Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 9.68% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 90.32% |
VOLUNTARI · Ilfov · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 31 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 31 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 31 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 9.68% | |
| Utilizator experimentat | 28 | 90.32% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 31 (Neraportat: 31)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 10 niveluri raportate · Stări: 21 (Neraportat: 21)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 30.00% | |
| Utilizator incepator | 2 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 20.00% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.23% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 12.90% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 6.45% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 12.90% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 22.58% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 38.71% | |
| 10 | 1 | 3.23% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.35% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 43.48% | |
| 10 | 2 | 8.70% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 100.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 31.25% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 8 rezultate · 8 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 8 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 8 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 8 (Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 8 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 8 (Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
E a) — Limba și literatura română · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 12.50% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 8 rezultate · 8 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 12.50% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 50.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 12.50% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 16.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 1 | 100.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 13.04% | |
| Utilizator experimentat | 20 | 86.96% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 0 niveluri raportate · Stări: 23 (Neraportat: 23)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 10 niveluri raportate · Stări: 13 (Neraportat: 13)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 30.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 30.00% | |
| Utilizator incepator | 2 | 20.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 20.00% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.35% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 17.39% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 17.39% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 34.78% | |
| 10 | 1 | 4.35% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.35% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.70% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 13.04% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 43.48% | |
| 10 | 2 | 8.70% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 28.57% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 42.86% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 31.25% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |