Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 126 rezultate · 126 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 29 | 23.02% | |
| Utilizator experimentat | 96 | 76.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.79% |
PIATRA-NEAMT · Neamț · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 126 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 126 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 126 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 126 rezultate · 126 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 29 | 23.02% | |
| Utilizator experimentat | 96 | 76.19% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 0.79% |
C — Competențe într-o limbă străină · 125 rezultate · 118 niveluri raportate · Stări: 7 (Neraportat: 7)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 18 | 15.25% | |
| A2 | 23 | 19.49% | |
| B1 | 19 | 16.10% | |
| B2 | 58 | 49.15% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 126 rezultate · 118 niveluri raportate · Stări: 8 (Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 23 | 19.49% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 10.17% | |
| Utilizator incepator | 32 | 27.12% | |
| Utilizator nivel mediu | 51 | 43.22% |
E a) — Limba și literatura română · 126 rezultate · 125 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 4.00% | |
| 4,00–4,99 | 20 | 16.00% | |
| 5,00–5,99 | 35 | 28.00% | |
| 6,00–6,99 | 25 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 16.80% | |
| 8,00–8,99 | 13 | 10.40% | |
| 9,00–9,99 | 6 | 4.80% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 42.86% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 119 rezultate · 118 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 2 | 1.69% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 0.85% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 3.39% | |
| 4,00–4,99 | 10 | 8.47% | |
| 5,00–5,99 | 18 | 15.25% | |
| 6,00–6,99 | 15 | 12.71% | |
| 7,00–7,99 | 29 | 24.58% | |
| 8,00–8,99 | 31 | 26.27% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 6.78% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 67 rezultate · 66 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 1.52% | |
| 2,00–2,99 | 7 | 10.61% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 6.06% | |
| 4,00–4,99 | 6 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 11 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 6.06% | |
| 7,00–7,99 | 12 | 18.18% | |
| 8,00–8,99 | 12 | 18.18% | |
| 9,00–9,99 | 9 | 13.64% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 18.52% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 10.53% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.26% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.26% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 10.53% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 21.05% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 15.79% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 10.53% | |
| 10 | 3 | 15.79% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 60.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 2 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 71.43% |
C — Competențe într-o limbă străină · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 4 | 57.14% | |
| A2 | 2 | 28.57% | |
| B2 | 1 | 14.29% |
D — Competențe digitale · 7 rezultate · 7 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 5 | 71.43% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 28.57% |
E a) — Limba și literatura română · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 42.86% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 14.29% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 14.29% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 42.86% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 28.57% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 60.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 40.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 100.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 29.63% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 3.70% |
C — Competențe într-o limbă străină · 27 rezultate · 26 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 8 | 30.77% | |
| A2 | 6 | 23.08% | |
| B1 | 2 | 7.69% | |
| B2 | 10 | 38.46% |
D — Competențe digitale · 27 rezultate · 27 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 18.52% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.70% | |
| Utilizator incepator | 10 | 37.04% | |
| Utilizator nivel mediu | 11 | 40.74% |
E a) — Limba și literatura română · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.41% | |
| 4,00–4,99 | 7 | 25.93% | |
| 5,00–5,99 | 10 | 37.04% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.70% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.81% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.70% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.41% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 27 rezultate · 27 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 3.70% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 3.70% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 11.11% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 18.52% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 14.81% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 18.52% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 3.70% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 4.35% | |
| 2,00–2,99 | 6 | 26.09% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 17.39% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 8.70% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 8.70% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 50.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 25.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 26.09% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 73.91% |
C — Competențe într-o limbă străină · 23 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 1 (Neraportat: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.55% | |
| A2 | 4 | 18.18% | |
| B1 | 4 | 18.18% | |
| B2 | 13 | 59.09% |
D — Competențe digitale · 23 rezultate · 23 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 26.09% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 13.04% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.35% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 56.52% |
E a) — Limba și literatura română · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 4.35% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 13.04% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 21.74% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 17.39% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 17.39% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 21.74% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.35% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 23 rezultate · 23 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 13.04% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.35% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 34.78% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 39.13% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 8.70% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 5.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 5.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 10.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 35.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 15.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 10.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 50.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 50.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 10 | 21.74% | |
| Utilizator experimentat | 36 | 78.26% |
C — Competențe într-o limbă străină · 45 rezultate · 43 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 5 | 11.63% | |
| A2 | 8 | 18.60% | |
| B1 | 10 | 23.26% | |
| B2 | 20 | 46.51% |
C — Competențe într-o limbă străină · 1 rezultate · 1 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 1 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 46 rezultate · 46 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 17.39% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 8.70% | |
| Utilizator incepator | 13 | 28.26% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 45.65% |
E a) — Limba și literatura română · 46 rezultate · 45 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.44% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 11.11% | |
| 5,00–5,99 | 12 | 26.67% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 28.89% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 11.11% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.44% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 46 rezultate · 45 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 2.22% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 6.67% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 17.78% | |
| 6,00–6,99 | 10 | 22.22% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 17.78% | |
| 8,00–8,99 | 14 | 31.11% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 2.22% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 41 rezultate · 40 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 12.50% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 7.50% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 17.50% | |
| 8,00–8,99 | 10 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 17.50% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 50.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 50.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 66.67% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 33.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 3 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 2 | 66.67% | |
| B1 | 1 | 33.33% |
D — Competențe digitale · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator incepator | 1 | 33.33% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 66.67% |
E a) — Limba și literatura română · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 66.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 1 | 33.33% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 66.67% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 33.33% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 33.33% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 20 rezultate · 20 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 3 | 15.00% | |
| Utilizator experimentat | 17 | 85.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 20 rezultate · 17 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 5.88% | |
| B1 | 2 | 11.76% | |
| B2 | 14 | 82.35% |
D — Competențe digitale · 20 rezultate · 12 niveluri raportate · Stări: 8 (Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 33.33% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 33.33% | |
| Utilizator incepator | 2 | 16.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 16.67% |
E a) — Limba și literatura română · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 30.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 10.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 5.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 20 rezultate · 20 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 40.00% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 35.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 20.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 2 rezultate · 2 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 100.00% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 7.69% | |
| 10 | 3 | 23.08% |