Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 68 rezultate · 68 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 51.47% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 36.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 11.76% |
BRAILA · Brăila · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 68 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 68 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 68 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 68 rezultate · 68 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 51.47% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 36.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 11.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 68 rezultate · 66 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 7.58% | |
| A2 | 26 | 39.39% | |
| B1 | 19 | 28.79% | |
| B2 | 16 | 24.24% |
D — Competențe digitale · 68 rezultate · 68 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 7.35% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.47% | |
| Utilizator incepator | 34 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 28 | 41.18% |
E a) — Limba și literatura română · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 7.35% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 8.82% | |
| 5,00–5,99 | 27 | 39.71% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 26.47% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 10.29% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 4.41% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.94% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.47% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 26.47% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 22.06% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 19.12% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 13.24% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.38% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.38% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.38% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 23.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 34.62% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 68 rezultate · 68 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 35 | 51.47% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 36.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 11.76% |
C — Competențe într-o limbă străină · 68 rezultate · 66 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 7.58% | |
| A2 | 26 | 39.39% | |
| B1 | 19 | 28.79% | |
| B2 | 16 | 24.24% |
D — Competențe digitale · 68 rezultate · 68 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 7.35% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 1.47% | |
| Utilizator incepator | 34 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 28 | 41.18% |
E a) — Limba și literatura română · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 7.35% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 8.82% | |
| 5,00–5,99 | 27 | 39.71% | |
| 6,00–6,99 | 18 | 26.47% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 10.29% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 4.41% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.94% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.47% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 26.47% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 22.06% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 19.12% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 13.24% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 5.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.38% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.38% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.38% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 23.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 34.62% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |