Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 21.74% | |
| Utilizator experimentat | 50 | 54.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 23.91% |
TIMISOARA · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 92 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 92 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 92 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 21.74% | |
| Utilizator experimentat | 50 | 54.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 23.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 92 rezultate · 88 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 4.55% | |
| A2 | 17 | 19.32% | |
| B1 | 11 | 12.50% | |
| B2 | 56 | 63.64% |
D — Competențe digitale · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 1.09% | |
| Utilizator incepator | 71 | 77.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 21.74% |
E a) — Limba și literatura română · 92 rezultate · 92 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 8.70% | |
| 4,00–4,99 | 11 | 11.96% | |
| 5,00–5,99 | 32 | 34.78% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 21.74% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 14.13% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 6.52% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 92 rezultate · 92 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 2.17% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 22.83% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 18.48% | |
| 7,00–7,99 | 22 | 23.91% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 15.22% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 82 rezultate · 82 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.22% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 3.66% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.44% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.44% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 15.85% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 19.51% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 19.51% | |
| 8,00–8,99 | 22 | 26.83% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 8.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 21.74% | |
| Utilizator experimentat | 50 | 54.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 22 | 23.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 92 rezultate · 88 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 4.55% | |
| A2 | 17 | 19.32% | |
| B1 | 11 | 12.50% | |
| B2 | 56 | 63.64% |
D — Competențe digitale · 92 rezultate · 92 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 1.09% | |
| Utilizator incepator | 71 | 77.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 20 | 21.74% |
E a) — Limba și literatura română · 92 rezultate · 92 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 8 | 8.70% | |
| 4,00–4,99 | 11 | 11.96% | |
| 5,00–5,99 | 32 | 34.78% | |
| 6,00–6,99 | 20 | 21.74% | |
| 7,00–7,99 | 13 | 14.13% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 6.52% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 92 rezultate · 92 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 2.17% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 22.83% | |
| 6,00–6,99 | 17 | 18.48% | |
| 7,00–7,99 | 22 | 23.91% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 15.22% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 82 rezultate · 82 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.22% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 3.66% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 2.44% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.44% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 15.85% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 19.51% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 19.51% | |
| 8,00–8,99 | 22 | 26.83% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 8.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |