Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 77 rezultate · 77 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 27.27% | |
| Utilizator experimentat | 50 | 64.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 7.79% |
DEVA · Hunedoara · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 77 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 77 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 77 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 77 rezultate · 77 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 21 | 27.27% | |
| Utilizator experimentat | 50 | 64.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 7.79% |
C — Competențe într-o limbă străină · 77 rezultate · 61 niveluri raportate · Stări: 16 (Neraportat: 16)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 1.64% | |
| A2 | 11 | 18.03% | |
| B1 | 8 | 13.11% | |
| B2 | 41 | 67.21% |
D — Competențe digitale · 77 rezultate · 77 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 26 | 33.77% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 28.57% | |
| Utilizator incepator | 7 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 28.57% |
E a) — Limba și literatura română · 77 rezultate · 76 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 6.58% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 19.74% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 19.74% | |
| 8,00–8,99 | 24 | 31.58% | |
| 9,00–9,99 | 17 | 22.37% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 77 rezultate · 76 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.63% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 13.16% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 18.42% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 10.53% | |
| 8,00–8,99 | 27 | 35.53% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 18.42% | |
| 10 | 1 | 1.32% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 50 rezultate · 49 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.04% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.12% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 26.53% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 30.61% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 32.65% | |
| 10 | 1 | 2.04% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 31.25% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 18.75% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 18.18% | |
| 10 | 1 | 9.09% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 83.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.17% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 14 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 7.14% | |
| B1 | 1 | 7.14% | |
| B2 | 12 | 85.71% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 37.50% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 23 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 65.22% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 17.39% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 23 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 17.39% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 60.87% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 17.39% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 16 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 37.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 60.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 41.67% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 45.83% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 12.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 8.70% | |
| B1 | 4 | 17.39% | |
| B2 | 17 | 73.91% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 37.50% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 20.83% | |
| Utilizator incepator | 2 | 8.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 20.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 29.17% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 25.00% | |
| 10 | 1 | 6.25% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 27.59% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 65.52% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 6.90% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.17% | |
| A2 | 8 | 33.33% | |
| B1 | 3 | 12.50% | |
| B2 | 12 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 31.03% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 27.59% | |
| Utilizator incepator | 4 | 13.79% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 27.59% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 13.79% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 20.69% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.24% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 27.59% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.34% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 24.14% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.90% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 24.14% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 27.59% | |
| 10 | 1 | 3.45% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 29.41% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 23.53% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 35.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 1 | 16.67% |