Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 64 rezultate · 64 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 34.38% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 34.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 31.25% |
GATAIA · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 64 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 64 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 64 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 64 rezultate · 64 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 34.38% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 34.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 31.25% |
C — Competențe într-o limbă străină · 64 rezultate · 64 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 22 | 34.38% | |
| A2 | 10 | 15.62% | |
| B1 | 12 | 18.75% | |
| B2 | 20 | 31.25% |
D — Competențe digitale · 64 rezultate · 64 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 7.81% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 6.25% | |
| Utilizator incepator | 38 | 59.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 26.56% |
E a) — Limba și literatura română · 64 rezultate · 56 note raportate · Stări: 8 (Fără notă validă: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.36% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 19 | 33.93% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 10.71% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 44 rezultate · 41 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.44% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 9.76% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 14.63% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 26.83% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 17.07% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 14.63% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.88% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.88% | |
| 10 | 2 | 4.88% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 20 rezultate · 15 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 6.67% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 26.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 11 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 9.09% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 45.45% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 100.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 44 rezultate · 41 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 5 | 12.20% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.88% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.44% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 19.51% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 14.63% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 21.95% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 14.63% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 9.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 42.31% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 19.23% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 38.46% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 9 | 34.62% | |
| A2 | 4 | 15.38% | |
| B1 | 7 | 26.92% | |
| B2 | 6 | 23.08% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 17 | 65.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 34.62% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 24 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.17% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 24 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.17% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 2 | 8.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 24 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 20.83% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 15.00% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 55.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 30.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 30.00% | |
| A2 | 2 | 10.00% | |
| B1 | 3 | 15.00% | |
| B2 | 9 | 45.00% |
D — Competențe digitale · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 10.00% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 20.00% | |
| Utilizator incepator | 9 | 45.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 20 rezultate · 15 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 20 rezultate · 15 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 6.67% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 26.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 11 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 9.09% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 45.45% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 100.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 44.44% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 33.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 22.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 38.89% | |
| A2 | 4 | 22.22% | |
| B1 | 2 | 11.11% | |
| B2 | 5 | 27.78% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 16.67% | |
| Utilizator incepator | 12 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 16.67% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 11.76% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 23.53% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 47.06% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 23.53% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.88% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 17.65% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 29.41% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |