Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 112 rezultate · 112 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 15.18% | |
| Utilizator experimentat | 91 | 81.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 3.57% |
SATU MARE · Satu Mare · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 112 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 112 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 112 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 112 rezultate · 112 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 15.18% | |
| Utilizator experimentat | 91 | 81.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 4 | 3.57% |
C — Competențe într-o limbă străină · 110 rezultate · 108 niveluri raportate · Stări: 2 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 2.78% | |
| A2 | 17 | 15.74% | |
| B1 | 22 | 20.37% | |
| B2 | 66 | 61.11% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 112 rezultate · 111 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 24 | 21.62% | |
| Utilizator experimentat | 56 | 50.45% | |
| Utilizator incepator | 4 | 3.60% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 24.32% |
E a) — Limba și literatura română · 112 rezultate · 112 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 1.79% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 1.79% | |
| 5,00–5,99 | 28 | 25.00% | |
| 6,00–6,99 | 29 | 25.89% | |
| 7,00–7,99 | 30 | 26.79% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 15.18% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 3.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 112 rezultate · 112 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 0.89% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.89% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 0.89% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 2.68% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 8.93% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 37 | 33.04% | |
| 8,00–8,99 | 33 | 29.46% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 8.93% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 112 rezultate · 112 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.89% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 1.79% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 2.68% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 4.46% | |
| 6,00–6,99 | 14 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 31 | 27.68% | |
| 8,00–8,99 | 33 | 29.46% | |
| 9,00–9,99 | 22 | 19.64% | |
| 10 | 1 | 0.89% |
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 12.90% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 77.42% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 9.68% |
C — Competențe într-o limbă străină · 30 rezultate · 29 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 3.45% | |
| A2 | 6 | 20.69% | |
| B1 | 2 | 6.90% | |
| B2 | 20 | 68.97% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 9.68% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 67.74% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 22.58% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 6.45% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.45% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 19.35% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 19.35% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 25.81% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 16.13% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.45% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.23% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.23% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.23% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.23% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 16.13% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.90% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 19.35% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 32.26% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 6.45% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.23% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 6.45% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 9.68% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.90% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 25.81% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 19.35% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 22.58% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 58 rezultate · 58 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 20.69% | |
| Utilizator experimentat | 46 | 79.31% |
C — Competențe într-o limbă străină · 57 rezultate · 56 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 1.79% | |
| A2 | 9 | 16.07% | |
| B1 | 14 | 25.00% | |
| B2 | 32 | 57.14% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 58 rezultate · 57 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 14 | 24.56% | |
| Utilizator experimentat | 32 | 56.14% | |
| Utilizator incepator | 1 | 1.75% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 17.54% |
E a) — Limba și literatura română · 58 rezultate · 58 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 25.86% | |
| 6,00–6,99 | 16 | 27.59% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 29.31% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 15.52% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 1.72% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 58 rezultate · 58 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 3.45% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.17% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 13.79% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 36.21% | |
| 8,00–8,99 | 17 | 29.31% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 12.07% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 58 rezultate · 58 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 3.45% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.72% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.72% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 6.90% | |
| 7,00–7,99 | 14 | 24.14% | |
| 8,00–8,99 | 22 | 37.93% | |
| 9,00–9,99 | 13 | 22.41% | |
| 10 | 1 | 1.72% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 4.35% | |
| Utilizator experimentat | 21 | 91.30% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.35% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.35% | |
| A2 | 2 | 8.70% | |
| B1 | 6 | 26.09% | |
| B2 | 14 | 60.87% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 30.43% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 13.04% | |
| Utilizator incepator | 3 | 13.04% | |
| Utilizator nivel mediu | 10 | 43.48% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 30.43% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 30.43% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 13.04% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.70% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 17.39% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 43.48% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 26.09% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.35% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 26.09% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 39.13% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |