Limba și literatura română
A — Comunicare orală în limba română · 162 rezultate · 162 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 162 | 100.00% |
CAMPULUNG MOLDOVENESC · Suceava · 2026 · Sesiunea 1 · promoția curentă
Date pe probe: 1 unități, 162 candidați. În raportul mediilor finale: 1 unități, 162 candidați.
Date de competențe A–D: 1 unități, 162 candidați. Proba B se aplică numai candidaților cu limbă maternă raportată. Procentele se calculează din nivelurile sau notele raportate; stările sunt afișate separat.
A — Comunicare orală în limba română · 162 rezultate · 162 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 162 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 162 rezultate · 152 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 152 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 162 rezultate · 144 niveluri raportate · Stări: 18 (Neraportat: 18)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 69 | 47.92% | |
| Utilizator experimentat | 47 | 32.64% | |
| Utilizator incepator | 1 | 0.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 18.75% |
E a) — Limba și literatura română · 162 rezultate · 162 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 4.32% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 12.96% | |
| 8,00–8,99 | 51 | 31.48% | |
| 9,00–9,99 | 82 | 50.62% | |
| 10 | 1 | 0.62% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 162 rezultate · 162 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.23% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 1.85% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 14.20% | |
| 8,00–8,99 | 46 | 28.40% | |
| 9,00–9,99 | 81 | 50.00% | |
| 10 | 7 | 4.32% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 128 rezultate · 128 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.56% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 7.03% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 13.28% | |
| 8,00–8,99 | 40 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 59 | 46.09% | |
| 10 | 1 | 0.78% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.86% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 53.57% | |
| 10 | 1 | 3.57% |
A — Comunicare orală în limba română · 162 rezultate · 162 niveluri raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator experimentat | 162 | 100.00% |
C — Competențe într-o limbă străină · 162 rezultate · 152 niveluri raportate · Stări: 10 (Neraportat: 10)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| B2 | 152 | 100.00% |
D — Competențe digitale · 162 rezultate · 144 niveluri raportate · Stări: 18 (Neraportat: 18)
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| Utilizator avansat | 69 | 47.92% | |
| Utilizator experimentat | 47 | 32.64% | |
| Utilizator incepator | 1 | 0.69% | |
| Utilizator nivel mediu | 27 | 18.75% |
E a) — Limba și literatura română · 162 rezultate · 162 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 7 | 4.32% | |
| 7,00–7,99 | 21 | 12.96% | |
| 8,00–8,99 | 51 | 31.48% | |
| 9,00–9,99 | 82 | 50.62% | |
| 10 | 1 | 0.62% |
E c) — Proba obligatorie a profilului · 162 rezultate · 162 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.23% | |
| 6,00–6,99 | 3 | 1.85% | |
| 7,00–7,99 | 23 | 14.20% | |
| 8,00–8,99 | 46 | 28.40% | |
| 9,00–9,99 | 81 | 50.00% | |
| 10 | 7 | 4.32% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 1 | 33.33% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 2 | 66.67% | |
| 8,00–8,99 | 0 | 0.00% | |
| 9,00–9,99 | 0 | 0.00% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 3 rezultate · 3 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 0 | 0.00% | |
| 6,00–6,99 | 0 | 0.00% | |
| 7,00–7,99 | 0 | 0.00% | |
| 8,00–8,99 | 1 | 33.33% | |
| 9,00–9,99 | 2 | 66.67% | |
| 10 | 0 | 0.00% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 128 rezultate · 128 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 1.56% | |
| 6,00–6,99 | 9 | 7.03% | |
| 7,00–7,99 | 17 | 13.28% | |
| 8,00–8,99 | 40 | 31.25% | |
| 9,00–9,99 | 59 | 46.09% | |
| 10 | 1 | 0.78% |
E d) — Proba la alegere a profilului · 28 rezultate · 28 note raportate
| Categorie | Număr | Procent | Distribuție |
|---|---|---|---|
| 1,00–1,99 | 0 | 0.00% | |
| 2,00–2,99 | 0 | 0.00% | |
| 3,00–3,99 | 0 | 0.00% | |
| 4,00–4,99 | 0 | 0.00% | |
| 5,00–5,99 | 2 | 7.14% | |
| 6,00–6,99 | 2 | 7.14% | |
| 7,00–7,99 | 3 | 10.71% | |
| 8,00–8,99 | 5 | 17.86% | |
| 9,00–9,99 | 15 | 53.57% | |
| 10 | 1 | 3.57% |