Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 28.85% | |
| Utilizator experimentat | 30 | 57.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 13.46% |
GHERLA · Cluj · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 52 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 52 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 52 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 15 | 28.85% | |
| Utilizator experimentat | 30 | 57.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 7 | 13.46% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 24 | 100.00% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 28 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 52 rezultate · 43 niveluri raportate · Stări: 9 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 8)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 4.65% | |
| A2 | 5 | 11.63% | |
| B1 | 9 | 20.93% | |
| B2 | 27 | 62.79% |
D — Competențe digitale · 52 rezultate · 52 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 20 | 38.46% | |
| Utilizator experimentat | 5 | 9.62% | |
| Utilizator incepator | 6 | 11.54% | |
| Utilizator nivel mediu | 21 | 40.38% |
E a) — Limba și literatura română · 52 rezultate · 52 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 1.92% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 1.92% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 5.77% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 13.46% | |
| 7,00–7,99 | 8 | 15.38% | |
| 8,00–8,99 | 18 | 34.62% | |
| 9,00–9,99 | 14 | 26.92% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 29.17% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 41.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.71% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 10.71% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.83% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 29.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 26.32% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 42.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 54.55% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 47.06% | |
| 10 | 1 | 5.88% |
A — Comunicare orală în limba română · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 8 | 28.57% | |
| Utilizator experimentat | 14 | 50.00% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 21.43% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 28 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 28 rezultate · 23 niveluri raportate · Stări: 5 (NEPREZENTAT: 1, Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A1 | 2 | 8.70% | |
| A2 | 2 | 8.70% | |
| B1 | 6 | 26.09% | |
| B2 | 13 | 56.52% |
D — Competențe digitale · 28 rezultate · 28 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 25.00% | |
| Utilizator experimentat | 1 | 3.57% | |
| Utilizator incepator | 5 | 17.86% | |
| Utilizator nivel mediu | 15 | 53.57% |
E a) — Limba și literatura română · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 1 | 3.57% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 3.57% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.71% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 21.43% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 25.00% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 2 | 7.14% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 3 | 10.71% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 25.00% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 21.43% | |
| 8,00–8,99 | 3 | 10.71% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 25.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 2 | 7.14% | |
| 5,00–5,99 | 8 | 28.57% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 10 | 35.71% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 7.14% | |
| 9,00–9,99 | 4 | 14.29% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 11 rezultate · 11 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 9.09% | |
| 6,00–6,99 | 6 | 54.55% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 27.27% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 9.09% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 17 rezultate · 17 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 5.88% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 11.76% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 29.41% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 47.06% | |
| 10 | 1 | 5.88% |
A — Comunicare orală în limba română · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 7 | 29.17% | |
| Utilizator experimentat | 16 | 66.67% | |
| Utilizator nivel mediu | 1 | 4.17% |
B — Comunicare orală în limba maternă · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 24 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 24 rezultate · 20 niveluri raportate · Stări: 4 (Neraportat: 4)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| A2 | 3 | 15.00% | |
| B1 | 3 | 15.00% | |
| B2 | 14 | 70.00% |
D — Competențe digitale · 24 rezultate · 24 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 13 | 54.17% | |
| Utilizator experimentat | 4 | 16.67% | |
| Utilizator incepator | 1 | 4.17% | |
| Utilizator nivel mediu | 6 | 25.00% |
E a) — Limba și literatura română · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 4.17% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 8.33% | |
| 8,00–8,99 | 11 | 45.83% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 41.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E b) — Limba și literatura maternă · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 12.50% | |
| 7,00–7,99 | 4 | 16.67% | |
| 8,00–8,99 | 7 | 29.17% | |
| 9,00–9,99 | 10 | 41.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 24 rezultate · 24 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 4 | 16.67% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 8.33% | |
| 7,00–7,99 | 6 | 25.00% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 20.83% | |
| 9,00–9,99 | 7 | 29.17% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 5 rezultate · 5 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 1 | 20.00% | |
| 7,00–7,99 | 1 | 20.00% | |
| 8,00–8,99 | 2 | 40.00% | |
| 9,00–9,99 | 1 | 20.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 19 rezultate · 19 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 1 | 5.26% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 5 | 26.32% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 26.32% | |
| 9,00–9,99 | 8 | 42.11% | |
| 10 | 0 | 0.00% |