Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 58.82% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 35.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 5.88% |
SIGHISOARA · Mureș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 17 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 17 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 17 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 58.82% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 35.29% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 5.88% |
C — Competențe într-o limbă străină · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 23.53% | |
| A2 | 7 | 41.18% | |
| B1 | 4 | 23.53% | |
| B2 | 2 | 11.76% |
D — Competențe digitale · 17 rezultate · 17 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 29.41% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 23.53% | |
| Utilizator incepator | 3 | 17.65% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 29.41% |
E a) — Limba și literatura română · 17 rezultate · 15 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 6.67% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 26.67% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 53.33% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 6.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 17 rezultate · 13 note raportate · Stări: 4 (Fără notă validă: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 15.38% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 15.38% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 23.08% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 23.08% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 9 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 11.11% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 33.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 50.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 4 | 66.67% | |
| B1 | 1 | 16.67% | |
| B2 | 1 | 16.67% |
D — Competențe digitale · 6 rezultate · 6 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 50.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 33.33% |
E a) — Limba și literatura română · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 66.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 6 rezultate · 5 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 63.64% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 27.27% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 9.09% |
C — Competențe într-o limbă străină · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 36.36% | |
| A2 | 3 | 27.27% | |
| B1 | 3 | 27.27% | |
| B2 | 1 | 9.09% |
D — Competențe digitale · 11 rezultate · 11 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 18.18% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 27.27% | |
| Utilizator incepator | 3 | 27.27% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 27.27% |
E a) — Limba și literatura română · 11 rezultate · 9 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 44.44% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 11.11% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 11 rezultate · 8 note raportate · Stări: 3 (Fără notă validă: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 25.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 25.00% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 37.50% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 9 note raportate · Stări: 2 (Fără notă validă: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 11.11% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 33.33% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 11.11% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |