Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 68 rezultate · 68 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 13.24% | |
| Utilizator experimentat | 56 | 82.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 4.41% |
BOTOSANI · Botoșani · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 68 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 68 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 68 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 68 rezultate · 68 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 13.24% | |
| Utilizator experimentat | 56 | 82.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 4.41% |
C — Competențe într-o limbă străină · 68 rezultate · 59 niveluri raportate · Stări: 9 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 1.69% | |
| B1 | 12 | 20.34% | |
| B2 | 46 | 77.97% |
D — Competențe digitale · 68 rezultate · 66 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 34.85% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 15.15% | |
| Utilizator incepator | 10 | 15.15% | |
| Utilizator nivel mediu | 23 | 34.85% |
E a) — Limba și literatura română · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.47% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.94% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 8.82% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 23.53% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 20.59% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 68 rezultate · 68 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.47% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.47% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 17.65% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 14.71% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 26.47% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 22.06% | |
| 10 | 3 | 4.41% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 47 rezultate · 47 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.13% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 10.64% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 19.15% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 8.51% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 38.30% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 17.02% | |
| 10 | 2 | 4.26% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 76.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 9.52% |
C — Competențe într-o limbă străină · 21 rezultate · 18 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 2 | 11.11% | |
| B2 | 16 | 88.89% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 26.32% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 21.05% | |
| Utilizator incepator | 2 | 10.53% | |
| Utilizator nivel mediu | 8 | 42.11% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 23.81% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 1 | 4.76% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 57.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.14% | |
| 10 | 1 | 7.14% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 13.64% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 81.82% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 5.26% | |
| B1 | 2 | 10.53% | |
| B2 | 16 | 84.21% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 31.82% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 4.55% | |
| Utilizator incepator | 3 | 13.64% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 50.00% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.55% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.55% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.55% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 40.91% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 13.64% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 13.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 22.73% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 13.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 13.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 26.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 12.00% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 88.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 3 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 8 | 36.36% | |
| B2 | 14 | 63.64% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 44.00% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 20.00% | |
| Utilizator incepator | 5 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 16.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 12.00% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 32.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 28.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 24.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 32.00% | |
| 10 | 2 | 8.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 18 rezultate · 18 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.56% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.56% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 33.33% | |
| 10 | 1 | 5.56% |