
6,00 — media min.
9,10 — media max.
1 (1,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,00% — 6,00–6,99
42,00% — 7,00–7,99
33,00% — 8,00–8,99
1,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY"
BUCURESTI SECTORUL 3
77,48% promovabilitate
615/1405 — poziție în selecție
86/111 — reușiți
6,00 — media min.
9,36 — media max.
2 (2,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,72% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
13,95% — 8,00–8,99
2,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC FORESTIER, MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
77,46% promovabilitate
616/1405 — poziție în selecție
110/142 — reușiți
6,00 — media min.
9,90 — media max.
11 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,09% — 6,00–6,99
34,55% — 7,00–7,99
26,36% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "SABIN PAUTA" RESITA
RESITA
77,42% promovabilitate
617/1405 — poziție în selecție
24/31 — reușiți
6,01 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "INFOEL" BISTRITA
BISTRITA
77,27% promovabilitate
618/1405 — poziție în selecție
119/154 — reușiți
6,00 — media min.
9,63 — media max.
15 (12,61%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
30,25% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
12,61% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "IOAN JEBELEAN" SANNICOLAU MARE
SANNICOLAU MARE
77,27% promovabilitate
619/1405 — poziție în selecție
102/132 — reușiți
6,01 — media min.
9,56 — media max.
16 (15,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,57% — 6,00–6,99
28,43% — 7,00–7,99
34,31% — 8,00–8,99
15,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "RADU VLADESCU" ORAS PATARLAGELE
PATARLAGELE
77,27% promovabilitate
620/1405 — poziție în selecție
85/110 — reușiți
6,00 — media min.
9,86 — media max.
20 (23,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
23,53% — 7,00–7,99
32,94% — 8,00–8,99
23,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC 'MARIA BAIULESCU' BRASOV
BRASOV
77,23% promovabilitate
621/1405 — poziție în selecție
78/101 — reușiți
6,05 — media min.
9,05 — media max.
2 (2,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,49% — 6,00–6,99
44,87% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
2,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC BULGAR "HRISTO BOTEV"
BUCURESTI SECTORUL 1
77,22% promovabilitate
622/1405 — poziție în selecție
61/79 — reușiți
6,13 — media min.
9,58 — media max.
6 (9,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,03% — 6,00–6,99
36,07% — 7,00–7,99
36,07% — 8,00–8,99
9,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA
ALBA IULIA
77,19% promovabilitate
623/1405 — poziție în selecție
44/57 — reușiți
6,21 — media min.
9,53 — media max.
7 (15,91%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
38,64% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
15,91% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "PETRE PANDREA" BALS
BALS
77,17% promovabilitate
624/1405 — poziție în selecție
98/127 — reușiți
6,01 — media min.
9,78 — media max.
18 (18,37%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,51% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
27,55% — 8,00–8,99
18,37% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL "MIHAIL SADOVEANU", COMUNA BORCA
BORCA
77,14% promovabilitate
625/1405 — poziție în selecție
54/70 — reușiți
6,03 — media min.
9,06 — media max.
2 (3,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,89% — 6,00–6,99
25,93% — 7,00–7,99
31,48% — 8,00–8,99
3,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "AVRAM IANCU" ZALAU
ZALAU
77,14% promovabilitate
626/1405 — poziție în selecție
27/35 — reușiți
6,13 — media min.
9,08 — media max.
1 (3,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
37,04% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
3,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "VIRGIL MADGEARU" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
77,14% promovabilitate
627/1405 — poziție în selecție
27/35 — reușiți
6,08 — media min.
9,53 — media max.
3 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,15% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
18,52% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "CETATE" DEVA
DEVA
77,01% promovabilitate
628/1405 — poziție în selecție
67/87 — reușiți
6,00 — media min.
9,68 — media max.
2 (2,99%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,84% — 6,00–6,99
34,33% — 7,00–7,99
29,85% — 8,00–8,99
2,99% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL COBADIN
COBADIN
76,92% promovabilitate
629/1405 — poziție în selecție
50/65 — reușiți
6,01 — media min.
9,51 — media max.
8 (16,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,00% — 6,00–6,99
44,00% — 7,00–7,99
16,00% — 8,00–8,99
16,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"
BUCURESTI SECTORUL 6
76,92% promovabilitate
630/1405 — poziție în selecție
140/182 — reușiți
6,03 — media min.
9,45 — media max.
14 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,29% — 6,00–6,99
39,29% — 7,00–7,99
26,43% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV FOCSANI
FOCSANI
76,92% promovabilitate
631/1405 — poziție în selecție
60/78 — reușiți
6,01 — media min.
9,35 — media max.
3 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,00% — 6,00–6,99
35,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" TARGU JIU
TARGU JIU
76,92% promovabilitate
632/1405 — poziție în selecție
10/13 — reușiți
6,06 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ROSIA JIU, FARCASESTI
ROSIA JIU
76,92% promovabilitate
633/1405 — poziție în selecție
10/13 — reușiți
6,13 — media min.
7,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SFANTA MARIA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
76,92% promovabilitate
634/1405 — poziție în selecție
100/130 — reușiți
6,20 — media min.
9,60 — media max.
6 (6,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,00% — 6,00–6,99
33,00% — 7,00–7,99
37,00% — 8,00–8,99
6,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN VUIA" RESITA
RESITA
76,92% promovabilitate
635/1405 — poziție în selecție
70/91 — reușiți
6,00 — media min.
9,58 — media max.
3 (4,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,43% — 6,00–6,99
34,29% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
4,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. VASILE CEL MARE", IASI
IASI
76,92% promovabilitate
636/1405 — poziție în selecție
60/78 — reușiți
6,00 — media min.
9,86 — media max.
10 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
31,67% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION BORCEA" BUHUSI
BUHUSI
76,84% promovabilitate
637/1405 — poziție în selecție
73/95 — reușiți
6,05 — media min.
9,80 — media max.
12 (16,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,03% — 6,00–6,99
26,03% — 7,00–7,99
31,51% — 8,00–8,99
16,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "VIITORUL" PITESTI
PITESTI
76,52% promovabilitate
638/1405 — poziție în selecție
101/132 — reușiți
6,05 — media min.
9,70 — media max.
7 (6,93%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,60% — 6,00–6,99
39,60% — 7,00–7,99
13,86% — 8,00–8,99
6,93% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN LUPAS" SALISTE
SALISTE
76,47% promovabilitate
639/1405 — poziție în selecție
13/17 — reușiți
6,18 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC BILINGV "MARK TWAIN INTERNATIONAL SCHOOL" VOLUNTARI
VOLUNTARI
76,47% promovabilitate
640/1405 — poziție în selecție
13/17 — reușiți
6,46 — media min.
9,66 — media max.
3 (23,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,38% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
23,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "EPISCOP IOAN POPASU" CARANSEBES
CARANSEBES
76,47% promovabilitate
641/1405 — poziție în selecție
13/17 — reușiți
6,21 — media min.
9,26 — media max.
2 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI"
BUCURESTI SECTORUL 6
76,38% promovabilitate
642/1405 — poziție în selecție
97/127 — reușiți
6,00 — media min.
9,66 — media max.
5 (5,15%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,14% — 6,00–6,99
43,30% — 7,00–7,99
13,40% — 8,00–8,99
5,15% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL ECONOMIC ’VIRGIL MADGEARU’ CONSTANTA
CONSTANTA
76,27% promovabilitate
643/1405 — poziție în selecție
90/118 — reușiți
6,01 — media min.
9,51 — media max.
3 (3,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,89% — 6,00–6,99
43,33% — 7,00–7,99
34,44% — 8,00–8,99
3,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "JOSIKA MIKLOS" TURDA
TURDA
76,19% promovabilitate
644/1405 — poziție în selecție
16/21 — reușiți
6,00 — media min.
9,05 — media max.
2 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
43,75% — 6,00–6,99
18,75% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ARAD
ARAD
76,19% promovabilitate
645/1405 — poziție în selecție
16/21 — reușiți
6,08 — media min.
9,03 — media max.
1 (6,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
43,75% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
6,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL BANATEAN OTELU ROSU
OTELU ROSU
76,14% promovabilitate
646/1405 — poziție în selecție
67/88 — reușiți
6,21 — media min.
9,56 — media max.
12 (17,91%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,43% — 6,00–6,99
31,34% — 7,00–7,99
37,31% — 8,00–8,99
17,91% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE SAV", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
76,12% promovabilitate
647/1405 — poziție în selecție
102/134 — reușiți
6,00 — media min.
9,41 — media max.
10 (9,80%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,35% — 6,00–6,99
30,39% — 7,00–7,99
27,45% — 8,00–8,99
9,80% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC "FERICITUL IEREMIA" ONESTI
ONESTI
76,09% promovabilitate
648/1405 — poziție în selecție
35/46 — reușiți
6,06 — media min.
9,75 — media max.
1 (2,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,71% — 6,00–6,99
37,14% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
2,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL PEDAGOGIC "IOAN POPESCU", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
76,03% promovabilitate
649/1405 — poziție în selecție
111/146 — reușiți
6,00 — media min.
9,65 — media max.
29 (26,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,92% — 6,00–6,99
22,52% — 7,00–7,99
32,43% — 8,00–8,99
26,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL "CAROL I", ORASUL BICAZ
BICAZ
76,00% promovabilitate
650/1405 — poziție în selecție
76/100 — reușiți
6,10 — media min.
9,66 — media max.
10 (13,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,37% — 6,00–6,99
38,16% — 7,00–7,99
26,32% — 8,00–8,99
13,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL "DR. LAZAR CHIRILA" BAIA DE ARIES
BAIA DE ARIES
76,00% promovabilitate
651/1405 — poziție în selecție
19/25 — reușiți
6,23 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,84% — 6,00–6,99
31,58% — 7,00–7,99
31,58% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
76,00% promovabilitate
652/1405 — poziție în selecție
95/125 — reușiți
6,00 — media min.
9,25 — media max.
3 (3,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
33,68% — 7,00–7,99
23,16% — 8,00–8,99
3,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "LASCAR ROSETTI", RADUCANENI
RADUCANENI
76,00% promovabilitate
653/1405 — poziție în selecție
57/75 — reușiți
6,03 — media min.
9,51 — media max.
3 (5,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,58% — 6,00–6,99
31,58% — 7,00–7,99
31,58% — 8,00–8,99
5,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNOLOGIC "GRIGORE CERCHEZ"
BUCURESTI SECTORUL 5
75,82% promovabilitate
654/1405 — poziție în selecție
116/153 — reușiți
6,05 — media min.
9,51 — media max.
9 (7,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,45% — 6,00–6,99
32,76% — 7,00–7,99
31,03% — 8,00–8,99
7,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "KOS KAROLY" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
75,76% promovabilitate
655/1405 — poziție în selecție
50/66 — reușiți
6,03 — media min.
8,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,00% — 6,00–6,99
48,00% — 7,00–7,99
6,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION CONSTANTIN BRATIANU" HATEG
HATEG
75,66% promovabilitate
656/1405 — poziție în selecție
143/189 — reușiți
6,03 — media min.
9,88 — media max.
27 (18,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,37% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
28,67% — 8,00–8,99
18,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL ARAD
ARAD
75,61% promovabilitate
657/1405 — poziție în selecție
31/41 — reușiți
6,38 — media min.
9,51 — media max.
4 (12,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,71% — 6,00–6,99
38,71% — 7,00–7,99
9,68% — 8,00–8,99
12,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "SF. GHEORGHE" BOTOSANI
BOTOSANI
75,51% promovabilitate
658/1405 — poziție în selecție
37/49 — reușiți
6,13 — media min.
9,40 — media max.
3 (8,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,32% — 6,00–6,99
32,43% — 7,00–7,99
35,14% — 8,00–8,99
8,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
75,47% promovabilitate
659/1405 — poziție în selecție
40/53 — reușiți
6,00 — media min.
9,16 — media max.
1 (2,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
47,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
2,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL 'DOAMNA STANCA' FAGARAS
FAGARAS
75,38% promovabilitate
660/1405 — poziție în selecție
49/65 — reușiți
6,01 — media min.
9,41 — media max.
4 (8,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
32,65% — 7,00–7,99
30,61% — 8,00–8,99
8,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL DE ARTA "ION VIDU" TIMISOARA
TIMISOARA
75,36% promovabilitate
661/1405 — poziție în selecție
52/69 — reușiți
6,10 — media min.
9,50 — media max.
6 (11,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,69% — 6,00–6,99
21,15% — 7,00–7,99
34,62% — 8,00–8,99
11,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "DIACONOVICI TIETZ" RESITA
RESITA
75,00% promovabilitate
662/1405 — poziție în selecție
48/64 — reușiți
6,05 — media min.
9,75 — media max.
6 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,17% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL ROMANO-CATOLIC "JOSEPHUS CALASANTIUS" CAREI
CAREI
75,00% promovabilitate
663/1405 — poziție în selecție
33/44 — reușiți
6,06 — media min.
9,08 — media max.
2 (6,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,45% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
15,15% — 8,00–8,99
6,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" FLAMANZI
NICOLAE BALCESCU
75,00% promovabilitate
664/1405 — poziție în selecție
48/64 — reușiți
6,05 — media min.
9,68 — media max.
8 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,25% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
27,08% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PROFESOR ILIE GAVRILA", SAT CIORANII DE JOS, COMUNA CIORANI
CIORANII DE JOS
75,00% promovabilitate
665/1405 — poziție în selecție
27/36 — reușiți
6,01 — media min.
9,73 — media max.
5 (18,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,15% — 6,00–6,99
14,81% — 7,00–7,99
18,52% — 8,00–8,99
18,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 PRUNDU
PRUNDU
75,00% promovabilitate
666/1405 — poziție în selecție
3/4 — reușiți
7,83 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
66,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’CARSIUM’ HARSOVA
HARSOVA
75,00% promovabilitate
667/1405 — poziție în selecție
9/12 — reușiți
6,01 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BAIA MARE
BAIA MARE
75,00% promovabilitate
668/1405 — poziție în selecție
30/40 — reușiți
6,10 — media min.
9,51 — media max.
3 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,67% — 6,00–6,99
36,67% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "JOZEF KOZAČEK" BUDOI
BUDOI
75,00% promovabilitate
669/1405 — poziție în selecție
6/8 — reușiți
6,21 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC GERMAN "FRIEDRICH SCHILLER" ORADEA
ORADEA
75,00% promovabilitate
670/1405 — poziție în selecție
15/20 — reușiți
6,17 — media min.
9,51 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,33% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
53,33% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA ARAD
ARAD
74,65% promovabilitate
671/1405 — poziție în selecție
53/71 — reușiți
6,05 — media min.
9,41 — media max.
1 (1,89%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,38% — 6,00–6,99
26,42% — 7,00–7,99
11,32% — 8,00–8,99
1,89% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"
BOLINTIN-VALE
74,57% promovabilitate
672/1405 — poziție în selecție
129/173 — reușiți
6,01 — media min.
9,60 — media max.
10 (7,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,11% — 6,00–6,99
30,23% — 7,00–7,99
27,91% — 8,00–8,99
7,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" BACAU
BACAU
74,57% promovabilitate
673/1405 — poziție în selecție
129/173 — reușiți
6,08 — media min.
9,66 — media max.
13 (10,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,13% — 6,00–6,99
37,98% — 7,00–7,99
24,81% — 8,00–8,99
10,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL AGRICOL SI DE INDUSTRIE ALIMENTARA "VASILE ADAMACHI", IASI
IASI
74,55% promovabilitate
674/1405 — poziție în selecție
82/110 — reușiți
6,01 — media min.
9,73 — media max.
5 (6,10%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
43,90% — 6,00–6,99
32,93% — 7,00–7,99
17,07% — 8,00–8,99
6,10% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC MANGALIA
MANGALIA
74,53% promovabilitate
675/1405 — poziție în selecție
79/106 — reușiți
6,01 — media min.
9,11 — media max.
2 (2,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,85% — 6,00–6,99
45,57% — 7,00–7,99
24,05% — 8,00–8,99
2,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "VICTORIA"
BUCURESTI SECTORUL 3
74,49% promovabilitate
676/1405 — poziție în selecție
73/98 — reușiți
6,01 — media min.
9,51 — media max.
11 (15,07%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,51% — 6,00–6,99
28,77% — 7,00–7,99
24,66% — 8,00–8,99
15,07% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC "EPISCOP MELCHISEDEC", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
74,19% promovabilitate
677/1405 — poziție în selecție
23/31 — reușiți
6,31 — media min.
9,21 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,78% — 6,00–6,99
26,09% — 7,00–7,99
34,78% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" ORADEA
ORADEA
74,19% promovabilitate
678/1405 — poziție în selecție
23/31 — reușiți
6,10 — media min.
8,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,78% — 6,00–6,99
43,48% — 7,00–7,99
21,74% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1LICEUL "SIMION MEHEDINTI" VIDRA
VIDRA
74,14% promovabilitate
679/1405 — poziție în selecție
43/58 — reușiți
6,01 — media min.
9,31 — media max.
3 (6,98%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,88% — 6,00–6,99
41,86% — 7,00–7,99
16,28% — 8,00–8,99
6,98% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GELU VOIEVOD" GILAU
GILAU
74,07% promovabilitate
680/1405 — poziție în selecție
20/27 — reușiți
6,06 — media min.
9,33 — media max.
1 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "VASILE ALECSANDRI", COMUNA SABAOANI
SABAOANI
73,77% promovabilitate
681/1405 — poziție în selecție
45/61 — reușiți
6,00 — media min.
9,53 — media max.
10 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,22% — 6,00–6,99
13,33% — 7,00–7,99
42,22% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TUDOR VLADIMIRESCU" DRAGANESTI-OLT
DRAGANESTI-OLT
73,75% promovabilitate
682/1405 — poziție în selecție
59/80 — reușiți
6,00 — media min.
9,51 — media max.
7 (11,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,42% — 6,00–6,99
38,98% — 7,00–7,99
23,73% — 8,00–8,99
11,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL 'PETRU RARES' FELDIOARA
FELDIOARA
73,68% promovabilitate
683/1405 — poziție în selecție
14/19 — reușiți
6,01 — media min.
8,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "VICTOR BRAUNER", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
73,68% promovabilitate
684/1405 — poziție în selecție
42/57 — reușiți
6,01 — media min.
9,53 — media max.
4 (9,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
38,10% — 7,00–7,99
23,81% — 8,00–8,99
9,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC "SFANTUL VASILE CEL MARE" BLAJ
BLAJ
73,68% promovabilitate
685/1405 — poziție în selecție
14/19 — reușiți
6,23 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HORIA HULUBEI" MAGURELE
MAGURELE
73,68% promovabilitate
686/1405 — poziție în selecție
42/57 — reușiți
6,06 — media min.
9,56 — media max.
11 (26,19%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
26,19% — 8,00–8,99
26,19% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BACAU
BACAU
73,58% promovabilitate
687/1405 — poziție în selecție
39/53 — reușiți
6,13 — media min.
9,18 — media max.
3 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,03% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
17,95% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV
BRAILA
73,53% promovabilitate
688/1405 — poziție în selecție
50/68 — reușiți
6,01 — media min.
9,48 — media max.
3 (6,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
42,00% — 7,00–7,99
12,00% — 8,00–8,99
6,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HORIA VINTILA" SEGARCEA
SEGARCEA
73,53% promovabilitate
689/1405 — poziție în selecție
25/34 — reușiți
7,26 — media min.
9,91 — media max.
13 (52,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
28,00% — 8,00–8,99
52,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX LICEAL 'DUMITRU STANILOAE' BRASOV
BRASOV
73,47% promovabilitate
690/1405 — poziție în selecție
36/49 — reușiți
6,00 — media min.
9,56 — media max.
4 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,44% — 6,00–6,99
30,56% — 7,00–7,99
38,89% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC 'DR. NICOLAE RUCAREANU' BRASOV
BRASOV
73,44% promovabilitate
691/1405 — poziție în selecție
47/64 — reușiți
6,01 — media min.
9,13 — media max.
1 (2,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,81% — 6,00–6,99
40,43% — 7,00–7,99
10,64% — 8,00–8,99
2,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU BORZA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
73,24% promovabilitate
692/1405 — poziție în selecție
52/71 — reușiți
6,03 — media min.
9,41 — media max.
6 (11,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,85% — 6,00–6,99
46,15% — 7,00–7,99
13,46% — 8,00–8,99
11,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CAROL I", COMUNA VALEA DOFTANEI
TESILA
73,08% promovabilitate
693/1405 — poziție în selecție
19/26 — reușiți
6,38 — media min.
9,76 — media max.
1 (5,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,79% — 6,00–6,99
31,58% — 7,00–7,99
47,37% — 8,00–8,99
5,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL AGRICOL "DR. C. ANGELESCU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
72,73% promovabilitate
694/1405 — poziție în selecție
24/33 — reușiți
6,06 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI "TRANSILVANIA" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
72,73% promovabilitate
695/1405 — poziție în selecție
24/33 — reușiți
6,13 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
54,17% — 6,00–6,99
20,83% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC 'MIHAIL KOGALNICEANU' MIHAIL KOGALNICEANU
MIHAIL KOGALNICEANU
72,73% promovabilitate
696/1405 — poziție în selecție
24/33 — reușiți
6,15 — media min.
9,83 — media max.
3 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,83% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
4,17% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL "FERDINAND I" COMUNA MANECIU
GHEABA
72,60% promovabilitate
697/1405 — poziție în selecție
53/73 — reușiți
6,01 — media min.
9,38 — media max.
3 (5,66%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,96% — 6,00–6,99
47,17% — 7,00–7,99
13,21% — 8,00–8,99
5,66% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "ALESANDRU PAPIU ILARIAN" ZALAU
ZALAU
72,59% promovabilitate
698/1405 — poziție în selecție
143/197 — reușiți
6,00 — media min.
9,75 — media max.
12 (8,39%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,87% — 6,00–6,99
32,17% — 7,00–7,99
33,57% — 8,00–8,99
8,39% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGE BARITIU" BAIA MARE
BAIA MARE
72,37% promovabilitate
699/1405 — poziție în selecție
55/76 — reușiți
6,00 — media min.
9,68 — media max.
3 (5,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
38,18% — 7,00–7,99
16,36% — 8,00–8,99
5,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL DE AGRICULTURA SI ECONOMIE, MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
72,28% promovabilitate
700/1405 — poziție în selecție
133/184 — reușiți
6,00 — media min.
9,31 — media max.
4 (3,01%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,86% — 6,00–6,99
24,81% — 7,00–7,99
26,32% — 8,00–8,99
3,01% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC, MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
72,26% promovabilitate
701/1405 — poziție în selecție
112/155 — reușiți
6,01 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,71% — 6,00–6,99
41,96% — 7,00–7,99
22,32% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TUDOR ARGHEZI" TARGU CARBUNESTI
TARGU CARBUNESTI
72,16% promovabilitate
702/1405 — poziție în selecție
70/97 — reușiți
6,11 — media min.
9,83 — media max.
8 (11,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,71% — 6,00–6,99
41,43% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
11,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "ION MINCU" FOCSANI
FOCSANI
72,12% promovabilitate
703/1405 — poziție în selecție
75/104 — reușiți
6,10 — media min.
9,38 — media max.
2 (2,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
42,67% — 7,00–7,99
34,67% — 8,00–8,99
2,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "BOGDAN VODA" VISEU DE SUS
VISEU DE SUS
72,08% promovabilitate
704/1405 — poziție în selecție
111/154 — reușiți
6,00 — media min.
9,83 — media max.
15 (13,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,62% — 6,00–6,99
31,53% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
13,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1COLEGIUL "STEFAN ODOBLEJA" CRAIOVA
CRAIOVA
72,02% promovabilitate
705/1405 — poziție în selecție
139/193 — reușiți
6,01 — media min.
9,50 — media max.
3 (2,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,81% — 6,00–6,99
38,85% — 7,00–7,99
25,18% — 8,00–8,99
2,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "ARMAND CALINESCU" PITESTI
PITESTI
71,63% promovabilitate
706/1405 — poziție în selecție
101/141 — reușiți
6,03 — media min.
9,03 — media max.
1 (0,99%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,67% — 6,00–6,99
45,54% — 7,00–7,99
20,79% — 8,00–8,99
0,99% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "MARIN SORESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
71,43% promovabilitate
707/1405 — poziție în selecție
55/77 — reușiți
6,00 — media min.
9,56 — media max.
7 (12,73%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
21,82% — 7,00–7,99
29,09% — 8,00–8,99
12,73% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL DE ARTE "PLUGOR SÁNDOR" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
71,43% promovabilitate
708/1405 — poziție în selecție
45/63 — reușiți
6,06 — media min.
9,46 — media max.
5 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,78% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
31,11% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CAMPULUNG
CAMPULUNG
71,43% promovabilitate
709/1405 — poziție în selecție
5/7 — reușiți
6,53 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CORBU
CORBU
71,43% promovabilitate
710/1405 — poziție în selecție
20/28 — reușiți
6,41 — media min.
9,80 — media max.
7 (35,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
35,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL DE ARTE PLASTICE TIMISOARA
TIMISOARA
71,29% promovabilitate
711/1405 — poziție în selecție
72/101 — reușiți
6,06 — media min.
9,48 — media max.
7 (9,72%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,39% — 6,00–6,99
38,89% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
9,72% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "EMANUIL GOJDU" HUNEDOARA
HUNEDOARA
71,21% promovabilitate
712/1405 — poziție în selecție
47/66 — reușiți
6,05 — media min.
9,10 — media max.
3 (6,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,30% — 6,00–6,99
29,79% — 7,00–7,99
25,53% — 8,00–8,99
6,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC BUZIAS
BUZIAS
71,11% promovabilitate
713/1405 — poziție în selecție
32/45 — reușiți
6,01 — media min.
9,23 — media max.
3 (9,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
34,38% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
9,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "VALTER MARACINEANU"
BUCURESTI SECTORUL 1
70,97% promovabilitate
714/1405 — poziție în selecție
44/62 — reușiți
6,05 — media min.
9,46 — media max.
4 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
31,82% — 7,00–7,99
22,73% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI VITEAZUL" BAILESTI
BAILESTI
70,93% promovabilitate
715/1405 — poziție în selecție
61/86 — reușiți
6,05 — media min.
9,60 — media max.
8 (13,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,87% — 6,00–6,99
32,79% — 7,00–7,99
26,23% — 8,00–8,99
13,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "SZASZ ADALBERT" TARGU MURES
TARGU MURES
70,83% promovabilitate
716/1405 — poziție în selecție
51/72 — reușiți
6,00 — media min.
8,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,98% — 6,00–6,99
29,41% — 7,00–7,99
19,61% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL "GHEORGHE SURDU", ORAS BREZOI
BREZOI
70,73% promovabilitate
717/1405 — poziție în selecție
29/41 — reușiți
6,21 — media min.
9,31 — media max.
1 (3,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,48% — 6,00–6,99
44,83% — 7,00–7,99
17,24% — 8,00–8,99
3,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "NEAGOE VODA BASARAB" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
70,73% promovabilitate
718/1405 — poziție în selecție
29/41 — reușiți
6,06 — media min.
9,71 — media max.
2 (6,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,38% — 6,00–6,99
34,48% — 7,00–7,99
17,24% — 8,00–8,99
6,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI VITEAZU" VULCAN
VULCAN
70,67% promovabilitate
719/1405 — poziție în selecție
53/75 — reușiți
6,00 — media min.
9,46 — media max.
4 (7,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,17% — 6,00–6,99
26,42% — 7,00–7,99
18,87% — 8,00–8,99
7,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU MOCIONI" CIACOVA
CIACOVA
70,59% promovabilitate
720/1405 — poziție în selecție
24/34 — reușiți
6,20 — media min.
9,23 — media max.
1 (4,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
20,83% — 8,00–8,99
4,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GH. VASILICHI" CETATE
CETATE
70,59% promovabilitate
721/1405 — poziție în selecție
12/17 — reușiți
6,01 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SERBAN VODA", ORASUL SLANIC
SLANIC
70,53% promovabilitate
722/1405 — poziție în selecție
67/95 — reușiți
6,00 — media min.
9,81 — media max.
9 (13,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,84% — 6,00–6,99
25,37% — 7,00–7,99
28,36% — 8,00–8,99
13,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "STEFAN CEL MARE" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
70,45% promovabilitate
723/1405 — poziție în selecție
124/176 — reușiți
6,00 — media min.
9,88 — media max.
6 (4,84%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,45% — 6,00–6,99
39,52% — 7,00–7,99
24,19% — 8,00–8,99
4,84% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
70,31% promovabilitate
724/1405 — poziție în selecție
161/229 — reușiți
6,00 — media min.
9,80 — media max.
7 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,02% — 6,00–6,99
30,43% — 7,00–7,99
29,19% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELECTROMURES" TARGU MURES
TARGU MURES
70,24% promovabilitate
725/1405 — poziție în selecție
118/168 — reușiți
6,01 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,83% — 6,00–6,99
38,14% — 7,00–7,99
22,03% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL "CORNELIU MEDREA" ZLATNA
ZLATNA
70,00% promovabilitate
726/1405 — poziție în selecție
14/20 — reușiți
6,43 — media min.
9,61 — media max.
2 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" BAIA MARE
BAIA MARE
70,00% promovabilitate
727/1405 — poziție în selecție
35/50 — reușiți
6,01 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
54,29% — 6,00–6,99
31,43% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "RADU NEGRU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
70,00% promovabilitate
728/1405 — poziție în selecție
14/20 — reușiți
6,00 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
64,29% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL "DIMITRIE CANTEMIR" DARABANI
DARABANI
69,92% promovabilitate
729/1405 — poziție în selecție
86/123 — reușiți
6,05 — media min.
9,93 — media max.
27 (31,40%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,44% — 6,00–6,99
19,77% — 7,00–7,99
31,40% — 8,00–8,99
31,40% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGROMONTAN "ROMEO CONSTANTINESCU", ORASUL VALENII DE MUNTE
VALENII DE MUNTE
69,83% promovabilitate
730/1405 — poziție în selecție
81/116 — reușiți
6,05 — media min.
9,25 — media max.
6 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
37,04% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIRCEA ELIADE" RESITA
RESITA
69,77% promovabilitate
731/1405 — poziție în selecție
30/43 — reușiți
6,00 — media min.
9,65 — media max.
4 (13,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
23,33% — 8,00–8,99
13,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GHEORGHE MUNTEANU MURGOCI" MACIN
MACIN
69,72% promovabilitate
732/1405 — poziție în selecție
99/142 — reușiți
6,10 — media min.
9,76 — media max.
22 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
19,19% — 6,00–6,99
24,24% — 7,00–7,99
34,34% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DOMOKOS KAZMER" SOVATA
SOVATA
69,70% promovabilitate
733/1405 — poziție în selecție
46/66 — reușiți
6,10 — media min.
9,23 — media max.
1 (2,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,30% — 6,00–6,99
36,96% — 7,00–7,99
19,57% — 8,00–8,99
2,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "VICTOR UNGUREANU" CAMPIA TURZII
CAMPIA TURZII
69,57% promovabilitate
734/1405 — poziție în selecție
32/46 — reușiți
6,00 — media min.
9,55 — media max.
1 (3,12%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,25% — 6,00–6,99
40,62% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
3,12% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL "IOAN BUTEANU" GURAHONT
GURAHONT
69,57% promovabilitate
735/1405 — poziție în selecție
32/46 — reușiți
6,03 — media min.
9,25 — media max.
4 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,12% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
34,38% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SZENT LASZLO" ORADEA
ORADEA
69,57% promovabilitate
736/1405 — poziție în selecție
32/46 — reușiți
6,07 — media min.
8,92 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,88% — 6,00–6,99
40,62% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL "CHARLES LAUGIER" CRAIOVA
CRAIOVA
69,51% promovabilitate
737/1405 — poziție în selecție
57/82 — reușiți
6,06 — media min.
9,48 — media max.
5 (8,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,07% — 6,00–6,99
40,35% — 7,00–7,99
22,81% — 8,00–8,99
8,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
69,44% promovabilitate
738/1405 — poziție în selecție
25/36 — reușiți
6,13 — media min.
9,43 — media max.
2 (8,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
36,00% — 7,00–7,99
16,00% — 8,00–8,99
8,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "GRIGORE COBALCESCU" MOINESTI
MOINESTI
69,35% promovabilitate
739/1405 — poziție în selecție
43/62 — reușiți
6,00 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,86% — 6,00–6,99
37,21% — 7,00–7,99
20,93% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION MIHALACHE" TOPOLOVENI
TOPOLOVENI
69,29% promovabilitate
740/1405 — poziție în selecție
97/140 — reușiți
6,00 — media min.
9,61 — media max.
11 (11,34%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,96% — 6,00–6,99
26,80% — 7,00–7,99
29,90% — 8,00–8,99
11,34% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "FLORIN FLESERIU" SEBES
SEBES
69,23% promovabilitate
741/1405 — poziție în selecție
18/26 — reușiți
6,06 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
38,89% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "KEMENY JANOS" TOPLITA
TOPLITA
69,23% promovabilitate
742/1405 — poziție în selecție
9/13 — reușiți
6,36 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC NEGRU VODA
NEGRU VODA
68,97% promovabilitate
743/1405 — poziție în selecție
20/29 — reușiți
6,10 — media min.
9,20 — media max.
3 (15,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
35,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
15,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "EDMOND NICOLAU" BRAILA
BRAILA
68,89% promovabilitate
744/1405 — poziție în selecție
31/45 — reușiți
6,00 — media min.
9,06 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,61% — 6,00–6,99
38,71% — 7,00–7,99
6,45% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL "CAROL I ", ORASUL PLOPENI
PLOPENI
68,75% promovabilitate
745/1405 — poziție în selecție
22/32 — reușiți
6,13 — media min.
9,15 — media max.
3 (13,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
40,91% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
13,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE GUSTI"
BUCURESTI SECTORUL 5
68,75% promovabilitate
746/1405 — poziție în selecție
77/112 — reușiți
6,00 — media min.
9,60 — media max.
2 (2,60%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,78% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
33,77% — 8,00–8,99
2,60% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’IOAN N.ROMAN’ CONSTANTA
CONSTANTA
68,75% promovabilitate
747/1405 — poziție în selecție
55/80 — reușiți
6,08 — media min.
9,36 — media max.
1 (1,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
32,73% — 7,00–7,99
29,09% — 8,00–8,99
1,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COMPLEXUL SCOLAR "CRONOS"
BUCURESTI SECTORUL 6
68,67% promovabilitate
748/1405 — poziție în selecție
57/83 — reușiți
6,00 — media min.
9,50 — media max.
7 (12,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,82% — 6,00–6,99
29,82% — 7,00–7,99
28,07% — 8,00–8,99
12,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE GHIKA" COMANESTI
COMANESTI
68,63% promovabilitate
749/1405 — poziție în selecție
140/204 — reușiți
6,03 — media min.
9,83 — media max.
33 (23,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,57% — 6,00–6,99
24,29% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
23,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL GALATI
GALATI
68,63% promovabilitate
750/1405 — poziție în selecție
70/102 — reușiți
6,03 — media min.
9,06 — media max.
2 (2,86%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,43% — 6,00–6,99
38,57% — 7,00–7,99
7,14% — 8,00–8,99
2,86% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE ST. MARINCU" POIANA MARE
POIANA MARE
68,57% promovabilitate
751/1405 — poziție în selecție
24/35 — reușiți
6,01 — media min.
9,76 — media max.
1 (4,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,17% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
4,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’LAZAR EDELEANU’ NAVODARI
NAVODARI
68,55% promovabilitate
752/1405 — poziție în selecție
109/159 — reușiți
6,01 — media min.
9,41 — media max.
10 (9,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,44% — 6,00–6,99
37,61% — 7,00–7,99
24,77% — 8,00–8,99
9,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEORETIC PANCOTA
PANCOTA
68,25% promovabilitate
753/1405 — poziție în selecție
43/63 — reușiți
6,01 — media min.
9,45 — media max.
6 (13,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,26% — 6,00–6,99
32,56% — 7,00–7,99
30,23% — 8,00–8,99
13,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’GHEORGHE MIRON COSTIN’ CONSTANTA
CONSTANTA
68,09% promovabilitate
754/1405 — poziție în selecție
64/94 — reușiți
6,00 — media min.
9,10 — media max.
4 (6,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,06% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
23,44% — 8,00–8,99
6,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "JOSEPH HALTRICH" SIGHISOARA
SIGHISOARA
68,09% promovabilitate
755/1405 — poziție în selecție
64/94 — reușiți
6,01 — media min.
9,57 — media max.
5 (7,81%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
43,75% — 7,00–7,99
23,44% — 8,00–8,99
7,81% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ATLAS"
BUCURESTI SECTORUL 6
68,05% promovabilitate
756/1405 — poziție în selecție
115/169 — reușiți
6,05 — media min.
9,86 — media max.
9 (7,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,70% — 6,00–6,99
33,91% — 7,00–7,99
29,57% — 8,00–8,99
7,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "CONSTANTIN BRANCUSI" PETRILA
PETRILA
67,95% promovabilitate
757/1405 — poziție în selecție
53/78 — reușiți
6,05 — media min.
9,71 — media max.
6 (11,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,64% — 6,00–6,99
30,19% — 7,00–7,99
35,85% — 8,00–8,99
11,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DR. MIHAI CIUCA" SAVENI
SAVENI
67,86% promovabilitate
758/1405 — poziție în selecție
76/112 — reușiți
6,10 — media min.
9,85 — media max.
10 (13,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,53% — 6,00–6,99
27,63% — 7,00–7,99
23,68% — 8,00–8,99
13,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL "GH. RUSET ROZNOVANU", ORASUL ROZNOV
ROZNOV
67,80% promovabilitate
759/1405 — poziție în selecție
40/59 — reușiți
6,00 — media min.
9,58 — media max.
6 (15,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
22,50% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
15,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL "SIMION STOLNICU", ORASUL COMARNIC
COMARNIC
67,74% promovabilitate
760/1405 — poziție în selecție
42/62 — reușiți
6,01 — media min.
9,56 — media max.
5 (11,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
23,81% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
11,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL ECONOMIC "PETRE S.AURELIAN" SLATINA
SLATINA
67,61% promovabilitate
761/1405 — poziție în selecție
96/142 — reușiți
6,06 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,67% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL "SF. IOSIF MARTURISITORUL" BAIA MARE
BAIA MARE
67,61% promovabilitate
762/1405 — poziție în selecție
48/71 — reușiți
6,00 — media min.
9,16 — media max.
1 (2,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
22,92% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
2,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS
VICOVU DE SUS
67,60% promovabilitate
763/1405 — poziție în selecție
121/179 — reușiți
6,15 — media min.
9,68 — media max.
13 (10,74%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,10% — 6,00–6,99
32,23% — 7,00–7,99
28,93% — 8,00–8,99
10,74% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ORAS POGOANELE
POGOANELE
67,50% promovabilitate
764/1405 — poziție în selecție
27/40 — reușiți
6,01 — media min.
9,35 — media max.
2 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
29,63% — 7,00–7,99
29,63% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GHEORGHE LAZAR" AVRIG
AVRIG
67,39% promovabilitate
765/1405 — poziție în selecție
31/46 — reușiți
6,10 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,48% — 6,00–6,99
32,26% — 7,00–7,99
32,26% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" BACAU
BACAU
67,36% promovabilitate
766/1405 — poziție în selecție
163/242 — reușiți
6,01 — media min.
9,38 — media max.
2 (1,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,85% — 6,00–6,99
35,58% — 7,00–7,99
15,34% — 8,00–8,99
1,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN HELL" SANTANA
SANTANA
67,35% promovabilitate
767/1405 — poziție în selecție
33/49 — reușiți
6,03 — media min.
9,28 — media max.
1 (3,03%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
48,48% — 7,00–7,99
21,21% — 8,00–8,99
3,03% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" DUMBRAVENI
DUMBRAVENI
67,16% promovabilitate
768/1405 — poziție în selecție
45/67 — reușiți
6,03 — media min.
9,30 — media max.
3 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,56% — 6,00–6,99
35,56% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC, MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
67,11% promovabilitate
769/1405 — poziție în selecție
102/152 — reușiți
6,00 — media min.
9,76 — media max.
19 (18,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,45% — 6,00–6,99
32,35% — 7,00–7,99
21,57% — 8,00–8,99
18,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ARAD
ARAD
66,67% promovabilitate
770/1405 — poziție în selecție
16/24 — reușiți
6,21 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
43,75% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ’NICOLAE ROTARU’ CONSTANTA
CONSTANTA
66,67% promovabilitate
771/1405 — poziție în selecție
82/123 — reușiți
6,03 — media min.
9,48 — media max.
2 (2,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,37% — 6,00–6,99
46,34% — 7,00–7,99
15,85% — 8,00–8,99
2,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL DE MARINA CONSTANTA
CONSTANTA
66,67% promovabilitate
772/1405 — poziție în selecție
52/78 — reușiți
6,01 — media min.
9,31 — media max.
1 (1,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,92% — 6,00–6,99
32,69% — 7,00–7,99
13,46% — 8,00–8,99
1,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
66,67% promovabilitate
773/1405 — poziție în selecție
28/42 — reușiți
6,18 — media min.
9,36 — media max.
2 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,71% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUNCUIUS
SUNCUIUS
66,67% promovabilitate
774/1405 — poziție în selecție
6/9 — reușiți
6,65 — media min.
9,50 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TELCIU
TELCIU
66,67% promovabilitate
775/1405 — poziție în selecție
10/15 — reușiți
6,05 — media min.
7,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "GROF MAJLATH GUSZTAV KAROLY" ALBA IULIA
ALBA IULIA
66,67% promovabilitate
776/1405 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
8,12 — media min.
9,12 — media max.
1 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
75,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ANASTASIE BASOTA" POMARLA
POMARLA
66,67% promovabilitate
777/1405 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,66 — media min.
9,43 — media max.
1 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN ROMANU VIVU" TEACA
TEACA
66,67% promovabilitate
778/1405 — poziție în selecție
12/18 — reușiți
6,10 — media min.
9,25 — media max.
1 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DR. I.C. PARHON", SAT BISTRITA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
BISTRITA
66,67% promovabilitate
779/1405 — poziție în selecție
12/18 — reușiți
6,18 — media min.
9,21 — media max.
1 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "JEAN BART" SULINA
SULINA
66,67% promovabilitate
780/1405 — poziție în selecție
6/9 — reușiți
6,88 — media min.
9,26 — media max.
2 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEORETIC BILINGV ROMANO-CROAT CARASOVA
CARASOVA
66,67% promovabilitate
781/1405 — poziție în selecție
4/6 — reușiți
6,31 — media min.
8,87 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEORETIC CENTRUL DE STUDII "STEFAN CEL MARE SI SFANT" - BOTOSANI
BOTOSANI
66,67% promovabilitate
782/1405 — poziție în selecție
2/3 — reușiți
7,33 — media min.
7,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ’PONTUS EUXINUS’ LUMINA
LUMINA
66,67% promovabilitate
783/1405 — poziție în selecție
18/27 — reușiți
6,11 — media min.
9,05 — media max.
1 (5,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,89% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
5,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEORETIC, ORASUL AZUGA
AZUGA
66,67% promovabilitate
784/1405 — poziție în selecție
6/9 — reușiți
6,80 — media min.
9,15 — media max.
2 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "BANATUL" TIMISOARA
TIMISOARA
66,30% promovabilitate
785/1405 — poziție în selecție
61/92 — reușiți
6,01 — media min.
9,78 — media max.
2 (3,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,07% — 6,00–6,99
40,98% — 7,00–7,99
19,67% — 8,00–8,99
3,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "IONITA ASAN" CARACAL
CARACAL
66,26% promovabilitate
786/1405 — poziție în selecție
108/163 — reușiți
6,01 — media min.
9,75 — media max.
5 (4,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,89% — 6,00–6,99
29,63% — 7,00–7,99
26,85% — 8,00–8,99
4,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL "PREDA BUZESCU", ORAS BERBESTI
BERBESTI
66,23% promovabilitate
787/1405 — poziție în selecție
51/77 — reușiți
6,06 — media min.
9,65 — media max.
9 (17,65%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,29% — 6,00–6,99
25,49% — 7,00–7,99
21,57% — 8,00–8,99
17,65% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1LICEUL PEDAGOGIC "STEFAN BANULESCU" CALARASI
CALARASI
66,22% promovabilitate
788/1405 — poziție în selecție
49/74 — reușiți
6,00 — media min.
9,51 — media max.
4 (8,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,78% — 6,00–6,99
32,65% — 7,00–7,99
20,41% — 8,00–8,99
8,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SEBES
SEBES
66,00% promovabilitate
789/1405 — poziție în selecție
66/100 — reușiți
6,00 — media min.
9,70 — media max.
2 (3,03%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,79% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
40,91% — 8,00–8,99
3,03% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CLISURA DUNARII" MOLDOVA NOUA
MOLDOVA NOUA
65,91% promovabilitate
790/1405 — poziție în selecție
58/88 — reușiți
6,05 — media min.
9,60 — media max.
9 (15,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
13,79% — 6,00–6,99
25,86% — 7,00–7,99
44,83% — 8,00–8,99
15,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU"
ORSOVA
65,79% promovabilitate
791/1405 — poziție în selecție
50/76 — reușiți
6,00 — media min.
9,76 — media max.
9 (18,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,00% — 6,00–6,99
26,00% — 7,00–7,99
18,00% — 8,00–8,99
18,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 LUDUS
LUDUS
65,77% promovabilitate
792/1405 — poziție în selecție
98/149 — reușiți
6,06 — media min.
9,60 — media max.
11 (11,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,53% — 6,00–6,99
39,80% — 7,00–7,99
22,45% — 8,00–8,99
11,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTU NICOLAE" DETA
DETA
65,75% promovabilitate
793/1405 — poziție în selecție
48/73 — reușiți
6,03 — media min.
9,16 — media max.
5 (10,42%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
27,08% — 8,00–8,99
10,42% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1LICEUL "ALEXANDRU ODOBESCU" LEHLIU GARA
LEHLIU-GARA
65,62% promovabilitate
794/1405 — poziție în selecție
42/64 — reușiți
6,18 — media min.
9,73 — media max.
5 (11,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,19% — 6,00–6,99
40,48% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
11,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "APULUM" ALBA IULIA
ALBA IULIA
65,57% promovabilitate
795/1405 — poziție în selecție
40/61 — reușiți
6,25 — media min.
9,31 — media max.
5 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
47,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HYPERION"
BUCURESTI SECTORUL 3
65,56% promovabilitate
796/1405 — poziție în selecție
99/151 — reușiți
6,01 — media min.
9,55 — media max.
10 (10,10%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,30% — 6,00–6,99
35,35% — 7,00–7,99
24,24% — 8,00–8,99
10,10% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BISTRITA
BISTRITA
65,54% promovabilitate
797/1405 — poziție în selecție
97/148 — reușiți
6,05 — media min.
9,48 — media max.
2 (2,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,27% — 6,00–6,99
35,05% — 7,00–7,99
20,62% — 8,00–8,99
2,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC DE POSTA SI TELECOMUNICATII "GHEORGHE AIRINEI"
BUCURESTI SECTORUL 6
65,40% promovabilitate
798/1405 — poziție în selecție
138/211 — reușiți
6,06 — media min.
9,76 — media max.
6 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,68% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
24,64% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "PETRACHE TRISCU" CRAIOVA
CRAIOVA
65,31% promovabilitate
799/1405 — poziție în selecție
32/49 — reușiți
6,28 — media min.
9,43 — media max.
5 (15,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,38% — 6,00–6,99
21,88% — 7,00–7,99
28,12% — 8,00–8,99
15,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL PENTRU AGRICULTURA SI INDUSTRIE ALIMENTARA 'TARA BARSEI' PREJMER
PREJMER
65,22% promovabilitate
800/1405 — poziție în selecție
30/46 — reușiți
6,05 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "IOAN SLAVICI" PANCIU
PANCIU
65,22% promovabilitate
801/1405 — poziție în selecție
75/115 — reușiți
6,05 — media min.
10,00 — media max.
19 (25,33%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,00% — 6,00–6,99
24,00% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
24,00% — 9,00–9,99
1,33% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "IANCU C VISSARION" TITU
TITU
65,16% promovabilitate
802/1405 — poziție în selecție
101/155 — reușiți
6,00 — media min.
9,76 — media max.
32 (31,68%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,74% — 6,00–6,99
23,76% — 7,00–7,99
18,81% — 8,00–8,99
31,68% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN DOBRESCU" CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
65,00% promovabilitate
803/1405 — poziție în selecție
13/20 — reușiți
6,20 — media min.
9,06 — media max.
1 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "COSTIN D. NENITESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
65,00% promovabilitate
804/1405 — poziție în selecție
13/20 — reușiți
6,15 — media min.
9,45 — media max.
1 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
46,15% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "PINTEA VITEAZUL" CAVNIC
CAVNIC
65,00% promovabilitate
805/1405 — poziție în selecție
13/20 — reușiți
6,03 — media min.
9,48 — media max.
4 (30,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
30,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ’SFANTUL CUVIOS DIONISIE EXIGUUL’ CONSTANTA
CONSTANTA
65,00% promovabilitate
806/1405 — poziție în selecție
13/20 — reușiți
6,10 — media min.
8,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
69,23% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VALERIU BRANISTE" LUGOJ
LUGOJ
64,94% promovabilitate
807/1405 — poziție în selecție
50/77 — reușiți
6,00 — media min.
8,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
24,00% — 7,00–7,99
16,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI
GURA HUMORULUI
64,91% promovabilitate
808/1405 — poziție în selecție
172/265 — reușiți
6,05 — media min.
9,90 — media max.
32 (18,60%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,33% — 6,00–6,99
29,07% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
18,60% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1COLEGIUL "MIHAI VITEAZUL" INEU
INEU
64,90% promovabilitate
809/1405 — poziție în selecție
98/151 — reușiți
6,01 — media min.
9,76 — media max.
22 (22,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,49% — 6,00–6,99
26,53% — 7,00–7,99
26,53% — 8,00–8,99
22,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TRAIAN VUIA" FAGET
FAGET
64,81% promovabilitate
810/1405 — poziție în selecție
70/108 — reușiți
6,00 — media min.
9,51 — media max.
11 (15,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,57% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
17,14% — 8,00–8,99
15,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’DRAGOMIR HURMUZESCU’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
64,75% promovabilitate
811/1405 — poziție în selecție
79/122 — reușiți
6,03 — media min.
9,68 — media max.
11 (13,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,05% — 6,00–6,99
37,97% — 7,00–7,99
24,05% — 8,00–8,99
13,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "IOAN CIORDAS" BEIUS
BEIUS
64,71% promovabilitate
812/1405 — poziție în selecție
33/51 — reușiți
6,16 — media min.
9,23 — media max.
3 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
51,52% — 7,00–7,99
12,12% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL "DIMITRIE PACIUREA"
BUCURESTI SECTORUL 1
64,71% promovabilitate
813/1405 — poziție în selecție
55/85 — reușiți
6,00 — media min.
9,83 — media max.
8 (14,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,55% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
23,64% — 8,00–8,99
14,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICA "HENRI COANDA"
BUCURESTI SECTORUL 1
64,62% promovabilitate
814/1405 — poziție în selecție
84/130 — reușiți
6,00 — media min.
9,36 — media max.
3 (3,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,81% — 6,00–6,99
29,76% — 7,00–7,99
17,86% — 8,00–8,99
3,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL "STEFAN DIACONESCU" POTCOAVA
POTCOAVA
64,58% promovabilitate
815/1405 — poziție în selecție
31/48 — reușiți
6,16 — media min.
9,31 — media max.
3 (9,68%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,81% — 6,00–6,99
58,06% — 7,00–7,99
6,45% — 8,00–8,99
9,68% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC
BUCURESTI SECTORUL 5
64,46% promovabilitate
816/1405 — poziție în selecție
78/121 — reușiți
6,01 — media min.
9,28 — media max.
1 (1,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
29,49% — 8,00–8,99
1,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "EMANUIL UNGUREANU" TIMISOARA
TIMISOARA
64,29% promovabilitate
817/1405 — poziție în selecție
108/168 — reușiți
6,00 — media min.
9,38 — media max.
2 (1,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,41% — 6,00–6,99
43,52% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
1,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC "NICOLAE IORGA", PASCANI
PASCANI
64,29% promovabilitate
818/1405 — poziție în selecție
18/28 — reușiți
6,31 — media min.
8,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
5,56% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC IANCU JIANU
IANCU JIANU
64,29% promovabilitate
819/1405 — poziție în selecție
9/14 — reușiți
6,01 — media min.
9,36 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
11,11% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
55,56% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI", IASI
IASI
64,06% promovabilitate
820/1405 — poziție în selecție
180/281 — reușiți
6,00 — media min.
9,41 — media max.
4 (2,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,78% — 6,00–6,99
32,78% — 7,00–7,99
17,22% — 8,00–8,99
2,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BRAVU"
BUCURESTI SECTORUL 3
64,00% promovabilitate
821/1405 — poziție în selecție
80/125 — reușiți
6,03 — media min.
9,38 — media max.
3 (3,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
41,25% — 7,00–7,99
17,50% — 8,00–8,99
3,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION D. LAZARESCU" CUGIR
CUGIR
64,00% promovabilitate
822/1405 — poziție în selecție
16/25 — reușiți
6,30 — media min.
9,83 — media max.
2 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
56,25% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NIKOLA TESLA"
BUCURESTI SECTORUL 2
63,89% promovabilitate
823/1405 — poziție în selecție
46/72 — reușiți
6,08 — media min.
8,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,43% — 6,00–6,99
39,13% — 7,00–7,99
30,43% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC PERIAM
PERIAM
63,89% promovabilitate
824/1405 — poziție în selecție
23/36 — reușiți
6,21 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
43,48% — 6,00–6,99
43,48% — 7,00–7,99
13,04% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "IULIU MANIU"
BUCURESTI SECTORUL 6
63,64% promovabilitate
825/1405 — poziție în selecție
91/143 — reușiți
6,00 — media min.
9,43 — media max.
3 (3,30%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
29,67% — 7,00–7,99
24,18% — 8,00–8,99
3,30% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL PEDAGOGIC "TARAS SEVCENKO" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
63,64% promovabilitate
826/1405 — poziție în selecție
21/33 — reușiți
6,06 — media min.
8,42 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,62% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
23,81% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PAUL BUJOR", ORAS BERESTI
BERESTI
63,64% promovabilitate
827/1405 — poziție în selecție
14/22 — reușiți
6,00 — media min.
9,65 — media max.
3 (21,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
21,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "ALEXANDRU BORZA" GEOAGIU
GEOAGIU
63,64% promovabilitate
828/1405 — poziție în selecție
21/33 — reușiți
6,33 — media min.
9,31 — media max.
3 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC "DRAGOMIR HURMUZESCU" DEVA
DEVA
63,64% promovabilitate
829/1405 — poziție în selecție
14/22 — reușiți
6,13 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE CARTIANU", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
63,49% promovabilitate
830/1405 — poziție în selecție
80/126 — reușiți
6,00 — media min.
9,35 — media max.
4 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,25% — 6,00–6,99
32,50% — 7,00–7,99
26,25% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL "CONSTANTIN BANCOVEANU", ORAS HOREZU
HOREZU
63,49% promovabilitate
831/1405 — poziție în selecție
160/252 — reușiți
6,00 — media min.
9,85 — media max.
40 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,75% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
36,25% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 BALS
BALS
63,41% promovabilitate
832/1405 — poziție în selecție
26/41 — reușiți
6,13 — media min.
9,73 — media max.
3 (11,54%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,38% — 6,00–6,99
42,31% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
11,54% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEORETIC, COMUNA FILIPESTII DE PADURE
FILIPESTII DE PADURE
63,33% promovabilitate
833/1405 — poziție în selecție
19/30 — reușiți
6,18 — media min.
9,43 — media max.
2 (10,53%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,32% — 6,00–6,99
47,37% — 7,00–7,99
15,79% — 8,00–8,99
10,53% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "IOAN BUTEANU" SOMCUTA MARE
SOMCUTA MARE
63,27% promovabilitate
834/1405 — poziție în selecție
31/49 — reușiți
6,06 — media min.
9,65 — media max.
2 (6,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,48% — 6,00–6,99
29,03% — 7,00–7,99
29,03% — 8,00–8,99
6,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "LEOWEY KLARA" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
63,16% promovabilitate
835/1405 — poziție în selecție
12/19 — reușiți
6,05 — media min.
8,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DUMITRU DUMITRESCU" BUFTEA
BUFTEA
63,12% promovabilitate
836/1405 — poziție în selecție
101/160 — reușiți
6,01 — media min.
9,70 — media max.
13 (12,87%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,78% — 6,00–6,99
31,68% — 7,00–7,99
33,66% — 8,00–8,99
12,87% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION HELIADE RADULESCU" TARGOVISTE
TARGOVISTE
63,10% promovabilitate
837/1405 — poziție în selecție
106/168 — reușiți
6,00 — media min.
9,51 — media max.
4 (3,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,68% — 6,00–6,99
25,47% — 7,00–7,99
32,08% — 8,00–8,99
3,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL 'SEXTIL PUSCARIU' BRAN
BRAN
62,86% promovabilitate
838/1405 — poziție în selecție
22/35 — reușiți
6,00 — media min.
9,43 — media max.
1 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,64% — 6,00–6,99
22,73% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PAUL DIMO", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
62,79% promovabilitate
839/1405 — poziție în selecție
27/43 — reușiți
6,01 — media min.
8,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,37% — 6,00–6,99
14,81% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SATU MARE
SATU MARE
62,75% promovabilitate
840/1405 — poziție în selecție
32/51 — reușiți
6,00 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,25% — 6,00–6,99
34,38% — 7,00–7,99
9,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "G.G. LONGINESCU" FOCSANI
FOCSANI
62,75% promovabilitate
841/1405 — poziție în selecție
32/51 — reușiți
6,11 — media min.
9,51 — media max.
6 (18,75%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,75% — 6,00–6,99
34,38% — 7,00–7,99
28,12% — 8,00–8,99
18,75% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "VIILOR"
BUCURESTI SECTORUL 5
62,71% promovabilitate
842/1405 — poziție în selecție
190/303 — reușiți
6,03 — media min.
9,48 — media max.
3 (1,58%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,47% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
18,95% — 8,00–8,99
1,58% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL "TRAIAN VUIA" CRAIOVA
CRAIOVA
62,64% promovabilitate
843/1405 — poziție în selecție
109/174 — reușiți
6,06 — media min.
9,70 — media max.
8 (7,34%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,61% — 6,00–6,99
31,19% — 7,00–7,99
34,86% — 8,00–8,99
7,34% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "HERMES" PETROSANI
PETROSANI
62,50% promovabilitate
844/1405 — poziție în selecție
30/48 — reușiți
6,16 — media min.
9,26 — media max.
1 (3,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
3,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROSTENI
BROSTENI
62,50% promovabilitate
845/1405 — poziție în selecție
5/8 — reușiți
6,63 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "REGELE MIHAI I" SAVARSIN
SAVARSIN
62,50% promovabilitate
846/1405 — poziție în selecție
10/16 — reușiți
6,05 — media min.
8,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 POPESTI
POPESTI
62,50% promovabilitate
847/1405 — poziție în selecție
10/16 — reușiți
6,20 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRATESCU" ISACCEA
ISACCEA
62,50% promovabilitate
848/1405 — poziție în selecție
15/24 — reușiți
6,23 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL "AUREL RAINU" FIENI
FIENI
62,34% promovabilitate
849/1405 — poziție în selecție
48/77 — reușiți
6,23 — media min.
9,93 — media max.
12 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,92% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’ION PODARU’ OVIDIU
OVIDIU
62,32% promovabilitate
850/1405 — poziție în selecție
43/69 — reușiți
6,20 — media min.
9,63 — media max.
7 (16,28%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,58% — 6,00–6,99
23,26% — 7,00–7,99
34,88% — 8,00–8,99
16,28% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IONITA G. ANDRON" NEGRESTI-OAS
NEGRESTI-OAS
62,16% promovabilitate
851/1405 — poziție în selecție
46/74 — reușiți
6,05 — media min.
9,31 — media max.
3 (6,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
43,48% — 6,00–6,99
43,48% — 7,00–7,99
6,52% — 8,00–8,99
6,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "BATTHYANY IGNAC" GHEORGHENI
GHEORGHENI
62,12% promovabilitate
852/1405 — poziție în selecție
41/66 — reușiți
6,02 — media min.
8,27 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,41% — 6,00–6,99
31,71% — 7,00–7,99
4,88% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIRCEA CEL BATRAN"
BUCURESTI SECTORUL 1
62,03% promovabilitate
853/1405 — poziție în selecție
49/79 — reușiți
6,03 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,82% — 6,00–6,99
36,73% — 7,00–7,99
22,45% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUSAT" SUCEAVA
SUCEAVA
62,03% promovabilitate
854/1405 — poziție în selecție
49/79 — reușiți
6,00 — media min.
9,11 — media max.
2 (4,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,65% — 6,00–6,99
38,78% — 7,00–7,99
24,49% — 8,00–8,99
4,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL "MATHIAS HAMMER" ANINA
ANINA
61,90% promovabilitate
855/1405 — poziție în selecție
13/21 — reușiți
6,03 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TASNAD
TASNAD
61,90% promovabilitate
856/1405 — poziție în selecție
26/42 — reușiți
6,05 — media min.
9,21 — media max.
1 (3,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,69% — 6,00–6,99
26,92% — 7,00–7,99
11,54% — 8,00–8,99
3,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
61,82% promovabilitate
857/1405 — poziție în selecție
34/55 — reușiți
6,00 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,88% — 6,00–6,99
26,47% — 7,00–7,99
17,65% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "PAUL GEORGESCU" TANDAREI
TANDAREI
61,82% promovabilitate
858/1405 — poziție în selecție
34/55 — reușiți
6,25 — media min.
9,98 — media max.
7 (20,59%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,59% — 6,00–6,99
26,47% — 7,00–7,99
32,35% — 8,00–8,99
20,59% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEORETIC SEBIS
SEBIS
61,76% promovabilitate
859/1405 — poziție în selecție
63/102 — reușiți
6,15 — media min.
9,85 — media max.
14 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,81% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
20,63% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1LICEUL "DANUBIUS" CALARASI
CALARASI
61,74% promovabilitate
860/1405 — poziție în selecție
71/115 — reușiți
6,00 — media min.
9,28 — media max.
4 (5,63%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,85% — 6,00–6,99
32,39% — 7,00–7,99
21,13% — 8,00–8,99
5,63% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" ONESTI
ONESTI
61,54% promovabilitate
861/1405 — poziție în selecție
88/143 — reușiți
6,00 — media min.
9,41 — media max.
4 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,82% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
26,14% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL ENERGETIC CRAIOVA
CRAIOVA
61,36% promovabilitate
862/1405 — poziție în selecție
27/44 — reușiți
6,23 — media min.
9,23 — media max.
2 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE IONESCU MUSCEL" DOMNESTI
DOMNESTI
61,36% promovabilitate
863/1405 — poziție în selecție
27/44 — reușiți
6,18 — media min.
9,63 — media max.
5 (18,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,04% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
18,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC "REGELE FERDINAND I " TIMISOARA
TIMISOARA
61,29% promovabilitate
864/1405 — poziție în selecție
19/31 — reușiți
6,01 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,89% — 6,00–6,99
36,84% — 7,00–7,99
5,26% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC RASNOV
RASNOV
61,22% promovabilitate
865/1405 — poziție în selecție
30/49 — reușiți
6,11 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
53,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL "VASILE LOVINESCU" FALTICENI
FALTICENI
61,19% promovabilitate
866/1405 — poziție în selecție
82/134 — reușiți
6,01 — media min.
9,30 — media max.
4 (4,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,46% — 6,00–6,99
28,05% — 7,00–7,99
25,61% — 8,00–8,99
4,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROSAN" PARTESTII DE JOS
PARTESTII DE JOS
61,11% promovabilitate
867/1405 — poziție în selecție
11/18 — reușiți
6,81 — media min.
9,41 — media max.
4 (36,36%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
9,09% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
36,36% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAIL KOGALNICEANU" SNAGOV
SNAGOV
60,98% promovabilitate
868/1405 — poziție în selecție
50/82 — reușiți
6,06 — media min.
9,65 — media max.
7 (14,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,00% — 6,00–6,99
32,00% — 7,00–7,99
8,00% — 8,00–8,99
14,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL GHEORGHE" SANGEORGIU DE PADURE
SANGEORGIU DE PADURE
60,87% promovabilitate
869/1405 — poziție în selecție
14/23 — reușiți
6,02 — media min.
9,17 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SZENT ERZSEBET" LUNCA DE SUS
LUNCA DE SUS
60,87% promovabilitate
870/1405 — poziție în selecție
14/23 — reușiți
6,02 — media min.
8,92 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
7,14% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEORETIC VIDELE
VIDELE
60,69% promovabilitate
871/1405 — poziție în selecție
88/145 — reușiți
6,05 — media min.
9,76 — media max.
16 (18,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,18% — 6,00–6,99
31,82% — 7,00–7,99
31,82% — 8,00–8,99
18,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TOMA SOCOLESCU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
60,63% promovabilitate
872/1405 — poziție în selecție
77/127 — reușiți
6,03 — media min.
9,31 — media max.
2 (2,60%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,96% — 6,00–6,99
38,96% — 7,00–7,99
19,48% — 8,00–8,99
2,60% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "ION HOLBAN", IASI
IASI
60,56% promovabilitate
873/1405 — poziție în selecție
43/71 — reușiți
6,06 — media min.
9,45 — media max.
1 (2,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,56% — 6,00–6,99
53,49% — 7,00–7,99
11,63% — 8,00–8,99
2,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1COLEGIUL PARTICULAR "VASILE GOLDIS" ARAD
ARAD
60,53% promovabilitate
874/1405 — poziție în selecție
23/38 — reușiți
6,01 — media min.
8,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,83% — 6,00–6,99
39,13% — 7,00–7,99
13,04% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE VALSAN"
FAUREI
60,53% promovabilitate
875/1405 — poziție în selecție
23/38 — reușiți
6,10 — media min.
9,55 — media max.
4 (17,39%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,09% — 6,00–6,99
39,13% — 7,00–7,99
17,39% — 8,00–8,99
17,39% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL DE TURISM SI ALIMENTATIE "DUMITRU MOTOC", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
60,47% promovabilitate
876/1405 — poziție în selecție
26/43 — reușiți
6,03 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,77% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
3,85% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "TRAIAN VUIA" ORADEA
ORADEA
60,34% promovabilitate
877/1405 — poziție în selecție
35/58 — reușiți
6,11 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,57% — 6,00–6,99
45,71% — 7,00–7,99
5,71% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VENCZEL JOZSEF" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
60,32% promovabilitate
878/1405 — poziție în selecție
38/63 — reușiți
6,01 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,53% — 6,00–6,99
34,21% — 7,00–7,99
5,26% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" FOCSANI
FOCSANI
60,00% promovabilitate
879/1405 — poziție în selecție
18/30 — reușiți
6,13 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
38,89% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI BRASOV
BRASOV
60,00% promovabilitate
880/1405 — poziție în selecție
27/45 — reușiți
6,01 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL VLAICU", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
60,00% promovabilitate
881/1405 — poziție în selecție
15/25 — reușiți
6,05 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GHENUTA COMAN", ORAS MURGENI
MURGENI
60,00% promovabilitate
882/1405 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,78 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION MINCU" TARGU JIU
TARGU JIU
60,00% promovabilitate
883/1405 — poziție în selecție
12/20 — reușiți
6,00 — media min.
8,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL, COMUNA BARCANESTI
BARCANESTI
60,00% promovabilitate
884/1405 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,06 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1, COMUNA COROD
COROD
60,00% promovabilitate
885/1405 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
6,10 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NUCET
NUCET
60,00% promovabilitate
886/1405 — poziție în selecție
6/10 — reușiți
6,13 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "RADU POPESCU" POPESTI LEORDENI
POPESTI LEORDENI
60,00% promovabilitate
887/1405 — poziție în selecție
9/15 — reușiți
6,00 — media min.
9,36 — media max.
2 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC SOCRATES TIMISOARA
TIMISOARA
60,00% promovabilitate
888/1405 — poziție în selecție
3/5 — reușiți
8,40 — media min.
9,10 — media max.
1 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
66,67% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "SF. IOAN CASIAN" TULCEA
TULCEA
60,00% promovabilitate
889/1405 — poziție în selecție
9/15 — reușiți
6,00 — media min.
8,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA
SUCEAVA
59,87% promovabilitate
890/1405 — poziție în selecție
91/152 — reușiți
6,00 — media min.
9,18 — media max.
4 (4,40%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,05% — 6,00–6,99
29,67% — 7,00–7,99
20,88% — 8,00–8,99
4,40% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI"
BUCURESTI SECTORUL 2
59,70% promovabilitate
891/1405 — poziție în selecție
40/67 — reușiți
6,06 — media min.
9,28 — media max.
1 (2,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,50% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
2,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "EREMIA GRIGORESCU", ORAS TG.BUJOR
TARGU BUJOR
59,70% promovabilitate
892/1405 — poziție în selecție
40/67 — reușiți
6,40 — media min.
9,96 — media max.
15 (37,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,00% — 6,00–6,99
27,50% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
37,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "EFTIMIE MURGU" BOZOVICI
BOZOVICI
59,62% promovabilitate
893/1405 — poziție în selecție
31/52 — reușiți
6,03 — media min.
9,43 — media max.
2 (6,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,48% — 6,00–6,99
41,94% — 7,00–7,99
16,13% — 8,00–8,99
6,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" BOTOSANI
BOTOSANI
59,56% promovabilitate
894/1405 — poziție în selecție
109/183 — reușiți
6,01 — media min.
9,31 — media max.
12 (11,01%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,28% — 6,00–6,99
27,52% — 7,00–7,99
31,19% — 8,00–8,99
11,01% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION GH. ROSCA" OSICA DE SUS
OSICA DE SUS
59,52% promovabilitate
895/1405 — poziție în selecție
25/42 — reușiți
6,08 — media min.
9,50 — media max.
1 (4,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,00% — 6,00–6,99
24,00% — 7,00–7,99
48,00% — 8,00–8,99
4,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SAMUIL MICU" SARMASU
SARMASU
59,52% promovabilitate
896/1405 — poziție în selecție
25/42 — reușiți
6,01 — media min.
9,56 — media max.
3 (12,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,00% — 6,00–6,99
24,00% — 7,00–7,99
28,00% — 8,00–8,99
12,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "HELMUT DUCKADAM" CLINCENI
CLINCENI
59,49% promovabilitate
897/1405 — poziție în selecție
47/79 — reușiți
6,01 — media min.
9,45 — media max.
4 (8,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,94% — 6,00–6,99
23,40% — 7,00–7,99
19,15% — 8,00–8,99
8,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION GHICA" RACARI
RACARI
59,46% promovabilitate
898/1405 — poziție în selecție
44/74 — reușiți
6,06 — media min.
9,23 — media max.
2 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
31,82% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HOREA" MARGHITA
MARGHITA
59,38% promovabilitate
899/1405 — poziție în selecție
19/32 — reușiți
6,13 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,89% — 6,00–6,99
31,58% — 7,00–7,99
10,53% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" CORABIA
CORABIA
59,36% promovabilitate
900/1405 — poziție în selecție
111/187 — reușiți
6,00 — media min.
9,76 — media max.
21 (18,92%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
23,42% — 7,00–7,99
24,32% — 8,00–8,99
18,92% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV TARGU JIU
TARGU JIU
59,34% promovabilitate
901/1405 — poziție în selecție
54/91 — reușiți
6,01 — media min.
9,05 — media max.
1 (1,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,30% — 6,00–6,99
40,74% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
1,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU" DABULENI
DABULENI
59,26% promovabilitate
902/1405 — poziție în selecție
32/54 — reușiți
6,05 — media min.
9,60 — media max.
5 (15,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
15,62% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
31,25% — 8,00–8,99
15,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1COLEGIUL DE INDUSTRIE ALIMENTARA "ELENA DOAMNA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
59,21% promovabilitate
903/1405 — poziție în selecție
45/76 — reușiți
6,01 — media min.
9,20 — media max.
1 (2,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
37,78% — 7,00–7,99
13,33% — 8,00–8,99
2,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
59,15% promovabilitate
904/1405 — poziție în selecție
42/71 — reușiți
6,20 — media min.
9,06 — media max.
1 (2,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
11,90% — 8,00–8,99
2,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "INDEPENDENTA" SIBIU
SIBIU
59,09% promovabilitate
905/1405 — poziție în selecție
39/66 — reușiți
6,18 — media min.
8,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,28% — 6,00–6,99
28,21% — 7,00–7,99
20,51% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "RETEZAT" URICANI
URICANI
59,09% promovabilitate
906/1405 — poziție în selecție
13/22 — reușiți
6,33 — media min.
9,58 — media max.
2 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC MARMATIA SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
59,09% promovabilitate
907/1405 — poziție în selecție
65/110 — reușiți
6,08 — media min.
9,38 — media max.
2 (3,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,77% — 6,00–6,99
49,23% — 7,00–7,99
16,92% — 8,00–8,99
3,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA "GEORGE EMIL PALADE" SATU MARE
SATU MARE
58,82% promovabilitate
908/1405 — poziție în selecție
20/34 — reușiți
6,13 — media min.
9,26 — media max.
1 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
65,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
58,82% promovabilitate
909/1405 — poziție în selecție
10/17 — reușiți
6,01 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEORETIC ZIMNICEA
ZIMNICEA
58,82% promovabilitate
910/1405 — poziție în selecție
40/68 — reușiți
6,43 — media min.
9,78 — media max.
9 (22,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
32,50% — 8,00–8,99
22,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC 'REMUS RADULET' BRASOV
BRASOV
58,54% promovabilitate
911/1405 — poziție în selecție
48/82 — reușiți
6,00 — media min.
8,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
54,17% — 6,00–6,99
43,75% — 7,00–7,99
2,08% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "NADIA COMANECI" ONESTI
ONESTI
58,21% promovabilitate
912/1405 — poziție în selecție
39/67 — reușiți
6,01 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,28% — 6,00–6,99
25,64% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
58,21% promovabilitate
913/1405 — poziție în selecție
39/67 — reușiți
6,00 — media min.
9,45 — media max.
6 (15,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
20,51% — 8,00–8,99
15,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC RECAS
RECAS
57,89% promovabilitate
914/1405 — poziție în selecție
22/38 — reușiți
6,03 — media min.
9,26 — media max.
2 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BACESCU" FALTICENI
FALTICENI
57,81% promovabilitate
915/1405 — poziție în selecție
137/237 — reușiți
6,00 — media min.
9,88 — media max.
15 (10,95%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,93% — 6,00–6,99
31,39% — 7,00–7,99
27,74% — 8,00–8,99
10,95% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "PETRU PONI", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
57,81% promovabilitate
916/1405 — poziție în selecție
74/128 — reușiți
6,00 — media min.
9,66 — media max.
6 (8,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,08% — 6,00–6,99
28,38% — 7,00–7,99
32,43% — 8,00–8,99
8,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AIUD
AIUD
57,78% promovabilitate
917/1405 — poziție în selecție
26/45 — reușiți
6,03 — media min.
9,23 — media max.
1 (3,85%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,62% — 6,00–6,99
42,31% — 7,00–7,99
19,23% — 8,00–8,99
3,85% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" BACAU
BACAU
57,69% promovabilitate
918/1405 — poziție în selecție
45/78 — reușiți
6,06 — media min.
9,36 — media max.
3 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,89% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
17,78% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’C.A.ROSETTI’ CONSTANTA
CONSTANTA
57,53% promovabilitate
919/1405 — poziție în selecție
42/73 — reușiți
6,08 — media min.
9,05 — media max.
1 (2,38%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
30,95% — 7,00–7,99
9,52% — 8,00–8,99
2,38% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION.I.C.BRATIANU" TIMISOARA
TIMISOARA
57,47% promovabilitate
920/1405 — poziție în selecție
50/87 — reușiți
6,00 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
18,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU DOMSA" ALBA IULIA
ALBA IULIA
57,41% promovabilitate
921/1405 — poziție în selecție
31/54 — reușiți
6,11 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,48% — 6,00–6,99
41,94% — 7,00–7,99
22,58% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1COLEGIUL "ION KALINDERU", ORASUL BUSTENI
BUSTENI
57,14% promovabilitate
922/1405 — poziție în selecție
28/49 — reușiți
6,00 — media min.
9,03 — media max.
1 (3,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
32,14% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
3,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" MOZACENI
MOZACENI
57,14% promovabilitate
923/1405 — poziție în selecție
20/35 — reușiți
6,01 — media min.
9,18 — media max.
4 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VINTILA BRATIANU" DRAGOMIRESTI VALE
DRAGOMIRESTI-VALE
57,14% promovabilitate
924/1405 — poziție în selecție
24/42 — reușiți
6,01 — media min.
9,25 — media max.
1 (4,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
4,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE SERVICII BISTRITA
BISTRITA
57,14% promovabilitate
925/1405 — poziție în selecție
8/14 — reușiți
6,00 — media min.
8,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 COMANA
COMANA
57,14% promovabilitate
926/1405 — poziție în selecție
16/28 — reușiți
6,05 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
18,75% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TURCENI
TURCENI
56,94% promovabilitate
927/1405 — poziție în selecție
82/144 — reușiți
6,00 — media min.
9,86 — media max.
20 (24,39%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,27% — 6,00–6,99
19,51% — 7,00–7,99
26,83% — 8,00–8,99
24,39% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI
BOTOSANI
56,79% promovabilitate
928/1405 — poziție în selecție
46/81 — reușiți
6,03 — media min.
9,28 — media max.
2 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,17% — 6,00–6,99
28,26% — 7,00–7,99
15,22% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL 'ST.O.IOSIF' RUPEA
RUPEA
56,76% promovabilitate
929/1405 — poziție în selecție
21/37 — reușiți
6,01 — media min.
8,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
19,05% — 7,00–7,99
23,81% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" TIMISOARA
TIMISOARA
56,76% promovabilitate
930/1405 — poziție în selecție
21/37 — reușiți
6,31 — media min.
9,38 — media max.
2 (9,52%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,10% — 6,00–6,99
38,10% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
9,52% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MARCEL GUGUIANU", SAT ZORLENI
ZORLENI
56,60% promovabilitate
931/1405 — poziție în selecție
30/53 — reușiți
6,08 — media min.
8,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC, SAT PUIESTI
PUIESTI
56,52% promovabilitate
932/1405 — poziție în selecție
13/23 — reușiți
6,03 — media min.
9,58 — media max.
1 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
7,69% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA
DOLHASCA
56,41% promovabilitate
933/1405 — poziție în selecție
22/39 — reușiți
6,18 — media min.
9,25 — media max.
1 (4,55%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,73% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
36,36% — 8,00–8,99
4,55% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC UNITARIAN "BERDE MOZES" CRISTURU SECUIESC
CRISTURU SECUIESC
56,25% promovabilitate
934/1405 — poziție în selecție
27/48 — reușiți
6,01 — media min.
9,02 — media max.
1 (3,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,93% — 6,00–6,99
37,04% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
3,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "IOLANDA BALAS SOTER" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
56,22% promovabilitate
935/1405 — poziție în selecție
113/201 — reușiți
6,00 — media min.
9,38 — media max.
6 (5,31%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,40% — 6,00–6,99
36,28% — 7,00–7,99
23,01% — 8,00–8,99
5,31% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL "ALEXANDRU CEL BUN" BOTOSANI
BOTOSANI
56,14% promovabilitate
936/1405 — poziție în selecție
32/57 — reușiți
6,01 — media min.
9,40 — media max.
2 (6,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
6,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORT FEROVIAR "ANGHEL SALIGNY" SIMERIA
SIMERIA
56,14% promovabilitate
937/1405 — poziție în selecție
32/57 — reușiți
6,45 — media min.
10,00 — media max.
5 (15,62%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,75% — 6,00–6,99
40,62% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
3,12% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA" ORAS NEHOIU
NEHOIU
56,06% promovabilitate
938/1405 — poziție în selecție
37/66 — reușiți
6,03 — media min.
9,58 — media max.
6 (16,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,62% — 6,00–6,99
37,84% — 7,00–7,99
24,32% — 8,00–8,99
16,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "MEDIA"
BUCURESTI SECTORUL 1
56,00% promovabilitate
939/1405 — poziție în selecție
98/175 — reușiți
6,00 — media min.
9,28 — media max.
3 (3,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,76% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
16,33% — 8,00–8,99
3,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" DEJ
DEJ
56,00% promovabilitate
940/1405 — poziție în selecție
42/75 — reușiți
6,05 — media min.
9,31 — media max.
2 (4,76%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,10% — 6,00–6,99
40,48% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
4,76% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "EOTVOS JOZSEF" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
56,00% promovabilitate
941/1405 — poziție în selecție
42/75 — reușiți
6,02 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,38% — 6,00–6,99
45,24% — 7,00–7,99
2,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "COSTIN D. NENITESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
55,93% promovabilitate
942/1405 — poziție în selecție
66/118 — reușiți
6,06 — media min.
8,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,45% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL "PROFESIA"
BUCURESTI SECTORUL 3
55,88% promovabilitate
943/1405 — poziție în selecție
19/34 — reușiți
6,10 — media min.
9,21 — media max.
1 (5,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,84% — 6,00–6,99
52,63% — 7,00–7,99
5,26% — 8,00–8,99
5,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL ENERGETIC CONSTANTA
CONSTANTA
55,88% promovabilitate
944/1405 — poziție în selecție
57/102 — reușiți
6,01 — media min.
9,33 — media max.
2 (3,51%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,63% — 6,00–6,99
35,09% — 7,00–7,99
8,77% — 8,00–8,99
3,51% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE SINCAI" TARGU MURES
TARGU MURES
55,88% promovabilitate
945/1405 — poziție în selecție
19/34 — reușiți
6,05 — media min.
8,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,58% — 6,00–6,99
57,89% — 7,00–7,99
10,53% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "PETOFI SANDOR" SACUENI
SACUENI
55,81% promovabilitate
946/1405 — poziție în selecție
24/43 — reușiți
6,01 — media min.
9,25 — media max.
1 (4,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
29,17% — 8,00–8,99
4,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "TATA OANCEA" BOCSA
BOCSA
55,81% promovabilitate
947/1405 — poziție în selecție
24/43 — reușiți
6,11 — media min.
8,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "JOZEF GREGOR TAJOVSKY" NADLAC
NADLAC
55,74% promovabilitate
948/1405 — poziție în selecție
34/61 — reușiți
6,08 — media min.
9,47 — media max.
3 (8,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,29% — 6,00–6,99
32,35% — 7,00–7,99
23,53% — 8,00–8,99
8,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIHAI VITEAZUL" ORADEA
ORADEA
55,67% promovabilitate
949/1405 — poziție în selecție
54/97 — reușiți
6,05 — media min.
8,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,59% — 6,00–6,99
46,30% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE IORGA", ORAS NEGRESTI
NEGRESTI
55,62% promovabilitate
950/1405 — poziție în selecție
99/178 — reușiți
6,05 — media min.
9,83 — media max.
32 (32,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
17,17% — 6,00–6,99
25,25% — 7,00–7,99
25,25% — 8,00–8,99
32,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "CIBINIUM" SIBIU
SIBIU
55,56% promovabilitate
951/1405 — poziție în selecție
65/117 — reușiți
6,03 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,69% — 6,00–6,99
52,31% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRINCOVEANU" SCORNICESTI
SCORNICESTI
55,56% promovabilitate
952/1405 — poziție în selecție
35/63 — reușiți
6,16 — media min.
9,03 — media max.
2 (5,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
34,29% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
5,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "JACQUES M. ELIAS" SASCUT
SASCUT
55,56% promovabilitate
953/1405 — poziție în selecție
20/36 — reușiți
6,10 — media min.
9,11 — media max.
1 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
45,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC PUCIOASA
PUCIOASA
55,56% promovabilitate
954/1405 — poziție în selecție
5/9 — reușiți
6,28 — media min.
7,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC, VLADENI
VLADENI
55,56% promovabilitate
955/1405 — poziție în selecție
10/18 — reușiți
6,38 — media min.
9,20 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC NR.1 BRATCA
BRATCA
55,26% promovabilitate
956/1405 — poziție în selecție
21/38 — reușiți
6,00 — media min.
9,30 — media max.
3 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,81% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SILVIU DRAGOMIR" ILIA
ILIA
55,17% promovabilitate
957/1405 — poziție în selecție
32/58 — reușiți
6,10 — media min.
9,90 — media max.
5 (15,62%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,12% — 6,00–6,99
34,38% — 7,00–7,99
21,88% — 8,00–8,99
15,62% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL ECONOMIC NR. 1
BUCURESTI SECTORUL 4
55,15% promovabilitate
958/1405 — poziție în selecție
166/301 — reușiți
6,00 — media min.
9,40 — media max.
6 (3,61%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,55% — 6,00–6,99
41,57% — 7,00–7,99
16,27% — 8,00–8,99
3,61% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELIE RADU"
BUCURESTI SECTORUL 3
55,10% promovabilitate
959/1405 — poziție în selecție
54/98 — reușiți
6,00 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,70% — 6,00–6,99
38,89% — 7,00–7,99
7,41% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL MATASARI
MATASARI
55,00% promovabilitate
960/1405 — poziție în selecție
22/40 — reușiți
6,01 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,91% — 6,00–6,99
31,82% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE TITULESCU" INSURATEI
INSURATEI
55,00% promovabilitate
961/1405 — poziție în selecție
33/60 — reușiți
6,01 — media min.
9,60 — media max.
7 (21,21%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
30,30% — 7,00–7,99
21,21% — 8,00–8,99
21,21% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN CEL MARE SI SFANT" VORONA
VORONA
55,00% promovabilitate
962/1405 — poziție în selecție
22/40 — reușiți
6,18 — media min.
9,68 — media max.
2 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,82% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
31,82% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC 'DR. IOAN SENCHEA' FAGARAS
FAGARAS
55,00% promovabilitate
963/1405 — poziție în selecție
11/20 — reușiți
6,01 — media min.
9,10 — media max.
2 (18,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
18,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEOLOGIC ORTODOX "SFINTII IMPARATI CONSTANTIN SI ELENA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
55,00% promovabilitate
964/1405 — poziție în selecție
11/20 — reușiți
6,41 — media min.
9,45 — media max.
1 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
54,55% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC 'MIHAIL SAULESCU' PREDEAL
PREDEAL
55,00% promovabilitate
965/1405 — poziție în selecție
11/20 — reușiți
6,01 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SLATINA
SLATINA
54,93% promovabilitate
966/1405 — poziție în selecție
39/71 — reușiți
6,01 — media min.
9,48 — media max.
2 (5,13%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,15% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
10,26% — 8,00–8,99
5,13% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE MOISIL" DEVA
DEVA
54,90% promovabilitate
967/1405 — poziție în selecție
28/51 — reușiți
6,05 — media min.
9,10 — media max.
1 (3,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
39,29% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
3,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ARANY JANOS" SALONTA
SALONTA
54,90% promovabilitate
968/1405 — poziție în selecție
28/51 — reușiți
6,05 — media min.
9,27 — media max.
2 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
39,29% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ION AGARBICEANU" JIBOU
JIBOU
54,88% promovabilitate
969/1405 — poziție în selecție
45/82 — reușiți
6,08 — media min.
9,68 — media max.
7 (15,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
31,11% — 8,00–8,99
15,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE MOISIL" BISTRITA
BISTRITA
54,84% promovabilitate
970/1405 — poziție în selecție
17/31 — reușiți
6,08 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,06% — 6,00–6,99
47,06% — 7,00–7,99
5,88% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELISA ZAMFIRESCU" SATU MARE
SATU MARE
54,55% promovabilitate
971/1405 — poziție în selecție
6/11 — reușiți
6,01 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAUS OLAHUS" ORASTIE
ORASTIE
54,55% promovabilitate
972/1405 — poziție în selecție
6/11 — reușiți
6,06 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MARIN COMAN", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
54,55% promovabilitate
973/1405 — poziție în selecție
18/33 — reușiți
6,00 — media min.
8,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,89% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER, MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
54,41% promovabilitate
974/1405 — poziție în selecție
37/68 — reușiți
6,00 — media min.
9,13 — media max.
1 (2,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,95% — 6,00–6,99
37,84% — 7,00–7,99
13,51% — 8,00–8,99
2,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC FEROVIAR "MIHAI I"
BUCURESTI SECTORUL 1
54,29% promovabilitate
975/1405 — poziție în selecție
57/105 — reușiți
6,01 — media min.
9,30 — media max.
3 (5,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,63% — 6,00–6,99
24,56% — 7,00–7,99
17,54% — 8,00–8,99
5,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TASE DUMITRESCU", ORASUL MIZIL
MIZIL
54,24% promovabilitate
976/1405 — poziție în selecție
32/59 — reușiți
6,03 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
40,62% — 7,00–7,99
21,88% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "BOCSKAI ISTVAN" MIERCUREA NIRAJULUI
MIERCUREA NIRAJULUI
54,17% promovabilitate
977/1405 — poziție în selecție
13/24 — reușiți
6,22 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
38,46% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "HARALAMB VASILIU", PODU ILOAIEI
PODU ILOAIEI
54,05% promovabilitate
978/1405 — poziție în selecție
40/74 — reușiți
6,03 — media min.
10,00 — media max.
2 (5,00%) — medii ≥ 9
1 — note de 10
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,00% — 6,00–6,99
32,50% — 7,00–7,99
32,50% — 8,00–8,99
2,50% — 9,00–9,99
2,50% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
53,85% promovabilitate
979/1405 — poziție în selecție
35/65 — reușiți
6,01 — media min.
9,15 — media max.
2 (5,71%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,57% — 6,00–6,99
34,29% — 7,00–7,99
11,43% — 8,00–8,99
5,71% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "EREMIA GRIGORESCU" MARASESTI
MARASESTI
53,85% promovabilitate
980/1405 — poziție în selecție
7/13 — reușiți
6,10 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
71,43% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BAIA DE FIER
BAIA DE FIER
53,85% promovabilitate
981/1405 — poziție în selecție
7/13 — reușiți
6,40 — media min.
9,43 — media max.
1 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
14,29% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
57,14% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE SILVICULTURA SI AGRICULTURA "CASA VERDE" TIMISOARA
TIMISOARA
53,85% promovabilitate
982/1405 — poziție în selecție
14/26 — reușiți
6,30 — media min.
8,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC MURFATLAR
MURFATLAR
53,85% promovabilitate
983/1405 — poziție în selecție
14/26 — reușiți
6,08 — media min.
8,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE FILISANU" FILIASI
FILIASI
53,81% promovabilitate
984/1405 — poziție în selecție
106/197 — reușiți
6,03 — media min.
9,83 — media max.
15 (14,15%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,25% — 6,00–6,99
23,58% — 7,00–7,99
33,02% — 8,00–8,99
14,15% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" TOPLITA
TOPLITA
53,66% promovabilitate
985/1405 — poziție în selecție
22/41 — reușiți
6,23 — media min.
9,13 — media max.
3 (13,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,73% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
13,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL ’KEMAL ATATURK’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
53,66% promovabilitate
986/1405 — poziție în selecție
22/41 — reușiți
6,01 — media min.
9,26 — media max.
3 (13,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
40,91% — 8,00–8,99
13,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "ION CREANGA", ORASUL TARGU-NEAMT
TARGU NEAMT
53,57% promovabilitate
987/1405 — poziție în selecție
75/140 — reușiți
6,00 — media min.
9,61 — media max.
2 (2,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,67% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
14,67% — 8,00–8,99
2,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DORIN PAVEL" ALBA IULIA
ALBA IULIA
53,57% promovabilitate
988/1405 — poziție în selecție
15/28 — reușiți
6,18 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
46,67% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "BRAD SEGAL" TULCEA
TULCEA
53,52% promovabilitate
989/1405 — poziție în selecție
38/71 — reușiți
6,01 — media min.
8,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,89% — 6,00–6,99
21,05% — 7,00–7,99
21,05% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "BARBU A. STIRBEY" BUFTEA
BUFTEA
53,42% promovabilitate
990/1405 — poziție în selecție
39/73 — reușiți
6,05 — media min.
9,43 — media max.
4 (10,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
43,59% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
10,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DUMITRU MANGERON" BACAU
BACAU
53,33% promovabilitate
991/1405 — poziție în selecție
16/30 — reușiți
6,26 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
43,75% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SFINTII KIRIL SI METODII" DUDESTII VECHI
DUDESTII VECHI
53,33% promovabilitate
992/1405 — poziție în selecție
8/15 — reușiți
6,13 — media min.
9,18 — media max.
1 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "SFANTA FILOFTEIA" BRANESTI
BRANESTI
53,33% promovabilitate
993/1405 — poziție în selecție
8/15 — reușiți
6,15 — media min.
9,25 — media max.
2 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC GATAIA
GATAIA
53,12% promovabilitate
994/1405 — poziție în selecție
34/64 — reușiți
6,01 — media min.
9,71 — media max.
3 (8,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,29% — 6,00–6,99
35,29% — 7,00–7,99
20,59% — 8,00–8,99
8,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" VOLUNTARI
VOLUNTARI
53,01% promovabilitate
995/1405 — poziție în selecție
44/83 — reușiți
6,01 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
68,18% — 6,00–6,99
20,45% — 7,00–7,99
11,36% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "DANUBIANA", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
52,94% promovabilitate
996/1405 — poziție în selecție
18/34 — reușiți
6,11 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,11% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV CAMPULUNG
CAMPULUNG
52,94% promovabilitate
997/1405 — poziție în selecție
27/51 — reușiți
6,23 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
59,26% — 6,00–6,99
29,63% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1COLEGIUL NATIONAL ECONOMIC "THEODOR COSTESCU"
DROBETA-TURNU SEVERIN
52,90% promovabilitate
998/1405 — poziție în selecție
73/138 — reușiți
6,01 — media min.
9,08 — media max.
2 (2,74%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,68% — 6,00–6,99
34,25% — 7,00–7,99
12,33% — 8,00–8,99
2,74% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "BARÓTI SZABÓ DÁVID" BARAOLT
BARAOLT
52,86% promovabilitate
999/1405 — poziție în selecție
37/70 — reușiți
6,01 — media min.
9,15 — media max.
2 (5,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
54,05% — 6,00–6,99
29,73% — 7,00–7,99
10,81% — 8,00–8,99
5,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TOPRAISAR
TOPRAISAR
52,63% promovabilitate
1000/1405 — poziție în selecție
10/19 — reușiți
6,16 — media min.
9,40 — media max.
2 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GHEORGHE LAZAR" PECICA
PECICA
52,63% promovabilitate
1001/1405 — poziție în selecție
20/38 — reușiți
6,01 — media min.
8,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
35,00% — 7,00–7,99
15,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "LATCU VODA" SIRET
SIRET
52,46% promovabilitate
1002/1405 — poziție în selecție
64/122 — reușiți
6,00 — media min.
9,91 — media max.
11 (17,19%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
18,75% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
26,56% — 8,00–8,99
17,19% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC COGEALAC
COGEALAC
52,38% promovabilitate
1003/1405 — poziție în selecție
11/21 — reușiți
6,08 — media min.
9,61 — media max.
2 (18,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,45% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
18,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC CAMPULUNG
CAMPULUNG
52,17% promovabilitate
1004/1405 — poziție în selecție
24/46 — reușiți
6,06 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
54,17% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE K.CONSTANTINESCU"
BRAILA
52,17% promovabilitate
1005/1405 — poziție în selecție
12/23 — reușiți
6,25 — media min.
8,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
58,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "1 MAI", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
52,11% promovabilitate
1006/1405 — poziție în selecție
37/71 — reușiți
6,13 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,65% — 6,00–6,99
37,84% — 7,00–7,99
13,51% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DARMANESTI
DARMANESTI
51,85% promovabilitate
1007/1405 — poziție în selecție
14/27 — reușiți
6,00 — media min.
9,36 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,71% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
21,43% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC NR. 1 PERIS
PERIS
51,85% promovabilitate
1008/1405 — poziție în selecție
14/27 — reușiți
6,03 — media min.
9,05 — media max.
1 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL REFORMAT "LORANTFFY ZSUZSANNA" ORADEA
ORADEA
51,72% promovabilitate
1009/1405 — poziție în selecție
15/29 — reușiți
6,05 — media min.
8,32 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU IOAN CUZA", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
51,72% promovabilitate
1010/1405 — poziție în selecție
30/58 — reușiți
6,00 — media min.
7,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
73,33% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
51,67% promovabilitate
1011/1405 — poziție în selecție
31/60 — reușiți
6,10 — media min.
9,23 — media max.
2 (6,45%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
58,06% — 6,00–6,99
29,03% — 7,00–7,99
6,45% — 8,00–8,99
6,45% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC MILLENIUM TIMISOARA
TIMISOARA
51,28% promovabilitate
1012/1405 — poziție în selecție
20/39 — reușiți
6,08 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
45,00% — 7,00–7,99
15,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL AGRICOL "DIMITRIE CANTEMIR", MUNICIPIUL HUSI
HUSI
51,08% promovabilitate
1013/1405 — poziție în selecție
71/139 — reușiți
6,00 — media min.
9,50 — media max.
2 (2,82%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,85% — 6,00–6,99
38,03% — 7,00–7,99
18,31% — 8,00–8,99
2,82% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL "AUGUST TREBONIU LAURIAN" AGNITA
AGNITA
51,02% promovabilitate
1014/1405 — poziție în selecție
25/49 — reușiți
6,01 — media min.
9,56 — media max.
3 (12,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,00% — 6,00–6,99
28,00% — 7,00–7,99
32,00% — 8,00–8,99
12,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA BAIA MARE
BAIA MARE
50,00% promovabilitate
1015/1405 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
9,16 — media min.
9,16 — media max.
1 (100,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
100,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC "GHEORGHE CHITU" CRAIOVA
CRAIOVA
50,00% promovabilitate
1016/1405 — poziție în selecție
82/164 — reușiți
6,00 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,78% — 6,00–6,99
30,49% — 7,00–7,99
20,73% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIHAIL STURDZA", IASI
IASI
50,00% promovabilitate
1017/1405 — poziție în selecție
17/34 — reușiți
6,08 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,06% — 6,00–6,99
47,06% — 7,00–7,99
5,88% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC TURDA
TURDA
50,00% promovabilitate
1018/1405 — poziție în selecție
19/38 — reușiți
6,03 — media min.
8,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,11% — 6,00–6,99
31,58% — 7,00–7,99
26,32% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL AGRICOL POARTA ALBA
POARTA ALBA
50,00% promovabilitate
1019/1405 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
8,28 — media min.
8,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL FEG
BUCURESTI SECTORUL 1
50,00% promovabilitate
1020/1405 — poziție în selecție
31/62 — reușiți
6,03 — media min.
9,20 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,39% — 6,00–6,99
32,26% — 7,00–7,99
16,13% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL PARTICULAR "ONICESCU-MIHOC"
BUCURESTI SECTORUL 1
50,00% promovabilitate
1021/1405 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
7,98 — media min.
9,11 — media max.
1 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL SPECIAL PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
50,00% promovabilitate
1022/1405 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,08 — media min.
8,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL SPECIAL PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
50,00% promovabilitate
1023/1405 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
8,50 — media min.
9,00 — media max.
1 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DAN MATEESCU" CALARASI
CALARASI
50,00% promovabilitate
1024/1405 — poziție în selecție
10/20 — reușiți
6,00 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA" PETROSANI
PETROSANI
50,00% promovabilitate
1025/1405 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,13 — media min.
6,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DR. FLORIAN ULMEANU" ULMENI
ULMENI
50,00% promovabilitate
1026/1405 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
7,41 — media min.
7,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL CONSTANTIN SANDRU" BALTA, RUNCU
BALTA
50,00% promovabilitate
1027/1405 — poziție în selecție
10/20 — reușiți
6,15 — media min.
8,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "I.C. PETRESCU" STILPENI
STALPENI
50,00% promovabilitate
1028/1405 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,31 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI VITEAZUL"
CALUGARENI
50,00% promovabilitate
1029/1405 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
7,60 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SF. MUCENIC SAVA" COMUNA BERCA
BERCA
50,00% promovabilitate
1030/1405 — poziție în selecție
8/16 — reușiți
6,25 — media min.
7,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TARA MOTILOR" ALBAC
ALBAC
50,00% promovabilitate
1031/1405 — poziție în selecție
1/2 — reușiți
6,90 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TRAIAN GROZAVESCU" NADRAG
NADRAG
50,00% promovabilitate
1032/1405 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,91 — media min.
9,30 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "UDREA BALEANU" BALENI
BALENI-ROMANI
50,00% promovabilitate
1033/1405 — poziție în selecție
5/10 — reușiți
6,06 — media min.
9,30 — media max.
1 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVITA
MOLDOVITA
50,00% promovabilitate
1034/1405 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,90 — media min.
9,01 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC 'AUREL VIJOLI' FAGARAS
FAGARAS
50,00% promovabilitate
1035/1405 — poziție în selecție
2/4 — reușiți
6,05 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC 'DR. ALEXANDRU BARBAT' VICTORIA
VICTORIA
50,00% promovabilitate
1036/1405 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,18 — media min.
6,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BISTRITA
BISTRITA
50,00% promovabilitate
1037/1405 — poziție în selecție
12/24 — reușiți
6,03 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
58,33% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CONSTRUCTII SI ARHITECTURA "CAROL I" SIBIU
SIBIU
50,00% promovabilitate
1038/1405 — poziție în selecție
18/36 — reușiți
6,11 — media min.
9,48 — media max.
1 (5,56%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
5,56% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC JIMBOLIA
JIMBOLIA
50,00% promovabilitate
1039/1405 — poziție în selecție
49/98 — reușiți
6,00 — media min.
9,38 — media max.
4 (8,16%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
32,65% — 7,00–7,99
30,61% — 8,00–8,99
8,16% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 FUNDULEA
FUNDULEA
50,00% promovabilitate
1040/1405 — poziție în selecție
24/48 — reușiți
6,23 — media min.
9,53 — media max.
3 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,17% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
20,83% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC CAMPENI
CAMPENI
50,00% promovabilitate
1041/1405 — poziție în selecție
13/26 — reușiți
6,10 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,15% — 6,00–6,99
46,15% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TARNA MARE
TARNA MARE
50,00% promovabilitate
1042/1405 — poziție în selecție
3/6 — reușiți
6,11 — media min.
7,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GRIGORE GHEBA" DUMITRESTI
DUMITRESTI
50,00% promovabilitate
1043/1405 — poziție în selecție
8/16 — reușiți
6,15 — media min.
9,85 — media max.
2 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEORETIC OLTENI
OLTENI
50,00% promovabilitate
1044/1405 — poziție în selecție
10/20 — reușiți
6,08 — media min.
9,00 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC, SAT OVESELU, COM. MACIUCA
OVESELU
50,00% promovabilitate
1045/1405 — poziție în selecție
6/12 — reușiți
6,21 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "IUSTIN PATRIARHUL" CAMPULUNG
CAMPULUNG
50,00% promovabilitate
1046/1405 — poziție în selecție
10/20 — reușiți
6,45 — media min.
8,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC "ELIE RADU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
49,59% promovabilitate
1047/1405 — poziție în selecție
120/242 — reușiți
6,03 — media min.
9,68 — media max.
7 (5,83%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,00% — 6,00–6,99
28,33% — 7,00–7,99
20,83% — 8,00–8,99
5,83% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"
BUCURESTI SECTORUL 2
49,54% promovabilitate
1048/1405 — poziție în selecție
54/109 — reușiți
6,05 — media min.
9,28 — media max.
6 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,30% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
14,81% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1COLEGIUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU"
BAIA DE ARAMA
49,40% promovabilitate
1049/1405 — poziție în selecție
41/83 — reușiți
6,01 — media min.
9,20 — media max.
3 (7,32%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,46% — 6,00–6,99
34,15% — 7,00–7,99
17,07% — 8,00–8,99
7,32% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AZUR" TIMISOARA
TIMISOARA
49,12% promovabilitate
1050/1405 — poziție în selecție
28/57 — reușiți
6,03 — media min.
9,06 — media max.
1 (3,57%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,43% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
7,14% — 8,00–8,99
3,57% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BAIA MARE
BAIA MARE
48,91% promovabilitate
1051/1405 — poziție în selecție
45/92 — reușiți
6,35 — media min.
9,23 — media max.
2 (4,44%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,89% — 6,00–6,99
37,78% — 7,00–7,99
28,89% — 8,00–8,99
4,44% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNOLOGIC "VIACESLAV HARNAJ"
BUCURESTI SECTORUL 1
48,63% promovabilitate
1052/1405 — poziție în selecție
71/146 — reușiți
6,00 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,48% — 6,00–6,99
42,25% — 7,00–7,99
11,27% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC MOTRU
MOTRU
48,51% promovabilitate
1053/1405 — poziție în selecție
49/101 — reușiți
6,03 — media min.
9,35 — media max.
2 (4,08%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,78% — 6,00–6,99
44,90% — 7,00–7,99
12,24% — 8,00–8,99
4,08% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "VALERIU D. COTEA" FOCSANI
FOCSANI
48,39% promovabilitate
1054/1405 — poziție în selecție
60/124 — reușiți
6,03 — media min.
9,61 — media max.
3 (5,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,67% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
38,33% — 8,00–8,99
5,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CONSTRUCTII DE MASINI MIOVENI
MIOVENI
48,39% promovabilitate
1055/1405 — poziție în selecție
30/62 — reușiți
6,00 — media min.
9,05 — media max.
1 (3,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
3,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL "STEFAN PROCOPIU", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
48,26% promovabilitate
1056/1405 — poziție în selecție
111/230 — reușiți
6,05 — media min.
9,61 — media max.
3 (2,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,04% — 6,00–6,99
38,74% — 7,00–7,99
22,52% — 8,00–8,99
2,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC COSTESTI
COSTESTI
48,19% promovabilitate
1057/1405 — poziție în selecție
40/83 — reușiți
6,06 — media min.
9,11 — media max.
3 (7,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
7,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" BALAN
BALAN
48,15% promovabilitate
1058/1405 — poziție în selecție
13/27 — reușiți
6,20 — media min.
9,16 — media max.
1 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
23,08% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
38,46% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR
DORNA CANDRENILOR
48,15% promovabilitate
1059/1405 — poziție în selecție
13/27 — reușiți
6,08 — media min.
8,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,54% — 6,00–6,99
23,08% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "NICOLAE CORNATEANU" TULCEA
TULCEA
48,08% promovabilitate
1060/1405 — poziție în selecție
25/52 — reușiți
6,08 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
4,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN NOICA" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
47,96% promovabilitate
1061/1405 — poziție în selecție
47/98 — reușiți
6,03 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,45% — 6,00–6,99
34,04% — 7,00–7,99
8,51% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DRAGOMIR HURMUZESCU"
BUCURESTI SECTORUL 3
47,92% promovabilitate
1062/1405 — poziție în selecție
46/96 — reușiți
6,03 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,83% — 6,00–6,99
32,61% — 7,00–7,99
19,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU ROSETTI" VIDRA
VIDRA
47,83% promovabilitate
1063/1405 — poziție în selecție
11/23 — reușiți
6,03 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,64% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI", IASI
IASI
47,69% promovabilitate
1064/1405 — poziție în selecție
31/65 — reușiți
6,00 — media min.
9,08 — media max.
1 (3,23%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,16% — 6,00–6,99
38,71% — 7,00–7,99
12,90% — 8,00–8,99
3,23% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC FIERBINTI-TARG
FIERBINTI-TARG
47,62% promovabilitate
1065/1405 — poziție în selecție
30/63 — reușiți
6,06 — media min.
9,45 — media max.
2 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
13,33% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "SERBAN CIOCULESCU"
DROBETA-TURNU SEVERIN
47,62% promovabilitate
1066/1405 — poziție în selecție
20/42 — reușiți
6,13 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,00% — 6,00–6,99
35,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "VIRGIL IERUNCA", COMUNA LADESTI
LADESTI
47,62% promovabilitate
1067/1405 — poziție în selecție
10/21 — reușiți
6,05 — media min.
8,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RADAUTI
RADAUTI
47,27% promovabilitate
1068/1405 — poziție în selecție
104/220 — reușiți
6,05 — media min.
9,65 — media max.
6 (5,77%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
29,81% — 6,00–6,99
34,62% — 7,00–7,99
29,81% — 8,00–8,99
5,77% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "TRANSILVANIA" DEVA
DEVA
47,27% promovabilitate
1069/1405 — poziție în selecție
26/55 — reușiți
6,03 — media min.
9,40 — media max.
2 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
34,62% — 6,00–6,99
26,92% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’TOMIS’ CONSTANTA
CONSTANTA
47,17% promovabilitate
1070/1405 — poziție în selecție
25/53 — reușiți
6,01 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,00% — 6,00–6,99
32,00% — 7,00–7,99
16,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA "TEREZIANUM" SIBIU
SIBIU
47,06% promovabilitate
1071/1405 — poziție în selecție
16/34 — reușiți
6,00 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
68,75% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" TIMISOARA
TIMISOARA
47,06% promovabilitate
1072/1405 — poziție în selecție
24/51 — reușiți
6,15 — media min.
8,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
58,33% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GEORGE POP DE BASESTI" VISEU DE SUS
VISEU DE SUS
47,06% promovabilitate
1073/1405 — poziție în selecție
8/17 — reușiți
6,05 — media min.
8,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PUSKAS TIVADAR" DITRAU
DITRAU
46,67% promovabilitate
1074/1405 — poziție în selecție
7/15 — reușiți
6,03 — media min.
7,77 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA
SUCEAVA
46,43% promovabilitate
1075/1405 — poziție în selecție
26/56 — reușiți
6,00 — media min.
8,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
73,08% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
11,54% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE IONESCU-SISESTI", COMUNA VALEA CALUGAREASCA
VALEA CALUGAREASCA
46,15% promovabilitate
1076/1405 — poziție în selecție
18/39 — reușiți
6,05 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
38,89% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SOVER ELEK" JOSENI
JOSENI
46,15% promovabilitate
1077/1405 — poziție în selecție
6/13 — reușiți
6,53 — media min.
7,22 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER SIGHETU MARMATIEI
SIGHETU MARMATIEI
46,15% promovabilitate
1078/1405 — poziție în selecție
48/104 — reușiți
6,10 — media min.
9,06 — media max.
2 (4,17%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,25% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
4,17% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GABRIEL TEPELEA" BOROD
BOROD
46,15% promovabilitate
1079/1405 — poziție în selecție
6/13 — reușiți
6,40 — media min.
8,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "NICOLAE CARTOJAN" GIURGIU
GIURGIU
46,02% promovabilitate
1080/1405 — poziție în selecție
52/113 — reușiți
6,05 — media min.
9,61 — media max.
4 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,54% — 6,00–6,99
32,69% — 7,00–7,99
23,08% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL BORSA
BORSA
45,90% promovabilitate
1081/1405 — poziție în selecție
84/183 — reușiți
6,13 — media min.
9,65 — media max.
14 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
32,14% — 7,00–7,99
29,76% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "MIHAI VITEAZUL" VISINA
VISINA
45,83% promovabilitate
1082/1405 — poziție în selecție
11/24 — reușiți
6,00 — media min.
9,83 — media max.
1 (9,09%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
54,55% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
9,09% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PANAIT ISTRATI" BRAILA
BRAILA
45,45% promovabilitate
1083/1405 — poziție în selecție
10/22 — reușiți
6,11 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL "GHEORGHE TATARESCU" ROVINARI
ROVINARI
45,24% promovabilitate
1084/1405 — poziție în selecție
19/42 — reușiți
6,28 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,37% — 6,00–6,99
21,05% — 7,00–7,99
31,58% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL "ATANASIE MARIENESCU" LIPOVA
LIPOVA
45,16% promovabilitate
1085/1405 — poziție în selecție
28/62 — reușiți
6,00 — media min.
9,41 — media max.
2 (7,14%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
7,14% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
7,14% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA" PITESTI
PITESTI
45,16% promovabilitate
1086/1405 — poziție în selecție
28/62 — reușiți
6,03 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
67,86% — 6,00–6,99
32,14% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL "MARIN PREDA" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
45,00% promovabilitate
1087/1405 — poziție în selecție
27/60 — reușiți
6,08 — media min.
9,40 — media max.
3 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,15% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
18,52% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LAZAR EDELEANU", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
44,62% promovabilitate
1088/1405 — poziție în selecție
83/186 — reușiți
6,01 — media min.
9,03 — media max.
3 (3,61%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
49,40% — 6,00–6,99
32,53% — 7,00–7,99
14,46% — 8,00–8,99
3,61% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" HIDA
HIDA
44,44% promovabilitate
1089/1405 — poziție în selecție
8/18 — reușiți
6,71 — media min.
9,16 — media max.
1 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
12,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VLADEASA" HUEDIN
HUEDIN
44,44% promovabilitate
1090/1405 — poziție în selecție
8/18 — reușiți
6,03 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL "REGINA ELISABETA"
BUCURESTI SECTORUL 2
44,44% promovabilitate
1091/1405 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,06 — media min.
8,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TODIRENI
TODIRENI
44,44% promovabilitate
1092/1405 — poziție în selecție
4/9 — reușiți
6,23 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" PLOIESTI
PLOIESTI
44,44% promovabilitate
1093/1405 — poziție în selecție
8/18 — reușiți
6,21 — media min.
7,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
62,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC VALENI
VALENI
44,44% promovabilitate
1094/1405 — poziție în selecție
8/18 — reușiți
6,00 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" DEJ
DEJ
44,44% promovabilitate
1095/1405 — poziție în selecție
12/27 — reușiți
6,18 — media min.
9,20 — media max.
1 (8,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
58,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
8,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB"
STREHAIA
44,00% promovabilitate
1096/1405 — poziție în selecție
33/75 — reușiți
6,05 — media min.
9,65 — media max.
2 (6,06%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
39,39% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
27,27% — 8,00–8,99
6,06% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DR.VICTOR GOMOIU"
VANJU MARE
44,00% promovabilitate
1097/1405 — poziție în selecție
22/50 — reușiți
6,13 — media min.
9,58 — media max.
3 (13,64%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
27,27% — 6,00–6,99
40,91% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
13,64% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI CAI FERATE CRAIOVA
CRAIOVA
43,90% promovabilitate
1098/1405 — poziție în selecție
18/41 — reușiți
6,06 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
38,89% — 7,00–7,99
5,56% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CEZAR NICOLAU" BRANESTI
BRANESTI
43,82% promovabilitate
1099/1405 — poziție în selecție
39/89 — reușiți
6,18 — media min.
9,76 — media max.
4 (10,26%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,21% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
30,77% — 8,00–8,99
10,26% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL "SEVER BOCU" LIPOVA
LIPOVA
43,75% promovabilitate
1100/1405 — poziție în selecție
14/32 — reușiți
6,00 — media min.
9,58 — media max.
2 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
21,43% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DOAMNA CHIAJNA" ROSU - CHIAJNA
CHIAJNA
43,75% promovabilitate
1101/1405 — poziție în selecție
14/32 — reușiți
6,06 — media min.
8,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
21,43% — 7,00–7,99
35,71% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "BANYAI JANOS" ODORHEIU SECUIESC
ODORHEIU SECUIESC
43,66% promovabilitate
1102/1405 — poziție în selecție
31/71 — reușiți
6,00 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,29% — 6,00–6,99
32,26% — 7,00–7,99
6,45% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL "DIMITRIE CANTEMIR" BABADAG
BABADAG
43,64% promovabilitate
1103/1405 — poziție în selecție
24/55 — reușiți
6,00 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" ORADEA
ORADEA
43,24% promovabilitate
1104/1405 — poziție în selecție
16/37 — reușiți
6,20 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL UCECOM "SPIRU HARET"
BUCURESTI SECTORUL 6
42,86% promovabilitate
1105/1405 — poziție în selecție
12/28 — reușiți
6,00 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FLORIAN PORCIUS" RODNA
RODNA
42,86% promovabilitate
1106/1405 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,75 — media min.
7,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GABOR ARON" VLAHITA
VLAHITA
42,86% promovabilitate
1107/1405 — poziție în selecție
9/21 — reușiți
6,01 — media min.
7,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE MOISIL"
BRAILA
42,86% promovabilitate
1108/1405 — poziție în selecție
9/21 — reușiți
6,01 — media min.
8,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
11,11% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MEDIENSIS" MEDIAS
MEDIAS
42,86% promovabilitate
1109/1405 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,50 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TIVAI NAGY IMRE" SANMARTIN
SANMARTIN
42,86% promovabilitate
1110/1405 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
6,86 — media min.
8,37 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE METROLOGIE "TRAIAN VUIA"
BUCURESTI SECTORUL 4
42,86% promovabilitate
1111/1405 — poziție în selecție
57/133 — reușiți
6,00 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
21,05% — 7,00–7,99
12,28% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "DR. LIND" CAMPENITA
CAMPENITA
42,86% promovabilitate
1112/1405 — poziție în selecție
3/7 — reușiți
7,05 — media min.
9,11 — media max.
1 (33,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
33,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GHEORGHE POP DE BASESTI" CEHU SILVANIEI
CEHU SILVANIEI
42,65% promovabilitate
1113/1405 — poziție în selecție
29/68 — reușiți
6,03 — media min.
9,68 — media max.
2 (6,90%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
31,03% — 6,00–6,99
27,59% — 7,00–7,99
34,48% — 8,00–8,99
6,90% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1COLEGIUL ECOLOGIC "PROF.UNIV.DR. ALEXANDRU IONESCU" PITESTI
PITESTI
42,62% promovabilitate
1114/1405 — poziție în selecție
26/61 — reușiți
6,03 — media min.
9,46 — media max.
2 (7,69%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,85% — 6,00–6,99
11,54% — 7,00–7,99
26,92% — 8,00–8,99
7,69% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC MESERII SI SERVICII MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
42,55% promovabilitate
1115/1405 — poziție în selecție
20/47 — reușiți
6,08 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
35,00% — 6,00–6,99
55,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL MAGHERU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
42,31% promovabilitate
1116/1405 — poziție în selecție
11/26 — reușiți
6,06 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,64% — 6,00–6,99
27,27% — 7,00–7,99
9,09% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL DE INDUSTRIE ALIMENTARA CRAIOVA
CRAIOVA
42,11% promovabilitate
1117/1405 — poziție în selecție
8/19 — reușiți
6,40 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
62,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "JOHANNES LEBEL" TALMACIU
TALMACIU
42,11% promovabilitate
1118/1405 — poziție în selecție
8/19 — reușiți
6,60 — media min.
9,10 — media max.
1 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1SCOALA PROFESIONALA GERMANA 'KRONSTADT' BRASOV
BRASOV
42,11% promovabilitate
1119/1405 — poziție în selecție
8/19 — reușiți
6,36 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL "ALEXIU BERINDE" SEINI
SEINI
41,94% promovabilitate
1120/1405 — poziție în selecție
13/31 — reușiți
6,05 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
46,15% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN MANCIULEA" BLAJ
BLAJ
41,86% promovabilitate
1121/1405 — poziție în selecție
18/43 — reușiți
6,03 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
27,78% — 7,00–7,99
5,56% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" TULCEA
TULCEA
41,82% promovabilitate
1122/1405 — poziție în selecție
23/55 — reușiți
6,06 — media min.
8,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,87% — 6,00–6,99
30,43% — 7,00–7,99
8,70% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1LICEUL AGRICOL "SANDU ALDEA" CALARASI
CALARASI
41,67% promovabilitate
1123/1405 — poziție în selecție
15/36 — reușiți
6,11 — media min.
9,10 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "APOR PÉTER" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
41,67% promovabilitate
1124/1405 — poziție în selecție
10/24 — reușiți
6,10 — media min.
8,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CISNADIE
CISNADIE
41,67% promovabilitate
1125/1405 — poziție în selecție
10/24 — reușiți
6,03 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
10,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IULIU MANIU" CAREI
CAREI
41,46% promovabilitate
1126/1405 — poziție în selecție
17/41 — reușiți
6,10 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,06% — 6,00–6,99
41,18% — 7,00–7,99
11,76% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL DE TRANSPORTURI AUTO "TRAIAN VUIA", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
41,38% promovabilitate
1127/1405 — poziție în selecție
12/29 — reușiți
6,00 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRACHE POENARU", ORAS BALCESTI
BALCESTI
41,18% promovabilitate
1128/1405 — poziție în selecție
49/119 — reușiți
6,03 — media min.
9,71 — media max.
5 (10,20%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
22,45% — 6,00–6,99
30,61% — 7,00–7,99
36,73% — 8,00–8,99
10,20% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" CRAIOVA
CRAIOVA
41,10% promovabilitate
1129/1405 — poziție în selecție
30/73 — reușiți
6,21 — media min.
8,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,67% — 6,00–6,99
53,33% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL "DEMOSTENE BOTEZ" TRUSESTI
TRUSESTI
41,07% promovabilitate
1130/1405 — poziție în selecție
23/56 — reușiți
6,21 — media min.
9,18 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
26,09% — 6,00–6,99
26,09% — 7,00–7,99
43,48% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU MACEDONSKI" MELINESTI
MELINESTI
40,91% promovabilitate
1131/1405 — poziție în selecție
9/22 — reușiți
6,33 — media min.
8,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES", MUNICIPIUL BARLAD
BARLAD
40,68% promovabilitate
1132/1405 — poziție în selecție
24/59 — reușiți
6,01 — media min.
9,81 — media max.
3 (12,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
58,33% — 6,00–6,99
29,17% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
12,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AL.IOAN CUZA" SLOBOZIA
SLOBOZIA
40,56% promovabilitate
1133/1405 — poziție în selecție
73/180 — reușiți
6,00 — media min.
8,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,53% — 6,00–6,99
27,40% — 7,00–7,99
15,07% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL "STEFAN CEL MARE", SAT CODAESTI
CODAESTI
40,00% promovabilitate
1134/1405 — poziție în selecție
10/25 — reușiți
6,06 — media min.
9,43 — media max.
2 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY", MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
40,00% promovabilitate
1135/1405 — poziție în selecție
20/50 — reușiți
6,00 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,00% — 6,00–6,99
35,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGE BARITIU" LIVADA
LIVADA
40,00% promovabilitate
1136/1405 — poziție în selecție
6/15 — reușiți
6,20 — media min.
9,31 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION CREANGA", COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG
40,00% promovabilitate
1137/1405 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,00 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES", SAT VETRISOAIA
VETRISOAIA
40,00% promovabilitate
1138/1405 — poziție în selecție
2/5 — reușiți
6,50 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’GHEORGHE DUCA’ CONSTANTA
CONSTANTA
40,00% promovabilitate
1139/1405 — poziție în selecție
8/20 — reușiți
6,01 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TIU DUMITRESCU" MIHAILESTI
MIHAILESTI
39,68% promovabilitate
1140/1405 — poziție în selecție
25/63 — reușiți
6,03 — media min.
9,41 — media max.
2 (8,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
24,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
28,00% — 8,00–8,99
8,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC CALARASI
CALARASI
39,62% promovabilitate
1141/1405 — poziție în selecție
21/53 — reușiți
6,10 — media min.
8,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,38% — 6,00–6,99
38,10% — 7,00–7,99
9,52% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI"
BUCURESTI SECTORUL 6
39,13% promovabilitate
1142/1405 — poziție în selecție
27/69 — reușiți
6,01 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,15% — 6,00–6,99
40,74% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEORETIC CUJMIR
CUJMIR
39,13% promovabilitate
1143/1405 — poziție în selecție
18/46 — reușiți
6,01 — media min.
9,38 — media max.
4 (22,22%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
38,89% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
22,22% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SF.ECATERINA" URZICENI
URZICENI
38,68% promovabilitate
1144/1405 — poziție în selecție
41/106 — reușiți
6,00 — media min.
8,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,98% — 6,00–6,99
21,95% — 7,00–7,99
17,07% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL "TIMOTEI CIPARIU" DUMBRAVENI
DUMBRAVENI
38,46% promovabilitate
1145/1405 — poziție în selecție
5/13 — reușiți
6,00 — media min.
9,01 — media max.
1 (20,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
20,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC THEODOR PALLADY
BUCURESTI SECTORUL 3
38,46% promovabilitate
1146/1405 — poziție în selecție
30/78 — reușiți
6,00 — media min.
9,66 — media max.
3 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
23,33% — 7,00–7,99
26,67% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC VITOMIRESTI
VITOMIRESTI
38,46% promovabilitate
1147/1405 — poziție în selecție
10/26 — reușiți
6,78 — media min.
9,38 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE C. MOISIL" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
38,27% promovabilitate
1148/1405 — poziție în selecție
31/81 — reușiți
6,05 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
51,61% — 6,00–6,99
45,16% — 7,00–7,99
3,23% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL DE TURISM SI SERVICII PUBLICE "NEAGOE BASARAB ", ORAS CALIMANESTI
CALIMANESTI
38,18% promovabilitate
1149/1405 — poziție în selecție
21/55 — reușiți
6,06 — media min.
9,50 — media max.
4 (19,05%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
23,81% — 8,00–8,99
19,05% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL "VOIEVODUL MIRCEA" TARGOVISTE
TARGOVISTE
37,96% promovabilitate
1150/1405 — poziție în selecție
41/108 — reușiți
6,01 — media min.
9,16 — media max.
2 (4,88%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
48,78% — 6,00–6,99
36,59% — 7,00–7,99
9,76% — 8,00–8,99
4,88% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "OVID DENSUSIANU" CALAN
CALAN
37,93% promovabilitate
1151/1405 — poziție în selecție
11/29 — reușiți
6,05 — media min.
9,40 — media max.
2 (18,18%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,36% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
18,18% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "UNIREA" STEI
STEI
37,93% promovabilitate
1152/1405 — poziție în selecție
11/29 — reușiți
6,08 — media min.
8,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
45,45% — 6,00–6,99
36,36% — 7,00–7,99
18,18% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ASTRA" PITESTI
PITESTI
37,50% promovabilitate
1153/1405 — poziție în selecție
24/64 — reușiți
6,06 — media min.
8,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
45,83% — 7,00–7,99
4,17% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA" ONESTI
ONESTI
37,50% promovabilitate
1154/1405 — poziție în selecție
6/16 — reușiți
6,03 — media min.
7,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ADRIAN PAUNESCU" BARCA
BARCA
37,50% promovabilitate
1155/1405 — poziție în selecție
6/16 — reușiți
6,08 — media min.
9,18 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AVRAM IANCU" SIBIU
SIBIU
36,96% promovabilitate
1156/1405 — poziție în selecție
34/92 — reușiți
6,03 — media min.
9,11 — media max.
1 (2,94%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,76% — 6,00–6,99
26,47% — 7,00–7,99
8,82% — 8,00–8,99
2,94% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TUDOR VLADIMIRESCU"
SIMIAN
36,84% promovabilitate
1157/1405 — poziție în selecție
7/19 — reușiți
6,20 — media min.
9,33 — media max.
5 (71,43%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
71,43% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 VALEA LUI MIHAI
VALEA LUI MIHAI
36,84% promovabilitate
1158/1405 — poziție în selecție
7/19 — reușiți
6,05 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC, HARLAU
HARLAU
36,84% promovabilitate
1159/1405 — poziție în selecție
21/57 — reușiți
6,18 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,62% — 6,00–6,99
52,38% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CAPITAN NICOLAE PLESOIANU", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
36,36% promovabilitate
1160/1405 — poziție în selecție
4/11 — reușiți
6,18 — media min.
7,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE FILIPESCU" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
36,36% promovabilitate
1161/1405 — poziție în selecție
4/11 — reușiți
6,38 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GRIGORE C MOISIL" TARGU LAPUS
TARGU LAPUS
36,36% promovabilitate
1162/1405 — poziție în selecție
4/11 — reușiți
6,15 — media min.
8,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL TEORETIC, COMUNA GRADISTEA
GRADISTEA
36,36% promovabilitate
1163/1405 — poziție în selecție
8/22 — reușiți
6,15 — media min.
8,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
37,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "IOAN C. STEFANESCU", IASI
IASI
36,27% promovabilitate
1164/1405 — poziție în selecție
37/102 — reușiți
6,00 — media min.
9,25 — media max.
1 (2,70%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,76% — 6,00–6,99
29,73% — 7,00–7,99
10,81% — 8,00–8,99
2,70% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE DIMA" PITESTI
PITESTI
36,27% promovabilitate
1165/1405 — poziție în selecție
37/102 — reușiți
6,01 — media min.
8,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
67,57% — 6,00–6,99
24,32% — 7,00–7,99
8,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1COLEGIUL AGRICOL "TRAIAN SAVULESCU" TARGU MURES
TARGU MURES
36,23% promovabilitate
1166/1405 — poziție în selecție
25/69 — reușiți
6,00 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
36,00% — 7,00–7,99
4,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’ION BANESCU’ MANGALIA
MANGALIA
36,11% promovabilitate
1167/1405 — poziție în selecție
26/72 — reușiți
6,03 — media min.
8,68 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,85% — 6,00–6,99
30,77% — 7,00–7,99
15,38% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL 'EDUCATIA VIITORULUI' CONSTANTA
CONSTANTA
36,00% promovabilitate
1168/1405 — poziție în selecție
9/25 — reușiți
6,00 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL ECONOMIC NASAUD
NASAUD
36,00% promovabilitate
1169/1405 — poziție în selecție
45/125 — reușiți
6,03 — media min.
8,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
13,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL SILVIC "REGELE MIHAI I" GURGHIU
GURGHIU
36,00% promovabilitate
1170/1405 — poziție în selecție
9/25 — reușiți
6,15 — media min.
7,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL "HERCULES" BAILE HERCULANE
BAILE HERCULANE
35,71% promovabilitate
1171/1405 — poziție în selecție
10/28 — reușiți
6,46 — media min.
9,16 — media max.
1 (10,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
10,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
35,71% promovabilitate
1172/1405 — poziție în selecție
25/70 — reușiți
6,00 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
68,00% — 6,00–6,99
24,00% — 7,00–7,99
8,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL ENERGETIC TARGU JIU
TARGU JIU
35,56% promovabilitate
1173/1405 — poziție în selecție
16/45 — reușiți
6,01 — media min.
8,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,25% — 6,00–6,99
31,25% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ROMULUS PARASCHIVOIU" LOVRIN
LOVRIN
35,56% promovabilitate
1174/1405 — poziție în selecție
16/45 — reușiți
6,00 — media min.
9,05 — media max.
1 (6,25%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
62,50% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
6,25% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LORIN SALAGEAN"
DROBETA-TURNU SEVERIN
35,29% promovabilitate
1175/1405 — poziție în selecție
12/34 — reușiți
6,03 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GOGA IONESCU" TITU
TITU
35,19% promovabilitate
1176/1405 — poziție în selecție
19/54 — reușiți
6,05 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
68,42% — 6,00–6,99
26,32% — 7,00–7,99
5,26% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CAROL I", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
35,00% promovabilitate
1177/1405 — poziție în selecție
21/60 — reușiți
6,21 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,38% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC VINGA
VINGA
35,00% promovabilitate
1178/1405 — poziție în selecție
7/20 — reușiți
6,40 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "REGINA MARIA" ARAD
ARAD
34,78% promovabilitate
1179/1405 — poziție în selecție
16/46 — reușiți
6,01 — media min.
8,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,25% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
6,25% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BALTENI
BALTENI
34,78% promovabilitate
1180/1405 — poziție în selecție
8/23 — reușiți
6,08 — media min.
8,16 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
37,50% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’NICOLAE DUMITRESCU’ CUMPANA
CUMPANA
34,78% promovabilitate
1181/1405 — poziție în selecție
8/23 — reușiți
6,16 — media min.
7,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" SATU MARE
SATU MARE
34,62% promovabilitate
1182/1405 — poziție în selecție
9/26 — reușiți
6,03 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "CAROL I"
BUCURESTI SECTORUL 6
34,52% promovabilitate
1183/1405 — poziție în selecție
29/84 — reușiți
6,03 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,17% — 6,00–6,99
34,48% — 7,00–7,99
10,34% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
34,38% promovabilitate
1184/1405 — poziție în selecție
22/64 — reușiți
6,05 — media min.
8,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
54,55% — 6,00–6,99
31,82% — 7,00–7,99
13,64% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL BISTRITA
BISTRITA
34,38% promovabilitate
1185/1405 — poziție în selecție
11/32 — reușiți
6,10 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
81,82% — 6,00–6,99
18,18% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE PETROL MORENI
MORENI
34,38% promovabilitate
1186/1405 — poziție în selecție
11/32 — reușiți
6,00 — media min.
7,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
54,55% — 6,00–6,99
45,45% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN CEL MARE" CAJVANA
CAJVANA
34,18% promovabilitate
1187/1405 — poziție în selecție
27/79 — reușiți
6,03 — media min.
9,53 — media max.
2 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,04% — 6,00–6,99
25,93% — 7,00–7,99
29,63% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "MIRON COSTIN", MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN
33,87% promovabilitate
1188/1405 — poziție în selecție
21/62 — reușiți
6,23 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,38% — 6,00–6,99
23,81% — 7,00–7,99
23,81% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1CENTRUL DE STUDII "STEFAN CEL MARE SI SFANT - BUCOVINA" CAMPULUNG MOLDOVENESC
CAMPULUNG MOLDOVENESC
33,33% promovabilitate
1189/1405 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,51 — media min.
6,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "VICEAMIRAL IOAN BALANESCU" GIURGIU
GIURGIU
33,33% promovabilitate
1190/1405 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,51 — media min.
6,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL PARTICULAR NR. 1, SAT BISTRITA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
BISTRITA
33,33% promovabilitate
1191/1405 — poziție în selecție
4/12 — reușiți
7,08 — media min.
9,10 — media max.
1 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN NICOLAESCU-PLOPSOR" PLENITA
PLENITA
33,33% promovabilitate
1192/1405 — poziție în selecție
5/15 — reușiți
6,53 — media min.
7,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
60,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA", IASI
IASI
33,33% promovabilitate
1193/1405 — poziție în selecție
16/48 — reușiți
6,15 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
37,50% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION I.C. BRATIANU"
BUCURESTI SECTORUL 2
33,33% promovabilitate
1194/1405 — poziție în selecție
38/114 — reușiți
6,01 — media min.
8,61 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,89% — 6,00–6,99
39,47% — 7,00–7,99
2,63% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" BALS
BALS
33,33% promovabilitate
1195/1405 — poziție în selecție
2/6 — reușiți
6,16 — media min.
6,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" OLTENITA
OLTENITA
33,33% promovabilitate
1196/1405 — poziție în selecție
40/120 — reușiți
6,01 — media min.
9,11 — media max.
1 (2,50%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
45,00% — 7,00–7,99
12,50% — 8,00–8,99
2,50% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE TECLU" COPSA MICA
COPSA MICA
33,33% promovabilitate
1197/1405 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
9,03 — media min.
9,03 — media max.
1 (100,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
100,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE P.CARP", TIBANESTI
TIBANESTI
33,33% promovabilitate
1198/1405 — poziție în selecție
6/18 — reușiți
7,28 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
83,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC 'VICTOR JINGA' SACELE
SACELE
33,33% promovabilitate
1199/1405 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
6,93 — media min.
6,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL COMUNA SMEENI
SMEENI
33,33% promovabilitate
1200/1405 — poziție în selecție
3/9 — reușiți
6,13 — media min.
8,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC FAGET
FAGET
33,33% promovabilitate
1201/1405 — poziție în selecție
4/12 — reușiți
6,01 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC LUPENI
LUPENI
33,33% promovabilitate
1202/1405 — poziție în selecție
4/12 — reușiți
6,13 — media min.
6,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TARGU OCNA
TARGU OCNA
33,33% promovabilitate
1203/1405 — poziție în selecție
6/18 — reușiți
6,06 — media min.
9,10 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"
BUCURESTI SECTORUL 2
33,33% promovabilitate
1204/1405 — poziție în selecție
1/3 — reușiți
7,95 — media min.
7,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEORETIC SPECIAL IRIS TIMISOARA
TIMISOARA
33,33% promovabilitate
1205/1405 — poziție în selecție
3/9 — reușiți
6,30 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE LEONIDA"
BUCURESTI SECTORUL 2
32,97% promovabilitate
1206/1405 — poziție în selecție
30/91 — reușiți
6,16 — media min.
8,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
36,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "IULIU MANIU" SIMLEU SILVANIEI
SIMLEU SILVANIEI
32,79% promovabilitate
1207/1405 — poziție în selecție
20/61 — reușiți
6,05 — media min.
8,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
5,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU"
BUCURESTI SECTORUL 2
32,53% promovabilitate
1208/1405 — poziție în selecție
27/83 — reușiți
6,20 — media min.
9,16 — media max.
2 (7,41%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
29,63% — 7,00–7,99
7,41% — 8,00–8,99
7,41% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BRATIANU, MUNICIPIUL DRAGASANI
DRAGASANI
32,50% promovabilitate
1209/1405 — poziție în selecție
13/40 — reușiți
6,40 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
61,54% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PUSKÁS TIVADAR" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
32,31% promovabilitate
1210/1405 — poziție în selecție
21/65 — reușiți
6,00 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
61,90% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
9,52% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" SUCEAVA
SUCEAVA
32,26% promovabilitate
1211/1405 — poziție în selecție
30/93 — reușiți
6,16 — media min.
8,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,67% — 6,00–6,99
36,67% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FOGARASY MIHALY" GHEORGHENI
GHEORGHENI
32,14% promovabilitate
1212/1405 — poziție în selecție
9/28 — reușiți
6,31 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL "MIRON CRISTEA" SUBCETATE
SUBCETATE
31,82% promovabilitate
1213/1405 — poziție în selecție
7/22 — reușiți
6,31 — media min.
9,01 — media max.
1 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL "STEFAN D. LUCHIAN" STEFANESTI
STEFANESTI
31,82% promovabilitate
1214/1405 — poziție în selecție
7/22 — reușiți
6,08 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
28,57% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM ’SPIRU HARET’ CONSTANTA
CONSTANTA
31,82% promovabilitate
1215/1405 — poziție în selecție
7/22 — reușiți
6,46 — media min.
9,16 — media max.
1 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL IOAN CULCER" TARGU JIU
TARGU JIU
31,58% promovabilitate
1216/1405 — poziție în selecție
6/19 — reușiți
6,38 — media min.
8,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "HENRI COANDA" MUNICIPIUL BUZAU
BUZAU
31,58% promovabilitate
1217/1405 — poziție în selecție
18/57 — reușiți
6,00 — media min.
8,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
38,89% — 7,00–7,99
5,56% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN BOJOR" REGHIN
REGHIN
31,25% promovabilitate
1218/1405 — poziție în selecție
15/48 — reușiți
6,01 — media min.
9,31 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’CONCORD’ CONSTANTA
CONSTANTA
31,25% promovabilitate
1219/1405 — poziție în selecție
5/16 — reușiți
6,28 — media min.
8,05 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION VLASIU" TARGU MURES
TARGU MURES
31,03% promovabilitate
1220/1405 — poziție în selecție
9/29 — reușiți
6,05 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
77,78% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE STOICA DE HATEG" MEHADIA
MEHADIA
30,77% promovabilitate
1221/1405 — poziție în selecție
4/13 — reușiți
6,26 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’PONTICA’ CONSTANTA
CONSTANTA
30,77% promovabilitate
1222/1405 — poziție în selecție
4/13 — reușiți
6,10 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU" FOCSANI
FOCSANI
30,61% promovabilitate
1223/1405 — poziție în selecție
30/98 — reușiți
6,20 — media min.
9,28 — media max.
1 (3,33%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
43,33% — 6,00–6,99
36,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
3,33% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN ISTRATI", MUNICIPIUL CAMPINA
CAMPINA
30,61% promovabilitate
1224/1405 — poziție în selecție
15/49 — reușiți
6,01 — media min.
9,01 — media max.
1 (6,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
46,67% — 6,00–6,99
26,67% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
6,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTRONICA SI TELECOMUNICATII "GHEORGHE MARZESCU", IASI
IASI
30,51% promovabilitate
1225/1405 — poziție în selecție
18/59 — reușiți
6,01 — media min.
8,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,89% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL VLAICU" LUGOJ
LUGOJ
30,43% promovabilitate
1226/1405 — poziție în selecție
7/23 — reușiți
6,33 — media min.
8,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU PONI" ONESTI
ONESTI
30,43% promovabilitate
1227/1405 — poziție în selecție
7/23 — reușiți
6,38 — media min.
8,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN MILCU" CALAFAT
CALAFAT
30,16% promovabilitate
1228/1405 — poziție în selecție
19/63 — reușiți
6,06 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
52,63% — 6,00–6,99
36,84% — 7,00–7,99
10,53% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION I. C. BRATIANU" SATU MARE
SATU MARE
30,00% promovabilitate
1229/1405 — poziție în selecție
15/50 — reușiți
6,03 — media min.
8,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
73,33% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB" MAXINENI
MAXINENI
30,00% promovabilitate
1230/1405 — poziție în selecție
3/10 — reușiți
6,03 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI BUSUIOC", PASCANI
PASCANI
30,00% promovabilitate
1231/1405 — poziție în selecție
3/10 — reușiți
6,83 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR FRUNZA" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
30,00% promovabilitate
1232/1405 — poziție în selecție
3/10 — reușiți
6,56 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VIRGIL MADGEARU" ROSIORI DE VEDE
ROSIORI DE VEDE
30,00% promovabilitate
1233/1405 — poziție în selecție
36/120 — reușiți
6,00 — media min.
9,20 — media max.
1 (2,78%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
36,11% — 6,00–6,99
58,33% — 7,00–7,99
2,78% — 8,00–8,99
2,78% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC, ORAS BAILE GOVORA
PRAJILA
30,00% promovabilitate
1234/1405 — poziție în selecție
3/10 — reușiți
6,21 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FERDINAND I", MUNICIPIUL RAMNICU VALCEA
RAMNICU VALCEA
29,41% promovabilitate
1235/1405 — poziție în selecție
5/17 — reușiți
6,10 — media min.
7,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "OVID CALEDONIU", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
29,17% promovabilitate
1236/1405 — poziție în selecție
14/48 — reușiți
6,03 — media min.
8,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
71,43% — 6,00–6,99
14,29% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE NETEA" DEDA
DEDA
29,17% promovabilitate
1237/1405 — poziție în selecție
7/24 — reușiți
6,73 — media min.
8,93 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
42,86% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TEODOR DIAMANT", ORASUL BOLDESTI-SCAENI
BOLDESTI-SCAENI
29,03% promovabilitate
1238/1405 — poziție în selecție
9/31 — reușiți
6,05 — media min.
9,38 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
55,56% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL "PROF. BORA TIT LIVIU" BARU
PETROS
28,57% promovabilitate
1239/1405 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
6,31 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" FETESTI
FETESTI
28,57% promovabilitate
1240/1405 — poziție în selecție
6/21 — reușiți
6,15 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELECTROTIMIS" TIMISOARA
TIMISOARA
28,57% promovabilitate
1241/1405 — poziție în selecție
10/35 — reușiți
6,41 — media min.
8,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
30,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
30,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GÁBOR ARON" TARGU SECUIESC
TARGU SECUIESC
28,57% promovabilitate
1242/1405 — poziție în selecție
10/35 — reușiți
6,13 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
70,00% — 6,00–6,99
30,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ILIE MACELARIU" MIERCUREA SIBIULUI
MIERCUREA SIBIULUI
28,57% promovabilitate
1243/1405 — poziție în selecție
4/14 — reușiți
7,35 — media min.
8,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
75,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VICTOR SLAVESCU" RUCAR
RUCAR
28,57% promovabilitate
1244/1405 — poziție în selecție
4/14 — reușiți
6,11 — media min.
7,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VIRGIL MADGEARU" SUCEAVA
SUCEAVA
28,57% promovabilitate
1245/1405 — poziție în selecție
4/14 — reușiți
6,00 — media min.
8,63 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CRAIOVA
CRAIOVA
28,57% promovabilitate
1246/1405 — poziție în selecție
12/42 — reușiți
6,28 — media min.
8,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
58,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
8,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Prahova · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PLOIESTI
PLOIESTI
28,57% promovabilitate
1247/1405 — poziție în selecție
4/14 — reușiți
6,11 — media min.
8,58 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC FELDRU
FELDRU
28,57% promovabilitate
1248/1405 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
6,65 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 GALGAU
GALGAU
28,57% promovabilitate
1249/1405 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
6,01 — media min.
7,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "GHEORGHE IONESCU SISESTI"
SISESTI
28,57% promovabilitate
1250/1405 — poziție în selecție
2/7 — reușiți
7,25 — media min.
8,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXE MARIN" SLATINA
SLATINA
27,59% promovabilitate
1251/1405 — poziție în selecție
8/29 — reușiți
6,03 — media min.
7,08 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
87,50% — 6,00–6,99
12,50% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL "DIMITRIE NEGREANU" BOTOSANI
BOTOSANI
27,27% promovabilitate
1252/1405 — poziție în selecție
15/55 — reușiți
6,01 — media min.
8,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
13,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Giurgiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION BARBU" GIURGIU
GIURGIU
27,27% promovabilitate
1253/1405 — poziție în selecție
6/22 — reușiți
6,35 — media min.
7,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ilfov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PAMFIL SEICARU" CIOROGARLA
CIOROGARLA
27,27% promovabilitate
1254/1405 — poziție în selecție
9/33 — reușiți
6,16 — media min.
9,18 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
44,44% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SPIRU HARET" TARGOVISTE
TARGOVISTE
27,27% promovabilitate
1255/1405 — poziție în selecție
9/33 — reușiți
6,16 — media min.
7,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC PIATRA-OLT
PIATRA-OLT
27,27% promovabilitate
1256/1405 — poziție în selecție
3/11 — reușiți
6,28 — media min.
7,10 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TOPOLOG
TOPOLOG
27,27% promovabilitate
1257/1405 — poziție în selecție
9/33 — reușiți
6,25 — media min.
9,20 — media max.
1 (11,11%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
55,56% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
11,11% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL "MATEI BASARAB" CRAIOVA
CRAIOVA
26,56% promovabilitate
1258/1405 — poziție în selecție
17/64 — reușiți
6,00 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,06% — 6,00–6,99
35,29% — 7,00–7,99
17,65% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC LECHINTA
LECHINTA
26,32% promovabilitate
1259/1405 — poziție în selecție
5/19 — reușiți
6,25 — media min.
8,35 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY"
BRAILA
26,09% promovabilitate
1260/1405 — poziție în selecție
6/23 — reușiți
6,05 — media min.
7,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TICLENI
TICLENI
26,09% promovabilitate
1261/1405 — poziție în selecție
6/23 — reușiți
6,26 — media min.
9,56 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE STIINTE APLICATE ARAD
ARAD
25,71% promovabilitate
1262/1405 — poziție în selecție
18/70 — reușiți
6,00 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’AXIOPOLIS’ CERNAVODA
CERNAVODA
25,37% promovabilitate
1263/1405 — poziție în selecție
17/67 — reușiți
6,00 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
47,06% — 6,00–6,99
47,06% — 7,00–7,99
5,88% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU VLAHUTA" SENDRICENI
SENDRICENI
25,00% promovabilitate
1264/1405 — poziție în selecție
7/28 — reușiți
6,21 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
28,57% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Satu Mare · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" TURT
TURT
25,00% promovabilitate
1265/1405 — poziție în selecție
4/16 — reușiți
6,75 — media min.
8,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "EMIL CRACIUN LAZUREANU" BELIU
BELIU
25,00% promovabilitate
1266/1405 — poziție în selecție
4/16 — reușiți
6,73 — media min.
9,41 — media max.
1 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGETA J. CANCICOV" PARINCEA
PARINCEA
25,00% promovabilitate
1267/1405 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
7,23 — media min.
7,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IOACHIM POP" ILEANDA
ILEANDA
25,00% promovabilitate
1268/1405 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,05 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION IONESCU DE LA BRAD", COMUNA HORIA
HORIA
25,00% promovabilitate
1269/1405 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,15 — media min.
7,43 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MOGA VOIEVOD" HALMAGIU
HALMAGIU
25,00% promovabilitate
1270/1405 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
6,66 — media min.
6,75 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "OCTAVIAN GOGA" JIBOU
JIBOU
25,00% promovabilitate
1271/1405 — poziție în selecție
3/12 — reușiți
6,13 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VOIEVODUL GELU" ZALAU
ZALAU
25,00% promovabilitate
1272/1405 — poziție în selecție
12/48 — reușiți
6,00 — media min.
8,41 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
41,67% — 6,00–6,99
41,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CORUND
CORUND
25,00% promovabilitate
1273/1405 — poziție în selecție
3/12 — reușiți
6,70 — media min.
7,72 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC RACHITOASA
RACHITOASA
25,00% promovabilitate
1274/1405 — poziție în selecție
2/8 — reușiți
7,60 — media min.
8,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TUFENI
TUFENI
25,00% promovabilitate
1275/1405 — poziție în selecție
3/12 — reușiți
6,05 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’DIMITRIE LEONIDA’ CONSTANTA
CONSTANTA
25,00% promovabilitate
1276/1405 — poziție în selecție
13/52 — reușiți
6,01 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
84,62% — 6,00–6,99
15,38% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’NICOLAE TITULESCU’ MEDGIDIA
MEDGIDIA
25,00% promovabilitate
1277/1405 — poziție în selecție
6/24 — reușiți
6,10 — media min.
8,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
16,67% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC BECHET
BECHET
25,00% promovabilitate
1278/1405 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,03 — media min.
6,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEORETIC DRAGANESTI-VLASCA
DRAGANESTI-VLASCA
25,00% promovabilitate
1279/1405 — poziție în selecție
1/4 — reușiți
6,71 — media min.
6,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IORDACHE GOLESCU" GAESTI
GAESTI
24,73% promovabilitate
1280/1405 — poziție în selecție
23/93 — reușiți
6,01 — media min.
9,41 — media max.
1 (4,35%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
56,52% — 6,00–6,99
30,43% — 7,00–7,99
8,70% — 8,00–8,99
4,35% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SZEKELY KAROLY" MIERCUREA CIUC
MIERCUREA CIUC
24,59% promovabilitate
1281/1405 — poziție în selecție
15/61 — reușiți
6,01 — media min.
8,13 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
53,33% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
6,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "IOAN SLAVICI" TIMISOARA
TIMISOARA
23,53% promovabilitate
1282/1405 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,03 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI CORVIN" HUNEDOARA
HUNEDOARA
23,53% promovabilitate
1283/1405 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,33 — media min.
7,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 SIGHISOARA
SIGHISOARA
23,53% promovabilitate
1284/1405 — poziție în selecție
4/17 — reușiți
6,05 — media min.
7,96 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA
MARGINEA
23,08% promovabilitate
1285/1405 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
7,38 — media min.
8,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEORETIC PIATRA
PIATRA
23,08% promovabilitate
1286/1405 — poziție în selecție
3/13 — reușiți
6,95 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA TIMISOARA
TIMISOARA
22,86% promovabilitate
1287/1405 — poziție în selecție
16/70 — reușiți
6,01 — media min.
8,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
6,25% — 7,00–7,99
18,75% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" FELDRU
FELDRU
22,73% promovabilitate
1288/1405 — poziție în selecție
5/22 — reușiți
6,15 — media min.
7,71 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
20,00% — 6,00–6,99
80,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION MINCU", MUNICIPIUL VASLUI
VASLUI
22,62% promovabilitate
1289/1405 — poziție în selecție
19/84 — reușiți
6,10 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
63,16% — 6,00–6,99
36,84% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1COLEGIUL ECONOMIC AL BANATULUI MONTAN RESITA
RESITA
22,22% promovabilitate
1290/1405 — poziție în selecție
2/9 — reușiți
6,93 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vâlcea · 2026 · S1LICEUL "GEORGE TARNEA", ORAS BABENI
BABENI
22,22% promovabilitate
1291/1405 — poziție în selecție
6/27 — reușiți
6,01 — media min.
6,98 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI"- PESTISANI
PESTISANI
22,22% promovabilitate
1292/1405 — poziție în selecție
4/18 — reușiți
6,16 — media min.
9,25 — media max.
1 (25,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
25,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TRANSILVANIA" BAIA MARE
BAIA MARE
21,88% promovabilitate
1293/1405 — poziție în selecție
7/32 — reușiți
6,31 — media min.
7,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
57,14% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bacău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES" BACAU
BACAU
21,74% promovabilitate
1294/1405 — poziție în selecție
5/23 — reușiți
6,00 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ELENA CARAGIANI", MUNICIPIUL TECUCI
TECUCI
21,62% promovabilitate
1295/1405 — poziție în selecție
8/37 — reușiți
6,13 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DECEBAL" CARANSEBES
CARANSEBES
21,43% promovabilitate
1296/1405 — poziție în selecție
3/14 — reușiți
6,08 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI AUTO TIMISOARA
TIMISOARA
21,43% promovabilitate
1297/1405 — poziție în selecție
6/28 — reușiți
6,23 — media min.
8,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CRISAN" CRISCIOR
CRISCIOR
21,05% promovabilitate
1298/1405 — poziție în selecție
4/19 — reușiți
6,05 — media min.
6,95 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "INALTAREA DOMNULUI" SLOBOZIA
SLOBOZIA
21,05% promovabilitate
1299/1405 — poziție în selecție
8/38 — reușiți
6,00 — media min.
6,83 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA FETESTI
FETESTI
20,90% promovabilitate
1300/1405 — poziție în selecție
14/67 — reușiți
6,25 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
42,86% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC IERNUT
IERNUT
20,83% promovabilitate
1301/1405 — poziție în selecție
5/24 — reușiți
6,60 — media min.
8,50 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI VITEAZUL" ZALAU
ZALAU
20,29% promovabilitate
1302/1405 — poziție în selecție
14/69 — reușiți
6,11 — media min.
8,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
35,71% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DUILIU ZAMFIRESCU" DRAGALINA
DRAGALINA
20,00% promovabilitate
1303/1405 — poziție în selecție
1/5 — reușiți
6,88 — media min.
6,88 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SOMES" DEJ
DEJ
20,00% promovabilitate
1304/1405 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,48 — media min.
7,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC COTUSCA
COTUSCA
20,00% promovabilitate
1305/1405 — poziție în selecție
2/10 — reușiți
6,53 — media min.
8,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC AUTO "TRAIAN VUIA" FOCSANI
FOCSANI
19,35% promovabilitate
1306/1405 — poziție în selecție
6/31 — reușiți
6,25 — media min.
8,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB" CARACAL
CARACAL
19,35% promovabilitate
1307/1405 — poziție în selecție
6/31 — reușiți
6,13 — media min.
8,36 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" INTORSURA BUZAULUI
INTORSURA BUZAULUI
18,75% promovabilitate
1308/1405 — poziție în selecție
3/16 — reușiți
6,08 — media min.
7,21 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brașov · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC 'MALAXA' ZARNESTI
ZARNESTI
18,75% promovabilitate
1309/1405 — poziție în selecție
3/16 — reușiți
6,20 — media min.
7,30 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SALONTA
SALONTA
18,75% promovabilitate
1310/1405 — poziție în selecție
6/32 — reușiți
6,06 — media min.
9,50 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vaslui · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC, SAT VLADIA
VLADIA
18,75% promovabilitate
1311/1405 — poziție în selecție
3/16 — reușiți
6,25 — media min.
6,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE BALS" ADJUD
ADJUD
18,57% promovabilitate
1312/1405 — poziție în selecție
13/70 — reușiți
6,13 — media min.
8,31 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
38,46% — 6,00–6,99
53,85% — 7,00–7,99
7,69% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL AUTO "TRAIAN VUIA" TARGU JIU
TARGU JIU
18,18% promovabilitate
1313/1405 — poziție în selecție
6/33 — reușiți
6,26 — media min.
8,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
83,33% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" PANCIU
PANCIU
18,18% promovabilitate
1314/1405 — poziție în selecție
2/11 — reușiți
6,45 — media min.
7,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" ROSIORI DE VEDE
ROSIORI DE VEDE
18,18% promovabilitate
1315/1405 — poziție în selecție
10/55 — reușiți
6,13 — media min.
8,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" TULCEA
TULCEA
18,18% promovabilitate
1316/1405 — poziție în selecție
2/11 — reușiți
6,61 — media min.
7,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MAX AUSNIT" CARANSEBES
CARANSEBES
18,18% promovabilitate
1317/1405 — poziție în selecție
2/11 — reușiți
6,45 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TISMANA
TISMANA
18,18% promovabilitate
1318/1405 — poziție în selecție
2/11 — reușiți
7,03 — media min.
7,15 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEORETIC BANEASA
BANEASA
18,18% promovabilitate
1319/1405 — poziție în selecție
6/33 — reușiți
6,16 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
16,67% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DINU BRATIANU" STEFANESTI
STEFANESTI
17,65% promovabilitate
1320/1405 — poziție în selecție
6/34 — reușiți
6,03 — media min.
9,41 — media max.
1 (16,67%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
16,67% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DOMNUL TUDOR"
DROBETA-TURNU SEVERIN
17,24% promovabilitate
1321/1405 — poziție în selecție
5/29 — reușiți
6,15 — media min.
8,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
20,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCOVEANU" TARGOVISTE
TARGOVISTE
16,67% promovabilitate
1322/1405 — poziție în selecție
9/54 — reușiți
6,11 — media min.
8,00 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
22,22% — 7,00–7,99
11,11% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CHISINEU CRIS
CHISINEU-CRIS
16,67% promovabilitate
1323/1405 — poziție în selecție
8/48 — reușiți
6,21 — media min.
7,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC VOINESTI
VOINESTI
16,67% promovabilitate
1324/1405 — poziție în selecție
2/12 — reușiți
7,21 — media min.
7,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DACIA" CARANSEBES
CARANSEBES
16,13% promovabilitate
1325/1405 — poziție în selecție
5/31 — reușiți
6,36 — media min.
7,45 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
16,13% promovabilitate
1326/1405 — poziție în selecție
5/31 — reușiți
6,35 — media min.
8,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
40,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
40,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sibiu · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AUTOMECANICA MEDIAS
MEDIAS
16,00% promovabilitate
1327/1405 — poziție în selecție
4/25 — reușiți
7,35 — media min.
9,13 — media max.
2 (50,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
50,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Covasna · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRANCUSI" SFANTU GHEORGHE
SFANTU GHEORGHE
15,79% promovabilitate
1328/1405 — poziție în selecție
3/19 — reușiți
6,35 — media min.
6,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE MECATRONICA SI AUTOMATIZARI, IASI
IASI
15,79% promovabilitate
1329/1405 — poziție în selecție
3/19 — reușiți
6,31 — media min.
6,78 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AVRAM IANCU" TARGU MURES
TARGU MURES
15,62% promovabilitate
1330/1405 — poziție în selecție
5/32 — reușiți
6,00 — media min.
7,92 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DECEBAL"
DROBETA-TURNU SEVERIN
15,58% promovabilitate
1331/1405 — poziție în selecție
12/77 — reușiți
6,05 — media min.
8,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
25,00% — 6,00–6,99
58,33% — 7,00–7,99
16,67% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO TARGOVISTE
TARGOVISTE
15,56% promovabilitate
1332/1405 — poziție în selecție
7/45 — reușiți
6,05 — media min.
9,58 — media max.
1 (14,29%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
28,57% — 6,00–6,99
42,86% — 7,00–7,99
14,29% — 8,00–8,99
14,29% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "FRANCISC NEUMAN" ARAD
ARAD
15,52% promovabilitate
1333/1405 — poziție în selecție
9/58 — reușiți
6,00 — media min.
8,48 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Hunedoara · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BURSAN" HUNEDOARA
HUNEDOARA
15,00% promovabilitate
1334/1405 — poziție în selecție
3/20 — reușiți
6,01 — media min.
6,23 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Brăila · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE ONCESCU"
IANCA
15,00% promovabilitate
1335/1405 — poziție în selecție
3/20 — reușiți
6,03 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES" BOTOSANI
BOTOSANI
15,00% promovabilitate
1336/1405 — poziție în selecție
3/20 — reușiți
6,41 — media min.
8,33 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI SI DE CONSTRUCTII, IASI
IASI
14,71% promovabilitate
1337/1405 — poziție în selecție
5/34 — reușiți
6,03 — media min.
7,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
80,00% — 6,00–6,99
20,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Neamț · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA", MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMT
14,29% promovabilitate
1338/1405 — poziție în selecție
4/28 — reușiți
6,16 — media min.
8,51 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION MINCU" TULCEA
TULCEA
14,29% promovabilitate
1339/1405 — poziție în selecție
4/28 — reușiți
6,11 — media min.
7,28 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC CRUCEA
CRUCEA
14,29% promovabilitate
1340/1405 — poziție în selecție
1/7 — reușiți
6,46 — media min.
6,46 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC METALURGIC SLATINA
SLATINA
14,29% promovabilitate
1341/1405 — poziție în selecție
6/42 — reușiți
6,08 — media min.
7,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’DOBROGEA’ CASTELU
CASTELU
14,29% promovabilitate
1342/1405 — poziție în selecție
2/14 — reușiți
6,13 — media min.
6,66 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA "DUMITRU MOTOC"
BUCURESTI SECTORUL 5
13,85% promovabilitate
1343/1405 — poziție în selecție
9/65 — reușiți
6,03 — media min.
8,03 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
44,44% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
22,22% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC "ELINA MATEI BASARAB" MUNICIPIUL RAMNICU SARAT
RAMNICU SARAT
13,51% promovabilitate
1344/1405 — poziție în selecție
5/37 — reușiți
6,05 — media min.
7,91 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
60,00% — 6,00–6,99
40,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL BECLEAN
BECLEAN
13,33% promovabilitate
1345/1405 — poziție în selecție
6/45 — reușiți
6,28 — media min.
8,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
33,33% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" CRAIOVA
CRAIOVA
12,50% promovabilitate
1346/1405 — poziție în selecție
2/16 — reușiți
7,06 — media min.
8,60 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Ialomița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI EMINESCU" SLOBOZIA
SLOBOZIA
11,76% promovabilitate
1347/1405 — poziție în selecție
4/34 — reușiți
6,01 — media min.
7,56 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
75,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TARNAVENI
TARNAVENI
11,76% promovabilitate
1348/1405 — poziție în selecție
2/17 — reușiți
6,21 — media min.
6,26 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CRISTOFOR NAKO" SANNICOLAU MARE
SANNICOLAU MARE
10,64% promovabilitate
1349/1405 — poziție în selecție
5/47 — reușiți
6,00 — media min.
6,76 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO CRAIOVA
CRAIOVA
10,53% promovabilitate
1350/1405 — poziție în selecție
2/19 — reușiți
6,18 — media min.
7,25 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGE BIBESCU" CRAIOVA
CRAIOVA
10,00% promovabilitate
1351/1405 — poziție în selecție
1/10 — reușiți
6,55 — media min.
6,55 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 MARACINENI
MARACINENI
10,00% promovabilitate
1352/1405 — poziție în selecție
3/30 — reușiți
6,01 — media min.
7,70 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
33,33% — 6,00–6,99
66,67% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL DE TRANSPORTURI AUTO
DROBETA-TURNU SEVERIN
9,09% promovabilitate
1353/1405 — poziție în selecție
1/11 — reușiți
6,85 — media min.
6,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "STEFAN ANGHEL" BAILESTI
BAILESTI
9,09% promovabilitate
1354/1405 — poziție în selecție
1/11 — reușiți
6,01 — media min.
6,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE JUNCU" MINIS
MINIS
9,09% promovabilitate
1355/1405 — poziție în selecție
1/11 — reușiți
7,01 — media min.
7,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC BARSESTI
BARSESTI
9,09% promovabilitate
1356/1405 — poziție în selecție
2/22 — reușiți
6,33 — media min.
8,38 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
50,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC TOPOLOVENI
TOPOLOVENI
9,09% promovabilitate
1357/1405 — poziție în selecție
2/22 — reușiți
6,03 — media min.
7,01 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
50,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEORETIC AMARASTII DE JOS
AMARASTII DE JOS
9,09% promovabilitate
1358/1405 — poziție în selecție
1/11 — reușiți
8,53 — media min.
8,53 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAE BALCESCU" ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
8,57% promovabilitate
1359/1405 — poziție în selecție
3/35 — reușiți
6,15 — media min.
7,18 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
66,67% — 6,00–6,99
33,33% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Arad · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SAVA BRANCOVICI" INEU
INEU
8,51% promovabilitate
1360/1405 — poziție în selecție
4/47 — reușiți
6,16 — media min.
8,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
50,00% — 6,00–6,99
25,00% — 7,00–7,99
25,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bistrița-Năsăud · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "LIVIU REBREANU" MAIERU
MAIERU
8,33% promovabilitate
1361/1405 — poziție în selecție
1/12 — reușiți
6,20 — media min.
6,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Galați · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SIMION MEHEDINTI", MUNICIPIUL GALATI
GALATI
8,33% promovabilitate
1362/1405 — poziție în selecție
1/12 — reușiți
7,11 — media min.
7,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Botoșani · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC PLOPENII MARI
PLOPENII MARI
8,33% promovabilitate
1363/1405 — poziție în selecție
1/12 — reușiți
6,11 — media min.
6,11 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MIHAI NOVAC" ORAVITA
ORAVITA
7,69% promovabilitate
1364/1405 — poziție în selecție
2/26 — reușiți
6,31 — media min.
6,81 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Tulcea · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SIMION LEONESCU" LUNCAVITA
LUNCAVITA
7,69% promovabilitate
1365/1405 — poziție în selecție
1/13 — reușiți
6,73 — media min.
6,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC HALANGA
HALANGA
7,14% promovabilitate
1366/1405 — poziție în selecție
1/14 — reușiți
8,73 — media min.
8,73 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
100,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
București · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL NR. 3
BUCURESTI SECTORUL 2
7,14% promovabilitate
1367/1405 — poziție în selecție
1/14 — reușiți
6,20 — media min.
6,20 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE VEST TIMISOARA
TIMISOARA
6,45% promovabilitate
1368/1405 — poziție în selecție
2/31 — reușiți
6,16 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SF. HARALAMBIE" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
6,25% promovabilitate
1369/1405 — poziție în selecție
1/16 — reușiți
7,85 — media min.
7,85 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Buzău · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC COMUNA BECENI
MARGARITI
6,25% promovabilitate
1370/1405 — poziție în selecție
1/16 — reușiți
7,65 — media min.
7,65 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mehedinți · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIERNA"
ORSOVA
5,88% promovabilitate
1371/1405 — poziție în selecție
1/17 — reușiți
6,90 — media min.
6,90 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL ’REGELE CAROL I’ OSTROV
OSTROV
5,56% promovabilitate
1372/1405 — poziție în selecție
1/18 — reușiți
6,06 — media min.
6,06 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE PETRESCU" CARACAL
CARACAL
4,35% promovabilitate
1373/1405 — poziție în selecție
1/23 — reușiți
6,80 — media min.
6,80 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
100,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI
VATRA DORNEI
3,85% promovabilitate
1374/1405 — poziție în selecție
1/26 — reușiți
7,40 — media min.
7,40 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE BANITA" CALARASI
CALARASI
3,45% promovabilitate
1375/1405 — poziție în selecție
1/29 — reușiți
7,86 — media min.
7,86 — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
100,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA TARGU JIU
TARGU JIU
0,00% promovabilitate
1376/1405 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA ’ALBATROS’ CONSTANTA
CONSTANTA
0,00% promovabilitate
1377/1405 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1COLEGIUL TEHNIC RESITA
RESITA
0,00% promovabilitate
1378/1405 — poziție în selecție
0/24 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Vrancea · 2026 · S1LICEUL DE AGRICULTURA SI INDUSTRIE ALIMENTARA ODOBESTI
ODOBESTI
0,00% promovabilitate
1379/1405 — poziție în selecție
0/14 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Mureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "AUREL PERSU" TARGU MURES
TARGU MURES
0,00% promovabilitate
1380/1405 — poziție în selecție
0/13 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN FILIPESCU" CARACAL
CARACAL
0,00% promovabilitate
1381/1405 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "DANUBIUS" CORABIA
CORABIA
0,00% promovabilitate
1382/1405 — poziție în selecție
0/33 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Teleorman · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "GENERAL DAVID PRAPORGESCU" TURNU MAGURELE
TURNU MAGURELE
0,00% promovabilitate
1383/1405 — poziție în selecție
0/6 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Călărași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION GHICA" OLTENITA
OLTENITA
0,00% promovabilitate
1384/1405 — poziție în selecție
0/9 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Olt · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ION POPESCU-CILIENI" CILIENI
CILIENI
0,00% promovabilitate
1385/1405 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "MARIN GRIGORE NASTASE" TARTASESTI
TARTASESTI
0,00% promovabilitate
1386/1405 — poziție în selecție
0/12 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Timiș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "PETRE MITROI" BILED
BILED
0,00% promovabilitate
1387/1405 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Caraș-Severin · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "SF.DIMITRIE" TEREGOVA
TEREGOVA
0,00% promovabilitate
1388/1405 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "TIMOTEI CIPARIU" BLAJ
BLAJ
0,00% promovabilitate
1389/1405 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Harghita · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC "ZIMMETHAUSEN" BORSEC
BORSEC
0,00% promovabilitate
1390/1405 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Argeș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC AUTO CURTEA DE ARGES
CURTEA DE ARGES
0,00% promovabilitate
1391/1405 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dâmbovița · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC COJASCA
FANTANELE
0,00% promovabilitate
1392/1405 — poziție în selecție
0/20 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIESENI
ARIESENI
0,00% promovabilitate
1393/1405 — poziție în selecție
0/3 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Alba · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC JIDVEI
JIDVEI
0,00% promovabilitate
1394/1405 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Bihor · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SUPLACU DE BARCAU
SUPLACU DE BARCAU
0,00% promovabilitate
1395/1405 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Sălaj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 SURDUC
SURDUC
0,00% promovabilitate
1396/1405 — poziție în selecție
0/7 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Dolj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL "BEETHOVEN" CRAIOVA
CRAIOVA
0,00% promovabilitate
1397/1405 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Suceava · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE
BIVOLARIA
0,00% promovabilitate
1398/1405 — poziție în selecție
0/5 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Cluj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL PENTRU DEFICIENTI DE AUZ CLUJ-NAPOCA
CLUJ-NAPOCA
0,00% promovabilitate
1399/1405 — poziție în selecție
0/14 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Gorj · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC STOINA
STOINA
0,00% promovabilitate
1400/1405 — poziție în selecție
0/12 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Maramureș · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET" BAIA MARE
BAIA MARE
0,00% promovabilitate
1401/1405 — poziție în selecție
0/2 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Iași · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM "SPIRU HARET", IASI
IASI
0,00% promovabilitate
1402/1405 — poziție în selecție
0/12 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’I.C.BRATIANU’ NICOLAE BALCESCU
NICOLAE BALCESCU
0,00% promovabilitate
1403/1405 — poziție în selecție
0/4 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’MIHAI VITEAZUL’ MIHAI VITEAZU
MIHAI VITEAZU
0,00% promovabilitate
1404/1405 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10
Constanța · 2026 · S1LICEUL TEHNOLOGIC ’NICOLAE ISTRATOIU’ DELENI
DELENI
0,00% promovabilitate
1405/1405 — poziție în selecție
0/1 — reușiți
— — media min.
— — media max.
0 (0,00%) — medii ≥ 9
Distribuția mediilor (% din total reușiți)
0,00% — 6,00–6,99
0,00% — 7,00–7,99
0,00% — 8,00–8,99
0,00% — 9,00–9,99
0,00% — 10