Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 173 rezultate · 173 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 3.47% | |
| Utilizator experimentat | 166 | 95.95% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.58% |
BRASOV · Brașov · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 173 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 173 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 173 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 173 rezultate · 173 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 3.47% | |
| Utilizator experimentat | 166 | 95.95% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.58% |
C — Competențe într-o limbă străină · 115 rezultate · 71 niveluri raportate · Stări: 44 (Neraportat: 44)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 2.82% | |
| B1 | 4 | 5.63% | |
| B2 | 65 | 91.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 15 niveluri raportate · Stări: 16 (Neraportat: 16)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 20.00% | |
| B1 | 4 | 26.67% | |
| B2 | 8 | 53.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 3.70% | |
| B1 | 13 | 48.15% | |
| B2 | 13 | 48.15% |
D — Competențe digitale · 173 rezultate · 163 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 67 | 41.10% | |
| Utilizator experimentat | 49 | 30.06% | |
| Utilizator incepator | 6 | 3.68% | |
| Utilizator nivel mediu | 41 | 25.15% |
E a) — Limba și literatura română · 173 rezultate · 172 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.58% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 2.33% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 5.81% | |
| 7,00–7,99 | 28 | 16.28% | |
| 8,00–8,99 | 57 | 33.14% | |
| 9,00–9,99 | 72 | 41.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 89 rezultate · 89 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.12% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 2.25% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 1.12% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 2.25% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 19.10% | |
| 9,00–9,99 | 56 | 62.92% | |
| 10 | 10 | 11.24% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 37.04% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 29.63% | |
| 10 | 2 | 7.41% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 57 rezultate · 56 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 8.93% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 27 | 48.21% | |
| 10 | 2 | 3.57% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.70% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 5.41% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 2.70% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 21.62% | |
| 9,00–9,99 | 22 | 59.46% | |
| 10 | 3 | 8.11% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 10.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 10.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 20.00% | |
| 10 | 3 | 30.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 37.50% | |
| 10 | 2 | 25.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 9 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 57.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.56% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.56% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 27.78% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 71 rezultate · 71 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 1.41% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 5.63% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 15.49% | |
| 9,00–9,99 | 48 | 67.61% | |
| 10 | 7 | 9.86% |
A — Comunicare orală în limba română · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 5.00% | |
| Utilizator experimentat | 56 | 93.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 8 niveluri raportate · Stări: 21 (Neraportat: 21)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 12.50% | |
| B2 | 7 | 87.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 15 niveluri raportate · Stări: 16 (Neraportat: 16)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 20.00% | |
| B1 | 4 | 26.67% | |
| B2 | 8 | 53.33% |
D — Competențe digitale · 60 rezultate · 60 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 28 | 46.67% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 16.67% | |
| Utilizator incepator | 3 | 5.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 19 | 31.67% |
E a) — Limba și literatura română · 60 rezultate · 60 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 3.33% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 19 | 31.67% | |
| 9,00–9,99 | 26 | 43.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 60 rezultate · 60 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.67% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 1.67% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 37 | 61.67% | |
| 10 | 7 | 11.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 5.88% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 23.53% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 52.94% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 43 rezultate · 43 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.33% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 4.65% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 18.60% | |
| 9,00–9,99 | 28 | 65.12% | |
| 10 | 4 | 9.30% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator experimentat | 26 | 96.30% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 5.00% | |
| B1 | 2 | 10.00% | |
| B2 | 17 | 85.00% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 34.78% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 39.13% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 21.74% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 48.15% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 29.63% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 37.04% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 29.63% | |
| 10 | 2 | 7.41% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 58.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 1 | 50.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 100.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 57 rezultate · 57 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 3.51% | |
| Utilizator experimentat | 55 | 96.49% |
C — Competențe într-o limbă străină · 57 rezultate · 42 niveluri raportate · Stări: 15 (Neraportat: 15)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 2.38% | |
| B1 | 1 | 2.38% | |
| B2 | 40 | 95.24% |
D — Competențe digitale · 57 rezultate · 52 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 22 | 42.31% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 42.31% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 15.38% |
E a) — Limba și literatura română · 57 rezultate · 56 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 5.36% | |
| 7,00–7,99 | 11 | 19.64% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 23.21% | |
| 9,00–9,99 | 29 | 51.79% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 57 rezultate · 56 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 8.93% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 27 | 48.21% | |
| 10 | 2 | 3.57% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 24.00% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 60.00% | |
| 10 | 3 | 12.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 14.29% | |
| 10 | 3 | 42.86% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 16.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 9 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 29 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 1 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 3.70% | |
| B1 | 13 | 48.15% | |
| B2 | 13 | 48.15% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 28 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 32.14% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 28.57% | |
| Utilizator incepator | 2 | 7.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 32.14% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.45% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 10.34% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 13.79% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 41.38% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 31.03% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 29 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.45% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 3.45% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.24% | |
| 9,00–9,99 | 19 | 65.52% | |
| 10 | 3 | 10.34% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 7.14% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 10.71% | |
| 9,00–9,99 | 20 | 71.43% | |
| 10 | 3 | 10.71% |