Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 75 rezultate · 75 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 29.33% | |
| Utilizator experimentat | 46 | 61.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 9.33% |
RADUCANENI · Iași · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 75 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 75 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 75 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 75 rezultate · 75 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 29.33% | |
| Utilizator experimentat | 46 | 61.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 9.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 71 rezultate · 71 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 12 | 16.90% | |
| A2 | 24 | 33.80% | |
| B1 | 13 | 18.31% | |
| B2 | 22 | 30.99% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 75 rezultate · 70 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 8.57% | |
| Utilizator incepator | 10 | 14.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 33 | 47.14% |
E a) — Limba și literatura română · 75 rezultate · 75 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.33% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.33% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 26.67% | |
| 6,00–6,99 | 21 | 28.00% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 9.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 51 rezultate · 50 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 6.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 32.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 18.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 22.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 8.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 29.17% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 45.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.17% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.17% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.17% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 19.57% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 34.78% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 26.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 24.00% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 72.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 24.00% | |
| A2 | 10 | 40.00% | |
| B1 | 4 | 16.00% | |
| B2 | 5 | 20.00% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 8.33% | |
| Utilizator incepator | 4 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 28.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 32.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 24.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 12.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.76% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 66.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 8.70% | |
| A2 | 3 | 13.04% | |
| B1 | 5 | 21.74% | |
| B2 | 13 | 56.52% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 10.00% | |
| Utilizator incepator | 3 | 15.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 29.17% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.83% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 20.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.50% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 29.17% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 45.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 30.77% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 46.15% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 23.08% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 17.39% | |
| A2 | 11 | 47.83% | |
| B1 | 4 | 17.39% | |
| B2 | 4 | 17.39% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 38.46% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.69% | |
| Utilizator incepator | 3 | 11.54% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 42.31% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 38.46% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 26.92% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.54% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 25 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 32.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 32.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 24.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 24.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |