Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 212 rezultate · 212 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 212 | 100.00% |
BACAU · Bacău · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 212 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 212 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 212 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 212 rezultate · 212 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 212 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 212 rezultate · 93 niveluri raportate · Stări: 119 (Neraportat: 119)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 3.23% | |
| B1 | 3 | 3.23% | |
| B2 | 87 | 93.55% |
D — Competențe digitale · 212 rezultate · 111 niveluri raportate · Stări: 101 (Neraportat: 101)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 17 | 15.32% | |
| Utilizator experimentat | 89 | 80.18% | |
| Utilizator nivel mediu | 5 | 4.50% |
E a) — Limba și literatura română · 212 rezultate · 212 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 0.94% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 3.30% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 4.72% | |
| 8,00–8,99 | 48 | 22.64% | |
| 9,00–9,99 | 139 | 65.57% | |
| 10 | 6 | 2.83% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.12% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.25% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 18.75% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 46.88% | |
| 10 | 8 | 25.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 149 rezultate · 149 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 3.36% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 2.01% | |
| 7,00–7,99 | 22 | 14.77% | |
| 8,00–8,99 | 37 | 24.83% | |
| 9,00–9,99 | 71 | 47.65% | |
| 10 | 11 | 7.38% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.90% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 9.68% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 41.94% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 29.03% | |
| 10 | 1 | 3.23% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 30 rezultate · 30 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 3.33% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 16.67% | |
| 9,00–9,99 | 20 | 66.67% | |
| 10 | 3 | 10.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 38 rezultate · 38 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 7.89% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 10.53% | |
| 9,00–9,99 | 27 | 71.05% | |
| 10 | 4 | 10.53% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 52 rezultate · 52 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 1.92% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 5.77% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 3.85% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 19.23% | |
| 9,00–9,99 | 32 | 61.54% | |
| 10 | 4 | 7.69% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 1.69% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 11.86% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 22.03% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 57.63% | |
| 10 | 4 | 6.78% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 3.23% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.45% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 67.74% | |
| 10 | 7 | 22.58% |
A — Comunicare orală în limba română · 149 rezultate · 149 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 149 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 149 rezultate · 67 niveluri raportate · Stări: 82 (Neraportat: 82)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 1.49% | |
| B1 | 3 | 4.48% | |
| B2 | 63 | 94.03% |
D — Competențe digitale · 149 rezultate · 57 niveluri raportate · Stări: 92 (Neraportat: 92)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 12.28% | |
| Utilizator experimentat | 49 | 85.96% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 1.75% |
E a) — Limba și literatura română · 149 rezultate · 149 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 2.01% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 6.04% | |
| 8,00–8,99 | 31 | 20.81% | |
| 9,00–9,99 | 102 | 68.46% | |
| 10 | 4 | 2.68% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 149 rezultate · 149 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 3.36% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 2.01% | |
| 7,00–7,99 | 22 | 14.77% | |
| 8,00–8,99 | 37 | 24.83% | |
| 9,00–9,99 | 71 | 47.65% | |
| 10 | 11 | 7.38% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.76% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 4.76% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 66.67% | |
| 10 | 2 | 9.52% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.35% | |
| 9,00–9,99 | 18 | 78.26% | |
| 10 | 3 | 13.04% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 45 rezultate · 45 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 2.22% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 2.22% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 17.78% | |
| 9,00–9,99 | 29 | 64.44% | |
| 10 | 3 | 6.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 59 rezultate · 59 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 1.69% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 11.86% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 22.03% | |
| 9,00–9,99 | 34 | 57.63% | |
| 10 | 4 | 6.78% |
A — Comunicare orală în limba română · 31 rezultate · 31 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 31 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 31 rezultate · 15 niveluri raportate · Stări: 16 (Neraportat: 16)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 15 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 31 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 20.83% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 75.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.17% |
E a) — Limba și literatura română · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 9.68% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 3.23% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 32.26% | |
| 9,00–9,99 | 16 | 51.61% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.23% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 12.90% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 9.68% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 41.94% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 29.03% | |
| 10 | 1 | 3.23% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 9 rezultate · 9 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 22.22% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 66.67% | |
| 10 | 1 | 11.11% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 60.00% | |
| 10 | 1 | 6.67% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 42.86% | |
| 10 | 1 | 14.29% |
A — Comunicare orală în limba română · 32 rezultate · 32 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 32 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 32 rezultate · 11 niveluri raportate · Stări: 21 (Neraportat: 21)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 18.18% | |
| B2 | 9 | 81.82% |
D — Competențe digitale · 32 rezultate · 30 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 16.67% | |
| Utilizator experimentat | 22 | 73.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 10.00% |
E a) — Limba și literatura română · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 3.12% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.12% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 21.88% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 65.62% | |
| 10 | 2 | 6.25% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 32 rezultate · 32 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.12% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 6.25% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 18.75% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 46.88% | |
| 10 | 8 | 25.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 31 rezultate · 31 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 3.23% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 6.45% | |
| 9,00–9,99 | 21 | 67.74% | |
| 10 | 7 | 22.58% |