Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 25.81% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 74.19% |
BISTRITA · Bistrița-Năsăud · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 31 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 31 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 31 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 25.81% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 74.19% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 30 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 23.33% | |
| A2 | 8 | 26.67% | |
| B1 | 4 | 13.33% | |
| B2 | 11 | 36.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 45.16% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 12.90% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 41.94% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.23% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 12.90% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 29.03% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 29.03% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 22.58% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.23% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.23% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 9.68% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 22.58% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 19.35% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 19.35% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 19.35% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.45% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 35.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 29.41% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 31.58% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 68.42% |
C — Competențe într-o limbă străină · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 31.58% | |
| A2 | 7 | 36.84% | |
| B1 | 1 | 5.26% | |
| B2 | 5 | 26.32% |
D — Competențe digitale · 19 rezultate · 19 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 42.11% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 5.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 52.63% |
E a) — Limba și literatura română · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.53% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 26.32% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 36.84% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 10.53% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 26.32% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 26.32% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.53% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 5.26% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 35.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 29.41% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 17.65% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 10 | 83.33% |
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 9.09% | |
| A2 | 1 | 9.09% | |
| B1 | 3 | 27.27% | |
| B2 | 6 | 54.55% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 12 rezultate · 12 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 25.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 8.33% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 12 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |