Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 72 rezultate · 72 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 63 | 87.50% |
TURDA · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 72 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 72 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 72 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 72 rezultate · 72 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 12.50% | |
| Utilizator experimentat | 63 | 87.50% |
C — Competențe într-o limbă străină · 72 rezultate · 67 niveluri raportate · Stări: 5 (Neraportat: 5)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 9 | 13.43% | |
| B1 | 11 | 16.42% | |
| B2 | 47 | 70.15% |
D — Competențe digitale · 72 rezultate · 72 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 34.72% | |
| Utilizator experimentat | 24 | 33.33% | |
| Utilizator incepator | 5 | 6.94% | |
| Utilizator nivel mediu | 18 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 72 rezultate · 72 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 2.78% | |
| 5,00–5,99 | 16 | 22.22% | |
| 6,00–6,99 | 13 | 18.06% | |
| 7,00–7,99 | 18 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 21 | 29.17% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 2.78% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 46 rezultate · 46 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.17% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 13.04% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 19.57% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 21.74% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 15.22% | |
| 9,00–9,99 | 12 | 26.09% | |
| 10 | 1 | 2.17% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 34.62% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.85% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 42.31% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 26.92% | |
| 10 | 1 | 3.85% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.69% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.69% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.85% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 19.23% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 42.31% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 19.23% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 6.25% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 18.75% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 38.10% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 61.90% |
C — Competențe într-o limbă străină · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 6 | 28.57% | |
| B1 | 5 | 23.81% | |
| B2 | 10 | 47.62% |
D — Competențe digitale · 21 rezultate · 21 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 4 | 19.05% | |
| Utilizator incepator | 4 | 19.05% | |
| Utilizator nivel mediu | 13 | 61.90% |
E a) — Limba și literatura română · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.52% | |
| 5,00–5,99 | 7 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 14.29% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 21 rezultate · 21 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.76% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 23.81% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 9.52% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 19.05% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 15 rezultate · 15 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 26.67% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 46.67% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 13.33% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 6 rezultate · 6 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 16.67% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 16.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 3.85% | |
| Utilizator experimentat | 25 | 96.15% |
C — Competențe într-o limbă străină · 26 rezultate · 24 niveluri raportate · Stări: 2 (Neraportat: 2)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 12.50% | |
| B1 | 3 | 12.50% | |
| B2 | 18 | 75.00% |
D — Competențe digitale · 26 rezultate · 26 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 12 | 46.15% | |
| Utilizator experimentat | 11 | 42.31% | |
| Utilizator nivel mediu | 3 | 11.54% |
E a) — Limba și literatura română · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 19.23% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 34.62% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 26.92% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 3.85% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 15.38% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 9 | 34.62% | |
| 8,00–8,99 | 6 | 23.08% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 11.54% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 26 rezultate · 26 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 3.85% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 23.08% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 42.31% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 26.92% | |
| 10 | 1 | 3.85% |
A — Comunicare orală în limba română · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 25 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 22 niveluri raportate · Stări: 3 (Neraportat: 3)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 13.64% | |
| B2 | 19 | 86.36% |
D — Competențe digitale · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 36.00% | |
| Utilizator experimentat | 13 | 52.00% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 2 | 8.00% |
E a) — Limba și literatura română · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 20.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 24.00% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 44.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 4.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 25 rezultate · 25 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 4.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.00% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 28.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.00% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 32.00% | |
| 10 | 1 | 4.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 9.09% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 36.36% | |
| 9,00–9,99 | 3 | 27.27% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 10 rezultate · 10 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 10.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 30.00% | |
| 8,00–8,99 | 4 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 1 rezultate · 1 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 100.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |