Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 17.14% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 77.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 5.71% |
MOZACENI · Argeș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 35 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 35 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 35 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 17.14% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 77.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 5.71% |
C — Competențe într-o limbă străină · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 10 | 28.57% | |
| B1 | 10 | 28.57% | |
| B2 | 15 | 42.86% |
D — Competențe digitale · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 17.14% | |
| Utilizator incepator | 9 | 25.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 37.14% |
E a) — Limba și literatura română · 35 rezultate · 35 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.71% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 17.14% | |
| 5,00–5,99 | 13 | 37.14% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 11.43% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 35 rezultate · 33 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.06% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 21.21% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 12.12% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 12.12% | |
| 10 | 1 | 3.03% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 4 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 12.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 24.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 24.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 32.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 7.69% | |
| Utilizator experimentat | 23 | 88.46% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.85% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 19.23% | |
| B1 | 7 | 26.92% | |
| B2 | 14 | 53.85% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 23.08% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 23.08% | |
| Utilizator incepator | 5 | 19.23% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 34.62% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.54% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 42.31% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.85% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.69% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.54% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.85% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 23.08% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 15.38% | |
| 10 | 1 | 3.85% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 12.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 24.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 24.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 32.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 44.44% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 44.44% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 11.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 5 | 55.56% | |
| B1 | 3 | 33.33% | |
| B2 | 1 | 11.11% |
D — Competențe digitale · 9 rezultate · 9 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 11.11% | |
| Utilizator incepator | 4 | 44.44% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 44.44% |
E a) — Limba și literatura română · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 22.22% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 9 rezultate · 7 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 28.57% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 4 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 25.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |