Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 63 rezultate · 63 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 36.51% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 31.75% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 31.75% |
CLUJ-NAPOCA · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 63 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 63 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 63 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 63 rezultate · 63 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 36.51% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 31.75% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 31.75% |
C — Competențe într-o limbă străină · 62 rezultate · 58 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 1.72% | |
| A2 | 15 | 25.86% | |
| B1 | 12 | 20.69% | |
| B2 | 30 | 51.72% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 63 rezultate · 63 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 18 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 11.11% | |
| Utilizator incepator | 4 | 6.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 34 | 53.97% |
E a) — Limba și literatura română · 63 rezultate · 63 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.59% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 20.63% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 31.75% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 25.40% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 17.46% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 63 rezultate · 63 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 12.70% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 20.63% | |
| 7,00–7,99 | 20 | 31.75% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 30.16% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 57 rezultate · 57 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 5.26% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 22.81% | |
| 8,00–8,99 | 22 | 38.60% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 31.58% | |
| 10 | 1 | 1.75% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 38.89% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 27.78% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 41.18% | |
| B1 | 5 | 29.41% | |
| B2 | 5 | 29.41% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 5.56% | |
| Utilizator incepator | 2 | 11.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 83.33% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 27.78% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.56% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 27.78% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 44.44% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 40.91% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 27.27% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 31.82% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 26.32% | |
| B1 | 2 | 10.53% | |
| B2 | 12 | 63.16% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 40.91% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 13.64% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.55% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 40.91% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 22.73% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 40.91% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 36.36% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 31.82% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 35.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 39.13% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 30.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.55% | |
| A2 | 3 | 13.64% | |
| B1 | 5 | 22.73% | |
| B2 | 13 | 59.09% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 34.78% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 17.39% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 43.48% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 17.39% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 21.74% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 30.43% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.70% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 39.13% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 43.48% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.26% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 10.53% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 42.11% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 36.84% | |
| 10 | 1 | 5.26% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |