Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 117 rezultate · 117 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 47 | 40.17% | |
| Utilizator experimentat | 67 | 57.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 2.56% |
TIMISOARA · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 117 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 117 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 117 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 117 rezultate · 117 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 47 | 40.17% | |
| Utilizator experimentat | 67 | 57.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 2.56% |
C — Competențe într-o limbă străină · 116 rezultate · 101 niveluri raportate · Stări: 15 (Neraportat: 15)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 3.96% | |
| A2 | 12 | 11.88% | |
| B1 | 28 | 27.72% | |
| B2 | 57 | 56.44% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 117 rezultate · 89 niveluri raportate · Stări: 28 (Neraportat: 28)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 27 | 30.34% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 20.22% | |
| Utilizator incepator | 7 | 7.87% | |
| Utilizator nivel mediu | 37 | 41.57% |
E a) — Limba și literatura română · 117 rezultate · 116 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 0.86% | |
| 5,00–5,99 | 21 | 18.10% | |
| 6,00–6,99 | 36 | 31.03% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 18.10% | |
| 8,00–8,99 | 27 | 23.28% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 8.62% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 117 rezultate · 116 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.86% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 2.59% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 12.93% | |
| 7,00–7,99 | 29 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 49 | 42.24% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 12.93% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 20 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 5.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 10.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 30.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 15.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 10.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 17.65% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 35.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 58 rezultate · 58 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.72% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 8.62% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 27.59% | |
| 8,00–8,99 | 25 | 43.10% | |
| 9,00–9,99 | 11 | 18.97% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.67% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 35 rezultate · 35 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 42.86% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 57.14% |
C — Competențe într-o limbă străină · 35 rezultate · 31 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 6.45% | |
| A2 | 6 | 19.35% | |
| B1 | 7 | 22.58% | |
| B2 | 16 | 51.61% |
D — Competențe digitale · 35 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 11 (Neraportat: 11)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 16.67% | |
| Utilizator incepator | 3 | 12.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 37.50% |
E a) — Limba și literatura română · 35 rezultate · 35 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 17.14% | |
| 6,00–6,99 | 12 | 34.29% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 11.43% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 17.14% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 35 rezultate · 35 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 5.71% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 25.71% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 37.14% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.23% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 9.68% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 32.26% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 35.48% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 19.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 75.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 44 rezultate · 44 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 22.73% | |
| Utilizator experimentat | 34 | 77.27% |
C — Competențe într-o limbă străină · 43 rezultate · 37 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 2.70% | |
| A2 | 4 | 10.81% | |
| B1 | 8 | 21.62% | |
| B2 | 24 | 64.86% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 44 rezultate · 37 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 27.03% | |
| Utilizator experimentat | 8 | 21.62% | |
| Utilizator incepator | 2 | 5.41% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 45.95% |
E a) — Limba și literatura română · 44 rezultate · 44 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 13.64% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 20.45% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 22.73% | |
| 8,00–8,99 | 16 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 6.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 44 rezultate · 44 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.27% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 20.45% | |
| 8,00–8,99 | 22 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.41% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 22.22% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 51.85% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 18.52% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 36.36% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 18 rezultate · 18 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 33.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 16.67% |
C — Competențe într-o limbă străină · 18 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 12.50% | |
| B1 | 8 | 50.00% | |
| B2 | 6 | 37.50% |
D — Competențe digitale · 18 rezultate · 14 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 35.71% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 14.29% | |
| Utilizator incepator | 1 | 7.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 42.86% |
E a) — Limba și literatura română · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.88% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 35.29% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 41.18% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 17.65% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 18 rezultate · 17 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.88% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 11.76% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 11.76% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.88% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 29.41% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 35.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 12 rezultate · 11 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 9.09% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 36.36% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 65.00% | |
| Utilizator experimentat | 7 | 35.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 17 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 5.88% | |
| B1 | 5 | 29.41% | |
| B2 | 11 | 64.71% |
D — Competențe digitale · 20 rezultate · 14 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 28.57% | |
| Utilizator incepator | 1 | 7.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 35.71% |
E a) — Limba și literatura română · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 15.00% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 40.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 5.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 30.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 11.11% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 44.44% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 27.27% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |