Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 70 rezultate · 68 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 51.47% | |
| Utilizator experimentat | 33 | 48.53% |
TIMISOARA · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 70 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 70 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 70 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 70 rezultate · 68 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 51.47% | |
| Utilizator experimentat | 33 | 48.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 67 rezultate · 63 niveluri raportate · Stări: 4 (NEPREZENTAT: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 18 | 28.57% | |
| A2 | 17 | 26.98% | |
| B1 | 19 | 30.16% | |
| B2 | 9 | 14.29% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 50.00% | |
| B1 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 70 rezultate · 67 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 1.49% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 4.48% | |
| Utilizator incepator | 44 | 65.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 28.36% |
E a) — Limba și literatura română · 70 rezultate · 67 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.49% | |
| 2,00–2,99 | 5 | 7.46% | |
| 3,00–3,99 | 16 | 23.88% | |
| 4,00–4,99 | 12 | 17.91% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 31.34% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 10.45% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 4.48% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 2.99% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 70 rezultate · 65 note raportate · Stări: 5 (Fără notă validă: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 15 | 23.08% | |
| 2,00–2,99 | 5 | 7.69% | |
| 3,00–3,99 | 7 | 10.77% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 13.85% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 12.31% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 6.15% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 3.08% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 50 rezultate · 49 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 6.12% | |
| 2,00–2,99 | 10 | 20.41% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 10.20% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.08% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 20.41% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.04% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 8.16% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 16 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 12.50% | |
| 2,00–2,99 | 9 | 56.25% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 52 rezultate · 50 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 49 rezultate · 47 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 12 | 25.53% | |
| A2 | 14 | 29.79% | |
| B1 | 13 | 27.66% | |
| B2 | 8 | 17.02% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 50.00% | |
| B1 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 52 rezultate · 50 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 2 | 4.00% | |
| Utilizator incepator | 36 | 72.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 24.00% |
E a) — Limba și literatura română · 52 rezultate · 50 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.00% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 8.00% | |
| 3,00–3,99 | 10 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 16.00% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 30.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 14.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 6.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 52 rezultate · 50 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 10 | 20.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 6.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 16.00% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 26.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 16.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 50 rezultate · 49 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 6.12% | |
| 2,00–2,99 | 10 | 20.41% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 10.20% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.08% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 20.41% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 2.04% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 8.16% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 1 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 100.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 55.56% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 44.44% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 37.50% | |
| A2 | 3 | 18.75% | |
| B1 | 6 | 37.50% | |
| B2 | 1 | 6.25% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 17 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 5.88% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.88% | |
| Utilizator incepator | 8 | 47.06% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 41.18% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.88% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 35.29% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 23.53% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 35.29% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 15 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 33.33% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 13.33% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 33.33% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 15 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 6.67% | |
| 2,00–2,99 | 9 | 60.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 26.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |