Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 28.95% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 44.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 26.32% |
RECAS · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 38 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 38 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 38 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 28.95% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 44.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 26.32% |
C — Competențe într-o limbă străină · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 10.53% | |
| A2 | 6 | 15.79% | |
| B1 | 13 | 34.21% | |
| B2 | 15 | 39.47% |
D — Competențe digitale · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 13.16% | |
| Utilizator incepator | 16 | 42.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 44.74% |
E a) — Limba și literatura română · 38 rezultate · 37 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.70% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 8.11% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 27.03% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 24.32% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.41% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 27.03% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 38 rezultate · 37 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.70% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 10.81% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 13.51% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.41% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 24.32% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 13.51% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 8.11% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 16.22% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 36 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 27.78% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 16.67% | |
| 10 | 1 | 2.78% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 28.95% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 44.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 26.32% |
C — Competențe într-o limbă străină · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 10.53% | |
| A2 | 6 | 15.79% | |
| B1 | 13 | 34.21% | |
| B2 | 15 | 39.47% |
D — Competențe digitale · 38 rezultate · 38 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 13.16% | |
| Utilizator incepator | 16 | 42.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 44.74% |
E a) — Limba și literatura română · 38 rezultate · 37 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.70% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 8.11% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 27.03% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 24.32% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 5.41% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 27.03% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 38 rezultate · 37 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.70% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 10.81% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 13.51% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.41% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 24.32% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 13.51% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 8.11% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 16.22% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 36 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 27.78% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 16.67% | |
| 10 | 1 | 2.78% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |