Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 23.08% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 69.23% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 7.69% |
TIMISOARA · Timiș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 39 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 39 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 39 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 23.08% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 69.23% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 7.69% |
C — Competențe într-o limbă străină · 39 rezultate · 37 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 9 | 24.32% | |
| B1 | 11 | 29.73% | |
| B2 | 17 | 45.95% |
D — Competențe digitale · 39 rezultate · 37 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 2.70% | |
| Utilizator incepator | 19 | 51.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 45.95% |
E a) — Limba și literatura română · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.56% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 17.95% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 46.15% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 17.95% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 10.26% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 5.13% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.56% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 10.26% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.56% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 28.21% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 20.51% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 12.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 21.74% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 34.78% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.70% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 23.08% | |
| Utilizator experimentat | 27 | 69.23% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 7.69% |
C — Competențe într-o limbă străină · 39 rezultate · 37 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 9 | 24.32% | |
| B1 | 11 | 29.73% | |
| B2 | 17 | 45.95% |
D — Competențe digitale · 39 rezultate · 37 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 2.70% | |
| Utilizator incepator | 19 | 51.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 17 | 45.95% |
E a) — Limba și literatura română · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.56% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 17.95% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 46.15% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 17.95% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 10.26% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 5.13% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 39 rezultate · 39 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.56% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 10.26% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.56% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 28.21% | |
| 6,00–6,99 | 8 | 20.51% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 7.69% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 12.82% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 14 rezultate · 14 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 7.14% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 21.74% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 34.78% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.70% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |