Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 36 rezultate · 36 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 41.67% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 55.56% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 2.78% |
HOTARELE · Giurgiu · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 36 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 36 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 36 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 36 rezultate · 36 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 41.67% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 55.56% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 2.78% |
C — Competențe într-o limbă străină · 36 rezultate · 33 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 13 | 39.39% | |
| A2 | 6 | 18.18% | |
| B1 | 7 | 21.21% | |
| B2 | 7 | 21.21% |
D — Competențe digitale · 36 rezultate · 35 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 37.14% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 22.86% | |
| Utilizator incepator | 3 | 8.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 31.43% |
E a) — Limba și literatura română · 36 rezultate · 36 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.78% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 11 | 30.56% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 11.11% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.86% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.86% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 17.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 35 rezultate · 35 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.86% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.86% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 17.14% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 25.71% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 31.43% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 17.14% | |
| 10 | 1 | 2.86% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 35.71% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 60.71% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 10 | 40.00% | |
| A2 | 4 | 16.00% | |
| B1 | 5 | 20.00% | |
| B2 | 6 | 24.00% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 27 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 25.93% | |
| Utilizator incepator | 2 | 7.41% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.57% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 17.86% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 32.14% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.86% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.86% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.86% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 17.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.70% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 29.63% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 29.63% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 18.52% | |
| 10 | 1 | 3.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 100.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 62.50% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 37.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 37.50% | |
| A2 | 2 | 25.00% | |
| B1 | 2 | 25.00% | |
| B2 | 1 | 12.50% |
D — Competențe digitale · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 12.50% | |
| Utilizator incepator | 1 | 12.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 37.50% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |