Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 74 rezultate · 74 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 10.81% | |
| Utilizator experimentat | 65 | 87.84% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.35% |
BAIA MARE · Maramureș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 74 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 74 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 74 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 74 rezultate · 74 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 10.81% | |
| Utilizator experimentat | 65 | 87.84% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.35% |
C — Competențe într-o limbă străină · 74 rezultate · 65 niveluri raportate · Stări: 9 (Neraportat: 9)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 1.54% | |
| A2 | 5 | 7.69% | |
| B1 | 6 | 9.23% | |
| B2 | 53 | 81.54% |
D — Competențe digitale · 74 rezultate · 72 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 18 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 29.17% | |
| Utilizator incepator | 5 | 6.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 28 | 38.89% |
E a) — Limba și literatura română · 74 rezultate · 74 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.35% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 14.86% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 12.16% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 18.92% | |
| 8,00–8,99 | 26 | 35.14% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 16.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 74 rezultate · 74 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.35% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.35% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 9.46% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 17.57% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 21.62% | |
| 8,00–8,99 | 21 | 28.38% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 17.57% | |
| 10 | 2 | 2.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 14.29% | |
| 10 | 1 | 7.14% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 57 rezultate · 57 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.75% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.75% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.51% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 7.02% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 22.81% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 31.58% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 7.69% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 92.31% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.76% | |
| B1 | 3 | 14.29% | |
| B2 | 17 | 80.95% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 26.92% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 26.92% | |
| Utilizator incepator | 2 | 7.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 38.46% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 11.54% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.54% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 42.31% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.85% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.85% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 26.92% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 30.77% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 19.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 20.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.52% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 23.81% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 16.00% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 84.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 21 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.76% | |
| B1 | 2 | 9.52% | |
| B2 | 18 | 85.71% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 39.13% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 30.43% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 28.00% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 24.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 32.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 16.00% | |
| 10 | 1 | 4.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 8.70% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 86.96% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.35% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.35% | |
| A2 | 3 | 13.04% | |
| B1 | 1 | 4.35% | |
| B2 | 18 | 78.26% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 17.39% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 21.74% | |
| Utilizator incepator | 3 | 13.04% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 47.83% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.35% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 26.09% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 34.78% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 13.04% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 17.39% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 17.39% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 17.39% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 17.39% | |
| 10 | 1 | 4.35% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 4.76% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.76% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 38.10% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |