Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 27.45% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 50.98% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 21.57% |
SALONTA · Bihor · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 51 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 51 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 51 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 27.45% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 50.98% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 21.57% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 7.69% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 92.31% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 72.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 8.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 41 rezultate · 39 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 10.26% | |
| A2 | 9 | 23.08% | |
| B1 | 4 | 10.26% | |
| B2 | 22 | 56.41% |
C — Competențe într-o limbă străină · 10 rezultate · 10 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 10.00% | |
| B1 | 6 | 60.00% | |
| B2 | 3 | 30.00% |
D — Competențe digitale · 51 rezultate · 51 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 21.57% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 25.49% | |
| Utilizator incepator | 10 | 19.61% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 51 rezultate · 51 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 29.41% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 23.53% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 21.57% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 9.80% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 9.80% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 19.23% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 26.92% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 15.38% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 28.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.00% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 44.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 12.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 1 | 8.33% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 35.71% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 26.67% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 20.00% | |
| 10 | 1 | 6.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 36.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 32.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 10.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 40.00% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 44.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 16.00% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 72.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 8.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 10.53% | |
| A2 | 8 | 42.11% | |
| B1 | 1 | 5.26% | |
| B2 | 8 | 42.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 5 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 60.00% | |
| B2 | 2 | 40.00% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 4.00% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 8.00% | |
| Utilizator incepator | 9 | 36.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 52.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 12.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 28.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 12.00% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 44.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 12.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 36.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 32.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 33.33% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 8.33% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 91.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 9.09% | |
| B1 | 2 | 18.18% | |
| B2 | 8 | 72.73% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 11 | 91.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 8.33% |
E a) — Limba și literatura română · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 1 | 8.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 10.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 30.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 10.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 64.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 21.43% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 7.14% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 92.86% |
C — Competențe într-o limbă străină · 10 rezultate · 9 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 22.22% | |
| B1 | 1 | 11.11% | |
| B2 | 6 | 66.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 25.00% | |
| B1 | 2 | 50.00% | |
| B2 | 1 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 71.43% | |
| Utilizator incepator | 1 | 7.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 21.43% |
E a) — Limba și literatura română · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 35.71% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 21.43% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 21.43% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 14.29% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 35.71% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 21.43% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 21.43% | |
| 10 | 1 | 7.14% |