Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 31.03% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 51.72% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 17.24% |
NEGRU VODA · Constanța · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 29 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 29 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 29 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 31.03% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 51.72% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 17.24% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 28 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 10 | 35.71% | |
| B1 | 5 | 17.86% | |
| B2 | 13 | 46.43% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 6.90% | |
| Utilizator incepator | 12 | 41.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 51.72% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 17.24% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 34.48% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.34% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.79% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.24% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.45% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.34% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 31.03% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.90% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.24% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 17.24% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.17% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 29.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 60.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 31.03% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 51.72% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 17.24% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 28 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 10 | 35.71% | |
| B1 | 5 | 17.86% | |
| B2 | 13 | 46.43% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 6.90% | |
| Utilizator incepator | 12 | 41.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 51.72% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 17.24% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 34.48% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.34% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.79% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.24% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.45% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.34% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 31.03% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.90% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.24% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 17.24% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.17% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 29.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 60.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |