Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 105 rezultate · 105 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 2.86% | |
| Utilizator experimentat | 102 | 97.14% |
MEDGIDIA · Constanța · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 105 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 105 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 105 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 105 rezultate · 105 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 2.86% | |
| Utilizator experimentat | 102 | 97.14% |
C — Competențe într-o limbă străină · 105 rezultate · 74 niveluri raportate · Stări: 31 (Neraportat: 31)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 4.05% | |
| B1 | 9 | 12.16% | |
| B2 | 62 | 83.78% |
D — Competențe digitale · 105 rezultate · 69 niveluri raportate · Stări: 36 (Neraportat: 36)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 27 | 39.13% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 20.29% | |
| Utilizator incepator | 7 | 10.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 30.43% |
E a) — Limba și literatura română · 105 rezultate · 105 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.95% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 0.95% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 12.38% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 27 | 25.71% | |
| 9,00–9,99 | 40 | 38.10% | |
| 10 | 2 | 1.90% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 43.33% | |
| 10 | 1 | 3.33% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 8.70% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 10.87% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 15.22% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 30.43% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 21.74% | |
| 10 | 4 | 8.70% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 24.14% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 27.59% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 24.14% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.79% | |
| 10 | 1 | 3.45% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 48 rezultate · 48 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.08% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.08% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 10.42% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 22.92% | |
| 9,00–9,99 | 20 | 41.67% | |
| 10 | 1 | 2.08% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 23.08% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.85% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 26.92% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 57.69% | |
| 10 | 1 | 3.85% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.33% | |
| Utilizator experimentat | 29 | 96.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 8 (Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.55% | |
| B1 | 6 | 27.27% | |
| B2 | 15 | 68.18% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 21.74% | |
| Utilizator incepator | 4 | 17.39% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 30.43% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.33% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 23.33% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 43.33% | |
| 10 | 1 | 3.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.85% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 26.92% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 57.69% | |
| 10 | 1 | 3.85% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 4.35% | |
| Utilizator experimentat | 44 | 95.65% |
C — Competențe într-o limbă străină · 46 rezultate · 28 niveluri raportate · Stări: 18 (Neraportat: 18)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 7.14% | |
| B1 | 1 | 3.57% | |
| B2 | 25 | 89.29% |
D — Competențe digitale · 46 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 26 (Neraportat: 26)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 20.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 5.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.17% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 17.39% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 15.22% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 26.09% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 34.78% | |
| 10 | 2 | 4.35% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 8.70% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 10.87% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 15.22% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 30.43% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 21.74% | |
| 10 | 4 | 8.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 42.86% | |
| 10 | 1 | 4.76% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 60.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 29 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 8.33% | |
| B2 | 22 | 91.67% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 38.46% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 19.23% | |
| Utilizator incepator | 2 | 7.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 34.62% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.45% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 24.14% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 31.03% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 41.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 24.14% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 27.59% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 24.14% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.79% | |
| 10 | 1 | 3.45% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 18.52% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.93% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 40.74% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |