Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 160 rezultate · 160 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 52 | 32.50% | |
| Utilizator experimentat | 88 | 55.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 12.50% |
BUFTEA · Ilfov · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 160 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 160 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 160 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 160 rezultate · 160 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 52 | 32.50% | |
| Utilizator experimentat | 88 | 55.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 12.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 159 rezultate · 139 niveluri raportate · Stări: 20 (NEPREZENTAT: 4, Neraportat: 16)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 10 | 7.19% | |
| A2 | 19 | 13.67% | |
| B1 | 33 | 23.74% | |
| B2 | 77 | 55.40% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 160 rezultate · 154 niveluri raportate · Stări: 6 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 38 | 24.68% | |
| Utilizator experimentat | 33 | 21.43% | |
| Utilizator incepator | 20 | 12.99% | |
| Utilizator nivel mediu | 63 | 40.91% |
E a) — Limba și literatura română · 160 rezultate · 158 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.63% | |
| 3,00–3,99 | 12 | 7.59% | |
| 4,00–4,99 | 11 | 6.96% | |
| 5,00–5,99 | 31 | 19.62% | |
| 6,00–6,99 | 25 | 15.82% | |
| 7,00–7,99 | 32 | 20.25% | |
| 8,00–8,99 | 35 | 22.15% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 6.96% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.12% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.12% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.12% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.12% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 21.88% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 40.62% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 21.88% | |
| 10 | 1 | 3.12% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 48 rezultate · 48 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.08% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.08% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 10.42% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 39.58% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.81% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.81% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 29.63% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 10 | 19.23% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 7.69% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 11.54% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 30.77% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 17.31% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 3.85% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 5.77% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 56 rezultate · 56 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.79% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.57% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 17.86% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 33.93% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 51 rezultate · 50 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 4.00% | |
| 2,00–2,99 | 19 | 38.00% | |
| 3,00–3,99 | 9 | 18.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 8.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 16.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 6.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.57% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 39.29% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 18.75% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.25% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 31.25% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 62.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.25% |
C — Competențe într-o limbă străină · 32 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.00% | |
| B1 | 8 | 32.00% | |
| B2 | 16 | 64.00% |
D — Competențe digitale · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 46.88% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 25.00% | |
| Utilizator incepator | 3 | 9.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 18.75% |
E a) — Limba și literatura română · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.12% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.12% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 18.75% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.12% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.12% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.12% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.12% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 21.88% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 40.62% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 21.88% | |
| 10 | 1 | 3.12% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.57% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 39.29% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 48 rezultate · 48 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 18.75% | |
| Utilizator experimentat | 39 | 81.25% |
C — Competențe într-o limbă străină · 47 rezultate · 40 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 5.00% | |
| B1 | 7 | 17.50% | |
| B2 | 31 | 77.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 48 rezultate · 44 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 22.73% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 31.82% | |
| Utilizator incepator | 4 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 36.36% |
E a) — Limba și literatura română · 48 rezultate · 48 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 14.58% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 6.25% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 48 rezultate · 48 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.08% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.08% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 10.42% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 39.58% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.33% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.33% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 18.75% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.25% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 48.15% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 48.15% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.70% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 19.23% | |
| B1 | 4 | 15.38% | |
| B2 | 17 | 65.38% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 14.81% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.41% | |
| Utilizator incepator | 7 | 25.93% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 51.85% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 25.93% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.81% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.81% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 29.63% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.54% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 34.62% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 45.83% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 29.17% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 22.73% | |
| A2 | 4 | 18.18% | |
| B1 | 5 | 22.73% | |
| B2 | 8 | 36.36% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 13.04% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 34.78% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 52.17% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 23 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 21.74% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 30.43% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 21.74% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 17.39% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.35% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 23 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 8.70% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.35% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.70% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 13.04% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 26.09% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 26.09% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 13.04% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 21 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 4.76% | |
| 2,00–2,99 | 8 | 38.10% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 19.05% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.52% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 48.28% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 17.24% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 34.48% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 15.38% | |
| A2 | 8 | 30.77% | |
| B1 | 9 | 34.62% | |
| B2 | 5 | 19.23% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 28 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 21.43% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.57% | |
| Utilizator incepator | 6 | 21.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 53.57% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 21.43% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 8 | 27.59% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.45% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.90% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.34% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 34.48% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.34% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.90% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.45% | |
| 2,00–2,99 | 11 | 37.93% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 17.24% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.34% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 17.24% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.90% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 3.45% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.45% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |