Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 102 rezultate · 102 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 32.35% | |
| Utilizator experimentat | 46 | 45.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 22.55% |
GALATI · Galați · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 102 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 102 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 102 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 102 rezultate · 102 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 32.35% | |
| Utilizator experimentat | 46 | 45.10% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 22.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 102 rezultate · 100 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 11 | 11.00% | |
| A2 | 26 | 26.00% | |
| B1 | 26 | 26.00% | |
| B2 | 37 | 37.00% |
D — Competențe digitale · 102 rezultate · 99 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 33 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 4.04% | |
| Utilizator incepator | 24 | 24.24% | |
| Utilizator nivel mediu | 38 | 38.38% |
E a) — Limba și literatura română · 102 rezultate · 101 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 3.96% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 7.92% | |
| 5,00–5,99 | 37 | 36.63% | |
| 6,00–6,99 | 29 | 28.71% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 13.86% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 7.92% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 0.99% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 83 rezultate · 83 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 6.02% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 10.84% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 20.48% | |
| 6,00–6,99 | 23 | 27.71% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 21.69% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 6.02% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 6.02% | |
| 10 | 1 | 1.20% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 7 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 42.86% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 75 rezultate · 75 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 4.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 22.67% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 24.00% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 16.00% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 16.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 83 rezultate · 83 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 27 | 32.53% | |
| Utilizator experimentat | 33 | 39.76% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 27.71% |
C — Competențe într-o limbă străină · 83 rezultate · 81 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 11 | 13.58% | |
| A2 | 21 | 25.93% | |
| B1 | 23 | 28.40% | |
| B2 | 26 | 32.10% |
D — Competențe digitale · 83 rezultate · 80 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 30 | 37.50% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 3.75% | |
| Utilizator incepator | 21 | 26.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 26 | 32.50% |
E a) — Limba și literatura română · 83 rezultate · 83 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 4.82% | |
| 4,00–4,99 | 8 | 9.64% | |
| 5,00–5,99 | 34 | 40.96% | |
| 6,00–6,99 | 22 | 26.51% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 14.46% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 3.61% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 83 rezultate · 83 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 6.02% | |
| 4,00–4,99 | 9 | 10.84% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 20.48% | |
| 6,00–6,99 | 23 | 27.71% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 21.69% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 6.02% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 6.02% | |
| 10 | 1 | 1.20% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 75 rezultate · 75 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 4.00% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 5.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 22.67% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 24.00% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 16.00% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 16.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 31.58% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 68.42% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 26.32% | |
| B1 | 3 | 15.79% | |
| B2 | 11 | 57.89% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 15.79% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.26% | |
| Utilizator incepator | 3 | 15.79% | |
| Utilizator nivel mediu | 12 | 63.16% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 38.89% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 27.78% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.56% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 10.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 7 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 42.86% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |