Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 26.67% | |
| Utilizator experimentat | 33 | 73.33% |
ODOBESTI · Vrancea · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 45 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 45 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 45 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 26.67% | |
| Utilizator experimentat | 33 | 73.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 45 rezultate · 44 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 4.55% | |
| A2 | 10 | 22.73% | |
| B1 | 9 | 20.45% | |
| B2 | 23 | 52.27% |
D — Competențe digitale · 45 rezultate · 45 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 31.11% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 11.11% | |
| Utilizator incepator | 10 | 22.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 16 | 35.56% |
E a) — Limba și literatura română · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.22% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 37.78% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.41% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.93% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.56% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 47.06% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 57.14% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 25.93% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 74.07% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.85% | |
| A2 | 5 | 19.23% | |
| B1 | 6 | 23.08% | |
| B2 | 14 | 53.85% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 22.22% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator incepator | 10 | 37.04% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 37.04% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.70% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.41% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.93% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 47.06% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 57.14% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 27.78% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 72.22% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.56% | |
| A2 | 5 | 27.78% | |
| B1 | 3 | 16.67% | |
| B2 | 9 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 44.44% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 22.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 44.44% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.56% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 22.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |