Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 22.50% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 77.50% |
BAIA MARE · Maramureș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 40 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 40 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 40 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 22.50% | |
| Utilizator experimentat | 31 | 77.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 7 | 17.50% | |
| A2 | 8 | 20.00% | |
| B1 | 14 | 35.00% | |
| B2 | 11 | 27.50% |
D — Competențe digitale · 40 rezultate · 40 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 9 | 22.50% | |
| Utilizator incepator | 7 | 17.50% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 35.00% |
E a) — Limba și literatura română · 40 rezultate · 40 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 5.00% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 17.50% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 22.50% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 23 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 30.43% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 30.43% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.70% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 31.25% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 66.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.70% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.70% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.70% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 18.92% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 18.92% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 27.03% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 21.62% | |
| 10 | 2 | 5.41% |
A — Comunicare orală în limba română · 16 rezultate · 16 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 18.75% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 81.25% |
C — Competențe într-o limbă străină · 16 rezultate · 16 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 6.25% | |
| A2 | 5 | 31.25% | |
| B1 | 3 | 18.75% | |
| B2 | 7 | 43.75% |
D — Competențe digitale · 16 rezultate · 16 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 31.25% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 31.25% | |
| Utilizator incepator | 1 | 6.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 31.25% |
E a) — Limba și literatura română · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 37.50% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 6.25% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 31.25% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 18.75% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 43.75% | |
| 10 | 1 | 6.25% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 75.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 6 | 25.00% | |
| A2 | 3 | 12.50% | |
| B1 | 11 | 45.83% | |
| B2 | 4 | 16.67% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.83% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 16.67% | |
| Utilizator incepator | 6 | 25.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 37.50% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 8.33% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 20.83% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 29.17% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 23 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 30.43% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 30.43% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.70% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 66.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 4.76% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.76% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.76% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 19.05% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 19.05% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 38.10% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.76% | |
| 10 | 1 | 4.76% |