Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 46.51% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 53.49% |
CLUJ-NAPOCA · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 43 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 43 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 43 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 46.51% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 53.49% |
C — Competențe într-o limbă străină · 43 rezultate · 41 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 9.76% | |
| B1 | 6 | 14.63% | |
| B2 | 31 | 75.61% |
D — Competențe digitale · 43 rezultate · 43 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 18 | 41.86% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 23.26% | |
| Utilizator incepator | 1 | 2.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 32.56% |
E a) — Limba și literatura română · 43 rezultate · 43 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.33% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 4.65% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 32.56% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 39.53% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 9.30% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 9.30% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 43 rezultate · 43 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.33% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.33% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 30.23% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 16.28% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 32.56% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 13.95% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 36 rezultate · 36 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 2.78% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.78% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 13.89% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 50.00% | |
| B2 | 2 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 25.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 25.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 50.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 25.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 50.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 66.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 12.50% | |
| B2 | 14 | 87.50% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 22.22% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 27.78% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 44.44% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.56% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.56% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 27.78% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 47.62% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 52.38% |
C — Competențe într-o limbă străină · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 9.52% | |
| B1 | 4 | 19.05% | |
| B2 | 15 | 71.43% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 38.10% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 28.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 38.10% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.52% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.52% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 38.10% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 35.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 10.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |