Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 87 rezultate · 87 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 30 | 34.48% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 63.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 2.30% |
DEVA · Hunedoara · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 87 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 87 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 87 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 87 rezultate · 87 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 30 | 34.48% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 63.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 2.30% |
C — Competențe într-o limbă străină · 87 rezultate · 86 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 1.16% | |
| A2 | 11 | 12.79% | |
| B1 | 27 | 31.40% | |
| B2 | 47 | 54.65% |
D — Competențe digitale · 87 rezultate · 87 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 16.09% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.15% | |
| Utilizator incepator | 20 | 22.99% | |
| Utilizator nivel mediu | 52 | 59.77% |
E a) — Limba și literatura română · 87 rezultate · 86 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.16% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 6.98% | |
| 4,00–4,99 | 10 | 11.63% | |
| 5,00–5,99 | 25 | 29.07% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 23.26% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 17.44% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 9.30% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.16% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 87 rezultate · 86 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.16% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 4.65% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 3.49% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 17.44% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 23.26% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 18.60% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 20.93% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 8.14% | |
| 10 | 2 | 2.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 85 rezultate · 84 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.19% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.19% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 5.95% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 22 | 26.19% | |
| 8,00–8,99 | 31 | 36.90% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 17.86% | |
| 10 | 1 | 1.19% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 87 rezultate · 87 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 30 | 34.48% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 63.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 2.30% |
C — Competențe într-o limbă străină · 87 rezultate · 86 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 1.16% | |
| A2 | 11 | 12.79% | |
| B1 | 27 | 31.40% | |
| B2 | 47 | 54.65% |
D — Competențe digitale · 87 rezultate · 87 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 16.09% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.15% | |
| Utilizator incepator | 20 | 22.99% | |
| Utilizator nivel mediu | 52 | 59.77% |
E a) — Limba și literatura română · 87 rezultate · 86 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.16% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 6.98% | |
| 4,00–4,99 | 10 | 11.63% | |
| 5,00–5,99 | 25 | 29.07% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 23.26% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 17.44% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 9.30% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.16% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 87 rezultate · 86 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.16% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 4.65% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 3.49% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 17.44% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 23.26% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 18.60% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 20.93% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 8.14% | |
| 10 | 2 | 2.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 85 rezultate · 84 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.19% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.19% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 5.95% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 22 | 26.19% | |
| 8,00–8,99 | 31 | 36.90% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 17.86% | |
| 10 | 1 | 1.19% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |