Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 44 rezultate · 43 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 58.14% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 41.86% |
DOMNESTI · Argeș · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 44 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 44 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 44 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 44 rezultate · 43 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 25 | 58.14% | |
| Utilizator experimentat | 18 | 41.86% |
C — Competențe într-o limbă străină · 39 rezultate · 39 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 5.13% | |
| A2 | 17 | 43.59% | |
| B1 | 6 | 15.38% | |
| B2 | 14 | 35.90% |
C — Competențe într-o limbă străină · 5 rezultate · 5 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 20.00% | |
| B1 | 3 | 60.00% | |
| B2 | 1 | 20.00% |
D — Competențe digitale · 44 rezultate · 44 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 6 | 13.64% | |
| Utilizator experimentat | 3 | 6.82% | |
| Utilizator nivel mediu | 35 | 79.55% |
E a) — Limba și literatura română · 44 rezultate · 43 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 2.33% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 4.65% | |
| 4,00–4,99 | 5 | 11.63% | |
| 5,00–5,99 | 15 | 34.88% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 20.93% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 13.95% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 4.65% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 4.65% | |
| 10 | 1 | 2.33% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.86% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.29% | |
| 10 | 1 | 3.57% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 25.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 18.75% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 18.75% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 7 rezultate · 7 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 28.57% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 42.86% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 37 rezultate · 37 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 8.11% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 10.81% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 2.70% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 10.81% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 13.51% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 10.81% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 29.73% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 13.51% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 16 | 57.14% | |
| Utilizator experimentat | 12 | 42.86% |
C — Competențe într-o limbă străină · 25 rezultate · 25 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 4.00% | |
| A2 | 11 | 44.00% | |
| B1 | 5 | 20.00% | |
| B2 | 8 | 32.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 3 rezultate · 3 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B1 | 3 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 5 | 17.86% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 7.14% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 75.00% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 3 | 10.71% | |
| 5,00–5,99 | 9 | 32.14% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 7.14% | |
| 10 | 1 | 3.57% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 21.43% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 17.86% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 14.29% | |
| 8,00–8,99 | 8 | 28.57% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.29% | |
| 10 | 1 | 3.57% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 4 rezultate · 4 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 50.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 4.17% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 9 | 37.50% | |
| 9,00–9,99 | 5 | 20.83% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 16 rezultate · 15 niveluri raportate · Stări: 1 (NEPREZENTAT: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 9 | 60.00% | |
| Utilizator experimentat | 6 | 40.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 14 rezultate · 14 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 1 | 7.14% | |
| A2 | 6 | 42.86% | |
| B1 | 1 | 7.14% | |
| B2 | 6 | 42.86% |
C — Competențe într-o limbă străină · 2 rezultate · 2 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 1 | 50.00% | |
| B2 | 1 | 50.00% |
D — Competențe digitale · 16 rezultate · 16 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 1 | 6.25% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 6.25% | |
| Utilizator nivel mediu | 14 | 87.50% |
E a) — Limba și literatura română · 16 rezultate · 15 note raportate · Stări: 1 (Fără notă validă: 1)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 1 | 6.67% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 13.33% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 13.33% | |
| 5,00–5,99 | 6 | 40.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 13.33% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 13.33% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 16 rezultate · 16 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 4 | 25.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 18.75% | |
| 3,00–3,99 | 3 | 18.75% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 6.25% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 6.25% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 18.75% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 6.25% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 33.33% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 33.33% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 13 rezultate · 13 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 3 | 23.08% | |
| 3,00–3,99 | 4 | 30.77% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 15.38% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 15.38% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |