Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 113 rezultate · 113 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 10.62% | |
| Utilizator experimentat | 101 | 89.38% |
CLUJ-NAPOCA · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 113 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 113 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 113 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 113 rezultate · 113 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 10.62% | |
| Utilizator experimentat | 101 | 89.38% |
C — Competențe într-o limbă străină · 109 rezultate · 89 niveluri raportate · Stări: 20 (Neraportat: 20)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 5 | 5.62% | |
| B2 | 84 | 94.38% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 25.00% | |
| B2 | 3 | 75.00% |
D — Competențe digitale · 113 rezultate · 111 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 38 | 34.23% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 23.42% | |
| Utilizator nivel mediu | 47 | 42.34% |
E a) — Limba și literatura română · 113 rezultate · 113 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 6.19% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 9.73% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 14.16% | |
| 8,00–8,99 | 40 | 35.40% | |
| 9,00–9,99 | 39 | 34.51% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 113 rezultate · 113 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 4.42% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 15.04% | |
| 8,00–8,99 | 45 | 39.82% | |
| 9,00–9,99 | 46 | 40.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 71 rezultate · 71 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 2.82% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 18.31% | |
| 8,00–8,99 | 31 | 43.66% | |
| 9,00–9,99 | 23 | 32.39% | |
| 10 | 2 | 2.82% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 42 rezultate · 42 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.38% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.38% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 23.81% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 26.19% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 45.24% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 7.41% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 92.59% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 4.35% | |
| B2 | 22 | 95.65% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 37.04% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 18.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 44.44% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 37.04% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 37.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 48.15% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 38.46% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 66.67% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 33.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 3 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 33.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 66.67% |
E a) — Limba și literatura română · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 48 | 88.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 53 rezultate · 48 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 4 | 8.33% | |
| B2 | 44 | 91.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 54 rezultate · 52 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 19 | 36.54% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 30.77% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 32.69% |
E a) — Limba și literatura română · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 35.19% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 35.19% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 35.19% | |
| 9,00–9,99 | 27 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 33 rezultate · 33 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.06% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 15.15% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 51.52% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 21.21% | |
| 10 | 2 | 6.06% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 23.81% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 23.81% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 52.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 6.90% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 93.10% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 15 niveluri raportate · Stări: 11 (Neraportat: 11)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 15 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 33.33% | |
| B2 | 2 | 66.67% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 27.59% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 17.24% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 55.17% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.34% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.34% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.90% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 37.93% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 34.48% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.45% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 41.38% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 34.48% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 45.45% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 45.45% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |