Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 25.58% | |
| Utilizator experimentat | 30 | 69.77% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 4.65% |
RESITA · Caraș-Severin · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 43 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 43 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 43 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 25.58% | |
| Utilizator experimentat | 30 | 69.77% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 4.65% |
C — Competențe într-o limbă străină · 43 rezultate · 33 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 9.09% | |
| B1 | 7 | 21.21% | |
| B2 | 23 | 69.70% |
D — Competențe digitale · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 20.93% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 4.65% | |
| Utilizator incepator | 12 | 27.91% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 46.51% |
E a) — Limba și literatura română · 43 rezultate · 43 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.65% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 6.98% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 37.21% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 20.93% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 9.30% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 16.28% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.65% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 40 rezultate · 40 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.50% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 22.50% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 22.50% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 17.50% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 17.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 66.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.45% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 24.14% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.69% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 27.50% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 67.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 5.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 40 rezultate · 33 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 9.09% | |
| B1 | 7 | 21.21% | |
| B2 | 23 | 69.70% |
D — Competențe digitale · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 17.50% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 5.00% | |
| Utilizator incepator | 12 | 30.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 47.50% |
E a) — Limba și literatura română · 40 rezultate · 40 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 7.50% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 22.50% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 7.50% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 5.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 40 rezultate · 40 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.50% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 22.50% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 22.50% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 17.50% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 17.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.45% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 24.14% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 20.69% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 20.69% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 13.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 3 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 66.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 66.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |