Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 67.86% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.57% |
PASCANI · Iași · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 28 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 28 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 28 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 67.86% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 14.29% | |
| A2 | 14 | 50.00% | |
| B1 | 3 | 10.71% | |
| B2 | 7 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 14.81% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.41% | |
| Utilizator incepator | 11 | 40.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 37.04% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 27 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 55.56% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.93% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 27 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.70% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.41% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 25.93% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.93% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.70% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 21 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 19 | 67.86% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 14.29% | |
| A2 | 14 | 50.00% | |
| B1 | 3 | 10.71% | |
| B2 | 7 | 25.00% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 14.81% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.41% | |
| Utilizator incepator | 11 | 40.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 37.04% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 27 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 55.56% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.93% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 27 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.70% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.70% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.41% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 25.93% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.93% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 25.93% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.70% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 21 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 9.52% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 19.05% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |