Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 44.44% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 55.56% |
PERIS · Ilfov · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 27 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 27 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 27 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 44.44% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 55.56% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 18.52% | |
| B1 | 6 | 22.22% | |
| B2 | 16 | 59.26% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.41% | |
| Utilizator incepator | 11 | 40.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 48.15% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.81% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 40.74% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 18.52% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.70% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 7.41% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 42.86% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 21.05% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 26.32% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 21.05% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.26% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 44.44% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 55.56% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 18.52% | |
| B1 | 6 | 22.22% | |
| B2 | 16 | 59.26% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.41% | |
| Utilizator incepator | 11 | 40.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 48.15% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.81% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 40.74% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 18.52% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.70% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 7.41% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 22.22% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 42.86% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 21.05% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 26.32% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 21.05% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.26% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |