Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 53 rezultate · 53 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 15.09% | |
| Utilizator experimentat | 44 | 83.02% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.89% |
BACAU · Bacău · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 53 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 53 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 53 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 53 rezultate · 53 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 15.09% | |
| Utilizator experimentat | 44 | 83.02% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 53 rezultate · 50 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 12.00% | |
| A2 | 13 | 26.00% | |
| B1 | 16 | 32.00% | |
| B2 | 15 | 30.00% |
D — Competențe digitale · 53 rezultate · 52 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 15.38% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 5.77% | |
| Utilizator incepator | 9 | 17.31% | |
| Utilizator nivel mediu | 32 | 61.54% |
E a) — Limba și literatura română · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.92% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.92% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 32.69% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.15% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 32.69% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 21.15% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.77% | |
| 10 | 1 | 1.92% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 43 rezultate · 42 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 38.10% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 53 rezultate · 53 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 15.09% | |
| Utilizator experimentat | 44 | 83.02% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.89% |
C — Competențe într-o limbă străină · 53 rezultate · 50 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 2, Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 12.00% | |
| A2 | 13 | 26.00% | |
| B1 | 16 | 32.00% | |
| B2 | 15 | 30.00% |
D — Competențe digitale · 53 rezultate · 52 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 15.38% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 5.77% | |
| Utilizator incepator | 9 | 17.31% | |
| Utilizator nivel mediu | 32 | 61.54% |
E a) — Limba și literatura română · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.92% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.92% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 32.69% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.15% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 3.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 53 rezultate · 52 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.85% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 32.69% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 7.69% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 21.15% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 5.77% | |
| 10 | 1 | 1.92% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 43 rezultate · 42 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 38.10% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 30.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |