Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 38.33% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 43.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 18.33% |
TURNU MAGURELE · Teleorman · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 60 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 60 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 60 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 38.33% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 43.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 18.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 6.67% | |
| A2 | 27 | 45.00% | |
| B1 | 11 | 18.33% | |
| B2 | 18 | 30.00% |
D — Competențe digitale · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.67% | |
| Utilizator incepator | 34 | 56.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 60 rezultate · 60 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 11.67% | |
| 5,00–5,99 | 30 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 5.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 1.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.69% | |
| 4,00–4,99 | 10 | 16.95% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 38.98% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 16.95% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 13.56% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 6.78% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.39% | |
| 10 | 1 | 1.69% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 100.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.85% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.85% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 9.26% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 12.96% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 12.96% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 35.29% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 52.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 11.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.88% | |
| A2 | 8 | 47.06% | |
| B1 | 3 | 17.65% | |
| B2 | 5 | 29.41% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 23.53% | |
| Utilizator incepator | 7 | 41.18% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 35.29% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 17.65% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 58.82% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 52.94% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.88% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 23.53% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 1 | 100.00% |
E a) — Limba și literatura română · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 100.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 40.48% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 38.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 21.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 7.14% | |
| A2 | 19 | 45.24% | |
| B1 | 8 | 19.05% | |
| B2 | 12 | 28.57% |
D — Competențe digitale · 42 rezultate · 42 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 2.38% | |
| Utilizator incepator | 26 | 61.90% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 21.43% |
E a) — Limba și literatura română · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 9.52% | |
| 5,00–5,99 | 20 | 47.62% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 2.38% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.38% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.38% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 21.43% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.38% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.76% | |
| 10 | 1 | 2.38% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 10.81% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 8.11% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 13.51% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 13.51% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 21.62% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 18.92% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 13.51% | |
| 10 | 0 | 0.00% |