Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 70 rezultate · 70 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 56 | 80.00% |
SATU MARE · Satu Mare · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 70 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 70 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 70 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 70 rezultate · 70 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 20.00% | |
| Utilizator experimentat | 56 | 80.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 70 rezultate · 69 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 16 | 23.19% | |
| B1 | 16 | 23.19% | |
| B2 | 37 | 53.62% |
D — Competențe digitale · 70 rezultate · 42 niveluri raportate · Stări: 28 (Neraportat: 28)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 35.71% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 26.19% | |
| Utilizator incepator | 1 | 2.38% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 35.71% |
E a) — Limba și literatura română · 70 rezultate · 70 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.86% | |
| 5,00–5,99 | 23 | 32.86% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 16 | 22.86% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 12.86% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 70 rezultate · 70 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.43% | |
| 5,00–5,99 | 14 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 23 | 32.86% | |
| 7,00–7,99 | 19 | 27.14% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 4.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 62 rezultate · 62 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 9.68% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 19.35% | |
| 8,00–8,99 | 30 | 48.39% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 19.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 75.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 9.09% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 90.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 27.27% | |
| B1 | 7 | 31.82% | |
| B2 | 9 | 40.91% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 7 niveluri raportate · Stări: 15 (Neraportat: 15)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 14.29% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 28.57% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 57.14% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 40.91% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 22.73% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 9.09% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 31.82% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 13.64% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 45.45% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.14% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 75.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 87.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 13.04% | |
| B1 | 2 | 8.70% | |
| B2 | 18 | 78.26% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 16 niveluri raportate · Stări: 8 (Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 25.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 20.83% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 29.17% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.33% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 41.67% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.83% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.17% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 54.17% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 37.50% | |
| Utilizator experimentat | 15 | 62.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 7 | 29.17% | |
| B1 | 7 | 29.17% | |
| B2 | 10 | 41.67% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 19 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 31.58% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 26.32% | |
| Utilizator incepator | 1 | 5.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 36.84% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 8.33% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 37.50% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 20.83% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 20.83% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 41.67% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.17% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 20.83% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 45.83% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 12.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |