Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 166 rezultate · 166 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 166 | 100.00% |
BREAZA DE SUS · Prahova · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 166 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 166 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 166 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 166 rezultate · 166 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 166 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 166 rezultate · 133 niveluri raportate · Stări: 33 (Neraportat: 33)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 133 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 166 rezultate · 145 niveluri raportate · Stări: 21 (Neraportat: 21)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 53 | 36.55% | |
| Utilizator experimentat | 74 | 51.03% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 12.41% |
E a) — Limba și literatura română · 166 rezultate · 166 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 3.61% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 9.64% | |
| 7,00–7,99 | 26 | 15.66% | |
| 8,00–8,99 | 76 | 45.78% | |
| 9,00–9,99 | 42 | 25.30% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 166 rezultate · 166 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 4.82% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 10.24% | |
| 8,00–8,99 | 53 | 31.93% | |
| 9,00–9,99 | 81 | 48.80% | |
| 10 | 7 | 4.22% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 8.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 113 rezultate · 113 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 0.88% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 7.08% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 8.85% | |
| 8,00–8,99 | 32 | 28.32% | |
| 9,00–9,99 | 60 | 53.10% | |
| 10 | 2 | 1.77% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.70% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 5.41% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 13.51% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 21.62% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 56.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 166 rezultate · 166 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 166 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 166 rezultate · 133 niveluri raportate · Stări: 33 (Neraportat: 33)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 133 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 166 rezultate · 145 niveluri raportate · Stări: 21 (Neraportat: 21)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 53 | 36.55% | |
| Utilizator experimentat | 74 | 51.03% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 12.41% |
E a) — Limba și literatura română · 166 rezultate · 166 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 3.61% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 9.64% | |
| 7,00–7,99 | 26 | 15.66% | |
| 8,00–8,99 | 76 | 45.78% | |
| 9,00–9,99 | 42 | 25.30% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 166 rezultate · 166 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 4.82% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 10.24% | |
| 8,00–8,99 | 53 | 31.93% | |
| 9,00–9,99 | 81 | 48.80% | |
| 10 | 7 | 4.22% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 8.33% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 113 rezultate · 113 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 0.88% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 7.08% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 8.85% | |
| 8,00–8,99 | 32 | 28.32% | |
| 9,00–9,99 | 60 | 53.10% | |
| 10 | 2 | 1.77% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.70% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 5.41% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 13.51% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 21.62% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 56.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |