Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 197 rezultate · 197 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 29 | 14.72% | |
| Utilizator experimentat | 165 | 83.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 1.52% |
ZALAU · Sălaj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 197 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 197 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 197 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 197 rezultate · 197 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 29 | 14.72% | |
| Utilizator experimentat | 165 | 83.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 1.52% |
C — Competențe într-o limbă străină · 193 rezultate · 176 niveluri raportate · Stări: 17 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 16)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 11 | 6.25% | |
| B1 | 25 | 14.20% | |
| B2 | 140 | 79.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 197 rezultate · 122 niveluri raportate · Stări: 75 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 74)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 40 | 32.79% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 12.30% | |
| Utilizator incepator | 16 | 13.11% | |
| Utilizator nivel mediu | 51 | 41.80% |
E a) — Limba și literatura română · 197 rezultate · 195 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.51% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 2.05% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 3.59% | |
| 5,00–5,99 | 34 | 17.44% | |
| 6,00–6,99 | 49 | 25.13% | |
| 7,00–7,99 | 42 | 21.54% | |
| 8,00–8,99 | 46 | 23.59% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 6.15% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.92% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 11.54% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 17.31% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 32.69% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 13.46% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 144 rezultate · 143 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 3.50% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 1.40% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 4.20% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 5.59% | |
| 5,00–5,99 | 22 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 25 | 17.48% | |
| 7,00–7,99 | 38 | 26.57% | |
| 8,00–8,99 | 26 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.90% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.90% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 38.71% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 32.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 52 rezultate · 51 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.96% | |
| 2,00–2,99 | 10 | 19.61% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 7.84% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 25.49% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 13.73% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 11.76% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.96% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 11.11% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 44.44% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 6.90% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 10.34% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 17.24% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 27.59% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.34% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.79% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 10 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 44 rezultate · 44 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 6.82% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 11.36% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 11.36% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 45.45% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 10.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 54.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 53 rezultate · 53 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 5.66% | |
| Utilizator experimentat | 50 | 94.34% |
C — Competențe într-o limbă străină · 53 rezultate · 42 niveluri raportate · Stări: 11 (Neraportat: 11)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 4 | 9.52% | |
| B2 | 38 | 90.48% |
D — Competențe digitale · 53 rezultate · 13 niveluri raportate · Stări: 40 (Neraportat: 40)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 38.46% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 30.77% | |
| Utilizator incepator | 1 | 7.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 23.08% |
E a) — Limba și literatura română · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.77% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 9.62% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 32.69% | |
| 8,00–8,99 | 21 | 40.38% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 11.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.92% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 11.54% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 17.31% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 32.69% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 13.46% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.90% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.90% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 38.71% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 32.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 10 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 10.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 85.71% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 10.71% | |
| B1 | 8 | 28.57% | |
| B2 | 17 | 60.71% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 32.14% | |
| Utilizator incepator | 5 | 17.86% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.57% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 32.14% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 7.14% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.57% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 35.71% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.71% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.57% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 18.75% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 100.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 36.36% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 27.27% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 55 rezultate · 55 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 12.73% | |
| Utilizator experimentat | 48 | 87.27% |
C — Competențe într-o limbă străină · 52 rezultate · 48 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 6.25% | |
| B1 | 4 | 8.33% | |
| B2 | 41 | 85.42% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 55 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 32 (Neraportat: 32)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 34.78% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 34.78% |
E a) — Limba și literatura română · 55 rezultate · 55 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.82% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 21.82% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 30.91% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 9.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 55 rezultate · 55 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.82% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.45% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 14.55% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 34.55% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 16.36% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 44 rezultate · 44 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 6.82% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 11.36% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 11.36% | |
| 8,00–8,99 | 20 | 45.45% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 54.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 19.23% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 80.77% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 12.00% | |
| B2 | 22 | 88.00% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 56.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 8.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 36.00% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 30.77% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 38.46% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.85% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 19.23% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 38.46% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 19.23% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 42.86% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 12.50% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 9.09% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 27.27% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 16 rezultate · 16 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 18.75% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 75.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 6.25% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 33.33% | |
| B1 | 6 | 40.00% | |
| B2 | 4 | 26.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 16 rezultate · 16 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 2 | 12.50% | |
| Utilizator incepator | 4 | 25.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 62.50% |
E a) — Limba și literatura română · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 6.25% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 37.50% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.25% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 12.50% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 31.25% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 11.11% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 14.29% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 28.57% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 36.84% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 52.63% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 10.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 18 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 17 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 23.53% | |
| Utilizator incepator | 6 | 35.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 41.18% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 44.44% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 38.89% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 33.33% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 27.78% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.56% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.56% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |