Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 37.93% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 58.62% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.45% |
BRASOV · Brașov · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 29 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 29 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 29 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 37.93% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 58.62% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.45% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.35% | |
| B1 | 2 | 8.70% | |
| B2 | 20 | 86.96% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 28.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 12.00% | |
| Utilizator incepator | 6 | 24.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 36.00% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 32.14% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.57% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 17.86% | |
| 10 | 1 | 3.57% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 15 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 38.46% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 29 rezultate · 29 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 11 | 37.93% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 58.62% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.45% |
C — Competențe într-o limbă străină · 29 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 6 (Neraportat: 6)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 4.35% | |
| B1 | 2 | 8.70% | |
| B2 | 20 | 86.96% |
D — Competențe digitale · 29 rezultate · 25 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 28.00% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 12.00% | |
| Utilizator incepator | 6 | 24.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 9 | 36.00% |
E a) — Limba și literatura română · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 32.14% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 10.71% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 29 rezultate · 28 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.57% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 14.29% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 17.86% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 17.86% | |
| 10 | 1 | 3.57% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 15 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.67% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 38.46% | |
| 10 | 0 | 0.00% |