Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 48 rezultate · 48 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 18.75% | |
| Utilizator experimentat | 32 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 14.58% |
CHISINEU-CRIS · Arad · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 48 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 48 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 48 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 48 rezultate · 48 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 18.75% | |
| Utilizator experimentat | 32 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 14.58% |
C — Competențe într-o limbă străină · 48 rezultate · 47 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 13 | 27.66% | |
| A2 | 17 | 36.17% | |
| B1 | 8 | 17.02% | |
| B2 | 9 | 19.15% |
D — Competențe digitale · 48 rezultate · 48 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 2.08% | |
| Utilizator incepator | 34 | 70.83% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 27.08% |
E a) — Limba și literatura română · 48 rezultate · 48 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 10.42% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 6.25% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 6.25% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 14.58% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 29.17% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 22.92% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 10.42% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 48 rezultate · 45 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 14 | 31.11% | |
| 2,00–2,99 | 4 | 8.89% | |
| 3,00–3,99 | 9 | 20.00% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 15.56% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 15.56% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.89% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 27 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 11.11% | |
| 2,00–2,99 | 12 | 44.44% | |
| 3,00–3,99 | 6 | 22.22% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.53% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.79% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 42.11% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 26.32% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.26% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 75.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 25.00% | |
| A2 | 4 | 33.33% | |
| B1 | 2 | 16.67% | |
| B2 | 3 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 9 | 75.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 41.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 8.33% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 41.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 10.53% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 78.95% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 10.53% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 10.53% | |
| A2 | 9 | 47.37% | |
| B1 | 4 | 21.05% | |
| B2 | 4 | 21.05% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 5.26% | |
| Utilizator incepator | 10 | 52.63% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 42.11% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 47.37% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 21.05% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 21.05% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 15.79% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 26.32% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 15.79% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 10.53% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 10.53% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.53% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.79% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 42.11% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 26.32% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.26% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 23.53% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 47.06% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 29.41% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 50.00% | |
| A2 | 4 | 25.00% | |
| B1 | 2 | 12.50% | |
| B2 | 2 | 12.50% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 15 | 88.24% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 11.76% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 29.41% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 17.65% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 11.76% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 17.65% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 14 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 9 | 64.29% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 15 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 3 | 20.00% | |
| 2,00–2,99 | 9 | 60.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |