Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 41.46% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 24.39% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 34.15% |
CURTEA DE ARGES · Argeș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 41 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 41 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 41 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 41.46% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 24.39% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 34.15% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 13 | 44.83% | |
| B1 | 4 | 13.79% | |
| B2 | 12 | 41.38% |
C — Competențe într-o limbă străină · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 8.33% | |
| A2 | 7 | 58.33% | |
| B1 | 3 | 25.00% | |
| B2 | 1 | 8.33% |
D — Competențe digitale · 41 rezultate · 41 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 60.98% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 39.02% |
E a) — Limba și literatura română · 41 rezultate · 41 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 4.88% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.88% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.44% | |
| 5,00–5,99 | 17 | 41.46% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 14.63% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 7.32% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 19.51% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.88% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 41 rezultate · 39 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.13% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 10.26% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 25.64% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 17.95% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 10.26% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 7.69% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 34 rezultate · 33 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.03% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.12% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 6.06% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 24.24% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 21.21% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 27.27% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.03% | |
| 10 | 1 | 3.03% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 16.67% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 57.89% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 26.32% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 15.79% |
C — Competențe într-o limbă străină · 15 rezultate · 15 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 33.33% | |
| B1 | 1 | 6.67% | |
| B2 | 9 | 60.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 4 rezultate · 4 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 25.00% | |
| A2 | 3 | 75.00% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 42.11% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 57.89% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 10.53% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.79% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 26.32% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.79% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.79% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 10.53% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 18 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.56% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 27.78% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 38.89% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.56% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 11.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.88% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 11.76% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 35.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.88% | |
| 10 | 1 | 5.88% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 27.27% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 22.73% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 8 | 57.14% | |
| B1 | 3 | 21.43% | |
| B2 | 3 | 21.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 50.00% | |
| B1 | 3 | 37.50% | |
| B2 | 1 | 12.50% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 77.27% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 22.73% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 63.64% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.55% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 22.73% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 21 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.52% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 23.81% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 23.81% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.52% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 16 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 18.75% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 37.50% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 18.75% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |