Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 98 rezultate · 98 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 2.04% | |
| Utilizator experimentat | 96 | 97.96% |
CAMPULUNG · Argeș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 98 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 98 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 98 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 98 rezultate · 98 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 2.04% | |
| Utilizator experimentat | 96 | 97.96% |
C — Competențe într-o limbă străină · 98 rezultate · 93 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 2.15% | |
| A2 | 17 | 18.28% | |
| B1 | 29 | 31.18% | |
| B2 | 45 | 48.39% |
D — Competențe digitale · 98 rezultate · 98 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 11.22% | |
| Utilizator experimentat | 40 | 40.82% | |
| Utilizator incepator | 8 | 8.16% | |
| Utilizator nivel mediu | 39 | 39.80% |
E a) — Limba și literatura română · 98 rezultate · 98 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.02% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.02% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 16.33% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 15 | 15.31% | |
| 8,00–8,99 | 24 | 24.49% | |
| 9,00–9,99 | 27 | 27.55% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 6.12% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.12% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 32.65% | |
| 8,00–8,99 | 21 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 12.24% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.04% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.04% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.04% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.16% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 24 | 48.98% | |
| 10 | 4 | 8.16% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 97 rezultate · 97 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.06% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.03% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 4.12% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 6.19% | |
| 8,00–8,99 | 30 | 30.93% | |
| 9,00–9,99 | 52 | 53.61% | |
| 10 | 2 | 2.06% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 5.26% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 94.74% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 10.53% | |
| A2 | 10 | 52.63% | |
| B1 | 3 | 15.79% | |
| B2 | 4 | 21.05% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 21.05% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.26% | |
| Utilizator incepator | 3 | 15.79% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 57.89% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 36.84% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 26.32% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 10.53% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 10.53% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 47.37% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 36.84% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.26% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.53% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.26% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 36.84% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 47.37% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.33% | |
| Utilizator experimentat | 29 | 96.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 29 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 10.34% | |
| B1 | 10 | 34.48% | |
| B2 | 16 | 55.17% |
D — Competențe digitale · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 6.67% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.33% | |
| Utilizator incepator | 5 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 73.33% |
E a) — Limba și literatura română · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.33% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 30.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 23.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 23.33% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 13.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 23.33% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 46.67% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.79% | |
| 8,00–8,99 | 15 | 51.72% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 17.24% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 49 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 49 rezultate · 45 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 8.89% | |
| B1 | 16 | 35.56% | |
| B2 | 25 | 55.56% |
D — Competențe digitale · 49 rezultate · 49 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 10.20% | |
| Utilizator experimentat | 38 | 77.55% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 12.24% |
E a) — Limba și literatura română · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 4.08% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 10.20% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 36.73% | |
| 9,00–9,99 | 24 | 48.98% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.04% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.04% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 2.04% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.16% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 24 | 48.98% | |
| 10 | 4 | 8.16% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 49 rezultate · 49 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 2.04% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 16.33% | |
| 9,00–9,99 | 38 | 77.55% | |
| 10 | 2 | 4.08% |