Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 46 | 85.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 3.70% |
BUCURESTI SECTORUL 4 · București · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 54 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 54 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 54 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 54 rezultate · 54 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 11.11% | |
| Utilizator experimentat | 46 | 85.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 3.70% |
C — Competențe într-o limbă străină · 53 rezultate · 43 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 9.30% | |
| B1 | 6 | 13.95% | |
| B2 | 33 | 76.74% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 54 rezultate · 31 niveluri raportate · Stări: 23 (Neraportat: 23)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 9.68% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 16.13% | |
| Utilizator incepator | 4 | 12.90% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 61.29% |
E a) — Limba și literatura română · 54 rezultate · 54 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.56% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 12.96% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 9.26% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 31.48% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 38.89% | |
| 10 | 1 | 1.85% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.93% | |
| 10 | 2 | 7.41% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 40.74% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 33.33% | |
| 10 | 2 | 7.41% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 57.14% | |
| 10 | 1 | 7.14% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 45.45% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 36.36% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 38.46% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 46.15% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 18.52% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 74.07% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 7.41% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 13.64% | |
| B1 | 5 | 22.73% | |
| B2 | 14 | 63.64% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 13 niveluri raportate · Stări: 14 (Neraportat: 14)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 15.38% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 7.69% | |
| Utilizator incepator | 3 | 23.08% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 53.85% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.41% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 18.52% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 40.74% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 18.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.93% | |
| 10 | 2 | 7.41% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 38.46% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.69% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 30.77% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 46.15% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 96.30% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.76% | |
| B1 | 1 | 4.76% | |
| B2 | 19 | 90.48% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 5.56% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 22.22% | |
| Utilizator incepator | 1 | 5.56% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 66.67% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 59.26% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 40.74% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 33.33% | |
| 10 | 2 | 7.41% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 57.14% | |
| 10 | 1 | 7.14% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 45.45% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 36.36% | |
| 10 | 0 | 0.00% |