Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 36.36% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 63.64% |
STEFANESTI · Botoșani · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 22 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 22 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 22 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 36.36% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 63.64% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 13.64% | |
| A2 | 13 | 59.09% | |
| B1 | 5 | 22.73% | |
| B2 | 1 | 4.55% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 59.09% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 31.82% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 18.18% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 36.36% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 22.73% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.55% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 22.73% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 22.73% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 22.73% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.55% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 31.82% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 13.64% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
A — Comunicare orală în limba română · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 36.36% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 63.64% |
C — Competențe într-o limbă străină · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 3 | 13.64% | |
| A2 | 13 | 59.09% | |
| B1 | 5 | 22.73% | |
| B2 | 1 | 4.55% |
D — Competențe digitale · 22 rezultate · 22 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 59.09% | |
| Utilizator experimentat | 2 | 9.09% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 31.82% |
E a) — Limba și literatura română · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 9.09% | |
| 4,00–4,99 | 4 | 18.18% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 36.36% | |
| 6,00–6,99 | 5 | 22.73% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 4.55% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 5 | 22.73% | |
| 2,00–2,99 | 2 | 9.09% | |
| 3,00–3,99 | 5 | 22.73% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 9.09% | |
| 5,00–5,99 | 5 | 22.73% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.55% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 9.09% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 22 rezultate · 22 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 18.18% | |
| 6,00–6,99 | 4 | 18.18% | |
| 7,00–7,99 | 7 | 31.82% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 13.64% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 18.18% | |
| 10 | 0 | 0.00% |